Skocz do zawartości

Mi 5 - pytania ogólne - watek zbiorczy


ZduneX25

Rekomendowane odpowiedzi

Co prawda mam Mi4C, ale.. W ciągu dnia jest dobrze. Ale gdy np. telefon leży całą noc, to rano mogę pukać i pukać (telefon) a on się nie wybudzi. Trzeba przejechać palcem albo guzikiem go wybudzić. Potem działa dobrze.

Też miałem mi4c i wiem jak to tam dziala :) w mi5 ( przynajmniej mnie) zawsze podwójne stuknięcie jest tak naprawdę trzykrotnym :) chciałbym się dowiedzieć czy inni też tak mają. Nie żeby to było jakieś mega uciążliwe ale jest to niepokojące :)

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda mam Mi4C, ale.. W ciągu dnia jest dobrze. Ale gdy np. telefon leży całą noc, to rano mogę pukać i pukać (telefon) a on się nie wybudzi. Trzeba przejechać palcem albo guzikiem go wybudzić. Potem działa dobrze.

Też miałem mi4c i wiem jak to tam dziala :) w mi5 ( przynajmniej mnie) zawsze podwójne stuknięcie jest tak naprawdę trzykrotnym :) chciałbym się dowiedzieć czy inni też tak mają. Nie żeby to było jakieś mega uciążliwe ale jest to niepokojące :)

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda mam Mi4C, ale.. W ciągu dnia jest dobrze. Ale gdy np. telefon leży całą noc, to rano mogę pukać i pukać (telefon) a on się nie wybudzi. Trzeba przejechać palcem albo guzikiem go wybudzić. Potem działa dobrze.

Też miałem mi4c i wiem jak to tam dziala :) w mi5 ( przynajmniej mnie) zawsze podwójne stuknięcie jest tak naprawdę trzykrotnym :) chciałbym się dowiedzieć czy inni też tak mają. Nie żeby to było jakieś mega uciążliwe ale jest to niepokojące :)

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Gdy uruchamiam telefon nad logiem Xiaomi jest fioletowa plamka po tym jak pojawi się na dole napis android i 3 kropeczki to znika, czego to może być przyczyna? 

2. Xiaomi mi5 jest mega wydajny, ale czasami czuję jakby nagle go zlagowało i miał nagły spory spadek wydajności 

3. Czy wam także bateria rozładowuje się po mniej więcej 3,5h pracy? 

4. Czy znacie kilka fajnych ustawień które pomogą mi trochę przy opanowaniu baterii oraz wydajności? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, andree86 napisał:


Daj znać jak to działa w Twoim odczuciu...

Wyslane z MI5 Pro
 

W odczuciu, 

Gorzej niż na 6.11.10 ale to nie o to chodzi.Teraz łapie fixa na dworze max 15 sekund ale łapie i go ma.... Wcześniej było 4-5 minut to człowiek czekał jak na zbawienie.... Jest na +

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2. Wina systemu, zdarza się zarówno na wersji eu, jak i global
3. W moim przypadku jest to około 5h na ekranie + 24h czuwania
4. wyłącz wifi/3g/gps/bluetooth/synchronizacje, wyłącz aplikacje w tle, zmniejsz jasność ekranu, korzystaj z ciemniejszych motywów i tapet

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.01.2017 o 20:18, Remorka napisał:

Czy u Was też by wybudzić telefon podwójnym stuknięciem trzeba najpierw dotknąć lub musnąć ekran dopiero potem stuknąć 2 razy? Dzięki z góry za odpowiedzi :)

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka
 

Korzystałem z tego "ficzera" kilka dni, musiałem wyłączyć - rzadko kiedy działało przy 2 kliknięciach. Dość irytująca sprawa.

Edytowane przez t.bone
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam taki problem na moim mi5, mianowicie dźwięk działa powiadomienia przychodza ale po jakims czasie samo z siebie przestaje działac, powiadomienia przychodza dalej tyle ze tylko wibracje, dzwiek w aplikacjach typu you tube działa ale na messenger juz nie, zaobserwowałem tez ze gdy to sie dzieje gdy wejde w ustawinia gslosnosci i dzwonków, wejde np w sms klikne na jakis to go nie slysze, tak jakby ten dzwięk cos blokowało, po restarcie wszytko wraca do normy. Co to moze być? Po najnowszej aktualizacji nic nie pomoglo, przywracalem ustawienia fabryczne. Przepraszam ze pytam tutaj ale nigdzie nie moge dostać odpowiedzi jak to naprawic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Mi5 3/64 czyli procesor 2.15 a program cpuz pokazuje max 1.59.

Wcześniej chyba dobrze pokazywał wartość procesora.

Po restarcie pokazuje max 2.15 czyli ok ale znowu pokazuje 1.59

O co chodzi?

Nite jestem pewien na 100%, ale może tu chodzić o mpdecision. Wyłącza rdzenie kiedy uważa że niepotrzebne, taktowanie chyba też potrafi obniżyć. W teorii nie powinno wpłynąć na wydajność.

Wysłane z MI5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, AdamKli napisał:

U mnie to samo wskazuje tylko ja na custom romie. Może tak ma być, dopiero przy zwiększonej aktywności idzie na pełnej mocy.. 

Patrzyłem w Geekbench 4 i tam pokazuje 1.59Ghz a w tym samym momencie cpuz pokazuje 2.15Ghz.

Niech ktos jesszcze sprawdzi to cpuz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie na cpuz też jest 1.59. Grałem właśnie w Modern Combat 5 w multiplayer (tam trzeba sporo mocy) i nie muliło nic. Sprawdziłem później w cpu spy i tam również nie wskoczyło powyżej 1.59 W czasie gry taktowanie utrzymywało się na poziomie 1.3 (coś tam coś tam). W ustawieniach, w info o tel pokazuje normalnie 4x2.15. Nie odczuwam na razie spadku wydajności. Zobaczymy co wyjdzie albo może uzyskamy jakaś odpowiedź wtedy będzie jasna sprawa

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...