Skocz do zawartości

Mi 5 - pytania ogólne - watek zbiorczy


ZduneX25

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, Eragon napisał:

Jest ta opcja, 1033 i Andek 7. 

Możesz jeszcze sprawdzić jak jest z Android System WebView? Możesz go aktulizować przez GP czy może jest wyłączony w Ustawieniach? Na forach xda i oneplus itp pada infor, że Android System WebView zostanie/zostaje porzucony w Andku 7.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy korzystnie z Global ROM stable (najnowszego) wiąże się z :

  1. Wolnym działaniem chrome?
  2. Wolnym działaniem sklepu play? (pliki >30 MB)
  3. Działanie OIS?
  4. Zbieranie dźwięku przez mikrofon?
  5. Czy korzystanie z Global ROM dev rozwiąże problem?
  6. Czy jest rozwiązaniem problemu niewiążące się ze zdejmowanie bootloadera?
  7. Czy jest jakiekolwiek rozwiązanie tych problemów bez zmiany ROMu na inny niż MIUM? 
  8. Czy rozwiązania problemów z chrome i play umożliwia korzystanie z Android Pay 
  9. Czy na Remi Note 3 Pro są też kłopoty z punktu 1,2,3,4?

Z góry dziękuję za odpowiedzi :)

 

Wolne chrome:

 

Edytowane przez alladyn07
dodane pytań
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@alladyn07nie zauważyłem żadnych z przedstawionych przez Ciebie problemów. Próbujesz porównywać Redmi note 3 z mi5???? przecież to zupełnie inne półki urządzeń. Tak jakbyś fiata tipo porównywał do insigni.

Android Pay działa tylko na Global Stable. Zgonie z polityką googla że ma działać tylko na oficjalnych ROMach stabilnych.

A punktu 8 totalnie nie rozumiem. Co ma piernik do wiatraka?

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w czym szkodzi porównanie tych modeli? Inna półka, a niższy wcale nie ustępuje droższemu, w wielu miejscach - zdecydowanie - wygrywa.

To tak jakby mnie ktoś zapytał czy lepszy jest MI5 czy Redmi Pro - oczywiście, że ten drugi na MTK działa lepiej i jest solidniej wykonany, a półka nie ta i Redmi zamiast MI. Tyle, że sporo lepszy. Wniosek taki, że niezależnie od serii mogą być lepsze i gorsze oraz takie porównania mają sens.

Edytowane przez sp4ubw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@sp4ubw

tylko baterię ma większą. Mimo to Mi5 ja ładuję co 2 dni. Właściwie tak samo trzeba ładować redmi note 3.

 

8 minut temu, galakty napisał:

Oho, RN3 wygrywa z Mi5. Ciekawe w czym... Baterii? Gdzie te "w wielu miejscach"? :D

zajmuje więcej miejsca w kieszeni i "w innych miejscach".

Edytowane przez bergmen
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, alladyn07 napisał:

Czy korzystnie z Global ROM stable (najnowszego) wiąże się z :

  1. Działanie OIS?

 

OIS działa źle od MIUI8. W MIUI EU masz na to fix-a, w Globalu go nie ma, ale można go sobie wgrać (mając albo root-a albo TWRP).

Z @sp4ubw często się nie zgadzam, ale tutaj pełna zgoda. Te "różne półki" to wymysły marketingowców i jak najbardziej jest sens porównywać telefony różnie klasyfikowane. Wszystkie modele mają swoje zalety i swoje konkretne wady. Zależy co dla kogo ważniejsze w praktyce. Szczerze mówiąc też miałem jakiś czas temu wielki dylemat czy wybrać Redmi Note 3 pro czy Mi5. Wybrałem Mi5 i zasadniczo nie żałuję, choć cały czas (a minęło już kilka miesięcy) doskwiera mi jego mały rozmiar (tzn. za mały ekran). Wcześniej używałem 2 lata Redmi Note LTE. Do "cienkości" i delikatności Mi5, która mnie na początku strasznie irytowała, jakoś się w końcu przyzwyczaiłem, częściowo dzięki solidnym, "grubiutkim" etui/bumperom.

Edytowane przez latet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, acocieto napisał:

Możesz jeszcze sprawdzić jak jest z Android System WebView? Możesz go aktulizować przez GP czy może jest wyłączony w Ustawieniach? Na forach xda i oneplus itp pada infor, że Android System WebView zostanie/zostaje porzucony w Andku 7.

Widzę go normalnie... więc chyba działa. Nie ma żadnych aktualizacji, więc nic Ci o tym nie powiem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, alladyn07 napisał:

Latet to albo OIS albo Adroid Pay?

Nie wiem, być może istnieje jakiś sposób, aby na Globalu Stable:

  • tymczasowo wgrać roota lub TWRP,
  • zastosować fix-a OIS,
  • a potem przywrócić stan "zadowalający" Android Pay, zachowując zmianę dotyczącą OIS.

Zawsze możesz jeszcze wrócić do Global Stable na MIUI7 – będziesz mieć obie funkcjonalności bez łaski, a do tego jeszcze pełne 30 FPS w 4K :)

Edytowane przez latet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, latet napisał:

Te "różne półki" to wymysły marketingowców i jak najbardziej jest sens porównywać telefony różnie klasyfikowane. Wszystkie modele mają swoje zalety i swoje konkretne wady. Zależy co dla kogo ważniejsze w praktyce.

No to porównajmy:

Mi5

zdecydowanie lepszy ekran. Z innych półek.

zdecydowanie lepszy DAC. Z innych półek.

zdecydowanie lepszy aparat. Z innych półek.

zdecydowanie lepsze modem LTE (klasa 12/13) kontra klasa 7 i Wi-Fi . Z innych półek.

zdecydowanie lepszy wygląd i jakość wykonania, użytych materiałów. Z innych półek.

zdecydowanie lepszy SoC. Z innych półek.

Posiada NFC

Szybsza pamięć wewnętrzna i RAM

szybkość działania, szybkość ładowania baterii, wsparcie od xiaomi

 

Note 3

ciut dłuższe działanie na baterii

większy ekran

tani

duuużo większy i cięższy.

 

To tak na szybko.

Edytowane przez bergmen
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, latet napisał:

No, z tym "wsparciem od Xiaomi" dla Mi5 to pojechałeś :-)

Ta? np. który telefon ma już Andka 7? A redmi note 3 pro ile jeszcze na niego poczeka? O ile w ogóle dostanie.

11 minut temu, latet napisał:

Jakoś wykonania i materiałów? Odsyłam do testów wytrzymałości / łamliwości.

To ile Mi5 już połamałeś? O ilu takich przypadkach słyszałeś?

Jako ciekawostę powiem że znam tylko jeden przypadek uszkodzenia xiaomi przez "zgięcie". Był to Mi4S. Który konstrukcyjnie jest podobny do redmi note 3.Który to przez gabaryt teoretycznie najłatwiej uszkodzić przez "wygięcie".

Edytowane przez bergmen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, bergmen napisał:

Ta? np. tóry telefon ma już Andka 7?

Nie mierzę jakości wsparcia numerkiem Andka, tylko faktycznymi zmianami - czy są na lepsze czy na gorsze. W przypadku Mi5, Xiaomi (prawdopodobnie celowo) popsuło istotne parametry kamery. Dla mnie to bolesne, bo kupiłem ten model głównie ze względu na jakość tego modułu. Zrobili to w połowie 2016 r., problem zgłaszano setki razy, nie są zainteresowani naprawą. Nie naprawili tego wprowadzając Andka7, a wręcz można domniemywać, że specjalnie dokonali ponownie tego samego "zepsucia" (bo wymaga to określonych zmian w standardowych bibliotekach związanych ze sprzętem i z wersją Andka, których Xiaomi nie tworzy, tylko bierze standardowe). Aktywne antywsparcie, tak bym to nazwał :) Więcej o tym może napisać @galakty bo śledzi sprawę do głębi szpiku kości.

 

Edytowane przez latet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, latet napisał:

W przypadku Mi5, Xiaomi (prawdopodobnie celowo) popsuło istotne parametry kamery. Dla mnie to bolesne, bo kupiłem ten model głównie ze względu na jakość tego modułu.

To niestety fakt który boli każdego użytkownika tego telefonu (może nie sama jakość nagrywania filmów - bo tu mimo wszystko jest ok, Najgorszy jest brak kalibracji OiS, camera Api2). Na szczęście w customach są fixy naprawiające część z tych rzeczy. Mooże oficjalne MIUI9 to naprawi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Instaluj z nieznanych źródeł, albo odwiedzaj dziwne strony www, czy posciagaj trochę rzeczy przez przeglądarkę itp. itd. mając roota to się sam przekonasz
Chyba nie wiesz co to jest root.... 


Nie rozumiem, co to za filozofia, a Ty kolego ubierasz to w kategorie tajnej wiedzy masońskiej.

Mi3 miał root'a, używałem 3 lata. Nic się nie stało. Jeśli ktoś jest po prostu głupi lub nieodpowiedzialny, to już inna sprawa.

Mi5 zrootuję, bo zależy mi na TBackup, adaway i module do switcha 2G/3G.

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, bergmen napisał:

 (może nie sama jakość nagrywania filmów - bo tu mimo wszystko jest ok

Nie jest ok, jakość jest mizerna przez sporą kompresję i niski bitrate (nagraj w słoneczny dzień błękitne niebo, pozdro dla kwadratów rodem z minecrafta).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, bergmen napisał:

@galaktymożliwe. Ja jak coś nagrywam to 7 miesięcznego synka w domu. Do takiego zastosowania kamera jest idealna. Kolory rewelacja itd... Jak zacznie biegać po dworze to będę miał już inny telefon :)

Ogólnie nie ma tragedii, w cenie do 1000 zł to tylko jakieś Samsungi z przesłoną 1.9 są lepsze (nie pamiętam A5? Czy jakiś tam), a tak to raczej nic nie przebije. Aparat na pewno jest OK, tylko w wideo Xiaomi jest biedne i to nie zależy czy Redmi, czy Mi5s, jedyna różnica to nagrywane FPS, w Redmi obcinają do 16 FPS gdy są kiepskie warunki oświetleniowe, "wyższe" modele trzymają sztywno 30 (chociaż co ciekawe Mi4c w przedniej kamerce ma 30 fps, a Mi5 już dropi też do 20 czy coś koło tego).

Podsumowując, dla normalnego człowieka jest OK, ale dla kogoś kto się bawi sprzętem to widzi straszną biedę w sofcie itp. Podzespoły mamy dosyć dobre, tylko ich wykorzystanie ssie na potęgę. Custom ROMy nie poprawiają sytuacji, bo głównie bazują na domyślnych plikach Xiaomi (czyli złych).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie. 

Teraz dopiero doczytałem,  że xiaomi specjalnie psuje soft. A dziewczynie właśnie poleciłem ten model i już czeka na poczcie (215$ za wersję 3GB/32GB), a ona chciała tel do 1000 z dobrym aparatem. Wiec jaki najlepiej wgrać jej soft aby zdjęcia były najlepszej jakości i bateria aby długo trzymała? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, gruby33 napisał:

Panowie. 

Teraz dopiero doczytałem,  że xiaomi specjalnie psuje soft. A dziewczynie właśnie poleciłem ten model i już czeka na poczcie (215$ za wersję 3GB/32GB), a ona chciała tel do 1000 z dobrym aparatem. Wiec jaki najlepiej wgrać jej soft aby zdjęcia były najlepszej jakości i bateria aby długo trzymała? 

MIUI 6.11.10 tylko nie wiem jak wygląda tutaj sprawa z mpdecision czy jest aktywne czy nie bo wiem że w MIUI Android 7 jest włączony ale czy w Xiaomu.eu Android 6 nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, majdan12 napisał:

MIUI 6.11.10 tylko nie wiem jak wygląda tutaj sprawa z mpdecision czy jest aktywne czy nie bo wiem że w MIUI Android 7 jest włączony ale czy w Xiaomu.eu Android 6 nie wiem.

Włączyli bodajże dopiero w Androidzie 7. I jest to ostatni polecany soft ogólnikowo. 

@gruby33 dograć musisz kalibrację OIS i robić ją po każdym restarcie telefonu, wtedy aparat będzie ok.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, galakty napisał:

Włączyli bodajże dopiero w Androidzie 7. I jest to ostatni polecany soft ogólnikowo. 

@gruby33 dograć musisz kalibrację OIS i robić ją po każdym restarcie telefonu, wtedy aparat będzie ok.

 

@Acid Można włączyć mpdecision w Xiaomi.eu 6.11.10 sposobem z en.miui?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...