Skocz do zawartości

Mi 5 - pytania ogólne - watek zbiorczy


ZduneX25

Rekomendowane odpowiedzi

Przed chwilą, Dobble napisał:

@majdan12 Dobrze ale ten Stable ROM pobrać przez kompa wrzucić na MI5 i w aktualizacjach wybrać ten plik ta?

Możesz pobrać na telefonie,tam też masz przeglądarkę internetową :)

3 minuty temu, RSL napisał:

Stable też mają błędy.Przykładowo takie 8.1.6.0 ma błąd fc opcji deweloperskich.

No mają błędy,żeby powstał system doskonały to trudno o to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, Dobble napisał:

@majdan12Wiesz co nie wiem dlaczego ale strasznie długo mi się pliki pobierają na Xiaomi MI5, nie wiem w sumie od czego to zależy bo na S4 dużo szybciej pliki się pobierały ale najpierw chciałbym załatwić ten system, a dopiero potem myśleć o tym pobieraniu. 

Jakie prędkości masz łącze internetowe i jaką prędkość osiągasz pobierając pliki na Mi 5?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Dobble napisał:

@majdan12 Pobieranie: 15Mb/s / Upload: 9Mb/s

Łącze internetowe: 150/20Mb/s

Transfer pobieranego pliki jest ok na to łącze ale prędkość wysyłania się nie zgadza bo byś musiał mieć o wiele szybsze łączę (wysyłanie) żeby mieć taki transfer.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Dobble napisał:

Dobrze napisałem 15 mega bitów.

Podziel te 15 Mb/s na 8 wyjdzie jakieś 1.8MB na sekunde. Rzeczywiście jest to problem jak człek jest nie obeznany  :)

Napisałeś, że masz łącze 150 Mb, to pobierać powinieneś z prędkością około 16-18 MB/s. A nagle piszesz, że masz 1.8 MB/s? Dzielisz łącze na kilka urządzeń czy jak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, galakty napisał:

Napisałeś, że masz łącze 150 Mb, to pobierać powinieneś z prędkością około 16-18 MB/s. A nagle piszesz, że masz 1.8 MB/s? Dzielisz łącze na kilka urządzeń czy jak?

Tak, korzystam z komputera na którym mam 120Mb/s, natomiast z uploudem rzeczywiście się walnąłem bo mam go jakieś 15Mb/s.

Ruteru nie mam wysokiej klasy (przepustowość), tak, że niestety ale łącze musi być dzielone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, Dobble napisał:

Tak, korzystam z komputera na którym mam 120Mb/s, natomiast z uploudem rzeczywiście się walnąłem bo mam go jakieś 15Mb/s.

Ruteru nie mam wysokiej klasy (przepustowość), tak, że niestety ale łącze musi być dzielone.

No to teraz wszystko jasne, zwracam honor. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, Dobble napisał:

@majdan12 Dobra pobrałem paczkę na telefon. Powiedz mi tylko jeszcze czy mam robić backupa danych czy nie potrzeba (jeśli, tak to jak najprościej :) )? 

Chyba będziesz musiał porzucić zmiany Developer na Global,bo możesz mieć błąd android.proces stop i będziesz musiał na nowo system zainstalować :(

Gdybyś miał Stable i chciał zmienić na Developer to było można to zrobić bez ewentualnych problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, majdan12 napisał:

Chyba będziesz musiał porzucić zmiany Developer na Global,bo możesz mieć błąd android.proces stop i będziesz musiał na nowo system zainstalować :(

Gdybyś miał Stable i chciał zmienić na Developer to było można to zrobić bez ewentualnych problemów.

Przy wgrywaniu przez updater nawet jak to się uda to z pełnym wipe z automatu powinno się odbyć, Najlepiej przechodzić przez MiFlasha z flash all. Ale zmiana tego co ma dev na ten stable to raczej bez sensu (ten stable jest rozwojowo starszy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, majdan12 napisał:

Tak.

Zapomniałem o tym kompletnie że tak to na MIUI wygląda,ale już od października nie używam tego systemu i wiedza mi ucieka na rzecz innych systemów.

Tak to zawsze wygląda jak wgrywasz starszy system na nowszy. Tak chyba jest wszędzie, nie tylko w Miui.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@galakty często polecasz mi5s zamiast 5ki. Stoję przed wyborem telefonu i mogę dopłacić do 5s, ale w czym on jest lepszy od mi5? Doczytałem, że nie ma stabilizacji obrazu w aparacie - na szybko prawdę mówiąc nie widzę wielkiej przewagi S-ki nad pierwszą wersją, ale może czegoś nie dostrzegam?

Coraz więcej widzę za to, rzeczy przemawiających, żeby odpuścić mi5 - wyłączający się telefon, możliwa trefna płyta główna (choć tu uważam, że jeśli będzie wadliwa to padnie raczej szybciej niż później, a zamawiać będę w IBG więc myślę, że Acid by temat ogarnął w razie problemu), delikatność modelu. Telefon chcę kupić za tydzień dwa, bo na IBG mają być koło 21go jakieś promocje. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, naver napisał:

@galakty często polecasz mi5s zamiast 5ki. Stoję przed wyborem telefonu i mogę dopłacić do 5s, ale w czym on jest lepszy od mi5? Doczytałem, że nie ma stabilizacji obrazu w aparacie - na szybko prawdę mówiąc nie widzę wielkiej przewagi S-ki nad pierwszą wersją, ale może czegoś nie dostrzegam?

Coraz więcej widzę za to, rzeczy przemawiających, żeby odpuścić mi5 - wyłączający się telefon, możliwa trefna płyta główna (choć tu uważam, że jeśli będzie wadliwa to padnie raczej szybciej niż później, a zamawiać będę w IBG więc myślę, że Acid by temat ogarnął w razie problemu), delikatność modelu. Telefon chcę kupić za tydzień dwa, bo na IBG mają być koło 21go jakieś promocje. 

 

Nie ma stabilizacji OIS, ale ta w Mi5 nie działa poprawnie, niby jest fix, ale nie wszystkim działa idealnie. Więc tym bym się nie kierował. 5s ma lepszy aparat, nowszy sensor z większymi pikselami. To ROBI różnicę w kiepskich warunkach oświetleniowych, zwykła piątka ma stary sensor (no może nie stary, ale słaby) z pikselami rozmiaru tych np. z Redmi Note 2, kiepsko. Do tego 5s jest nowszy, będzie bardziej wspierany i mniej "psuty" jak Mi5. W Mi5 dodatkowo masz 26 FPS w 4K, nie wiem czy kręcisz filmy, ale jeśli tak, to jest duża różnica. Mi5s ma 30 fps stałe, bez znaczenia w jakich warunkach. Do tego jeszcze ma lepszy czytnik palców i chyba jest bardziej wytrzymały (na wygięcie).

Tak. W Mi5 padają płyty główne, nie wiem jaki to % telefonów, ale padają. Jeśli kupisz w IBG to nawet jak się zepsuje, naprawią szybko (oprócz wersji 128 GB). 

Jak uważasz i ile pieniędzy masz do wydania... Jeśli chcesz trzymać telefon dłużej niż rok, zależy Ci na aparacie i wideo jak i lepszej wytrzymałości, ja bym brał Mi5s. Jak chcesz telefon na krócej i potem znowu zmienić, to zwykła piątka też się spisze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@galakty dziękuję za odpowiedź. Rzecz w tym, że telefon chcę kupić "na długo". Nie chcę go zaraz zmieniać. 5s występuje chyba tylko jako 3/64, nie ma niższych wersji? Obecnie posiadam telefon, który ma suszarkę zamiast aparatu i w tym przypadku tu bardzo mi zależy na dobrej jakości - gdzieś jednak wyczytałem, że przez stabilizację obrazu to mi5 wypada lepiej od mi5s. Na wideo, kompletnie mi nie zależy, rzadko kiedy cokolwiek nagrywam, więc tu akurat nie robi mi to różnicy. 

Co rozumiesz przez "mniej psuty"? :)

Mi5s, jest sztywniejszy od Mi5? Z reguły dbam o swój sprzęt, ale wypadki chodzą po ludziach.

Dodatkowo mam pytanie, czy jeśli kupie tel z IBG, odblokuje BL i wgram MIUI Polska, to nie wpływa to na gwarancję w Mi Center?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wpłynie.

Niestety ale ostatnio zauważamy pogarszanie starszych modeli, zresztą to normalna zagrywka wszystkich firm. Głównie chodzi o aparat, ktory i tak jest słaby w Mi5, a oni jeszcze skopali OIS + płynność filmów 4K. W ogólnym rozrachunku na tę chwilę Mi5S ma lepszy aparat i raczej tak pozostanie, wielkości pikseli nikt nie zwiększy ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wertuję forum już jakiś czas, ale głównie pod kątem mi5. Czy w 5s również zdarzyły się komuś psikusy typu wyłączający się telefon czy brick znikąd? Jak wspomniałem mam info z IBG, że koło 21 planują odpalić jakieś promo " Yes, in the near future we will have a big promotion campaign during our Spring Festival holiday, which will begin from 21st, Jan. At that time, you can check our website.  "

Do tego czasu muszę się zdecydować co kupić, dlatego jeszcze raz dziękuję za pomoc i sugestie. Co do różnicy w cenach telefonów, to nie jest tak, że śpię na kasie, ale chce kupić raz a dobrze, żeby za rok nie być zmuszonym szukać znowu kasy na nowy telefon. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.gadgetsedrones.com/2016/10/comparativo-entre-camaras-xiaomi-mi5-vs.html

Masz porównanie mi5 / mi5s fotki i niżej filmik. Na filmiku jest wstawione nagranie z obu modeli, widać jak na mi5 obraz drży, pewnie to ten problem z OIS. 

Co za samych zdjęć pisanie że w mi5 aparat jest słaby w porównaniu do mi5s nieco przesadzone. Jakiejś przepaści nie ma. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zeszłym tygodniu kupowałem 2 telefony, opcja była jeden nie mniej niż 5 cali nie więcej niż 5.5 i drugi nie mniej niż 5.5 Kupiłem sobie Mi5 3/64 i żonie Mi5s plus 4/64. Nie kupiłbym Mi5S i drugi raz kupujac kupiłbym tak samo, a te pierdoły dotyczące kamerek i tego 4k które nie wiem komu i po co nagrywac to zwórciłbym uwage jakbym miał z 15 lat, żeby przed innymi z II G sie pochwalic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, bosniak napisał:

W zeszłym tygodniu kupowałem 2 telefony, opcja była jeden nie mniej niż 5 cali nie więcej niż 5.5 i drugi nie mniej niż 5.5 Kupiłem sobie Mi5 3/64 i żonie Mi5s plus 4/64. Nie kupiłbym Mi5S i drugi raz kupujac kupiłbym tak samo, a te pierdoły dotyczące kamerek i tego 4k które nie wiem komu i po co nagrywac to zwórciłbym uwage jakbym miał z 15 lat, żeby przed innymi z II G sie pochwalic

Może jakiś argument? Czemu byś Mi5S nie kupił?

Dla Ciebie kamerka to pierdoła, a dla kogoś innego to ważna kwestia w telefonie. Więc nie mierz wszystkich swoją miarką. Po to jest forum, żeby poznać opinie, wady i zalety danego telefonu. 

A nie "nigdy więcej bym nie kupił, bo nie"...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, galakty napisał:

Nie wpłynie.

Niestety ale ostatnio zauważamy pogarszanie starszych modeli, zresztą to normalna zagrywka wszystkich firm. Głównie chodzi o aparat, ktory i tak jest słaby w Mi5, a oni jeszcze skopali OIS + płynność filmów 4K. W ogólnym rozrachunku na tę chwilę Mi5S ma lepszy aparat i raczej tak pozostanie, wielkości pikseli nikt nie zwiększy ;) 

Można niby używać MIUI 7,ale już chyba lepiej jakiś Custom ROM dorwać i na nim się bawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, napisze tak, wizualnie brzydki 5S, tzn mi sie nie podoba, a najmniej przód telefonu. Grubszy cięższy i nie ma gorilla glass.  Gorszy stosunek wielkości wyswietlacza do reszty obudowy. NIe wiem jak z tym aparatem, ale nie znalazłem info i u mnie nie zauwazyłem żeby z tym OIS było coś nie tak i w recenzjach też nie znalazłem. w 4K porównywałem z Lumia 950 Xl i bardzo porównywalnie a z tym 26 fps to nie wiem skąd wziąłeś, wszedzie gdzie znalazłem pisze 30 fps. Większa matryca w Mi5 o 4 mpix to nie mało. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, galakty napisał:

MIUI 7 to już przeżytek, nie widzę zbytnio sensu.

Custom rom? Z tego co wiem, to na CM chyba nadal mają 26 FPS.

CM to też przeżytek :) jest wiele systemów które mogą okazać się lepsze

Custom ROM są w wielu miejscach,dużo jest na XDA i 

http://4pda.ru/forum/index.php?showtopic=684857

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, majdan12 napisał:

CM to też przeżytek :) jest wiele systemów które mogą okazać się lepsze

Custom ROM są w wielu miejscach,dużo jest na XDA i 


http://4pda.ru/forum/index.php?showtopic=684857

 

Bo ten Lineage to jest coś nowszego od CM ;) 

Nie lubię customów, miałem kilka telefonów i zawsze wracałem do oryginalnego systemu... To jest dobre, jak masz Samsunga S3 i chcesz nowszego andka, a nie jak producent wspiera telefon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...