Skocz do zawartości

Mi 5 - pytania ogólne - watek zbiorczy


ZduneX25

Rekomendowane odpowiedzi

hej mam mi5 od kilku dni, wgrałem soft miui polska, ale nie podoba mi się stockowa aplikacja sms, zainstalowałem textra, wszystko super, tylko gdy jest w kontaktach w dialerze i wybieram tą chmurkę aby wysłać sms-a to włącza mi się aplikacja stockowa a nie textra... wiecie może jak to zmienić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej mam mi5 od kilku dni, wgrałem soft miui polska, ale nie podoba mi się stockowa aplikacja sms, zainstalowałem textra, wszystko super, tylko gdy jest w kontaktach w dialerze i wybieram tą chmurkę aby wysłać sms-a to włącza mi się aplikacja stockowa a nie textra... wiecie może jak to zmienić?

Ustaw textra jako domyślną.

Wysłane z MI5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@waldi_82 jak chcesz używać textra to wiedz że są problemy z otrzymywaniem sms. Zwyczajnie nie dochodzą i nie pokazują się nawet w aplikacji domyślnej. Jest na forum temat odnośnie textra, wypowiadałem się tam. Od tamtej pory przerzuciłem się na domyślną i wszystko gra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm, na sofcie global tak miałem... ale teraz wszystko dochodzi... Może w ustawieniach baterii ustawić "textra" bez ograniczeń... Trochę się przyzwyczaiłem do textry....i chciałbym z niej kożystać....:)

A jak w stockowej aplikaji ustawić własna wibracje? można zmienić kolory konwersacji?

Edytowane przez waldi_82
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, jacekdino napisał:

W kontekście SMS, ja używam Signal - a i wszystko działa bezproblemowo. Oczywiście apka jako domyślna aplikacja "esemsów" ustawiona. Diodę powiadomień czasami musiałem w ustawieniach włączać, bo nowe aktualizacje ją wyłączały.

a działa ci przekierowanie, jak jesteś w kontaktach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,
Pytanie trochę od czapy, ale przypomniało mi się, że przed premierą Mi 5 były plotki na temat wypuszczenia wersji z Windows 10 lub też samego oficjalnego ROMu.
Czy co kolwiek od premiery było na ten temat mówione?

Na pewno nic czym warto było by zawracać sobie głowę..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, AdamKli napisał:

Nie da się raczej.. Wejdź do sms i przytrzymaj dłużej przycisk menu podręcznego. Tam masz opcje które są w domyślnej apce sms. Dodatkowo jak jesteś w sms i przeciągniesz widok wiadomości mocno od góry na dół otworzy Ci się prywatna skrzynka.

 

nie mam żadnego menu w aplikacji sms... nie mam przycisku menu podręcznego, jedyne ustawienia sms mam w ustawienia/opcje aplikacji(systemowe) tam jest sms i są jakieś ustawienia ,ale nic o wibracji i powiadomieniach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, o.buczkowski napisał:

Panowie, szybkie pytanie:

Bootloader odblokowany, zabralem sie za instalacje TWRP (najnowsze) przez Fastboot. Posiadam MI5.

Podczas próby uruchomienia Xiaomi w TWRP (volume + i power) wyswietla sie ikona telefonu z kabelkiem.

Oznacza to, że TWRP sie nie wgrało? 

MIUI 8 GLOBAL 6.11.10 | BETA

A nie jest przypadkiem tak, że po wgraniu twrp trzeba od razu wejść w recovery żeby zaczęło działać? Najpierw wejść w recovery a dopiero później restrat urządzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, o.buczkowski napisał:

Panowie, szybkie pytanie:

Bootloader odblokowany, zabralem sie za instalacje TWRP (najnowsze) przez Fastboot. Posiadam MI5.

Podczas próby uruchomienia Xiaomi w TWRP (volume + i power) wyswietla sie ikona telefonu z kabelkiem.

Oznacza to, że TWRP sie nie wgrało? 

MIUI 8 GLOBAL 6.11.10 | BETA

tez tak mi się ostatnio robiło, pomogło tymczasowe zabootowanie z TWRP (fastboot boot twrp.img) i wtedy wgralem cały xiaomi.eu wraz z TWRP i weszło ...

przy okazji czy ktoś może uczestniczy w testach alfy z Nugatem? Bo chętnie bym sobie zobaczył ten rom ...

Edytowane przez Kurian
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3/4 czego? Kresek?
Podaj rssi z Info o telefonie. Ogólnie 4g starcza do telefonu nawet przy słabym sygnale bo te kilka Mb/s i tak jest, w 3g nie ma tefo komfortu bo jest mega wrażliwe na jakość sygnału, prędkości spadają do kilkudziesięciu Kb/s

Wysłane z mojego Redmi Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Redmi2 napisał:

Jeszcze dzis sa zapisy do alfa testow do globala, a jak narazie alfa jest w wersji china, wiec jak chcesz zamienic xiaomi.eu na china :-) to droga wolna.

dobry pomysł, może załapie się na te testy ;)

co do pytania "sieci wstecz" tutaj jest fajna mapka  w tym temacie http://beta.btsearch.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...