Skocz do zawartości

Mi 5 - pytania ogólne - watek zbiorczy


ZduneX25

Rekomendowane odpowiedzi

Przed chwilą, JacekBB napisał:

Pisał kolega wyżej że grał w grę i taktowanie nie poszło wyżej jak 1.59Ghz. 

A laguje? Tnie gra? Wykrzacza się? Jeśli tak, to jest problem. Jeśli wszystko jest ok i gra działa płynnie, TO PO CO ma wchodzić na wyższe taktowanie, zżerać baterię jak nie ma potrzeby?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@JacekBB spoko, ja próbowałem "wymusić" żeby dwa pozostałe rdzenie się włączyły do zabawy w Antutu i inne wymagające gry, ale coś mi się wydaje że całe to mpdecision i kernel 'interactive' jest albo słabo skonfigurowane albo nie działa jak powinno bo procesory cały czas są "STOPPED".

Posiadam Mi5 32GB, więc mam max taktowanie 1,36GHz... 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od pierwszej aktualizacji na 7.0 cpu-z pokazuje rdzenie 3 i 4 (szybsze) jako stopped. Nie wiem czemu teraz nagle się z tym wszyscy obudzili ale to tylko cpu-z błędnie pokazuje. W praktyce wszystko działa dobrze, proc wchodzi na wyższe taktowanie i przełącza się między rdzeniami. W antutu wyniki kręci miarodajne do klasy sprzętu.

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Remorka napisał:

Od pierwszej aktualizacji na 7.0 cpu-z pokazuje rdzenie 3 i 4 (szybsze) jako stopped. Nie wiem czemu teraz nagle się z tym wszyscy obudzili emoji3.png ale to tylko cpu-z błędnie pokazuje. W praktyce wszystko działa dobrze, proc wchodzi na wyższe taktowanie i przełącza się między rdzeniami. W antutu wyniki kręci miarodajne do klasy sprzętu.

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

W MIUI (Android 7) miała być aktywna mpdecision która pomaga uzyskać lepsze wyniki na baterii przez dostosowanie mocy procesora w danym momencie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Dotarł do mnie Mi5 i wrażenia są fenomenalne (szczególnie aparat fotograficzny). Jedynie co to mam wrażenie, że bateria w porównaniu z Nexusem 4 działa podobnie [czyli szybko schodzi] :-/ Ale przynajmniej ma szybkie ładowanie, także nie jest tak źle ;)

Chciałbym się zapytać o dwie rzeczy : to normalne, że przy transmisji danych (czy to przez Wifi czy sieć komórkową) oraz przy ładowaniu telefon jest ciepły?
I chyba mam problem z HD Voice. Nie widzę żadnej różnicy między połączeniami, gdzie druga osoba ma HD Voice lub nie ma tej usługi. Widziałem gdzieś na jakimś screenie, że jak jest HD Voice to pojawia się znaczek w trakcie rozmowy, u mnie się nie pojawia. Trzeba to jakoś włączyć (mam włączone VoLTE, gdyby co to sieć komórkowa PLAY)?

Edytowane przez grondek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, grondek napisał:

Cześć. Dotarł do mnie Mi5 i wrażenia są fenomenalne (szczególnie aparat fotograficzny). Jedynie co to mam wrażenie, że bateria w porównaniu z Nexusem 4 działa podobnie [czyli szybko schodzi] :-/ Ale przynajmniej ma szybkie ładowanie, także nie jest tak źle ;)

Chciałbym się zapytać o dwie rzeczy : to normalne, że przy transmisji danych (czy to przez Wifi czy sieć komórkową) oraz przy ładowaniu telefon jest ciepły?
I chyba mam problem z HD Voice. Nie widzę żadnej różnicy między połączeniami, gdzie druga osoba ma HD Voice lub nie ma tej usługi. Widziałem gdzieś na jakimś screenie, że jak jest HD Voice to pojawia się znaczek w trakcie rozmowy, u mnie się nie pojawia. Trzeba to jakoś włączyć (mam włączone VoLTE, gdyby co to sieć komórkowa PLAY)?

Daj lepiej screeen softu, bo bez tego nikt z Tobą (szczególnie że początkujący) nie bedzie gadał :P 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, grondek napisał:

Cześć. Dotarł do mnie Mi5 i wrażenia są fenomenalne (szczególnie aparat fotograficzny). Jedynie co to mam wrażenie, że bateria w porównaniu z Nexusem 4 działa podobnie [czyli szybko schodzi] :-/ Ale przynajmniej ma szybkie ładowanie, także nie jest tak źle ;)

Chciałbym się zapytać o dwie rzeczy : to normalne, że przy transmisji danych (czy to przez Wifi czy sieć komórkową) oraz przy ładowaniu telefon jest ciepły?
I chyba mam problem z HD Voice. Nie widzę żadnej różnicy między połączeniami, gdzie druga osoba ma HD Voice lub nie ma tej usługi. Widziałem gdzieś na jakimś screenie, że jak jest HD Voice to pojawia się znaczek w trakcie rozmowy, u mnie się nie pojawia. Trzeba to jakoś włączyć (mam włączone VoLTE, gdyby co to sieć komórkowa PLAY)?

Sprawdź czy przypadkiem nie masz włączonego skanowania WiFi (Ustawienia -> WiFi -> Ustawienia zaawansowane -> Skanowanie zawsze dostępne) i wyłącz, bo to nie zużywa baterii, to ją zjada! ;)

U mnie HD Voice z niektórymi działa, z innymi nie i nie wiem jak w końcu ma się to do zasięgu etc., ale jakoś nie spędza mi to snu z powiek.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, AdamKli napisał:

Skąd pobrać rom pod mifash w wersji 6.x ?Tutaj jest tylko najnowsza wersja już na andku 7

http://en.miui.com/a-234.html

Bo na to raczej nie można wgrać xiaomi.eu w wersji miflash ale na andku 6.0 ? 

Przyłączam się do pytania skąd można pobrać ostatnią wersje global dev  6.11.1 pod miflasha?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, leonfp napisał:


Spoko, ale ja i tak nie chce na razie 7.. Podobno dużo błędów jeszcze jest. Problemy z gps, ludzie narzekają..

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka
 

Ale ja nadal na 6 siedzę. Tylko na custom ( RR ) , testowałem kilka romów i miałem już syf więc zrobiłem miflash flash all  china dev na andku 7 bo tylko taki na szybko znalazłem. Później wgrałem przez miflash xiaomi.eu na andku 6 bo miało ono wgrane twrp i dopiero na to custom rom. Pewnie można było wgrać go od razu na china ale musiałbym dograć samo twrp, jakoś z przyzwyczajenia wrzuciłem xiaomi.eu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Sprawdź czy przypadkiem nie masz włączonego skanowania WiFi (Ustawienia -> WiFi -> Ustawienia zaawansowane -> Skanowanie zawsze dostępne) i wyłącz, bo to nie zużywa baterii, to ją zjada! ;)

Faktycznie było zaznaczone. Dzięki, może teraz będzie lepiej ;)

Cytat

U mnie HD Voice z niektórymi działa, z innymi nie i nie wiem jak w końcu ma się to do zasięgu etc., ale jakoś nie spędza mi to snu z powiek.

Jakość rozmów i tak jest imponująca, ale skoro ma być ta funkcja dostępna to niech będzie ;) Na połączenia z 3 osobami, które na 100% mają telefony z HD Voice i na dodatek wszystkie są w PLAYu, w żadnym z nich nie działa.

Cytat

Daj lepiej screeen softu, bo bez tego nikt z Tobą (szczególnie że początkujący) nie bedzie gadał  

Okej, proszę bardzo :)

Screenshot_2017-01-25-20-04-00-631_com.android.settings.png

Edytowane przez grondek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...