Skocz do zawartości

Mi 5 - pytania ogólne - watek zbiorczy


ZduneX25

Rekomendowane odpowiedzi

No i zaczęło się... Po pierwszym dniu używania jestem zniesmaczony. Chodzi super i w ogóle ale z zarządzaniem zasilaniem coś jest nie tak moim zdaniem.

Global Stable 8.1.2.0
24ffae444055953e2038528a46c7cbdf.jpg
Ten pierwszy dół to podróż z yanosikiem czyli dane komórkowe + GPS. Potem trochę www, poczty na wi-fi i trochę dane komórkowe. Potem powrót już na ładowarce i w domu ten kolejny dołek na przeglądaniu www, Facebooka, poczty na wi-fi. Dosłownie chwilę. Jak zorientowałem się, że bateria mi znika to powyłączałem wszelkie powiadomienia, ustawiłem tryb zasilania na agresywny, wyłączyłem wi-fi, dane, wszystko co możliwe i poszedłem spać i rano było 5% mniej..
Czy tak to ma wyglądać? Czy jak wgram xiaomi.eu to się polepszy?

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wywal facebook'a i messengera i zainstaluj Facebook lite. Trochę okrojony i brzydszy, ale Facebook to pożeracz baterii. Zweryfikuj ustawienia aplikacji. Czy na pewno potrzebujesz tyle aplikacji w wykluczeniach oszczędzania baterii. Sprawdź kłódki - czy na pewno są Ci potrzebne wszystkie aplikacje które masz zablokowane w tle. Ja wczoraj wszystko to posprawdzałem, i dzisiaj widzę już różnicę.

¯\_(ツ)_/¯

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kliknij jeszcze na pierwszą pozycję "ekran" i daj screen. Do obsługi fb polecam friendly, alternatywa ale o wiele lepiej wygląda od tych aplikacji lite.. I nie pożera bateri. Dość nowa aplikacja więc na razie nie ma zbędnych bajeròw, obu jej z czasem nie zepsuli.
f16bb52cd9d179fe65b6cffb107a3917.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Screen z ekranem już na niewiele się przyda bo tam mi pokazuje teraz tylko 35min. Zainstalowałem friendly i posprawdzam jeszcze te aplikacje i dam znać wieczorem.
Ale generalnie - czy w xiaomi.eu jest lepiej z baterią? Bo ostatnie posty w temacie z najnowszą wersją mocno narzekają że kiedyś było lepiej. Pytanie czy wcześniej było dużo lepiej niż na Globalu czy było niewiele lepiej a teraz po pogorszeniu jest podobnie? Zgodę na odblokowanie bootloadera już mam, więc teraz się zastanawiam czy warto ładować xiaomi.eu.

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Screen z ekranem już na niewiele się przyda bo tam mi pokazuje teraz tylko 35min. Zainstalowałem friendly i posprawdzam jeszcze te aplikacje i dam znać wieczorem.
Ale generalnie - czy w xiaomi.eu jest lepiej z baterią? Bo ostatnie posty w temacie z najnowszą wersją mocno narzekają że kiedyś było lepiej. Pytanie czy wcześniej było dużo lepiej niż na Globalu czy było niewiele lepiej a teraz po pogorszeniu jest podobnie? Zgodę na odblokowanie bootloadera już mam, więc teraz się zastanawiam czy warto ładować xiaomi.eu.

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka



Z ciekawości, jak długo czekałeś na zgodę?

Tapniete z MI5 pro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jestem nowym użytkownikiem forum MIUIPolska więc Witam Wszystkich. Zakładam temat ponieważ mam kilka pytań odnośnie Xiaomi Mi5.

- Jak jest z pamięcią 32GB? Starcza? Obecnie mam LG G3 i wykorzystuje około 12GB (łącznie z kartą SD)

- Jaka wersja jest najpopularniejsza? 32GB/64GB czy może 128GB? Warto dopłacać?

- Jak prezentuję się na żywo Mi5 w kolorze białym? Byłby to mój pierwszy telefon w tym kolorze

- Jak jest z gwarancją? MiCenter we Wrocławiu przyjmuję wszystkie Xiaomi nawet te zakupione tutaj np

Dzięki za pomoc. Pozdrawiam

Edytowane przez marek789
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ad. 1. To pytanie bardziej do Ciebie - jeśli grasz gry, które zajmują sporo miejsca, czy trzymasz duże ilości muzyki na telefonie to może być problem. Aczkolwiek ja na poprzednim telefonie wykorzystywałem 19 gb, kupiłem Mi5 3/32 i mam jeszcze sporo zapasu, a też się zastanawiałem nad większą pojemnością.

ad. 2. Tutaj nie jestem pewien, ale chyba 3/64 jest najpopularniejsza.

ad. 3. Mam białe Mi5, i to też jest mój pierwszy telefon w tym kolorze, dla mnie prezentuje się świetnie. W niektórych recenzjach poruszana jest kwestia dość grubej czarnej ramki wokół wyświetlacza, która nieco szpeci wygląd i denerwuje podczas korzystania z telefonu, ale dla mnie nie stanowi to żadnego problemu. Nawet tego nie zauważam. Telefon noszę w euti Nillkin TPU Natural i mam folię na wyświetlaczu nillkin 9h. Etui nie pogrubia specjalnie telefonu i wygląda dość estetycznie - niektórzy znajomi nawet go nie zauważali i dziwili się, że noszę telefon bez etui :)

ad. 4. MiCenter na pewno realizuje gwarancje na telefony zakupione na IBUYGOU, nie wiem jak wygląda to z ali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- Podasz w którym sklepie dokonałeś zakupu? Dokupiłeś rok dodatkowej gwarancji?

- Aby wgrać system MIUI Polska należy odblokować bootloader, jest możliwość późniejszego zablokowania?

- W zestawie z telefonem jest przejściówka do ładowarki na nasze polskie gniazdka?

Edytowane przez marek789
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, AdamKli napisał:

Wjechał system na czysto miflash. china dev, później xiaomi.eu i aktualizacja do 6.11.10 urządzenie skonfigurowane jak wcześniej i są efekty. Usługi Google nie robią 3tys wakelock a i sam wykres jest łagodniejszy. Wcześniej były spore uskoki w dół. 0ad5bdbff37368aa4c5f58958af92238.jpgce138bb5c1424eb06d11e9b1659acdeb.jpg

Ja tak jak wcześniej pisałem porobiłem wczoraj porządek. Powywalałem niepotrzebne autostarty, a przede wszystkim wywaliłem facebook'a i zainstalowałem lite (bardziej mi jakoś pasuje niż ten friendly for facebook). Powyłączałem niepotrzebne kłódki. Wyłączyłem automatyczna regulację jasnośći, bo było nie było cały czas czujnik oświetlenia pobiera energię, żeby sprawdzać czy zrobić jaśnie czy nie. Automatyczny obrót mam wyłączony praktycznie cały czas. Wyłączyłem wibracje dotyku i niepotrzebne powiadomienia i teraz to wygląda lepiej. GPS mam włączony cały czas, ale to ze ze względu na opaskę sony, której cały czas używam. Cały czas włączony internet - twitter, facebook, poczta sprawdza się co 10 minut (taka praca ;) ). Jak nie wifi to transmisja danych. Zaraz poustawiam macrodroid, żeby wyłączał wifi, kiedy nie jest połączony i dopiero włączał dane i na odwrót. Mam włączony Xposed, który też ma wpływ na zużycie energii. Fakt - na pierwszym miejscu po 19h(!) mam usługi googla z wynikiem 5558, ale czas mam 17m11s więc porównywalny. Nie świeci na czerwono więc aplikacja nie uznała tego za duże obciążenie (tak mi się wydaje że to działa, nie czytałem instrukcji ;) ). Ale najważniejsze jest to, że zauważyłem ogromną zmianę jeśli chodzi o trzymanie baterii. Mam ciągle jeszcze 39%, a to w porównaniu z tym co miałem wcześniej jest sporo. Grunt to chyba dobrze wszystko poustawiać i będzie dobrze ;) Najważniejsze dla mnie, żeby telefon wytrzymał od 7 rano do 23, a w nocy i tak ładowarka leży koło łóżka ;) Już jakiś czas temu się nauczyłem, że telefon ładuje się codziennie :)

Edytowane przez zimex
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj coś mi obiło się o uszy że Facebook ma poważne problemy z zużyciem baterii jak nigdy.

Nie chce mi się tego sprawdzać,ale Opera ma możliwość zalogowania się do Facebook,może ona by jeszcze mniej pobierała baterii?

Edytowane przez majdan12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, majdan12 napisał:

Wczoraj coś mi obiło się o uszy że Facebook ma poważne problemy z zużyciem danych jak nigdy.

Nie chce mi się tego sprawdzać,ale Opera ma możliwość zalogowania się do Facebook,może ona by jeszcze mniej pobierała baterii?

To na pewno, bo facebook aktywny dopiero jak wejdziesz an stronę, ale generalnie powiadomień brak.

EDIT:

Zainstaluj Facebook lite albo friendly for facebook.

I nie chodzi o ilość danych, ale zużycie baterii

Edytowane przez zimex
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, zimex napisał:

To na pewno, bo facebook aktywny dopiero jak wejdziesz an stronę, ale generalnie powiadomień brak.

EDIT:

Zainstaluj Facebook lite albo friendly for facebook.

I nie chodzi o ilość danych, ale zużycie baterii

Właśnie się pomyliłem i zamiast baterii napisałem danych :shock: ale już poprawiłem post.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serio, sprawdźcie sobie to Friendly, ja się zakochałem od pierwszego wejrzenia

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka



Korzystam już z 2-3 tyg i jestem zadowolony choć po instalacji systemu na nowo mam fb w domyślnej przeglądarce miui. Wystarczy odpalić agenta Windows i messenger normalnie się włącza.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.01.2017 o 17:41, zimex napisał:

"... Jak nie wifi to transmisja danych. Zaraz poustawiam macrodroid, żeby wyłączał wifi, kiedy nie jest połączony i dopiero włączał dane i na odwrót...

Mógłbyś wyjaśnić gdzie dokładnie ustawia się opcję z automatycznym włączaniem i wyłączaniem wifi? Będę wdzięczny.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, andree86 napisał:

Mógłbyś wyjaśnić gdzie dokładnie ustawia się opcję z automatycznym włączaniem i wyłączaniem wifi? Będę wdzięczny.

 

Pozdrawiam.

Mam program który pozwala na  poustawianie telefonu tak, żeby pewne rzeczy robiły się z automatu. Np. automate, tasker czy macrodroid... Ja używam tego ostatniego. Do niektórych rzeczy trzeba mieć root do innych nie.

Edytowane przez zimex
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Dobble napisał:

A w jaki sposób mogę uzyskać tą samą wersję? Próbowałem aktualizować ale nic z tego :(

Możesz sobie pobrać system i przez aplikacje ''Aktualizacje'' klikając w trzy kropki na górze po prawej zainstalować nowszą wersje  z .zip

Tu pobierz system jaki tylko chcesz 

http://en.miui.com/download-299.html

Całe zamieszanie bo ty masz Developer a kolega Stable,wiec musisz sam zainstalować Stable z pliku.zip

Edytowane przez majdan12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, Dobble napisał:

@majdan12 a jest sens wgl przechodzić z Developer na Stable?

I jak to dokładnie zrobić, pobrać tą paczkę wgrać w dowolne miejsce na telefonie i poprzez aplikacje "aktualizacje" zaaktualizować? 

 

Stable jak nazwa wskazuje jest to wersja która z założenia ma mniej błędów niż wersje rozwojowa która nie może ale nie musi być w nawet w 99% sprawna.

Aby zainstalować Stable,wskazujesz pobrany system w aplikacji ''Aktualizacje'' i koniec procesu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...