Skocz do zawartości

Mi 5 - pytania ogólne - watek zbiorczy


ZduneX25

Rekomendowane odpowiedzi

Jak ma nie ubijać procesów to zaawansowana powinno być.

Co do nowego softu. bardzo dobrze radzi sobie z poborem prądu podczas czuwania. Najlepszy do tej pory ROM pod tym względem.

Właściwie chyba już można zaryzykować stwierdzenie, że najlepszy od początku wydania MI5, pomijając kilka niedociągnięć, które niedługo poprawią.

 

 

Screenshot_2016-12-19-17-56-08-960_com.miui.securitycenter.png

 

Screenshot_2016-12-19-17-55-56-918_com.miui.securitycenter.png

Edytowane przez sp4ubw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten cały autostart, kłódka, to jedna wielka ściema. Gmail, WhatsApp tak poustawiane a i tak po uruchomieniu telefonu trzeba je ręcznie odpalać, po jakimś czasie i tak je ubija, powiadomienia nie przychodzą. Już się przyzwyczaiłem, że jak czekam na jakiegoś maila to ręcznie sprawdzam Gmaila...
W moto g2 na czystym andku to było nie do pomyślenia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, cezar1125 napisał:

Ten cały autostart, kłódka, to jedna wielka ściema. Gmail, WhatsApp tak poustawiane a i tak po uruchomieniu telefonu trzeba je ręcznie odpalać, po jakimś czasie i tak je ubija, powiadomienia nie przychodzą. Już się przyzwyczaiłem, że jak czekam na jakiegoś maila to ręcznie sprawdzam Gmaila...
W moto g2 na czystym andku to było nie do pomyślenia...

synchronizacje masz włączoną? mi wszystko działa, nic nie włączam po restarcie. Jaki masz soft?

Edytowane przez wtbn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, cezar1125 napisał:

Ten cały autostart, kłódka, to jedna wielka ściema. Gmail, WhatsApp tak poustawiane a i tak po uruchomieniu telefonu trzeba je ręcznie odpalać, po jakimś czasie i tak je ubija, powiadomienia nie przychodzą. Już się przyzwyczaiłem, że jak czekam na jakiegoś maila to ręcznie sprawdzam Gmaila...
W moto g2 na czystym andku to było nie do pomyślenia...

No widzisz, a ja celowo wyłączyłem synchro Gmaila, bo mnie wkurzało, że każdy mail, ważny czy nie, natychmiast mi "pikał", co mnie ciągle rozpraszało (dziennie dostaję średnio 100-200 maili). Znaczy chcę powiedzieć, że u mnie powiadomienia działają bez zarzutu i nie uważam, że Autostart i kłódka to ściema. Nigdy nie ubiło mi żadnej apki w tle, nie pamiętam ani jednego takiego przypadku. Są jednak egzemplarze, na których się to dzieje, to wiem czytając Forum. Zagadka brzmi: od czego to naprawdę zależy... Może sprobuj "EU", skoro na Globalu masz ten problem? Albo prościej, jeśli nie chce Ci się odblokowywać BL i robić wipe – wgraj od ręki, bez wipe, Global dev (6.11.10) skoro na "stable" masz takie jazdy. Sobie poprawisz działanie tel, a nam przy okazji dostarczysz kolejnego z wielu dowodów, że stable to żadne stable, a to jedynie jeden ze starszych dev, wybrany w mniej lub bardziej (nie)przemyślany sposob... Wydanie 6.11.10 dev  jest b. udane, wiele osób je poleca, ja też.

Edytowane przez latet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie to nauczyłem się z tym żyć i stwierdziłem, że ten typ tak ma;-)
Na szczęście Gmail nie jest moim narzędziem pracy, nie jest to sprawa życia lub śmierci więc przeżyję to. Ale ewidentnie coś jest nie tak, bo na Gmailu kłódka, odpalę kilka apek, tu pogrzebię tam pogrzebię, chce wrócić do Gmaila i jest on wtedy ewidentnie uruchamiany na nowo, od zera. Więc po co ta kłódka? Ramu wolnego ciągle ponad 700MB.
Innego razu słucham wieczorem muzyki przez powerampa, telefon leży obok, a tu nagle cisza w słuchawkach - poweramp ubity, mimo wyłączenia wszelakich optymalizacji baterii.
Jest nawet aktualizacja tego globala co mam ale za bardzo nie mam ochoty zmieniać bo oprócz tych powiadomień Gmaila to wszystko działa bez zarzutu, bateria ok itd. Boję się że coś mogli zepsuć ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, cezar1125 napisał:

tu pogrzebię tam pogrzebię, chce wrócić do Gmaila i jest on wtedy ewidentnie uruchamiany na nowo, od zera. Więc po co ta kłódka? Ramu wolnego ciągle ponad 700MB.
Innego razu słucham wieczorem muzyki przez powerampa, telefon leży obok, a tu nagle cisza w słuchawkach - poweramp ubity, mimo wyłączenia wszelakich optymalizacji baterii.

IMHO – myślę, że to jest ewidentnie bug systemu (zarządzania pamięcią, zarządzania procesami). Być może ujawnia się on tylko przy określonej konstelacji zainstalowanych apek, dlatego jedni go mają, inni nie.

Jeśli chodzi o kłódkę, to ja jej bardzo intensywnie używałem, gdy stosowałem (testowo) systemową funkcję czyszczenia RAM-u po zablokowaniu ekranu [po paru tyg. testow nabrałem przekonania, że ona żadnych oszczędności baterii nie daje]. Wtedy kłódka się sprawdzała w 100%. Sprawdza się też ona przy ręcznym czyszczeniu RAM-u, co łatwo sprawdzić.

Tak myślę, że może jednak masz rację, że może kłódka jest przewidziana tylko do tych okoliczności, a nie do sytuacji, gdy system z innych powodów niż funkcje czyszczące RAM (np. prawdziwe przeciążenie RAM lub błędy dotyczących zarządzania RAM) ubija procesy? Wtedy być może ubija wg jakichś kryteriów, które kłódki nie biorą w ogóle pod uwagę. Ale to tylko moje gdybania...

Edytowane przez latet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Piechox napisał:

małe spostrzeżenie, zauważyłem że masa telefonów pada w kieszeni czy torebce. Jest opcja by nie reagował na przypadkowe dotknięcia. Czy to może być lekarstwo na bricki?

Mi5 padają bo ten typ tak ma. Taka płyta główna, wadliwa. Padnie kiedy będzie chciała i gdzie będzie chciała. A tak się składa, że telefony zwykle nosi się w kieszeni/torebce, więc zwykle padają tam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Piechox napisał:

małe spostrzeżenie, zauważyłem że masa telefonów pada w kieszeni czy torebce. Jest opcja by nie reagował na przypadkowe dotknięcia. Czy to może być lekarstwo na bricki?

Chodzi Ci o opcje "przypadkowego włączenia/wybudzenia ekranu"? Jest takie coś.. jeśli oczywiście to masz na myśli. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.12.2016 o 10:42, Piechox napisał:

małe spostrzeżenie, zauważyłem że masa telefonów pada w kieszeni czy torebce. Jest opcja by nie reagował na przypadkowe dotknięcia. Czy to może być lekarstwo na bricki?

Bardzo trafne spostrzeżenie. Miałem taką sytuację w MI5 2 razy na andku 6 i teraz dzisiaj na 7. Zjawisko wystąpiło gdy korzystając z telefonu raz ze skype a teraz z przeglądarki   w pośpiechu co praktycznie mi się nie zdarza , wręcz natychmiast  po tym momentalnie przyciskiem włączyłem blokadę ekranu i  jednocześnie poruszałem się się z nim wkładając  do kieszeni.... nigdy nie wystąpiło to w żadnej innej podobnej sytuacji gdy nieruchomo był położony na na stole. Mi to zjawisko za pierwszym i drugim razem zjadło w ciągu 10 min. 50 % baterii a tel. wręcz był gorący. Nie padł rozładowując się totalnie do zera bo zareagowałem w porę ...Wystarczy wtedy odblokować ekran telefon do pulpitu i zjawisko ustaje a telefon robi się chłodny. Dziwna rzecz.

Edytowane przez Adamcom
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Adamcom napisał:

Bardzo trafne spostrzeżenie. Miałem taką sytuację w MI5 2 razy na andku 6 i teraz dzisiaj na 7. Zjawisko wystąpiło gdy korzystając z telefonu raz ze skype a teraz z przeglądarki   w pośpiechu co praktycznie mi się nie zdarza , wręcz natychmiast  po tym momentalnie przyciskiem włączyłem blokadę ekranu i  jednocześnie poruszałem się się z nim wkładając  do kieszeni.... nigdy nie wystąpiło w żadnej innej podobnej sytuacji gdy nieruchomo był położony na na stole. Mi to zjawisko za pierwszym i drugim razem zjadło w ciągu 10 min. 50 % baterii a tel. wręcz był gorący. Nie padł rozładowując się totalnie do zera bo zareagowałem w porę ...Wystarczy wtedy odblokować ekran telefon do pulpitu i zjawisko ustaje a telefon robi się chłodny. Dziwna rzecz.

Było to czysto-teoretyczna spekulacja ale skoro tak mówisz warto się temu zjawisku głębiej przyjrzeć. Być może tym o to sposobem uda nam się zatrzymać falę śmierci telefonów.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, falcon32 napisał:

Witam

Jest jakaś fajna aplikacja która pokazywała jaki się ładuje telefon chodzi mi o to że nie jestem pewien czy mimo tego że mam ładowarkę i kabelek zgodny z Quick Charge 3.0 ładowarka ładuje zgodnie z tym standardem a nie mam żadnego miernika.

Problem nie jest błahy. Mi się często zdarza, że telefon ładuje się w tempie ślimaczym. Pomaga odpięcie i ponowne podpięcie. Zdarza się to częściej, gdy ładuję przez miernik, więc być może on w jakiś sposób sprzyja zaistnieniu tego problemu, ale bez wątpienia nie jest jego jedyna przyczyną, bo i bez miernika się to zdarza (choć rzadziej). Oczywiście mimo wszystko wolę z miernikiem, bo od razu problem widać i natychmiast mogę to skorygować przez wyjęcie kabelka na parę sekudn i ponowne podłaczenie. Na szczęście problem nigdy nie robi się w połowie ładowania. Albo jest od samego początku, albo jest OK przez cały czas. Przez "problem" mam na mysli naprawdę wolne ładowanie, a właściwe to praktycznie stanie w miejscu (przyrost o 0% w ciągu pół godziny.... może po dobie by przybyło 2% o może nadal 0% - nie wiem, nie czekałem). Mniej więcej jedno na 4-5 podłączeń ładowarki właśnie mam takie zjawisko. Mysle, że to jakiś problem po stronie Mi5 - bo zdarza sie na roznych ladowarkach, roznych kablach.

Co do apki zastępującej miernik, to miałem jakąś, ale nie pamiętam jej nazwy (Ampere....???), ale pokazywała mi głupoty (niezgodne z miernikiem). Może są lepsze, chętnie sam się dowiem. Z tym że tamta była dośc popularna, wiele osób ją polecało. To było z rok temu i nie testowałem jej na Mi5 tylko na RMN1.

Edytowane przez latet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, galakty napisał:

Tak, Ampere. Wszędzie ją polecają, ale miernika pod USB to nie zastąpi.

Pamiętam, że mi pokazywała dane tak różne od tego co miernik, że po prostu ją odinstalowałem, jako nieprzydatny shit. Może Ci co ją tak polecają, to nie mają miernika i im się tylko wydaje, że ona pokazuje jakieś sensowne informacje. Nie polecam. Choć... dla ogólnego odróżnienia sytuacji, czy telefon się w miarę normalnie ładuje, czy też ładowanie stoi w miejscu pomimo podłączonego kabla, to może nawet i taka apka wystarczyć (choć po co- równie dobrze można poczekać te 10 min. i już będzie ewidentnie widać na zwykłym wykresie, czy rośnie, czy nie i jak stromo).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, latet napisał:

Pamiętam, że mi pokazywała dane tak różne od tego co miernik, że po prostu ją odinstalowałem, jako nieprzydatny shit. Może Ci co ją tak polecają, to nie mają miernika i im się tylko wydaje, że ona pokazuje jakieś sensowne informacje. Nie polecam. Choć... dla ogólnego odróżnienia sytuacji, czy telefon się w miarę normalnie ładuje, czy też ładowanie stoi w miejscu pomimo podłączonego kabla, to może nawet i taka apka wystarczyć (choć po co- równie dobrze można poczekać te 10 min. i już będzie ewidentnie widać na zwykłym wykresie, czy rośnie, czy nie i jak stromo).

Do tego jak np. w RN2 wariuje bateria to ten program będzie pokazywał cuda, bo opiera się na układzie telefonu. Miernik natomiast bierze realne dane z gniazda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, latet napisał:

Pamiętam, że mi pokazywała dane tak różne od tego co miernik, że po prostu ją odinstalowałem, jako nieprzydatny shit. Może Ci co ją tak polecają, to nie mają miernika i im się tylko wydaje, że ona pokazuje jakieś sensowne informacje. Nie polecam. Choć... dla ogólnego odróżnienia sytuacji, czy telefon się w miarę normalnie ładuje, czy też ładowanie stoi w miejscu pomimo podłączonego kabla, to może nawet i taka apka wystarczyć (choć po co- równie dobrze można poczekać te 10 min. i już będzie ewidentnie widać na zwykłym wykresie, czy rośnie, czy nie i jak stromo).

Ja kupiłem miernik tylko ,że nie doczytałem i jest to wersja pod USB 2.0 zakres pomiaru od 3 - 9 V. Podczas ładowania ładowarką QC 3.0 pokazuje mi ładowanie 6V/2A nie wiem czy to tak ma być ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, falcon32 napisał:

Ja kupiłem miernik tylko ,że nie doczytałem i jest to wersja pod USB 2.0 zakres pomiaru od 3 - 9 V. Podczas ładowania ładowarką QC 3.0 pokazuje mi ładowanie 6V/2A nie wiem czy to tak ma być ?

Mi5 normalnie (i najszybciej) ładuje się prądem w okolicach 6V/2.5A. Tak więc Twój miernik powinien to ogarniać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Redmi2 napisał:

To jaki miernik pod usb polecacie?

Sent from my MI 4LTE using Tapatalk
 

Ja mam mniej więcej taki jak ten:

http://allegro.pl/miernik-keweisi-woltomierz-amperomierz-usb-1173-i6629533417.html

ale czy polecam, to nie wiem. Mierzy dobrze, ale podejrzewam go o sprzyjanie występowaniu (losowo) pewnych problemów z dogadywaniem się snapdragonów z ładowarkami QC3. Zaznaczam jasno: nie o powodowanie ich, ale o sprzyjanie ich występowaniu (bo i bez miernika one czasem występują). Tak czy siak, miernik uzależnia i teraz jak ładuję tel. bez miernika, to się czuję, jakbym prowadził nocą auto z wyłączonymi światłami...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, latet napisał:

Ja mam mniej więcej taki jak ten:

http://allegro.pl/miernik-keweisi-woltomierz-amperomierz-usb-1173-i6629533417.html

ale czy polecam, to nie wiem. Mierzy dobrze, ale podejrzewam go o sprzyjanie występowaniu (losowo) pewnych problemów z dogadywaniem się snapdragonów z ładowarkami QC3. Zaznaczam jasno: nie o powodowanie ich, ale o sprzyjanie ich występowaniu (bo i bez miernika one czasem występują). Tak czy siak, miernik uzależnia i teraz jak ładuję tel. bez miernika, to się czuję, jakbym prowadził nocą auto z wyłączonymi światłami...

Obawiam się że zrobiłeś ten sam błąd co ja czyli miernik nie obsługuje USB 3.0 zdecydowanie lepszym wyborem jest

http://allegro.pl/miernik-pradu-amperomierz-woltomierz-usb-3-0-4w1-i6062743282.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...