Skocz do zawartości

Mi 5 - pytania ogólne - watek zbiorczy


ZduneX25

Rekomendowane odpowiedzi

Dziś miałem drugi raz taką sytuację. MI5 bateria przy 19% wywaliła komunikat zeby podłączyć do ładowarki. Przy 11% telefon się wyłączył i mrugała czerwona dioda. Podłączyłem ładowarkę przy wyłączonym telefonie i było 9% ale za chwilę zaczeło się ładować od 0.

Czy jest jakaś funkcja w MI5 ze telefon się sam wyłączy jak bateria osiągnie 10%?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy kolejnej próbie zaktualizowania softu MIUI Polska(ściągnięciu romu i wybraniu "zainstaluj akt. z pliku .zip") nic się nie dzieje. Czy można zainstalować tą aktualizację w trybie recovery? 

Na telefonie jest system 8.2, 6.12.8. Chcę zaktualizować do 7.1.20(to chyba różne oznaczenia). W każdym razie ostatnia aktualizacja była wgrana na  telefon w grudniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez pól roku nie miałem szkła i też żadnej rysy. Na MI5S też nie mam i nie planuję.


Heh, tak Ci się może tylko wydawać. Ja też myślałem że na plecach nie mam żadnej rysy, do czasu aż nie spojrzałem dokładnie pod światło - mnóstwo mikro rysek. A gołe miałem tylko ze dwa dni.
W moto g2 nie miałem na ekranie folii i jak zmieniałem telefon to byłem przekonany, że nie ma rysy. Spojrzenie pod kątem pod światło i czar prysł:-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo to przez mikro syf w kieszeniach. Najgorsze zawsze drobinki piasku, na to nie ma zmiłuj. Chociaż są dwie szkoły... znam ludzi, którzy niczego nie naklejają na telefon i mimo normalnego użytkowania wyglądają super. Mi się wydaje, że dbam o telefon i ... choćby nie wiem co wygląda jakby go tramwaj przejechał.

Dlatego od razu po nabyciu Mi5z aopatrzyłem się w hybrydową folijkę od 3mk i przyznam że robi robotę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołem,

Przeglądam forum i nie znalazłem... Dostałem Mi5 Pro. Zaktualizowałem do 7.0 przez OTA. Czekam, aż dostanę pozwolenie na odlokowanie, ale do tego czasu chciałbym korzystać tylko bez ROOT nie idzie. Jest jakiś sposób na roota bez bootloadera? Nie widziałem w wątkach dotyczących Mi5 na forum. 

Dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołem,
Przeglądam forum i nie znalazłem... Dostałem Mi5 Pro. Zaktualizowałem do 7.0 przez OTA. Czekam, aż dostanę pozwolenie na odlokowanie, ale do tego czasu chciałbym korzystać tylko bez ROOT nie idzie. Jest jakiś sposób na roota bez bootloadera? Nie widziałem w wątkach dotyczących Mi5 na forum. 
Dzięki.

Musisz mieć odblokowany. A tak przy okazji, nie da sie korzystać z telefonu bez root ? Serio ?

Z Tab2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, bergmen napisał:

Instaluj z nieznanych źródeł, albo odwiedzaj dziwne strony www, czy posciagaj trochę rzeczy przez przeglądarkę itp. itd. mając roota to się sam przekonasz :)

Chyba nie wiesz co to jest root.... 

Jak się ściąga brzydkie pliki to i brak roota nie ocali. Od kilku mam rootuję telefony i nigdy moje bezpieczeńśtwo nie zostało naruszone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, galakty napisał:

Jak się ściąga brzydkie pliki to i brak roota nie ocali. Od kilku mam rootuję telefony i nigdy moje bezpieczeńśtwo nie zostało naruszone.

... myślisz, że każdy kto został zatrzymany przez CBŚ o 6 nad ranem myślał że nikt go nie śledzi? ;)

Pomyśl.

 

Oczywiście gadanie, że zrootowany snartfon jest samym w sobie niebezpieczeństwem to bzdura. Generalnie, gdy korzysta się z tego świadomie to nic nadzwyczajnego się nie powinno działać. Jest SuperSU, można nad tym zapanować. Tym bardziej, że wiele osób roota potrzebuje tylko do dwóch rzeczy: AdAway i TitaniumBackup czy coś w tym stylu.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Instaluj z nieznanych źródeł, albo odwiedzaj dziwne strony www, czy posciagaj trochę rzeczy przez przeglądarkę itp. itd. mając roota to się sam przekonasz

Chyba nie wiesz co to jest root.... 

Hmmm... No nie wiem, bo rootuję telefony od Ginger Bread. Wtedy Android nie wiedział co to prawa dostępu aplikacji. A teraz mówimy o Nougat. Chyba mylimy epoki, albo ja się mocno zestarzałem :-(

Połowa najlepszych aplikacji z XDA są nieznanymi źródłami i bez certyfikatu.

Raczej wiem co to jest root.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed zakupem mi 5 mam kilka pytan. 

Czy poczuje roznice przechodzac z rn3p. 

Czy faktycznie bateria jest taka slaba? 

Czy faktycznie telefon jest tak delikatny że na drop tescie łamie się?

Jak wciąż będzie aktualizowany?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@R11

nie miałem rn3p. Ale myślę że różnicę zobaczysz. Szczególnie odnośnie aparatu, audio, ekranu i wyglądu. O kulturze pracy się nie wypowiem bo nie mam porównania. Tu jest rewelacja.

Bateria nie jest słaba. Ja podłączam do ładowarki na co drugą noc.

Nie złamałem jeszcze swojego telefonu :D a kilka razy upadł. nawet gdy nie miałem na nim etui i nic się nie stało. Łamanie telefonu nie jest jego normalnym użytkowaniem :D

Tak jakbyś się zapytał użytkownika samochodu "czy jak przywalisz w ścianę to na prawdę rozwalisz zderzak?"

 

Skoro nawet Redmi 1S WCDMA jest aktualizowany to o MI5 nie masz co się martwić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, R11 napisał:

Czy poczuje roznice przechodzac z rn3p. 

Tak. Tzn. zależy w czym.

Czy faktycznie bateria jest taka slaba? 

Nie, ja jestem z niej zadowolony.

Czy faktycznie telefon jest tak delikatny że na drop tescie łamie się?

Tak, znaczy nie wiem czy na "drop" ale łamie się stosunkowo łatwo.

Jak wciąż będzie aktualizowany?

Normalnie, ale z powodu problemów z GPS sporo ludzi zostało na 6.11.10.

 

20 godzin temu, zielonyBB napisał:

A tak przy okazji, nie da sie korzystać z telefonu bez root ? Serio ?

Da się, jeśli potrzebne poprawki w systemie można wgrać przez TWRP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, acocieto napisał:

Prośba - możecie sprawdzić czy ustawieniach ogólnych Gmail jest opcja "Otwieraj linki w Gmailu"? Do sprawdzenia potrzebna wersja Gmail z końcówka .1033 i Android 7. Druga sprawa, czy z Android 7 możecie aktualizować Android System WebView.?

Jest ta opcja, 1033 i Andek 7. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...