Skocz do zawartości

Mi 5 - pytania ogólne - watek zbiorczy


ZduneX25

Rekomendowane odpowiedzi

23 minuty temu, falcon32 napisał:

Obawiam się że zrobiłeś ten sam błąd co ja czyli miernik nie obsługuje USB 3.0 zdecydowanie lepszym wyborem jest

http://allegro.pl/miernik-pradu-amperomierz-woltomierz-usb-3-0-4w1-i6062743282.html

Na testhub za pomocą takiego miernika są dokonywane pomiary i wydaje się on sprzętem dość dobrym.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, falcon32 napisał:

Obawiam się że zrobiłeś ten sam błąd co ja czyli miernik nie obsługuje USB 3.0 zdecydowanie lepszym wyborem jest

http://allegro.pl/miernik-pradu-amperomierz-woltomierz-usb-3-0-4w1-i6062743282.html

Wyjaśnij proszę, dlaczego w tym przypadku USB 3 ma znaczenie? Przecież telefon i tak ma tylko USB2 (co z tego że w porcie typu C). Druga strona kabla to zwykła wtyczka USB 2, nie ma tych dodatkowych styków dla standardu USB 3. Chyba tylko ma to znaczenie, gdy się chce mierzyć prąd na pinach USB 3 w porcie w kompie, a przy tym na drugim końcu miernika się podłącza urządzenie działające w USB3, kablem USB3, np. jakiś dysk zewn. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Acid napisał:


Czyli wszystko ok.

Wysłane z mojego MI 5
 

No nie bardzo :( Ale wiem że nie chcesz widzieć mojego telefonu u siebie na serwisie, więc nic z tym nie zrobię :P 

Żeby nie było offtopu, chciałem wspomnieć że coś mi nie działa... Ale wyjątkowo, na najnowszym ROM, wszystko śmiga. 

Ps. O nie ! Jednak miałem buga. Słuchałem muzyki na słuchawkach, wyjąłem je, chciałem zadzwonić... i d*pa. W sensie że tel widział ciągle słuchawki, więc ani głośnik ani mic nie działały. A gdy je podłączałem... to z kolei ich nie widział. Christmas funny xD 

Oczywiście reset przywrócił wszystko do normy. 

Edytowane przez Eragon
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemanko, 
Dosyć długo nie zaglądałem na forum i piszę dzisiaj, bo zastanawia mnie jedna rzecz. Zaczyna być mówione co raz więcej na temat aktualizacji MIUI do Androida 7. Z drugiej strony dawno też nie było żadnej aktualizacji xiaomi.eu Stable. Czy to dlatego, że szykują nam już MIUI na nowym androidzie?

Pozdr ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używa ktoś ładowarki dającej prąd większy niż 2.4A (nie chodzi mi tu o QC)? Chcę kupić ładowarkę która ma dwa wejścia,  na jednym ma 3A,  na drugim QC 3.0. I teraz pytanie,  jaki maksymalnie prąd Mi5 weźmie sobie z tego wejścia 3A? Chodzi mi o to,  czy ma jakieś odgórnie narzucone limity,  żeby nie okazało się że ładuje pradem np 2.5A, bo to będzie wpływac na ogólną żywotność baterii. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma narzucone,  Jeśli ładowarka ma 5V to więcej niż 2A MI5 nie weźmie. Nadaje się każda, która ma 2.1A na 5V. Konkretnie to pobierze nie więcej niż 1.85A w najbardziej energochłonnym czasie ładowania (bo jest zmienny), mierzone sondą prądową.

Edytowane przez sp4ubw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każda która ma 2.1A/5V? Skoro ma ograniczenie to nie powinno być problemu z taką 3A/5V. Wtedy i tak powinno ładować te 1.85A, jeśli to jest faktycznie maksimum jakie Mi5 może pobrać. 

 

Chce kupić dokładnie taki zestaw:

https://m.aliexpress.com/item/32737801057.html

http://m.banggood.com/BlitzWolf-3A-USB-Type-C-Reversible-3_33ft-1m-Data-Cable-p-1013479.html

 

Sprawdzi się?  Czy może polecacie coś innego? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, --Mariusz-- napisał:

Używa ktoś ładowarki dającej prąd większy niż 2.4A (nie chodzi mi tu o QC)? Chcę kupić ładowarkę która ma dwa wejścia,  na jednym ma 3A,  na drugim QC 3.0. I teraz pytanie,  jaki maksymalnie prąd Mi5 weźmie sobie z tego wejścia 3A? Chodzi mi o to,  czy ma jakieś odgórnie narzucone limity,  żeby nie okazało się że ładuje pradem np 2.5A, bo to będzie wpływac na ogólną żywotność baterii. 

Ja używam takich, co teoretycznie mogą 3A. Mój Mi5 nigdy nie bierze z nich więcej niż ~2.5A (na początku ładowania). Nigdy też Mi5 nie brał w napięciu wyższym niż 6V (choć te ładowarki mogą i 9V i nawet 12V i niektóre inne urządzenia Xiaomi korzystają z 9V. Nie spotkalem się jeszcze jednak, aby jakiekolwiek z moich urządzeń brało przy napięciu 12V, ale może do tego jest potrzebny kabel USB3-->USB-3, a takiego nie posiadam (choć nie wiem, czy to w ogóle ma coś co napięcia, ma?).

Edytowane przez latet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, latet napisał:

Ja używam takich, co teoretycznie mogą 3A. Mój Mi5 nigdy nie bierze z nich więcej niż ~2.5A (na początku ładowania). Nigdy też Mi5 nie brał w napięciu wyższym niż 6V (choć te ładowarki mogą i 9V i nawet 12V i niektóre inne urządzenia Xiaomi korzystają z 9V. Nie spotkalem się jeszcze jednak, aby jakiekolwiek z moich urządzeń brało przy napięciu 12V, ale może do tego jest potrzebny kabel USB3-->USB-3, a takiego nie posiadam (choć nie wiem, czy to w ogóle ma coś co napięcia, ma?).

No właśnie 2.5A to już chyba sporo? Wydaje mi się, że to niepotrzebne obciążenie dla baterii. Właśnie dlatego pytałem o maksymalny pobierany prąd, bo gdyby telefon z takiej ładowarki 3A i tak brał sobie te powiedzmy 1.8A to byłoby ok. Chyba będzie trzeba poszukać czegoś z 2.4A na wyjściu jednak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, --Mariusz-- napisał:

No właśnie 2.5A to już chyba sporo? Wydaje mi się, że to niepotrzebne obciążenie dla baterii. Właśnie dlatego pytałem o maksymalny pobierany prąd, bo gdyby telefon z takiej ładowarki 3A i tak brał sobie te powiedzmy 1.8A to byłoby ok. Chyba będzie trzeba poszukać czegoś z 2.4A na wyjściu jednak

Kombinujesz. Oryginalna ładowarka dołączana do Mi5 też jest "3A max" i też tel. bierze z niej 2.5-2.6A. Telefon bierze tyle, ile chce, to tel. decyduje, jego oprogramowanie. Ładowarka go do niczego nie zmusza. Uważasz, że producent tel. celowo ustawia ten amperaż na poziomie szkodliwym dla baterii?

Ale OK, nie ma (chyba) przeciwwskazań, aby ładować Mi5 słabszą ładowarką, taką, która nie przekroczy powiedzmy 2A. Gorzej tylko dla ładowarki, bo będzie pracować zapewne na swoim "maxie", więc będzie się grzać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, latet napisał:

 

Ja do Mi5 dostałem ładowarkę QC 3.0 (5/2.5, 9/2, 12/1.5). A co do tego, że producent ustawia amperaż na poziomie szkodliwym dla baterii, to wiadomo że teraz coraz bardziej liczy się prześciganie w cyferkach, czasie ładowania itp. A większy prąd = więcej wydzielanego ciepła = krótsze życie baterii. Wprawdzie nie wiem, jakie jest tego odzwierciedlenie w rzeczywistym spadku żywotności baterii (czy po 2 latach będzie to 10% czy 30%), ale chciałbym zadbać o baterię. No chyba, że wpływ jest na tyle minimalny, że nie warto się tym przejmować? Po prostu nie chcę, żeby np za 2 lata okazało się, że telefon jest w stanie uzyskać tylko połowę SoT w porównaniu do tego który ma teraz

Edytowane przez --Mariusz--
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli nikt inny nie może odpowiedzieć na ten post? Po prostu wyjaśniłem o co koledze wyżej chodziło. Ładowanie QC 3.0 w przypadku, gdy zależy nam na czasie, gdzieś wychodzimy itp. Gdy tego nie trzeba to ładuje małym prądem, aby oszczędzać baterię. Dlatego też ja szukam dobrej ładowarki z portem QC 3.0 i drugim który daje 2.4A

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, polakpotrafi00 napisał:

IMO szybkich ladowarek należy używać zgodnie z przeznaczeniem - czyli do szybkiego ładowania w krótkim czasie. Na noc preferuje podłączyć zwyklą ładowarke z mniejszym prądem.

Nigdy nie podłączam Mi5 "na noc", bo dzięki szybkiemu ładowaniu wystarczy jak podłączę go np. rano (co drugi dzień) po wstaniu z łóżka. Zanim wyjdę z domu to jest naładowany. Co do temp. baterii, to widać na wykresach, jak po dojściu do ok. 40°C (co nie jest wcale aż tak znowu dużo) prąd ładowania jest zmniejszany i bateria stygnie.

Reasumując – nie za bardzo wierzę w zgubne skutki ładowania szybką ładowarką.

Za to wziąłem sobie do serca teorię o dobrym wpływie na baterię ładowania do max. ok. 90% i o ile nie przegapię tego momentu, to zwykle staram się właśnie wtedy odłączać. Jak raz na kilka(naście) ładowań przegapię o dojdzie do 100% to też bynajmniej nic się nie stanie strasznego ;)

W praktyce, jak dla mnie, większym problemem mogą być zdarzające się nie tak rzadko ładowania pozorne. Podłączasz - dioda się świeci, a ładowanie stoi w miejscu. W Mi5 mi się to zdarza raz na kilka ładowań, niezależnie od ładowarek czy kabli. Chyba to jakiś bug telefonu. Ale zwykle i tak ładuję przez miernik, więc od razu widzę i reaguję.

Edytowane przez latet
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, latet napisał:

Za to wziąłem sobie do serca teorię o dobrym wpływie na baterię ładowania do max. ok. 90% i o ile nie przegapię tego momentu, to zwykle staram się właśnie wtedy odłączać. Jak raz na kilka(naście) ładowań przegapię o dojdzie do 100% to też bynajmniej nic się nie stanie strasznego

Pierwsze słysze.Możesz wyjaśnij o co chodzi ?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, lockerek napisał:

Pierwsze słysze.Możesz wyjaśnij o co chodzi ?

Nie wiem dokładnie na czym to zjawisko polega ani czy jest prawdą, ale czytałem (także tu) opinie, że lepiej nie ładować do 100%. Na pewno istnieją takie typy baterii – mój laptop Samsunga ma taką i w Windows jest samsungowy program, który nie dopuszcza do naładowania powyżej 80% (można to wyłączać w razie potrzeby).

Czy to się tyczy baterii w tel.? Nie wiem. Nie jest to niemożliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Redmi2 napisał:


Prosze uzasadnienie tej glupoty? U mnie 2 kumpli takie samo staierdzenie w robocie dalo... Jakies pol roku temu, tydzien temu kumpel sie mnie pyta czemu mu krocej bateria trzyma, ze kiedys ladowal do 90% i odlaczal tel i do 10% uzywal a ze teraz krocej mu trzyma, jeden ma meizu m2 a drugi huawei one m8 i co powiedzialem zeby naladowali do 100% i zobaczyli, obaj stwierdzili ze lepiej trzyma, potem drugi test obaj naladowalu do 100% i odczekali godzine zanim odlaczyli tel,bateria trzymala jeszcze dluze.
Odrazu dodam ze nie zmieniaja sofotow itp..
Jaki sens ma te 90% ? Jakas mityczna glupota...

Nie wiem, pytaj inżynierów z Samsunga, dlaczego to wprowadzili w swoich laptopach (niektórych). Stwierdzenia, że "nie wiem, czy to dotyczy tel." uzasadniać nie muszę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Redmi2 napisał:


Prosze uzasadnienie tej glupoty? U mnie 2 kumpli takie samo staierdzenie w robocie dalo... Jakies pol roku temu, tydzien temu kumpel sie mnie pyta czemu mu krocej bateria trzyma, ze kiedys ladowal do 90% i odlaczal tel i do 10% uzywal a ze teraz krocej mu trzyma, jeden ma meizu m2 a drugi huawei one m8 i co powiedzialem zeby naladowali do 100% i zobaczyli, obaj stwierdzili ze lepiej trzyma, potem drugi test obaj naladowalu do 100% i odczekali godzine zanim odlaczyli tel,bateria trzymala jeszcze dluze.
Odrazu dodam ze nie zmieniaja sofotow itp..
Jaki sens ma te 90% ? Jakas mityczna glupota...


Sent from my MI 4LTE using Tapatalk

 


 

Haha, to teraz błysnąłeś. Logiczne, że telefon dłużej wytrzyma na baterii jak jest naładowany do 100%, niż jak jest naładowany do 90%. Podpowiem Ci, że jak naładujesz do 50%, to też będzie krócej trzymał niż jak naładowałbys do 100%

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie te baterie nie lubią być rozładowane i naładowane w pełni. Ale... OD 14 miesięcy ładuję mojego RN2 codziennie przez całą noc, nie odłączam ładowarki w środku nocy bo wolę spać, nić bawić się kabelkami. I jakoś te 4-5h SoT mam (inna sprawa, że bateria w RN2 albo samo RN2 jest badziewne i czasem lubi 50% zniknąć, ale to nie wina sposobu ładowania).

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Apropos - jak bardzo spada wydajność baterii w Mi5? Mógłby się ktoś wypowiedzieć, kto używa telefonu >6 miesięcy? W jednym z testów na YT, bodajże Spidersweb po pół roku stwierdził, że w 4 godziny poleciało mu 60% baterii - potwierdzicie? Bo po tej informacji już się znowu zacząłem zastanawiać czy nie pójść w stronę Mi Maxa właśnie ze względu na baterię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korzystam z mi5 dość intensywnie, ładuje codziennie czasem się zdarza że w robocie podladuje bo mam luźną robotę więc jakaś gierka na pożarcie czasu często działa u mnie. Nie zauważyłem spadku wydajności bateri. Oczywiście podczas ładowania nie gram daję spokojnie naładować się urządzeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Flagowce z takimi bateriami nigdy nie będą mistrzami SoTu... Chcesz baterię, to seria Redmi z 4000 mAh albo właśnie wielkie patelnie jak Mi Max. Do Mi5 jedynie powerbank, trzeba to przeboleć.

Zawsze można kupić mi note 2 albo mi mixa ;) leeco x720 też ma 4000mAh


Wysłane z mojego Redmi Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...