Skocz do zawartości

Mi 5 - pytania ogólne - watek zbiorczy


ZduneX25

Rekomendowane odpowiedzi

Chociażby dlatego żeby sprawdzić. Poużytkowałem trochę, doszedłem do takiej a nie innej konkluzji i się z nią podzieliłem. Gdybym bardzo narzekał, wróciłbym do MM natomiast ja chcę nadal pchać ten wózek i zobaczyć co się zmieni za tydzień. Jak najbardziej da sie używać go daily ale jest wiele niedociągnięć.

Zaktualizowałem ponieważ tak czy siak następne aktualizacje będą pod Nougata więc teraz czy później... Czytając nawałnice postów o zbrickowanych telefonach wolałem przejść przez to szybciej niż później :) Ludzie jednak nie czytają za bardzo pierwszych postów tylko od razu na pałkę rutynowo pobierają zipa i dawaj!

Edytowane przez Remorka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie tam bricki, 10 minut po tym telefon dalej zyje.

Co do rdzeni, chodzą, CPU-Z nieprawidłowo pokazuje tylko. Kernel Adiutor pokazuje, że działają w trybie odczytu na wykresach i labelach ale też ma problem ze statystykami, nie aktualizuje ich, w nich jest deep sleep rdzeni big.

Edytowane przez sp4ubw
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, SphunaR napisał:

Cześć!

Przyjdzie mi niedługo Mi5. Chciałbym się od razu dowiedzieć jak to zrobić z 7.

Najpierw wszystko standardowo, żeby zainstalować wersję 6.11.3, a wtedy dopiero 7? Czy bezpośrednio po wrzuceniu TWRP i jego aktualizacji, na ROM dev  wrzucić 7?

Przede wszystkim jak już przejdziesz do wgrywania miuipolska nie ładuj się w 7.0 jako nowy użytkownik, chyba że ogarniasz temat lubisz błędy. Zainstaluj sobie jakąś poprzednią wersję która jest w miarę stabilna np 6.11.3 poużywaj..

Edytowane przez AdamKli
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa raczej trzeciorzędowej wagi, ale zapytam tak z ciekawości - czy u Was też ta najnowsza wersja TWRP źle pokazuje stan naładowania beterii? U mnie pokazuje zawsze 50%, nie ważne, czy naprawdę było 25% czy 95%.

Także

Wysłane z Mi5

Jaki problem? Aktualizuje ten kto chce. Nie trzeba niczego aktualizować przecież. Mnie się 7demka podoba, używam i nie narzekam. Nie rozumiem narzekaczy, wiecie, że to beta. Więc nie ma narzekania, że za szybko, że to, że tamto. Dobrze, że jest i tyle.


Ja też u siebie nie widzę problemów które nie dawałyby żyć. Przestały działać nieautoryzowane czcionki i to w sumie tyle.

Sprawa raczej trzeciorzędowej wagi, ale zapytam tak z ciekawości - czy u Was też ta najnowsza wersja TWRP źle pokazuje stan naładowania beterii? U mnie pokazuje zawsze 50%, nie ważne, czy naprawdę było 25% czy 95%.

Także

Wysłane z Mi5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, AdamKli napisał:

@Remorka no dobrze ale są tacy użytkownicy którzy nie mają takiego pojęcia nawet backup nie robią i aktualizują a później problem jak wrócić bo nie działa to czy tamto. Albo gość który jest w delegacji i na pałę chce pobrać aktualizację.. Masakra jakaś. 

To chyba do mnie. :) Już jestem w domku , TWRP zaktualizowane do wersji -3. Tylko chcę mieć pewność ze root działa i adaway no i lucky paczer.

 

Będzie dobrze :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba do mnie. Już jestem w domku , TWRP zaktualizowane do wersji -3. Tylko chcę mieć pewność ze root działa i adaway no i lucky paczer.
 
Będzie dobrze


Tylko ten root działa "SR5-SuperSU-v2.78-SR5-20161130091551"

A co poczujesz ciekawego szczęściarzu?


Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Remorka napisał:

Najpierw prawdopodobnie odblokować bootloader, a potem zacząć myśleć o wgrywaniu czegokolwiek ;)

Czytanie ze zrozumieniem :) " Najpierw wszystko standardowo, żeby zainstalować wersję 6.11.3 " - czyli BL, TWRP/root :)

Zauważyłem, że ludzie tu mają tendencję do wywyższania się. "Ja jestem mądry, po studiach i wiem, a Ty na pewno jesteś głupi, więc Ci nie odpowiem tylko odeślę do przedszkola". Zadałem proste pytanie, żeby oszczędzić sobie kilkanaście minut na instalację ROMu dwa razy. Tak ciężko odpowiedzieć wprost na nie? 

21 minut temu, AdamKli napisał:

Przede wszystkim jak już przejdziesz do wgrywania miuipolska nie ładuj się w 7.0 jako nowy użytkownik, chyba że ogarniasz temat lubisz błędy. Zainstaluj sobie jakąś poprzednią wersję która jest w miarę stabilna np 6.11.3 poużywaj..

Lubię i znam się na testowaniu, więc chciałbym w miarę możliwości pomóc i sprawdzać co i jak.
Oczywiście mogę wgrać najpierw 6.11.3, a później 7, tylko jeśli można na ROM dev wrzucić od razu 7, to po co tracić czas? Dlatego pytam o tę możliwość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minutes ago, SphunaR said:

Czytanie ze zrozumieniem :) " Najpierw wszystko standardowo, żeby zainstalować wersję 6.11.3 " - czyli BL, TWRP/root :)

Zauważyłem, że ludzie tu mają tendencję do wywyższania się. "Ja jestem mądry, po studiach i wiem, a Ty na pewno jesteś głupi, więc Ci nie odpowiem tylko odeślę do przedszkola". Zadałem proste pytanie, żeby oszczędzić sobie kilkanaście minut na instalację ROMu dwa razy. Tak ciężko odpowiedzieć wprost na nie? 

Jeśli tak to odebrałeś to najmocniej Cię przepraszam. Nie jestem typem człowieka który się wywyższa i nie miałem tego w ogóle na myśli.

Myślę, że spokojnie możesz zainstalować na global dev tą 7 na nowym recovery. Ale ja osobiście zrobiłbym tak, że wgrałbym ostatni weekly na 6.0 i potem dopiero 7.0. Zbyt wiele problemów ludzie mieli z aktualizacją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Remorka napisał:

Jeśli tak to odebrałeś to najmocniej Cię przepraszam. Nie jestem typem człowieka który się wywyższa i nie miałem tego w ogóle na myśli.

Myślę, że spokojnie możesz zainstalować na global dev tą 7 na nowym recovery. Ale ja osobiście zrobiłbym tak, że wgrałbym ostatni weekly na 6.0 i potem dopiero 7.0. Zbyt wiele problemów ludzie mieli z aktualizacją.

Dziękuję bardzo, o taką odpowiedź właśnie mi chodziło! :) Telefonu jeszcze nie mam, wiec nie śledzę na bieżąco działu Mi5, więc wolę zapytać patrząc na instrukcję instalacji z aktualizacji.
W takim razie dla świętego spokoju przejdę na 7.0 z 6.0, chyba że do tego czasu ktoś zapewni, że można bez dodatkowych problemów wgrywać bezpośrednio na dev'a. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, smallhausen napisał:

Z głównych wad u mnie:
1. Brak powiadomień aplikacji Inbox;
2. Odtwarzanie nagrań 4K i FHD w aplikacji galeria nie działa;
3. W filmach nagranych z jakością 4K pojawiają się dziwne artefakty;
4. Łączenie z siecią Wi-Fi trwa długo - być może tu wina roota, ale nie chcę z niego zrezygnować.

Niepokojące (3). Masz może próbkę? Mam nadzieję, że nie zostanie tak już na stałe. Obawa nie jest wyssana z d*py, przecież już raz nam jakość 4K na stałe obniżyli (FPS!) przy przejściu z MIUI7 na MIUI8. Ponoć też OIS lepiej działał w MIUI7 niż w MIUI8.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niepokojące (3). Masz może próbkę? Mam nadzieję, że nie zostanie tak już na stałe. Obawa nie jest wyssana z d*py, przecież już raz nam jakość 4K na stałe obniżyli (FPS!) przy przejściu z MIUI7 na MIUI8. Ponoć też OIS lepiej działał w MIUI7 niż w MIUI8.



Potwierdzam, że 4K nagrywanie lub odtwarzanie jest nieprawidłowe. Podczas odtwarzania występują zielone artefakty

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka




Potwierdzam, że 4K nagrywanie lub odtwarzanie jest nieprawidłowe. Podczas odtwarzania występują zielone artefakty

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka




Przy nagrywaniu FHD dźwięk nie zgrywa się z obrazem. Lekkie opóźnienie obrazu wobec fonii

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Czy stable xiaomi.eu można blokować bootleader ? Robił to ktoś z Was ?? Daje kasę na piwko za odpowiedź zgodnie z prawdą :)

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Prawy mi4c napisał:

Potwierdzam, że 4K nagrywanie lub odtwarzanie jest nieprawidłowe. Podczas odtwarzania występują zielone artefakty
Przy nagrywaniu FHD dźwięk nie zgrywa się z obrazem. Lekkie opóźnienie obrazu wobec fonii

Czy oba problemy są widoczne także po przeniesieniu tych plików do kompa i ich tam odtwarzaniu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie i ja się wypowiem o 7.0. 

- edycja motywów dużo mniej opcji dostosowania  pod siebie

- Czasem wysypię się wyszukiwanie 

- Brak modułu xposed(albo nie znalazłem) - dla mnie tu uciążliwe bo youtube itp

Jak wygląda kwestia powrotu do wcześniejszego androida? Jest w ogóle taka możliwość?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyszło dziś słońce, przy tym są jasne chmurki, więc pierwszy raz od kupna Mi5 miałem okazję przetestować tryb HDR w zdjęciach. I... konsternacja - prawie nie ma różnicy w stosunku do trybu zwykłego (w szczególności: jasne chmurki nadal prawie przepalone). Czy też tak macie i czy tak zawsze było na Mi5, czy to jedna z tych rzeczy, którą skopali po zmianie MIUI7 na MIUI8 (jak FPS w filmach 4K czy działanie OIS)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, mates21 napisał:

A obawiałem się, że faktycznie bateria w mi5 jest słaba, a tu proszę. Nie wiem czy to ten nowy android 7 jest taki oszczędny, czy ja coś słabo używam telefonu. :) Tak czy siak oby zawsze tak trzymał. :)

 

Ja tam jestem baterią w Mi5 zachwycony (wciąż Android 6.x). Ale pewnie to głownie dlatego, że sztuka nówka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...