Skocz do zawartości

Mi 5 - pytania ogólne - watek zbiorczy


ZduneX25

Rekomendowane odpowiedzi

55 minut temu, QBAQ napisał:

Jeśli korzystasz z LTE to tym bardziej, bo to energochłonny tryb.

Nie zamykaj aplikacji z uporem maniaka, RAMu jest wystarczająco dużo. Wyłączaj tylko to z czego nie korzystasz w ogóle.

Oszczędzanie baterii też wyłącz. Ponoć i tak nie ma zauważalnej różnicy przy korzystaniu z tego rozwiązania.

Klika moich refleksji, aby @Redmi2 miał okazję napisać, że się mądrzę, a nie znam :-))

LTE: energochłonniejsze w teorii, w praktyce to zależy od okoliczności i warunków lokalnych.

Zamykanie apek: tu nie chodzi o RAM, ale o zamykanie apek, które z powodu swojej natury albo błędów żrą baterię w tle, a albo nie powinny, albo nie ma potrzeby im na to pozwalać. Np. z większość gier można śmiało wyjść przez klawisz "Home" i zapomnieć, nie zjedzą ani mikrowata energii w tle, natomiast są takie, co nawet jak się wyjdzie klawiszem "Back" (co chyba zresztą nie robi różnicy) to potrafią się po cichu przyssać do baterii jak wampir. I tutaj się przydaje najgenialniejsza rzecz w MIUI, czyli zabijanie przez wychodzenie z dłuższym przytrzymaniem klawisza Back. Ale nie ma sensu tego dobrodziejstwa nadużywać – jak wyżej - tylko do wybranych, problematycznych apek.

Oszczędzanie baterii: też polecam wyłączyć. Porównać, przekonać się, czy to ma sens. Większość ludzi pisze, że nie bardzo.

Edytowane przez latet
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, latet napisał:

I tutaj się przydaje najgenialniejsza rzecz w MIUI, czyli zabijanie przez wychodzenie z dłuższym przytrzymaniem klawisza Back

A nie HOME? :P

5 minut temu, latet napisał:

LTE: energochłonniejsze w teorii, w praktyce to zależy od okoliczności i warunków lokalnych.

Właśnie. Nie tyle LTE jest energochłonne co samo korzystanie z danych komórkowych. Oczywistym jest to, że LTE w pełnym zasięgu zje mniej baterii niż HSPA(+) w wiosce z minimalnym zasięgiem, gdzie telefon musi wzmacniać moc swojego odbiornika.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, galakty napisał:

A nie lepiej ustawić ubijanie apek po minucie od zablokowania ekranu, a to co chcemy, by działało w tle dać kłódkę? Też jakaś opcja.

Korzystałem z niej przez parę miesięcy i w końcu zrezygnowałem. Oszczędności prądu nie było, a więcej zabawy z tymi kłódkami itp. itd...

12 minut temu, JestemMortem napisał:

A nie HOME? :P

No tak, to jest w pełni konfigurowalne, można tę funkcję przypisać do dowolnego z 3 klawiszy. A także czas "przytrzymania" potrzebny do jej aktywacji.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wie ktoś może jak wymusić, aby zasięg sieci komórkowej był ustawiony w danej sieci? Tzn. mam kartę w play, ale łapie zasięg tych sieci które są najodpowiedniejsze, tylko że jak mam ustawiony zasięg z Play to jest to zazwyczaj jedna kreska i ogólnie słabo to działa, natomiast na T-Mobile jak się sieć przestawi to działa bardzo dobrze, zasięg, Internet itd. i chcę właśnie tak jakby wymusić to, aby ustawiony był zasięg z T-Mobile. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tpawel coś Ci się chyba pomieszało....

 

@MarioWRZ pogrzeb czasem w ustawieniach, bo już byłeś blisko nie dawno ;)

Ustawienia -> Sieci komórkowe i SIM -> (wybierasz kartę SIM z której korzystasz) -> na dole klikasz "Operatorzy sieci" -> odznacz Automatyczne Wybieranie / telefon wyszuka sieci w Twoim zasięgu i ustaw sobie na sztywno co Ci tam pasuje.

 

Z drugiej strony ustawienie sieci "na sztywno" grozi tym, że tam gdzie jesteś może być fajnie ale gdzieś indziej akurat ta sieć może mieć słaby zasięg i telefon samoczynnie nie podłączy się do BTS'a o lepszym sygnale lecz będzie łapał co mu narzuciłeś a i nawet może stracić zasięg...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopak wyżej ma rację. W sensie że, w sieci, spotkałem się już z czymś takim... Głowy nie daję. bo nie siedzę w tej sieci g wartej, ale warto spróbować. 

Ps. Warto potrenować kłamstwo przed lustrem :D I panowanie nad głosem. Ja kiedyś na infolinii grałem totalnego debila, byleby tylko nie sugerować swej inteligencji i faktu że jednak karta sim działa ok :P Zaoszczędziłem 25 zł ;) 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

aktualnie posiadam soft xiaomi.eu w wersji 6.11.10. Gdzieś kiedyś w jakimś opisie czytałem, że została poprawiona dokładność gps. Tymczasem wczoraj odpaliłem nawigację i nawet, jeśli zatrzymałem się na światłach, to pozycja się ciągle zmieniała, tak jakbym się poruszał a i z dokładnością też nie było za ciekawie... Da się to w jakiś sposób poprawić?

Wyslane z MI5 Pro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

aktualnie posiadam soft xiaomi.eu w wersji 6.11.10. Gdzieś kiedyś w jakimś opisie czytałem, że została poprawiona dokładność gps. Tymczasem wczoraj odpaliłem nawigację i nawet, jeśli zatrzymałem się na światłach, to pozycja się ciągle zmieniała, tak jakbym się poruszał a i z dokładnością też nie było za ciekawie... Da się to w jakiś sposób poprawić?

Wyslane z MI5 Pro



27977c5190138cdaa6308541aaf29f7a.jpg

Tak wygląda na mapie, jak jadę drogą...

Wyslane z MI5 Pro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, andree86 napisał:


Wy też tak macie w swoich Mi5 na tym romie, czy tylko u mnie coś nie działa?

Bywa różnie, ale AŻ tak to nie miałem nigdy. Wczoraj stojąc w miejscu, na podwórku GPS chciał mnie przekonać że jestem jakieś 3 km od miejsca w którym się znajdowałem ale w ruchu (jeśli GPS działał) to zawsze po trasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam podpowiedzi:
1) czy root spowoduje problem z aplikacja IKO od pkobp?
2) jak wygląda sprawa z Xposed i miui pl? Nakierujecie proszę na jakiś tutorial.

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka



Co do iko to tak będzie problem z płatnościami zbliżeniowymi. Reszta funkcjonalności będzie nienaruszona

XRN3P & Tapatalk

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...