Skocz do zawartości

Mi 5 - pytania ogólne - watek zbiorczy


ZduneX25

Rekomendowane odpowiedzi

Przed chwilą, majdan12 napisał:

Nawet nie żartuj że nie wiesz :)

Oczywiście że jest różnica zauważalna w czasie pracy na baterii.

Pytam czy ktoś ma porównanie, bo kilka osób wypowiadało się, że różnicy na androidzie 7 nie ma. 

A że "powinno" robić różnicę, to ja wiem, ale.. Ekhm.. MIUI to MIUI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, Acid napisał:


Skoro zrobili poradnik to pewnie można. Włącz sobie i daj znać innym

Wysłane z mojego MI 5
 

Poradnik był na en.miui a tam nic nie napisali o xiaomi.eu 

Nie przetestuje tego u siebie bo nie mam aktualnie Mi 5 pod ręką.

Przed chwilą, galakty napisał:

Pytam czy ktoś ma porównanie, bo kilka osób wypowiadało się, że różnicy na androidzie 7 nie ma. 

A że "powinno" robić różnicę, to ja wiem, ale.. Ekhm.. MIUI to MIUI.

Kolega co testował różne ustawienia na Mi 5,potwierdził mi różnice w czasie pracy na baterii i to od niego się o tym dowiedziałem że jest coś takiego jak mpdecision.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • MIUI 8 China Dev - 6.8.18
    enable
    MIUI 8 China Dev - 6.8.18
    disable
    MIUI 8 China Dev - 6.8.12
    enable
    MIUI 8 China Dev - 6.8.12
    disable
    MIUI 8 China Dev - 6.8.4
    enable
    MIUI 8 China Dev - 6.8.4
    disable

Na tych wersjach pójdzie (zapewne analogicznie na xiaomi.eu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia Sun Feb 05 2017 o 22:10, galakty napisał:

Ogólnie nie ma tragedii, w cenie do 1000 zł to tylko jakieś Samsungi z przesłoną 1.9 są lepsze (nie pamiętam A5? Czy jakiś tam), a tak to raczej nic nie przebije. Aparat na pewno jest OK, tylko w wideo Xiaomi jest biedne i to nie zależy czy Redmi, czy Mi5s, jedyna różnica to nagrywane FPS, w Redmi obcinają do 16 FPS gdy są kiepskie warunki oświetleniowe, "wyższe" modele trzymają sztywno 30 (chociaż co ciekawe Mi4c w przedniej kamerce ma 30 fps, a Mi5 już dropi też do 20 czy coś koło tego).

Podsumowując, dla normalnego człowieka jest OK, ale dla kogoś kto się bawi sprzętem to widzi straszną biedę w sofcie itp. Podzespoły mamy dosyć dobre, tylko ich wykorzystanie ssie na potęgę. Custom ROMy nie poprawiają sytuacji, bo głównie bazują na domyślnych plikach Xiaomi (czyli złych).

Siema, tak samo było z rmnote 2, na początku kamera lapala super, ostrość wieczorne zdjecia. Po którymś Romie z grudnia 2015 czar prysł. Zaczynam tej polityki Xiaomi coraz nie lubić. Kupiłem od goldway mi5 64gb, aktualnie jest we Francji, przyjdzie na globalu. Zdam realecje jako użytkownik który przeskakuje z redmi na mi.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czytam to i jestem w niezłym szoku. Czyli kupując nowy telefon u Golweya z global ROM "sprawny" tak naprawdę dostaję telefon który ma znane problemy ? I wymaga modyfikacji softu aby zaczął działać sprawnie i to nie rozwiązuje wszystkich problemów ? Bo producent celowo niszczy produkt ?

Edytowane przez alladyn07
literówka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Adrianus1980 napisał:

Siema, tak samo było z rmnote 2, na początku kamera lapala super, ostrość wieczorne zdjecia. Po którymś Romie z grudnia 2015 czar prysł. Zaczynam tej polityki Xiaomi coraz nie lubić. Kupiłem od goldway mi5 64gb, aktualnie jest we Francji, przyjdzie na globalu. Zdam realecje jako użytkownik który przeskakuje z redmi na mi.

 

Będziesz zaskoczony zmianą w kwestii aparatu ;) Przesiadłem się z Redmi na Mi4C i nigdy więcej Redmi.

49 minut temu, alladyn07 napisał:

czytam to i jestem w niezłym szoku. Czyli kupując nowy telefon u Golweya z global ROM "sprawny" tak naprawdę dostaję telefon który ma znane problemy ? I wymaga modyfikacji softu aby zaczął działać sprawnie i to nie rozwiązuje wszystkich problemów ? Bo producent celowo niszczy produkt ?

Albo celowo, albo mają głuptasów w oprogramowaniu i ktoś przypadkiem obciął FPSy :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Mam dwa problemy z moim Mi5.
Pierwszy to problem z łącznością po sieci 3G. Po sieci LTE śmiga jak szalony, natomiast przejście na 3G  powoduje mega powolne wczytywanie stron lub w ogóle nie ładowanie ich :( Jestem w sieci Play, dane w roamingu włączone, APN jest ustawiony zgodnie z zaleceniami Playa i nie wiem co jest przyczyną :-/

Druga sprawa to budzik. Pomimo, że w ustawieniach poziom głośności alarmu/multimediów jest maksymalny to niestety w czasie alarmu gra tylko na 1/4 głośności [i przez to 2 razy zaspałem :-/]. Korzystam z Zegara i aplikacji Timely i na obu jest to samo. Co może być przyczyną?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem totalnie nowy więc wybaczcie takie pytania.

1.Mam telefon od goldwaya, system do jakiego mi zaktualizowało to MIUI 8 Global 7.1.19|Beta - czy to jest dobry system? jak to z tymi systemami jest bo jest tu tyle informacji że się już gubię. Jaka jest różnica między standard od bety? co najbardziej się opłaca i skąd pobrać? najlepiej jakiś link z opisem krok po kroku.

2.Czy tylko mi się wydaję że aparat w tym modelu jest kiepski? w ustawieniach mam jakość bardzo dobrą a mimo to zdjęcia wychodzą średnie, z szumami.

3.Mam słuchawki bluetooth (e10bt) i mam taki problem, odbieram połączenie i mikrofon strasznie szumi, słychać jedno wielkie echo, próbowałem pozmieniać coś w ustawieniach ale bezskutecznie, jedyne co da się zrobić to podczas rozmowy zmienić opcję bluetooth na zestaw głośnomówiący.

4.Czy sam frosted shield wystarczy? nie potłuczę go za bardzo czy inwestować w szkło hartowane?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, tpawel napisał:

@grondek taki urok Play, w ROAMINGU już jakiś czas jest lejek

Wiesz słyszałem, że jest ograniczenie do 3 Mb/s, tylko że nikt mi nie wmówi że to jest taka "straszna prędkość", że strony nie są w stanie się otwierać :-/
A do tego to występuje też na macierzystym zasięgu Play`a.

Edytowane przez grondek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem i dalej wywala jakiś błąd.

java.lang.RuntimeException: An error occurred while executing doInBackground()

at android.os.AsyncTask$3.done(AsyncTask.java)

at java.util.concurrent.FutureTask.finishCompletion(FutureTask.java:354)

at java.util.concurrent.FutureTask.setException(FutureTask.java:223)

at java.util.concurrent.FutureTask.run(FutureTask.java:242)

at java.util.concurrent.ThreadPoolExecutor.runWorker(ThreadPoolExecutor.java:1113)

at java.util.concurrent.ThreadPoolExecutor$Worker.run(ThreadPoolExecutor.java:588)

at java.lang.Thread.run(Thread.java:818)

Caused by: java.lang.NullPointerException: Attempt to invoke virtual method 'java.lang.String com.google.android.gms.ads.identifier.AdvertisingIdClient$Info.getId()' on a null object reference

at com.jirbo.adcolony.AdColony$a.a(SourceFile:548)

at com.jirbo.adcolony.AdColony$a.doInBackground(SourceFile:508)

at android.os.AsyncTask$2.call(AsyncTask.java)

at java.util.concurrent.FutureTask.run(FutureTask.java:237)

... 3 more

O co chodzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpiszę odnośnie mojego problemu nr 2 (z tymi budzikami) bo może komuś się przyda.
Okazało się, że aplikacja Timely nie tyle co grała za cicho, co w ogóle nie działa. Pomimo ikonki budzika koło sygnału sieci, budzik się nie włączał (dopiero zaczął działać, gdy wszedłem w aplikację). Rozwiązaniem problemu jest nie wyrzucanie Timely z pamięci RAM, bo inaczej nie będzie działać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

ja trochę z innej beczki, mianowicie poczytałem trochę o mpdecision i mam pytanie, posiada ktoś plik pod soft eu 6.11.10? Na forum emui nie ma pliku pod ten soft, zatem istnieje w ogóle takowy, czy muszę zainstalować na przykład 6.8.12?

Wyslane z MI5 Pro

  • MIUI 8 China Dev - 6.8.18 enable DOWNLOAD
    MIUI 8 China Dev - 6.8.18 disable DOWNLOAD
    MIUI 8 China Dev - 6.8.12 enable DOWNLOAD
    MIUI 8 China Dev - 6.8.12 disable DOWNLOAD
    MIUI 8 China Dev - 6.8.4 enable DOWNLOAD
    MIUI 8 China Dev - 6.8.4 disable DOWNLOAD

Na tych wersjach pójdzie (zapewne analogicznie na xiaomi.eu)


Te softy są wymienione na forum.....

Wyslane z MI5 Pro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, okulowiec napisał:

znaczna. xiaomi.eu dev 7.2.9 jest na androidzie 7.0 i na tę chwilę ma kilka niedociągnięć (chociaż jest z dziś i jeszcze wielu informacji nie ma) a 6.4.21 jest na androidzie6.0 i jest trochę przestarzały. proponuję jak już, zamiast 6.4.21 zainstalować 6.11.10.

do usuniecia

Edytowane przez Wloczykij
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...