Skocz do zawartości

Mi 5 - pytania ogólne - watek zbiorczy


ZduneX25

Rekomendowane odpowiedzi

Info o siódemce po kilku godzinach testów (dotyczy wersji 32GB).

1. GPS działa jak powinien, fix w kilka sekund w samochodzie. Wcześniej coś kulało.

2. Antutu 127k vs 124k na 6. Więc to samo, delikatna różnica. (Średnia liczona z 10 testów).

3. FC przy wejściu w drukowanie. Nie używam i nie przeszkadza mi to ale nie działa.

4. Miejscami inne tłumaczenia, też PL ale inne.

5. Bateria tak samo, nie ma różnic. Wykres ma identyczne nachylenie podczas czuwania i użytkowania.

6. Root działa z SU 2.78 R5 w pełni, każda inna wersja blokuje karty SIM I dane. Wystarczy wrzucić poprawny i zacznie działać.

7. Nowe animacje w galerii.

8. Jakość zdjęć i filmów bez zmian.

10. Nie działają motywy firm trzecich.

Poza tym całkowicie działający system.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, sp4ubw napisał:

Info o siódemce po kilku godzinach testów (dotyczy wersji 32GB).

1. GPS działa jak powinien, fix w kilka sekund w samochodzie. Wcześniej coś kulało.

2. Antutu 127k vs 124k na 6. Więc to samo, delikatna różnica. (Średnia liczona z 10 testów).

3. FC przy wejściu w drukowanie. Nie używam i nie przeszkadza mi to ale nie działa.

4. Miejscami inne tłumaczenia, też PL ale inne.

5. Bateria tak samo, nie ma różnic. Wykres ma identyczne nachylenie podczas czuwania i użytkowania.

6. Root działa z SU 2.78 R5 w pełni, każda inna wersja blokuje karty SIM I dane. Wystarczy wrzucić poprawny i zacznie działać.

7. Nowe animacje w galerii.

8. Jakość zdjęć i filmów bez zmian.

10. Nie działają motywy firm trzecich.

Poza tym całkowicie działający system.

No tak, u Ciebie wszystko zasadniczo OK, ale ktoś wyżej napisał, że nie działają dane mobilne, a jeszcze wyżej, że jest problem z odtwarzaniem 4K.

Ale dobrze wiedzieć, że przynajmniej całkiem nie zepsuli GPS czy jeszcze bardziej nie obniżyli FPS w filmach 4K. Tej rzeczy nie mogę Xiaomi wybaczyć. Było 30FPS w MIUI7, działało OK, to po cholerę psuli?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, latet napisał:

No tak, u Ciebie wszystko zasadniczo OK, ale ktoś wyżej napisał, że nie działają dane mobilne, a jeszcze wyżej, że jest problem z odtwarzaniem 4K.

Ale dobrze wiedzieć, że przynajmniej całkiem nie zepsuli GPS czy jeszcze bardziej nie obniżyli FPS w filmach 4K. Tej rzeczy nie mogę Xiaomi wybaczyć. Było 30FPS w MIUI7, działało OK, to po cholerę psuli?

Nigdy nie dbali o zdjęcia/filmy w swoich telefonach. Chociaż widzę, że bitrate w końcu normalny ustawili (mogliby podbić do 45-50 jeszcze).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Kaiketsu napisał:

Czy można jakoś zamienić funkcje klawiszy dotykowych, tak, by "cofnij" było na lewym a nie na prawym? Telefon obsługuje lewą ręką i bardzo mi z tym niewygodnie. Miui 8 global.

Ustawienia -> Dodatkowe ustawienia -> Przyciski -> Pozycja przyciskow (Przyciski nawigacyjne) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super, ratujesz mi życie :)

Trochę dziwny wydaje mi się główny ekran, mam problem by zmienić dwurzedowy zegar i dwurzedowy "podwójne klikniecie gasi ekran "

Da się zmienić wielkość rzędu? Tak żebym mógł więcej widżetów zmieścić?

 

No i jeszcze jedno, czy wam też tak słabo działa podwójne stukniecie w ekran by wzbudzić ? W xperii jest to niezawodne. Tutaj czasem działa, czasem trzeba dwa, trzy razy próbować...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, Kaiketsu napisał:

No i jeszcze jedno, czy wam też tak słabo działa podwójne stukniecie w ekran by wzbudzić ? W xperii jest to niezawodne. Tutaj czasem działa, czasem trzeba dwa, trzy razy próbować...

Krótko testowałem DT2W na Mi5 (z 4-5 dni) i działało niezawodnie. Ale wyłączyłem, bo poczułem, że to zbędna funkcja, skoro jest fizyczny klawisz Home i za jego pomocą, za jednym zamachem budzę+odblokowuję tel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, JacekBB napisał:

Musi być recovery - 3....

Sprawa raczej trzeciorzędowej wagi, ale zapytam tak z ciekawości - czy u Was też ta najnowsza wersja TWRP źle pokazuje stan naładowania beterii? U mnie pokazuje zawsze 50%, nie ważne, czy naprawdę było 25% czy 95%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, AdamKli napisał:


A można gdzieś zwiększyć czułość tego uderzenia? Bo ja muszę solidnie puknąć w ekran aby zadziałało :D

no właśnie ja też. w Xperiach wystarczy dotknąć, a tutaj walę paluchem jak w stary ekran rezystancyjny żeby zarejestrowało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, AdamKli napisał:


A można gdzieś zwiększyć czułość tego uderzenia? Bo ja muszę solidnie puknąć w ekran aby zadziałało :D

Może to raczej nie chodzi o to jak mocno stukniesz tylko w jakim odstępie, ja nie mam problemu za każdym razem się odblokowuje.

15 minut temu, latet napisał:

Sprawa raczej trzeciorzędowej wagi, ale zapytam tak z ciekawości - czy u Was też ta najnowsza wersja TWRP źle pokazuje stan naładowania beterii? U mnie pokazuje zawsze 50%, nie ważne, czy naprawdę było 25% czy 95%.

A jak dłużej zostawisz telefon w TWRP to nie pokazuje w końcu właściwej wartości ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie trzeba uderzać, wystarczy delikatnie i szybko praktycznie musnąć ekran, żeby go włączyć.

Tak to działa, być może inne digitizery są stosowane i stąd inne działanie.

Szkoda, że xiaomi nie dodało funkcjonalności DT2S w launcherze i żeby to mieć trzeba instalować inny. Byłby komplet.

Edytowane przez sp4ubw
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, sp4ubw napisał:

Nie trzeba uderzać, wystarczy delikatnie i szybko praktycznie musnąć ekran, żeby go włączyć.

Tak to działa, być może inne digitizery są stosowane i stąd inne działanie.

Szkoda, że xiaomi nie dodało funkcjonalności DT2S w launcherze i żeby to mieć trzeba instalować inny. Byłby komplet.

Niestety u mnie raz działa raz nie. Ale ja siedzę na 6.11.3 no i mam dość grube szkło na ekranie choć nie sądzę żeby miało ono wpływ na to. Funkcja ewidentnie nie działa prawidłowo bo mam launcher z xperii i tam jest podwójne stuknięcie aby zablokować urządzenie. Działa perfekcyjnie.. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wróciłem do 6.11.10
Z głównych wad u mnie:
1. Brak powiadomień aplikacji Inbox;
2. Odtwarzanie nagrań 4K i FHD w aplikacji galeria nie działa;
3. W filmach nagranych z jakością 4K pojawiają się dziwne artefakty;
4. Łączenie z siecią Wi-Fi trwa długo - być może tu wina roota, ale nie chcę z niego zrezygnować.


Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minutes ago, smallhausen said:

4. Łączenie z siecią Wi-Fi trwa długo - być może tu wina roota, ale nie chcę z niego zrezygnować.
 

Nie, to nie wina roota. Nie posiadam roota i też mam ten problem, jest to mega irytujące. Przy wyłączonym skanowaniu zawsze dostępnym łączy tak długo.

Co jeszcze zauważyłem to, że... budzik mnie dziś nie obudził - całe szczęście że mamy niedzielę. Musiałem ręcznie ustawić dźwięki jeszcze raz bo miałem ustawione ba brak, ale co ciekawe - gdy tapalem na brak to odtwarzał sie dźwięk który miałem zawsze ustawiony. W każdym razie dźwięku rano nie było. Ale po ręcznym ustawieniu już działa ok.

Martwi mnie to, że 2 rdzenie szybsze wyświetlają mi się jako stopped w CPU-Z. Cholera wie czy one się włączają/są włączone przy większym obciążeniu. Wcześniej tak na Mi5 nie miałem. WIem, że na Mi4c oznaczało to throttling. Na Mi5 jest to trochę niepokojące. Macie podobnie?

Jest wiele niedociągnięć. Aktualizacja wyszła zbyt szybko. Szkoda, jednak pomęczę się z nią do przyszłego piątku z nadzieją na naprawę (sporej, jakby na to nie patrzeć) listy błędów i niedociągnięć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na siłę wydali dev na Nugacie dla Mi5. Ludzie aktualizują bi chcą mieć co tygodniowy dev. Szkoda że miui na Nugacie jest niedopracowane. Acid pisał po co aktualizujemy? Jakby wychodziły wersję dev pod MM to każdy by miał na bieżąco. A na siłę dali Nugata dla Mi5 i jest problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, byłem na 7.0 ale postanowiłem wrócić na 6.11.10 bo czuć, że ktoś tu wyszedł przed szereg z tą aktualizacją. 

Przypuszczam, że Android 7.0 będzie w pełnej okazałości dopiero przy MIUI 9 co zapewne będzie miało znaczenie wobec pewnych rozwiązań, funkcjonalności i aplikacji...

Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki problem? Aktualizuje ten kto chce. Nie trzeba niczego aktualizować przecież. Mnie się 7demka podoba, używam i nie narzekam. Nie rozumiem narzekaczy, wiecie, że to beta. Więc nie ma narzekania, że za szybko, że to, że tamto. Dobrze, że jest i tyle.

Edytowane przez sp4ubw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...