Skocz do zawartości

Mi 5 - pytania ogólne - watek zbiorczy


ZduneX25

Rekomendowane odpowiedzi

Przed chwilą, lockerek napisał:

Bedziesz musial sprobwać robota na max 10 min :)

Możliwe xdd od kilku dni czytam forum i tak mi się już pokiełbasiło co i jak mam robić aby wgrać polskie oprogramowanie, ale na razie czekam na tel i zobaczymy jak to będzie w praktyce wyglądało ;) ( martwię się na zapas ) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, 1234qw napisał:

Możliwe xdd od kilku dni czytam forum i tak mi się już pokiełbasiło co i jak mam robić aby wgrać polskie oprogramowanie, ale na razie czekam na tel i zobaczymy jak to będzie w praktyce wyglądało ;) ( martwię się na zapas ) 

Akurat z Mi5 jest najłatwiej ze wszystkich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie - jak ustawic na ekranie blokady powiadomienia z gmail, facebooka itd. w tej chwili pokazuje sie tylko ikona oraz ze otrzymałem wiadomość a potrzebuje zmienić to na możliwość rozwinięcia po tapnięciu lub rozwinięciu takich informacji jak: od kogo,  tytuł, bo w tej chwili jest ikona i żę przyszedł mail a to mnie nie ratuje (na cm12 taka opcja była)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miunlock na koniec procesu odblokowywania pobiera klucz z serwera xiaomi dla twojego urzadzenia, zapisuje go w pliku sig.data, nastepnie wykonuje fastboot oem unlock sig.data. na koniec ten plik jest usuwany, ale kopie mozna sobie zapisac przez jakis wrapper bat na fastboot.exe, albo skrypt sprawdzajacy czesto, czy taki plik sie pojawil i robiacy kopie (gdzies widzialem kawalek pythona do tego).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Redmi2 napisał:


Ale moze ustawia apply status 4 i unlock status 4 na koncie xiaomi, czyli wywala pozwolenie.
 

teoretycznie majac kopie swojego klucza do odblokowania bootloadera nie potrzebujesz juz zgody xiaomi i ich narzedzi. po prostu reczne wyslanie fastboot oem unlock sig.data powinno odblokowac bootloader ponownie.

Edytowane przez rezmus
literowka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Acid napisał:

Ponoć blokuje się bootloader i nie ma jak potem odblokować.

Wysłane z mojego MI 5
 

a nie wiesz moze co jest powodem, ze nie mozna odblokowac bootloadera? aktualnie bawie sie troche miunlock, udalo mi sie poudawac fastboota i zmusic miunlock do pobrania sig.data (klucz 256 bajtow) mimo odblokowanego bootloadera. niestety klucz wydaje sie zalezny od tokena (getvar token), ktory jest po kazdym reboot inny. za to nic nie stoi na przeszkodzie, zeby sobie takiego tokena do miunlock wyslac w razie czego i pobrac sig.data dla niego. raczej xiaomi nie walnelo takiego babola w design swojego serwisu od odblokowywania, zeby sig.data byla generowana tylko na podstawie tokena - pewnie sobie jakies dane jeszcze bierze z tego co wczesniej poszlo na konto xiaomi. w sumie mozna by to sprawdzic ;) ktos chetny na probe odblokowania bootloadera bez zgody xiaomi? ;)

Edytowane przez rezmus
bo moge ;p
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak nie sprawdze tego co chce sprawdzic, bo ze swoj bootloader odblokuje to oczywiste. jakby ktos mogl wejsc w fastboot i podeslac na PM odpowiedz na fastboot getvar token to sprawdze, czy w ogole serwer xiaomi zwroci klucz dla obcego tokena.

edit: sprawdzilem na fake tokenie i tez pobral klucz. teraz tylko pozostaje sprawdzic, czy da rade odeslac obcy token i na podstawie pobranego klucza odblokowac obcy bootloader. na 99% nie, ale te 1% niepewnosci zostaje ;)

Edytowane przez rezmus
bo moge ;p
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra już działa ale gada że nie ma połączenia z siecią i nie wyszukuje lokalizacji mimo iż połączenie jest.
Inna sprawa to motywy.
Wchodzę w motywy - własne- ikony i nie mam opcji przeglądania ich. Czemu? Tak samo jest z innymi rzeczami np dialer, sms etc.

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam 

Odblokowałem  bootloader, podłączyłem tel w rybie fastboot do PC, i chciałem wgrać miui polska przez miflash lecz wyskoczył mi błąd ( nie mam pliku flesh_all )że nie mam jakiegoś pliku... miui polska pobrałem z tej strony: https://www.androidfilehost.com/?w=file-thanks&fid=457095661767113666&mid=100&download_id=rg4e97lso9m65m0j1ojm0dqfp3&tid=1480061409&hc=388dacab74ccb6d9750386e03e805045c58acb11e37314ceb14000de2e274873, czy dobrze zrobiłem?? czy z jakieś innej strony musze pobrać nowy rom... pewno czegoś nie doczytałem na forum ale jakoś nie mogę znaleźć odpowiedzi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...