Skocz do zawartości

Mi 5 - pytania ogólne - watek zbiorczy


ZduneX25

Rekomendowane odpowiedzi

Przez dłuższą chwilę miałem na swoim telefonie cyanogenmod 13 i spodobała mi się tam jedna opcja - wystarczyło przyłożyć palec przy uśpionym telefonie do skanera odcisków i telefon się automatycznie wybudzał i odblokowywał. Nie trzeba było naciskać power ani home button  Niestety nie mogę znaleźć czegoś podobnego w MIUI. Jest jakaś możliwość włączenia tego w MIUI?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, tymon napisał:

Przez dłuższą chwilę miałem na swoim telefonie cyanogenmod 13 i spodobała mi się tam jedna opcja - wystarczyło przyłożyć palec przy uśpionym telefonie do skanera odcisków i telefon się automatycznie wybudzał i odblokowywał. Nie trzeba było naciskać power ani home button  Niestety nie mogę znaleźć czegoś podobnego w MIUI. Jest jakaś możliwość włączenia tego w MIUI?

W MIUI jest, ale nie na Mi5 :) Tak jak opisałeś to działa w Redmi, które mają skaner odcisków. Ale przecież na Mi5 nie jest tak źle - jednym ruchem naciskasz guzik Home i jeśli nie puścisz go natychmiast, to skaner od razu zadziała i tel. się odblokuje. Inna opcja: DT2W i wtedy dotknięcie skanera. Da się żyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez dłuższą chwilę miałem na swoim telefonie cyanogenmod 13 i spodobała mi się tam jedna opcja - wystarczyło przyłożyć palec przy uśpionym telefonie do skanera odcisków i telefon się automatycznie wybudzał i odblokowywał. Nie trzeba było naciskać power ani home button  Niestety nie mogę znaleźć czegoś podobnego w MIUI. Jest jakaś możliwość włączenia tego w MIUI?



Gdzieś na xda jest kernel/mod do odblokowania tego, poszukaj :)

Wysłane z mojego GT-I9305 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@latet

@tymon

Doskonale działa taka funkcja na MIUI :) Używam i chwalę sobie. Wystarczy dotknąć czytnika i telefon zostaje odblokowany. Działa też na sofcie 6.12.8. Nie trzeba kernela zmieniać ani instalować Xposed. Wystarczy kilka linijek zmienić i działa.

Nie widać zbyt dobrze na filmie ale tylko dotykam sensora, nie naciskam.

 

Edytowane przez sp4ubw
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie forumowiczów i userów Mi5. Jak widać to mój 1 post na forum i od razu z 'grubej rury'. Nabyłem Mi5 z wersją Miui 7.2.8.0. Global, samo urządzenie wersja 3/32. Postanowiłem go trochę naprostować i wgrać polecany rom z Miui Polska. To moje 1 urządzenie, które wymaga ingerencji po uruchomieniu, by zoptymalizować działanie. Pytanie do doświadczonych userów i chętnych w pomocy, którą wersję MIUI Polska spróbować zainstalować na moim urządzeniu by zoptymalizować/nie stracić parametrów baterii urządzenia, poprawić częsciowo przetłumaczony język urządzenia (aktualnie w tej wersji romu global nie mogę w sekcji ustawień wybrać nawet języka polskiego, domyślnie wybrałem chiński, mimo że oczywiście jest tłumaczone prawie wszystko na nasz język). Jako wyjadacze wiecie co mam na myśli, ja jako laik w kwestii wgrywania jakichkolwiek custom romów poszukuję pomocy. Wcześniej używałem Motorlki moto 2gen i jej standardowego romu, mimo że nie narzekałem na nią póki zaczęła lagować (wiadomo mało ramu), chciałem spróbować wgrać w niej alternatywne oprogramowanie, ale stwierdziłem że to będzie optymalny czas na przeskoczenie na inną półkę urządzeń pod względem wydajności i tak oto stałem się posiadaczem Mi5. Czytałem poradnik który jest na forum, prowadzący do odblokowania bootloadera i dziś dostałem po 3 dniach wiadomość o zaakceptowaniu przez 'chińczyka' zgody i odblokowany mam właśnie bootloader. Zanim zacznę 'psuć' telefon więc proszę was o radę w kwestii najlepszej wersji stabilnego, aktualizowanego i fajnie pracującego oprogramowania, które pozwoli pozbyć się kwestii irytujących wystepujących w globalu.

Pozdrawiam i mam nadzieję, że uda mi sie z wami tu zostać dłużej i czytać, pogłębiać wiedzę o oprogramowaniu do Mi5:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, sp4ubw napisał:

@latet

@tymon

Doskonale działa taka funkcja na MIUI :) Używam i chwalę sobie. Wystarczy dotknąć czytnika i telefon zostaje odblokowany. Działa też na sofcie 6.12.8. Nie trzeba kernela zmieniać ani instalować Xposed. Wystarczy kilka linijek zmienić i działa.

Nie widać zbyt dobrze na filmie ale tylko dotykam sensora, nie naciskam.

 

No super, to może zdradź co i gdzie trzeba zmienić, aby to uzyskać? A także efekt DT2Sleep :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, obecnie który rom jest najnowszy i najstabilniejszy, jutro będzie u mnie MI5 i zastanawiam się nad ostatnim stablem a jakimś rozwojówką

Wysłane z mojego LG-D802 przy użyciu Tapatalka





Jeśli chodzi o zablokowany bootloader to 8.1.2 jeśli xiaomi.eu ( miuipolska ) 6.11.10

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Miui stable 8.2 zablokowany bootloader Android pay działa aż miło. Ktoś próbował na zablokowanym bootloader wersje global dev czy działa Android pay ?

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka




Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, AdamKli napisał:


6.11.3 mam i chwalę sobie.

Chyba faktycznie skuszę się na ten rom, wnioskuje że jest najstabilniejszy a co za tym idzie najnowszy.

Powiedz mi jeszcze jak to zainstalować na czysto jak dostane telefon od goldiego. O ile instalacja TWRP to nie problem to widze że standardowe wipe system, data, i dalvik/art cache nie będzie tu na miejscu. Pytam się bo nie chce mieć szklanego przycisku do papieru od tego mam kubek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, sp4ubw napisał:

@latet

@tymon

Doskonale działa taka funkcja na MIUI :) Używam i chwalę sobie. Wystarczy dotknąć czytnika i telefon zostaje odblokowany. Działa też na sofcie 6.12.8. Nie trzeba kernela zmieniać ani instalować Xposed. Wystarczy kilka linijek zmienić i działa.

Nie widać zbyt dobrze na filmie ale tylko dotykam sensora, nie naciskam.

 

A czy wpływa to jakoś zauważalnie na zużycie baterii? Bo chyba jednak wymaga to ciągłej aktywności sensora dotyku.

pozdrawiam

Rafał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio wykryłem problem z żyroskopem w moim Mi 5.
Problem opisuje dołączony screen. Pole na czerwono pokazuje wychylenie gdy telefon trzymam poziomo. Wie ktoś jak mogę skalibrowac urządzenie jeszcze raz? Dodam że kalibracja poprzez diagnostykę nie przynosi efektów. Może to problem sprzętowy w moim egzemplarzu?? Jak sądzicie? Z góry dzięki za pomoc.
305f466ba35fcd49ee80feadab155e43.jpg

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka
 

Edytowane przez Remorka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, mam pytanie, dokonałem właśnie zgodnie z poradnikiem ze strony https://miuipolska.pl/instalacja-miuipolskaxiaomi-eu-multilang-dla-mi5/ zastąpienia romu global MIUI 7.4 w wersji 6.4.21, wcześniej zrobiłem kopie zapasową z narzędzia kopia i kasowanie danych, przeniosłem pliki z folderu MIUI backupowe na dysk przed rozpoczęciem procesu wgrania romu stabilnego MIUI Polska i teraz oczywiście mam goły telefon po całej operacji, wrzuciłem folder backupu do telefonu do folderu MIUI (tam gdzie znajdowały się pliki przed zabiegiem) i niestety nie wyświetla mi w menu telefonu opcji przywrócenia tych danych sprzed wgrania romu. Istnieje możliwość przywrócenia tych wszystkich ustawień i pobrania aplikacji z plików backupowych czy wszystko od nowa na piechotę muszę instalować? Zapytam od razu czy aktualizowanie romu zgodnie z tym co napisane jest w linku do tutoriala, który wkleiłem, za każdym razem wywali wszystkie dane czy tylko ten pierwszy raz zastąpienia globala MIUI Polska powoduje przywrócenie telefonu do 'gołego' stanu? 

Wiem że to dla obeznanych w temacie jest głupie o co pytam, natomiast mi bardzo odpwiedź pomoże, już duży krok poczyniłem że udało mi się będąc laikiem jednak w temacie odblokować bootloader i w 2 minuty wgrać rom MIUI Polska :). Pozdrawiam i liczę na pomoc drodzy userzy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za informacje, a teraz po zainstalowaniu romu z xiaomi.eu przez miflasha mam już twrp recovery czy nadal coś muszę doinstalowac, by w przyszłości przy aktualizacji romu znowu nie wymazać wszystkich danych bez możliwości ich przywrócenia na nowym romie? Czy muszę ściągnąć i zainstalować to twrp recovery na komputerze (ewentualnie mogę prosić o link)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...