Skocz do zawartości

Mi 5 - pytania ogólne - watek zbiorczy


ZduneX25

Rekomendowane odpowiedzi

Zalogowany. Wersja MIUI 8 GLOBAL 6.11.10 | Beta.
Problem jest taki, że nie ważne czy telefon podpięty do komputera, czy do ładowarki, czy nie podpięty do niczego - wchodzę w fastboot i po 15-20 sekundach telefon się sam wyłącza. Czy to normalne? Przez to, nie mogę przejść weryfikacji urządzenia, bo się wyłącza :/

Tak, to normalne. Jak nie ma nic do roboty w tym trybie to z niego wychodzi. Włącz w trybie fastboot. Wydaj komendę fastboot devices. Jak pokaże Ci sie id urządzenia to jest ok i od tej chwili przestanie wychodzić z fastboot.

Wysłane z MI5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj wgrać TWRP 3.0.2-2.

U mnie niegdyś było podobnie i tak zrobiłem - poszło. Dopiero później wgrałem najnowsze.

 

P.S. samoczynne wychodzenie z fastboot nie jest wcale takie normalne, tak jak wyżej kolega wspomniał; urządzenie ma oczekiwać w tym trybie na komendy

Edytowane przez QBAQ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, andree86 napisał:

Specjalnie wyjąłem z etui, bo też o tym pomyślałem. Na szczęście odblokowałem bootloadera w przeciągu kilku sekund, więc zmieściłem się w czasie. Od teraz wszystko działa jak należy, będąc w trybie fastboot, nie wyłącza się, dopóki sam go nie zrestartuję.

Teraz mam nieco inny problem, mianowicie próbuję wgrać Xiaomi.eu, lecz utknąłem na wgraniu TWRP, ponieważ po wpisaniu komendy  fastboot flash recovery twrp.img  wyskakuje Error: cannot load recovery.img i utknąłem. 

Dodam, że po wpisaniu komendy  fastboot devices  normalnie pokazuje mi ID mojego telefonu, znaczy, że go wykrywa.

Ściągnąłem najnowsze twrp i wg poradnika wkleiłem go do folderu, gdzie zainstalowany jest adb (zmieniłem przy tym nazwę z twrp-3.0.2-3-gemini na twrp.img)

Bez tytułu.jpg

Wyłącz ukrywanie rozszerzeń nazw plików (po screenie widać, że masz to włączone) i wtedy się przekonasz, czy nadałeś nazwę twrp.img czy twrp.img.img

Albo od razu w komendzie fastboota użyj nazwy twrp.img.img

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, latet napisał:

Wyłącz ukrywanie rozszerzeń nazw plików (po screenie widać, że masz to włączone) i wtedy się przekonasz, czy nadałeś nazwę twrp.img czy twrp.img.img

Albo od razu w komendzie fastboota użyj nazwy twrp.img.img

JESTEŚ WIELKI!!!!!!!!!!! Działa! Dziękuję bardzo za pomoc!

Teraz jeszcze pytanie kontrolne, nim cokolwiek zrobię... Posiadam aktualnie global 6.11.10 beta - czy mogę wrzucać xiaomi eu 6.11.10 wg instrukcji:

  1. Przenosimy pobrany wcześniej rom xiaomi.eu_multi_xxx... do pamięci telefonu będąc w TWRP
  2. W TWRP z menu Install wybieramy i instalujemy rom
  3. Po zakończonym procesie urządzenie wybieramy Reboot

i będzie ok, czy powinienem w jakiś inny sposób do tego przystąpić? Proszę o poradę...

Z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, andree86 napisał:

JESTEŚ WIELKI!!!!!!!!!!! Działa! Dziękuję bardzo za pomoc!

Teraz jeszcze pytanie kontrolne, nim cokolwiek zrobię... Posiadam aktualnie global 6.11.10 beta - czy mogę wrzucać xiaomi eu 6.11.10 wg instrukcji:

  1. Przenosimy pobrany wcześniej rom xiaomi.eu_multi_xxx... do pamięci telefonu będąc w TWRP
  2. W TWRP z menu Install wybieramy i instalujemy rom
  3. Po zakończonym procesie urządzenie wybieramy Reboot

i będzie ok, czy powinienem w jakiś inny sposób do tego przystąpić? Proszę o poradę...

Z góry dziękuję.

W tych krokach brak wipe, co najmniej "factory reset", a przy zmianie z Global na EU stanowczo potrzebny. Bez tego problemy masz jak w banku. Zresztą może nie wystarczyć i on. Ja bym jednak najpierw wgrał MiFlash-em ten ROM EU wskazany tu: https://miuipolska.pl/instalacja-miuipolskaxiaomi-eu-multilang-dla-mi5/  , a dopiero potem aktualizował.

W ogóle, to dlaczego nie robisz wg instrukcji specyficznej dla mi5? Jest przy okazji o wiele prostsza do wykonania (np. odpada ręczne instalowanie TWRP, choć potem trzeba je recznei zaktualizować, jeśli chce się brnąć w Andka 7).

Edytowane przez latet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, latet napisał:

W tych krokach brak wipe, co najmniej "factory reset", a przy zmianie z Global na EU stanowczo potrzebny. Bez tego problemy masz jak w banku. Zresztą może nie wystarczyć i on. Ja bym jednak najpierw wgrał MiFlash-em ten ROM EU wskazany tu: https://miuipolska.pl/instalacja-miuipolskaxiaomi-eu-multilang-dla-mi5/  , a dopiero potem aktualizował.

W ogóle, to dlaczego nie robisz wg instrukcji specyficznej dla mi5? Jest przy okazji o wiele prostsza do wykonania (np. odpada ręczne instalowanie TWRP, choć potem trzeba je recznei zaktualizować, jeśli chce się brnąć w Andka 7).

Rozumiem, że to jest ten tutorial dedykowany pod MI5?

Później jak aktualizować do 6.11.10? Przez TWRP? Z wipe, czy wtedy już bez?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bry wieczór!
Od wczoraj jestem w posiadaniu mi 5. Sądziłem, że MIUI global styknie (6.10.11 beta), jednak zaczynam się zastanawiać czy warto przejść na MIUI Polska. Mam do Was kilka pytań, z racji tego że poprzednio miałem Mi3, wypadłem z obiegu.
Czy Miui Polska (w porównaniu do Global'a)
- lepiej zarządza baterią,
- ma stabilną wersję i
- jakie są mocne plusy, które powinny mnie przekonać?

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedź zdaje się być prosta. Raczej zastanów się czy masz potrzebę zmiany na miuipolska. Ja na Globalu bylem bardzo zadowolony z baterii, natomiast na miuipolska czasem zależy od aktualizacji itp, chociaż na 6.11.10 jest przyzwoicie w moim mniemaniu.

Ponadto jakichś mega różnic nie ma, raczej niuanse. Oczywiście to moje zdanie, niebawem dowiesz się czemu warto - koledzy z pewnością wyjaśnią ;)

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedź zdaje się być prosta. Raczej zastanów się czy masz potrzebę zmiany na miuipolska. Ja na Globalu bylem bardzo zadowolony z baterii, natomiast na miuipolska czasem zależy od aktualizacji itp, chociaż na 6.11.10 jest przyzwoicie w moim mniemaniu.
Ponadto jakichś mega różnic nie ma, raczej niuanse. Oczywiście to moje zdanie, niebawem dowiesz się czemu warto - koledzy z pewnością wyjaśnią
 


Dzięki, o taką odpowiedź mi chodziło. Z tego co wybadałem (może jestem laikiem), ale w Globalu to malo tu śmieci. Pozostaje czekać na dobrą wersję MIUI Polska w dobrej wersji.
Tymczasem przyznam Wam szczerze, że od miesiąca temu - kiedy to córka załatwila moje Mi3 - mocno stęskniłem się za siaomi.


Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, N3ST0 napisał:

Właśnie odblokowałem bootloader w Mi5 i zacząłem się zastanawiać czy warto instalować MIUIPolska. Widzę, jednak że kolega wyżej zadał już odpowiednie pytanie. Poczekam w takim razie, na informacje czy warto ;) 

Ja powiem tak... Wersji MIUI EU dev 6.11.10 (czyli ostatniej na Adroid 6.x) nie mam absolutnie nic do zarzucenia, za wyjątkiem 2 konkretnych problemów związanych z nagrywaniem filmów, ale te problemy są i będą także na Globlach (dev oraz stable). Przy czym na jeden z nich jest dostępny fix, który łatwiej zastosować jak się ma "EU" (ale da się także pod Globalem), a na drugi na razie żadnego fix-a nie ma. O szczegółach się nie rozpisuję, bo było o tym dużo w ostatnich kilkudziesięciu postach w tym wątku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Xiaomi robi robotę z MIUI tak naprawdę. Nakładka chyba najlepsza ze wszystkich na Androida...

Kolega chyba wspomina o problemach z fps'ami w filmach. No ale to już generalnie "wina" MIUI 8, bo podobno na 7 tego nie było. 

Dodam jeszcze, że na ten moment można się wstrzymać z przejściem na miuipolska i poczekać na bieg wydarzeń w kwestii Androida 7.0 i zapewne za czas jakiś MIUI 9.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, QBAQ napisał:

Xiaomi robi robotę z MIUI tak naprawdę. Nakładka chyba najlepsza ze wszystkich na Androida...

Kolega chyba wspomina o problemach z fps'ami w filmach. No ale to już generalnie "wina" MIUI 8, bo podobno na 7 tego nie było. 

Dodam jeszcze, że na ten moment można się wstrzymać z przejściem na miuipolska i poczekać na bieg wydarzeń w kwestii Androida 7.0 i zapewne za czas jakiś MIUI 9.

MIUI jest tylko dobrą nakładką nic więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, majdan12 napisał:

Ja nie zauważyłem na moim xiaomi taki problemów.

Tak tak, na RN2 to przerabiałem. CM/AOSP itp itd są beznadziejne podług MIUI jeśli chodzi o aparat. PDAF kuleje, prawie nie działa. Dodatkowo biblioteki czerpią z najnowszych MIUI... Takie to devsy mądre. Chyba, że nagrasz 30 fps 4K to zwrócę Ci honor :) Ale zapewne wyjdzie 26 FPS, ciekawe czemu. Pomyślmy... Moze dlatego, że MIUI ma tyle samo?

 

38 minut temu, latet napisał:

Znaczy OIS działa idealnie, a w 4K masz sztywne 30 fps? :-)

Z tym OIS to w sumie ciekawe pytanie, sprawdzał ktoś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, latet napisał:

Znaczy OIS działa idealnie, a w 4K masz sztywne 30 fps? :-)

Tego akurat ci nie jestem w stanie powiedzieć,ale jako system MoKee daje radę,ale to nie jedyny dostępny system ''Custom ROM''.

Gdybym stworzył sobie odpowiednie warunki (takie samie oświewietlenie podczas wykonywania testu aparatu/kamery) to może bym przetestował aparat w moim Xiaomi.

Edytowane przez majdan12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybaczcie jeśli temat już był poruszany, ale mam pytanie odnośnie GPS, a dokładniej nowych satelit Galileo.

Wiemy, że Qualcomm jest kompatybilny. Kiedy urządzenia Xiaomi będą mogły korzystać z systemu Galileo do nawigacji? Domyślam się, że to "góra" ma niejako dopuścić taką możliwość czy w jaki sposób to funkcjonuje? Chyba, że finalne wydanie Androida 7.0 implementuje wykorzystanie satelit Galileo?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...