Skocz do zawartości

Mi 5 - pytania ogólne - watek zbiorczy


ZduneX25

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, Rafi napisał:

Ja wybrałem czarny ze względu na to, że ramka wokół ekranu jest niezauważalna. Tył i przód to szkło więc nie powinno być różnicy jeśli chodzi o trwałość między białym a czarnym.

Tapnięte z MI5.
 

Czarna ramka w białym mi5 wygląda strasznie jak się nie ma telefonu w ręce, mam telefon od sierpnia i nie zwracam na nią w ogóle uwagi. Ba nawet od samego początku chyba mi nie przeszkadzała bo nie przypominam sobie abym na nią narzekał. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Rafi napisał:

Who's the winner?emoji3.png
Tapnięte z MI5.
 

 

Aha. Czyli ten gościu powiedział, że według niego Mi5 jest najlepszym telefonem 2016 roku i się cieszysz, że taki kupiłeś? Dobrze, że nie wybrał innego!

Ciekawe czy wspomniał o padających płytach głównych i kiepskim aparacie/kamerze :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A oglądałeś ze zrozumieniem? Paweł z Mobzilli oceniał telefony pod względem stosunku możliwości do ceny. Sam wiem, że MI5 nie jest najlepszy pod każdym względem, ale jeśli się bierze pod uwagę jego cenę, to za każdą złotówkę daje więcej niż inne flagowce. Takie jest moje zdanie. Co do padania płyt głównych, to dopóki mnie to nie dotknie to nie będę żałował z góry zakupu.

Tapnięte z MI5.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Mi5 zdarzają się przypadki padnięcia płyty głównej i tyle. To nie znaczy, że każdy model prędzej czy później umrze, ale Mi5 jest na to wyczulone. Sam Acid pisał, że jak ma paść to padnie. Po prostu mówię o tym żebyście wiedzieli, a nie każdy poleca Mi5 ale o płytach nikt nie powie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Mi5 zdarzają się przypadki padnięcia płyty głównej i tyle. To nie znaczy, że każdy model prędzej czy później umrze, ale Mi5 jest na to wyczulone. Sam Acid pisał, że jak ma paść to padnie. Po prostu mówię o tym żebyście wiedzieli, a nie każdy poleca Mi5 ale o płytach nikt nie powie.

Jaki jest % podnietych telefonów z powodu płyty?

Tapnięte z MI5.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, pompka500 napisał:

Witam, gdzie w chwili obecnej kupić najlepiej mi5 wersje 3/64 z prockiem 2.15 ? goldway, ibuygou ? 

U Goldwaya kupisz nieco taniej ale bez gwarancji w Polsce. Niby można wykupić za $18.30 roczną wymianę, ale nie widziałem żeby ktoś powiedział cokolwiek dobrego o tej opcji. 

Na ibuygou mnie wyszło $312 z wszystkimi bonusami (+1 rok gwarancji, uov, dhl) i kuponem na -$16. U Goldwaya wyciagniesz pewnie koło $270. Co do innych sklepów to nie wiem, tylko te 2 rozważałem. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, jan1994 napisał:

Acid również pisał, że wymiana płyty zdarza mu się raz w miesiącu, więc są to śladowe uszkodzenia.

Ale wiesz, że nie wszystkie kupione w Polsce telefony on naprawia? Więc te raz w miesiącu kompletnie nic nie oznacza. Musiałbyś znać odsetek np. padniętych Mi5 kupionych z IBG w Polsce, ale nikt tego nie poda. 

Po prostu trzeba uczulić, że Mi5 może paść sam z siebie w kieszeni i tyle, nikomu nie odradzam, ale też ślepo nie polecam.

48 minut temu, XiaoRén napisał:

Może padające płyty to niewielki problem, ale mnie skutecznie odstraszył od zakupu mi5 na rzecz redmi pro.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Zyskałeś na ekranie i w sumie tyle. Co kto lubi, ja bym wolał kupić Mi4S albo dozbierać do Mi5S ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też myślałem nad Redmi PRO i Mi5. Wybrałem Mi5(kupiony miesięczny w AZE.com.pl). W poniedziałek dostałem, padł w piątek. Zero reakcji na cokolwiek. Wysłany i po około tygodniu był już u mnie ;) Do tej pory looz i gwarancji jeszcze sporo więc ja nie widzę problemu. Każdy sprzęt może paść...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy mógłby ktoś sprawdzić? 

W Diagnostyce MIUI => Narzędzia => NFC Test tools 

Freq to 13.56 => Run............i....... Coś się powinno dziać? xD Bo nic nie dzieje. Totalnie nic. 

Czy ten test potrzebuje innego urządzenia NFC czy co? Jak to u Was jest? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jak by wypadło mi5 z awaryjnościa jakby był tak popularny jak lg g4 :-)

Cały czas się zastanawiam czy opłaci mi się wymienić mojego mi4c 3/32 na mi5 3/32. Różnica w sumie nie jest duża.. 

 

PS.  Co do awaryjności trzeba by zbadać temat na en.miui 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Transmisja miedzy telefonem a operatorem powinna byc szyfrowana a telefon powinien pokazać, jezeli jest inaczej. Tak mówi specyfikacja GSM.
Ale !!! wszyscy !!! operatorzy to blokują. Ustawia się to bitem OFM na karcie SIM. Nie widziałem operatora, który by to odblokował.
Widziałem natomiast telefony ze zmodyfikowanym ROM-em tak aby te blokadę omijać.

Czy da sie ta funkcje zaimplementowac na romach do MI5? 

android cipheringindicator

Edytowane przez telix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież to "nasze" oprogramowanie jest dużo lepsze niż global.. Z tego co mi się kojarzy to jest pewnie wiele bajerów dodane których nie ma na globalu. Tak mi się wydaje że Acid kiedyś wspomniał choć mogę się mylić. Z androidpay musisz zrezygnować jeśli zdecydujesz się na xiaomi.eu Wiele banków (aplikacji) umożliwia płacenie zbliżeniowe więc android pay zbędny. Sam mam kartę bzwbk i płacę zbliżeniowo. Wystarczy kliknąć home aby podświetlić wyświetlacz.

Dodałem wirtualną kartę w bzwbk i było napisane, że telefon nawet nie musi mieć podłączenia do internetu, wystarczy odblokować ekran... NFC miałem włączone, jako domyślna aplikacja był bzwbk i chciałem to przetestować w sklepie, odblokowałem ekran, przyłożyłem telefon do czytnika i nic... Czy zrobiłem coś źle? W jaki sposób to ma działać?

Tapniete z MI5 pro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

domyślnie jest ustawiony mi wallet. zmień na płatności hce lub hce wallet (nazwa zależy od romu):
ustawienia-->wiecęj-->układ zabezpieczający w dziale NFC

798150eef4db43be4c49b4706484b1c8.jpg

Rozumiem, że tak to ma wyglądać w ustawieniach?
Czyli teraz, podczas zakupów nie zbłaźnię się i przy zapłacie, odblokuję ekran, przyłożę telefon i wszystko będzie ok?

Tapniete z MI5 pro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...