Skocz do zawartości

Mi 5 - pytania ogólne - watek zbiorczy


ZduneX25

Rekomendowane odpowiedzi

17 godzin temu, latet napisał:

Hej, macie może jakiś patent na zapamiętywanie ustawienia rozdzielczości filmowania? Zwyklę filmuje w 4K i potem mi sie samo przełacza na 720p. Słyszałem o tym problemie wiele miesięcy temu i jestem w szoku, że tego wciąż nie poprawili...

zmien sobie w /system/priv-app/MiuiCamera/MiuiCamera.apk/res/values/strings.xml

<string name="pref_video_quality_default">5</string>

na

<string name="pref_video_quality_default">8</string>

bedzie pamietal ustawienie 4k.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki możecie mi powiedzieć który Rom jest taki naj..... Mam już odblokowaną piątkę i chciałbym zasięgnąć waszych opinii. Wiem, że każdy Rom u każdego może działać inaczej, ale może jest jakiś naj...... Wcześniej na mi4 miałem 6.11.3 i był spoko. Macie jakieś opinie, którymi możecie się podzielić?

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, rezmus napisał:

zmien sobie w /system/priv-app/MiuiCamera/MiuiCamera.apk/res/values/strings.xml


<string name="pref_video_quality_default">5</string>

na

<string name="pref_video_quality_default">8</string>

bedzie pamietal ustawienie 4k.

Dzięki, tzn. na razie nie sprawdziłem, bo akurat nie mam w Mi5 roota ani apki do edycji takich plików, ale sprawdzę i podziękuję ponownie.

1. Z ciekawości: a da się tam ustawić taką wartość, aby pamiętał "jak pambóg przykazał" po prostu ostatni wybór użytkownikia?

2. A może czy w tych magicznych stringach nie ma przypadkiem możliwości wpływu na FPS w filmach 4K? Bolesnym wrzodem na tyłku jest dla mnie to zmniejszenie z 30 na 26 :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki możecie mi powiedzieć który Rom jest taki naj..... Mam już odblokowaną piątkę i chciałbym zasięgnąć waszych opinii. Wiem, że każdy Rom u każdego może działać inaczej, ale może jest jakiś naj...... Wcześniej na mi4 miałem 6.11.3 i był spoko. Macie jakieś opinie, którymi możecie się podzielić?

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka



Posiadam 6.11.3 i jest w porządku. Wszystko działa więc jak dla mnie to taki stable.. Bateria na LTE średnio 4h sot. Jak mniej korzystam lub wifi to więcej. Polecam
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem właśnie kopię pod TWRP, pierszy raz na Mi5, i mnie zaskoczyła nieco taka dodatkowa partycja: "system image", która defaultowo nie była zaznaczona do kopii (więc jej nie uwzględniałem), ale ona miała największy rozmiar (tzn. jej zawartość) - ponad 3GB (właściwy "system" - 1.6 GB).

Czy ktoś, kto się zna na tym, mógłby mi tu rozświetlić sprawę? Co to za partycja, co na niej jest, dlaczego aż tyle zajmuje i czy rzeczywiście nie należy jej uwzględniać w kopii zapasowej TWRP?

A może można się jej pozbyc, zwalniająć cenne 3GB?

Nie uwzględniałem też partycji EFS w kopii. Słusznie?

Dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do poczty Gmail używać apki Gmail ze sklepu play czy tej wbudowanej w miui? Ostatnio chciałem ją skonfigurować to wszystko jest ok tylko na koniec jest wyraz po chińsku że prosi o pozwolenie.....

Edytowane przez JacekBB
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wrażenie, że uprawnienie Autostart nie działa (prawidłowo) na moim Mi5. Przyznałem je kilku apkom, tym co zwykle, ale nie wstają po ręcznym wyczyszczeniu pamięci lub systemowym ubiciu po określonym czasie blokady ekranu. Na wszystkich innych moich tel. Xiaomi – wstają. Na Mi5 tylko kłódka działa, ale powiedzcie mi w takim razie, jak przyznać kłódkę widgetowi, który nie jest normalną apką (jest tylko widgetem) i nie ma go na liście apek po naciśnięciu przycisku "menu'. Akurat chodzi widget zegara (Roboto Clock) - bo czasem się "zamraża" i wskazuje starą godzinę. Dałem mu Autostart – nic to nie pomogło (j.w.). Kłódka by pomogła chyba, ale nie mam jak jej założyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, okulowiec napisał:

W panelu sterowania wyłącz go z czyszczenia i nie będzie Ci go ubijać. Nie musisz zakładać kłódki
 

Zdaje się, że to zadziała tylko na bieżące czyszczenie (plików i pamięci) przez panel sterowania. Już przy kolejnym, nawet za chwile, znów włączone są wszystkie pozycje, oprócz tych, które mają kłódkę. Zresztą raczej nie używam tego czyszczenia, a jeśli, to tylko do plików, nie do RAM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Uri0550 napisał:

a jest takie tylko że na redmi note 3 pro? :-)


Tapatalk & RN3Pro
 

Oryginalnego xiaomi nie ma, ale jest sporo innych firm. Jeśli chodzi ci o wytrzymałość to jest iron man na ibg:

https://www.ibuygou.com/p-iron-man-drop-resistance-silicone-protective-case-for-xiaomi-redmi-note-3-8567.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, AdamKli napisał:

Dziś testowałem płatności zbliżeniowe BZ WBK, odblokowałem urządzenie przyłożyłem do terminala i niestety nie poszło.. Musiałem użyć plastiku bo z tyłu kolejka. Ktoś testował tą opcję ?

Cały czas używam działa fajnie ...dodana karta w aplikacji BZWBK musi być oczywiście włączona a do terminala zbliżasz plecy telefonu nie ekran .

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem MI5, chyba sprzedający wgrał już TWRP, ale nie mam roota i poprzez wpisanie kodu(  *#*#6484#*#*  ), sprawdziłem, że bootloader też jest zablokowany.

Mam wgrane oprogramowanie 

6.0.1.MXB48T

Miu by xiaomi.eu 8.0 Stable

8.0.10.0

Czy bez roota i zablokowanym bootloaderem mogę zaktualizować na jakieś nowsze?

Co muszę zapisać, żeby aktualizując oprogramowanie zachować wszystkie aplikacje, zdjęcia i pliki?

 

Edytowane przez arthi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz faktycznie xiaomi stable z zablokowanym bootladerem mógłbyś sprawdzić czy Android Pay przejdzie test bezpieczeństwa (wystarczy zainstalować i spróbować dodać kartę).

Możesz spróbować update z pliku (z telefonu) na jakieś wyższe stable Global od xiaomi ... ale może ktoś potwierdzić, że dobrze myślę, bo już po ostatnich testach to się pogubiłem z czego na co mi przechodziło...

pozdrawiam

Rafał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę zainstalować tej aplikacji  This app is incompatible with all of your devices.

Uruchomiłem telefon w trybie fastboot, jednak mam odblokowany bootloader.

Czy jest możliwość ponownego zablokowania po wgraniu np. global, czy w ogóle nie zawracać sobie tym głowy?

Edytowane przez arthi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Da się bez problemu. jeśli myślisz o Android Pay to będzie to obowiązkowe a jeśli nie zamierzasz tego używać to w sumie można sobie tym nie zawracać głowy ;) - przynajmniej w każdej chwili będziesz mógł sobie wgrać taki ROM na jaki będziesz miał ochotę bez kombinowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, warto dopłacić do 3/64gb i lepszego procka jeśli 32gb mi wystarczy? Wcześniej mialem LeEco Le max 2. Jest osoba zadowolona z koloru złotego? :D Podobają mi się plecki.

Jaki ROM wgrywa Goldway? Mogą wgrać Global?

Kupił ktoś może 'kolorowe' szkło do Xiaomi? np. https://pl.aliexpress.com/item/3D-Full-Coverage-Tempered-Glass-Film-for-Xiaomi-Mi5-Mobile-phone-Tempered-Glass-for-Xiaomi-Mi5/32750470594.html?ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_2_10065_10068_10084_10083_10080_10082_10081_10060_10061_10062_10056_10055_10054_10059_10033_10099_10078_10079_426_10103_10073_10102_10096_10052_10050_425_10051,searchweb201603_6&btsid=260fa996-616e-4100-8730-ca7f77d525fc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Sound53 napisał:

Cześć, warto dopłacić do 3/64gb i lepszego procka jeśli 32gb mi wystarczy?

Jeżeli chodzi o procka to jest to kilkadziesiąt tys pkt w antutu, ale to tylko do przyszpanowania bo te 110 tys ciągnie telefon na luzie (chyba że gierczysz w jakiegoś asphalt 8 czy inne takie tam). Wartość praktyczna znikoma.

Ja kupię sobie mi5 64 gb ale to dlatego, że potrzebuję dużo pamięci. Gdyby tak nie było, brałbym 32 gb.

1 godzinę temu, Sound53 napisał:

Jest osoba zadowolona z koloru złotego?

Czemu miałaby być niezadowolona. Ja brałbym tylko czarny, bo fajny, taki stonowany. Złoty to taki trochę tani szpan, ale jak ci się podoba, to bierz. Jedna tylko sprawa - podobno złoty przechodzi trochę w róż :-P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...