Skocz do zawartości

Mi 5 - pytania ogólne - watek zbiorczy


ZduneX25

Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 8.01.2017 o 15:14, Mr X napisał:

Ciekawe jak by wypadło mi5 z awaryjnościa jakby był tak popularny jak lg g4 :-)

Cały czas się zastanawiam czy opłaci mi się wymienić mojego mi4c 3/32 na mi5 3/32. Różnica w sumie nie jest duża.. 

 

PS.  Co do awaryjności trzeba by zbadać temat na en.miui 

Niezbyt widzę sens. Jak już to Mi5S. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, XiaoRén napisał:


Być może. Wg mnie wersja 'high' jest bardziej opłacalna, ze względu jeszcze na mocniejszy procek. No ale tego też być może nie potrzebuje. To tylko taka moja opinia...


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Wydajność będzie lepsza, aparat delikatnie lepszy, w sumie to wszystko... Jak już dopłacać to wziąć Mi5S, tu jest lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy zablokowanie takich podstawowych apek jak wiadomości czy dialer kłódką da jakieś efekty? Czasem jak mam dużo wiadomości a w przypadku dialera zapchany połączeniami jeśli pamięć mam wyczyszczoną to otwarcie może ładnie przymulić. A może nie czyścić wcale pamięci? Czasem nie czyszczę wcale czasem z przyzwyczajenia klikne przed blokowaniem urządzenia. Takie luźne przemyślenia, ktoś się wypowie w tym temacie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, XiaoRén napisał:


Być może. Wg mnie wersja 'high' jest bardziej opłacalna, ze względu jeszcze na mocniejszy procek. No ale tego też być może nie potrzebuje. To tylko taka moja opinia...
 

Może woli 30 FPS w 4K niż więcej pamięci ;) Ja bym wolał ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema czy ktoś gdzie w Białymstoku mogę kupić jakieś akcesoria w stylu etui ,szkło  do mi 5 .Szukałem w google i pytałem na stoiskach w galeriach ale tam nikt nie ma jeszcze nic do tego tel 

'Jeszcze' to nie jest słowo którego powinieneś użyć.

Mi5 wszedł na rynek niedawno, owszem, ale z tego co się orientuję, to już z rynku schodzi. To model mało popularny w porównaniu do np sgs7, iPhone 7 itd., wiec sklep z akcesoriami GSM w Białymstoku nie będzie się bawił w sprowadzanie rzeczy dla mi5. Kup akcesoria przez internet (na Allegro można znaleźć tego dużo, wystarczajaco aby sobie coś wybrać, a multum tego jest na ali.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem pewną prawidłowość. Otóż jak ładuje ładowarką z zestawu to zawsze ładuje tak samo szybko, aż telefon mocno się rozgrzewa. Mam ją podłączoną na stałe w pracy. W domu mam zwykłą i jak nią raz naładuję, to nawet jak następnym razem podłączę szybką to i tak ładuje powoli. Tak jakby soft sobie kodował, że ostatnio była wolna więc teraz ładuje wolniej.
Żeby to ominąć trzeba po naładowaniu tą zwykłą zresetować telefon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy wy też macie problem z zsynchronizowaniem zablokowanych numerów? Zauważyłęm, że pożera mi to baterię dosyć mocno, bo cały czas mam błąd synchronizacji i nie bardzo wiem jak sobie z tym poradzić, a jednak blokowanie jest dla mnie dosyć ważne :/ Wiem, że wyczyszczenie danych aplikacji Blokowanie numerów kasuje ten błąd synchronizacji, ale po jakimś czasie pojawia się ponownie... Trudno co chwila wchodzić i sprawdzać czy błąd jest czy go nie ma :/

@AdamKli Właśnie odpaliłem Wakelocka to Ci powiem za godzinę ;)

Edytowane przez zimex
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sms'em nie dostajesz kodu lecz informacje o tym że masz pozwolenie. u mnie to trwało 10min

Kurcze, tak się zastanawiam co mogłem zrobić źle, bo prośbę wysłałem 4-go i do dzisiaj cisza... Mogę całą operację powtórzyć, czy lepiej czekać cierpliwie?

Tapniete z MI5 pro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cały czas walczę z słuchawkami bt. Jak odbieram rozmowę to jest ok. Jak ją wywołuje to po pewnym czasie telefon się restartuje lub przestaje działać dotyk. Pewien czas normalnie działał zestaw głośnomówiący ale też zfixował. Dodam, że mam podłączoną opaskę mb2 i ona działa ok. Pomocy bo dużo jeżdżę autem i ta funkcja jest dla mnie niezbędna.

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka




Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz nawłączane wszystko od Google to tak, normalnie tak nie powinno być, ja mam chyba 3-5 wakelocki na dzień.

Czyli coś mam namieszane,właśnie podejrzane mi się to wydawało. Ostatnio zrobiłem porządek usunąłem niepotrzebne konta google, korzystam teraz z domyślnej apki do poczty więc konta mam tylko w zakładce IMAP a w Google jedno główne które zawsze mam na androidzie. W ustawieniach google wyłączyłem skanowanie urządzenia. Co jeszcze mogę sprawdzić?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, AdamKli napisał:


Czyli coś mam namieszane,właśnie podejrzane mi się to wydawało. Ostatnio zrobiłem porządek usunąłem niepotrzebne konta google, korzystam teraz z domyślnej apki do poczty więc konta mam tylko w zakładce IMAP a w Google jedno główne które zawsze mam na androidzie. W ustawieniach google wyłączyłem skanowanie urządzenia. Co jeszcze mogę sprawdzić?

Szukaj, po nitce do kłębka, nikt tak po prostu nie wskaże problemu raczej. Ja musiałem ostatnio zamrozić usługi Xiaomi, bo nawet bez używania chmury itp ciągle mi wybudzał telefon z deep sleep... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy pod prostu nie wrzucę na czysto 6.11.10 jest to stabilna wersja na moim urządzeniu a od sierpnia robiłem tylko aktualizacje. W międzyczasie sporo grzebałem z root w systemie, raz wrzuciłem miui7 dla testów później backup miui8 z twrp. Choć /system chyba sam się czyści przy aktualizacji miui. Muszę poczytać na temat instalacji miui na czysto bo nie robiłem tego jeszcze więc się tym nie interesowałem.@Redmi2 myślisz że warto na nowo wrzucić miui jeśli planuje na dłużej zostać na 6.11.10? Taka czysta instalacja czy szkoda zachodu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...