Skocz do zawartości

Mi 5 - pytania ogólne - watek zbiorczy


ZduneX25

Rekomendowane odpowiedzi

Wgrałem nowe oprogramowanie, według tej instrukcji, ale mam pytanie:

https://xiaomi.eu/community/threads/xiaomi-eu-multilang-rom-for-xiaomi-mi5-unlocked-bl-only-released.31231/

 

Co wykonuje te polecenie? Nie wykonałem tego kroku

fastboot flash recovery recovery.img

 

Czy poniższe polecenie jest konieczne gdy już mam xiaomi.eu?

fastboot flash boot boot.img

Potem włączyłem m TWRP i zainstalowałem oprogramowanie z pliku zip.

 

Co to oznacza, również nie wykonałem tego kroku? 

fastboot boot recovery.img

 

Jak założyć blokade na bootloadera, żeby bezpiecznie używać płatności?

 

 

Edytowane przez arthi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, XiaoRén napisał:

Jeżeli chodzi o procka to jest to kilkadziesiąt tys pkt w antutu, ale to tylko do przyszpanowania bo te 110 tys ciągnie telefon na luzie (chyba że gierczysz w jakiegoś asphalt 8 czy inne takie tam). Wartość praktyczna znikoma.

Ja kupię sobie mi5 64 gb ale to dlatego, że potrzebuję dużo pamięci. Gdyby tak nie było, brałbym 32 gb.

Czemu miałaby być niezadowolona. Ja brałbym tylko czarny, bo fajny, taki stonowany. Złoty to taki trochę tani szpan, ale jak ci się podoba, to bierz. Jedna tylko sprawa - podobno złoty przechodzi trochę w róż :-P.

Dokładnie o to mi chodziło, że ten złoty lekko się różowi, zapomniałem dopisać. Gdzieś to na YT przeczytałem w komentarzu coś w stylu "is is gold or rose gold?". Ale ciekawe czy to prawda czy przypuszczenia. Czarnego 3/32 niestety goldway nie ma od dłuższego czasu, a od dzisiaj nawet 3/64 nie ma czarnego ;/ 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Sound53 napisał:

Dokładnie o to mi chodziło, że ten złoty lekko się różowi, zapomniałem dopisać. Gdzieś to na YT przeczytałem w komentarzu coś w stylu "is is gold or rose gold?". Ale ciekawe czy to prawda czy przypuszczenia. Czarnego 3/32 niestety goldway nie ma od dłuższego czasu, a od dzisiaj nawet 3/64 nie ma czarnego ;/ 

Był tu również na forum użytkownik, który właśnie potwierdzał, ba, nawet twierdził, że ten telefon jest różowy, a nie złoty...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do płatności przez nfc - spróbujcie przestawić mobilny portfel (w ustawieniach) tak jak na screenie
d09b77e98ec87a259ee10fb0eac89f51.jpg

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka




Zmieniłem i dziś poszło ale transakcja została zablokowana.. Musiałem użyć plastiku. Jak będę w domu zajrzę na pc do banku co tam się wydarzyło. Może jakiś limit płatności?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, mam problem, na mi5 na najnowszym romie (6.11.10) mam problem z GPS. Mianowicie praktycznie w ogóle nie łapie satelit, a jak już złapie to mapy się zacinają i wszystko działa do bani. Macie jakas rade? Ustawienia są dobre (zezwalaj, brak oszczedzania energii, itp..)

Mam wrażenie, że po wgraniu tego romu jakoś gorzej chodzi. Można wrócić do jakiejs starszej wersji przez TRWP? Która według Was jest najbardziej stabilna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładuj ostatnie stable z Xiaomi.eu. Kolega wcześniej mi polecił i jestem mega zadowolony. Tak wygląda GPS w pokoju w bloku (ustawiona lokalizacja: tylko urządzenie)
9051b614e5b938c439419ff978f7a6e3.jpg
Z baterią też jest ok

Tylko będziesz musiał zrobić całkowity wipe bo schodzisz na starszą wersję

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, wojtasemaj napisał:

Ładuj ostatnie stable z Xiaomi.eu. Kolega wcześniej mi polecił i jestem mega zadowolony. Tak wygląda GPS w pokoju w bloku (ustawiona lokalizacja: tylko urządzenie)
9051b614e5b938c439419ff978f7a6e3.jpg
Z baterią też jest ok

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka
 

czyli które to jest ostatnie stable?

zasieg masz ekstra..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Instaliwaliście bez aktualizacji TWRP?

Aktualizacja MI5 do Androida 7.0

Aby zainstalować 7.0 na MI5 należy:

Zaktualizować TWRP do najnowszej wersji: https://dl.twrp.me/gemini/ przez fastbootaPrzejść do TWRP po instalacji recovery z fastbootaWykonać backup w TWRP i najlepiej przenieść na komputer katalog /TWRPInstalacja najnowszego romu z działu Pobierz MIUI bez wipe (factory reset) jak zwykłą aktualizację MIUI

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...