Skocz do zawartości

Mi 5 - pytania ogólne - watek zbiorczy


ZduneX25

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam też ciągle problem z powiadomieniami. Z Gmaila przychodzą kiedy chcą, przed chwilą przyszły 3 w tym wiadomości od 9, które nie raczyły się wyświetlić na czas. Gmail dodany do wyjątków w oszczędzaniu baterii, kłódka założona.
Wczoraj to samo miałem z Flashscore - nie przychodziły powiadomienia o golach mimo że wszystko było ustawione...
Ogólnie widzę że to nie tylko u mnie te problemy z powiadomieniami na MIUI...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 2.11.2016 o 13:00, cezar1125 napisał:

Od dwóch tygodni mam Mi5 i jest to mój pierwszy xiaomi. Ogólnie jestem zadowolony ale kilka rzeczy mnie irytuje i zastanawia:
1. Czy Wy też macie źle spasowane plecy telefonu (wersja szklana 3/32)? Po stronie tacki sim plecy odstają i jak się je dociska to czuć luzy. Po stronie przycisków jest idealnie.
2. Przyciski power i volume mają mega luzy i grzechoczą, denerwowało mnie to w moto g2, tutaj niestety jest chyba jeszcze gorzej...
3. Sprawdzanie pisowni którego nie da się wyłączyć, mimo odznaczania klawiatury Google, ona ciągle wraca. Do tego w powiadomieniach ciągle wyskakuje "zmień klawiaturę SwiftKey".
4. Chyba jest jakieś zabezpieczenie że zmienia ustawienia kamery z 4k na HD (z FHD już nie zmienia).
5. Po kilku dniach mam już mikrorysy na plecach...
6. Brak możliwości odpowiedzi z poziomu belki powiadomień w WhatsApp
 

1. Nie.

2. O to samo pytalem pare dni temu kiedy otrzymalem swojego, ale wychodzi na to, ze albo tak sa zrobione albo trafilismy na takie egzmplerze. Nie wiem czy to podlega gwarancji ale chyba nawet nie chcialoby mi sie z tego powodu oddawac telefonu. Fakt - jest to irytujace i odstaje od calosci swietnie wykonanej obudowy ale da sie z tym zyc. Obecnie mam Mi5 w etui ipak, ktore samo w sobie ma luzne przyciski, boje sie ze jak dojdzie mi etui, ktore ma odkryte te przyciski to z czasem dostane szalu ;).

5. Folia/szklo/case

 

Edytowane przez tekk1992
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, dzisiaj dotarł do Mnie świeżutki nowiutko Mi5, niestety się nie włącza, czy jest możliwość że bateria rozładowana do poziomu krytycznego?

Po podłączeniu ładowarki miga czerwona dioda ale dalej tel się nie włącza, ktoś wie o co chodzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Warson napisał:

Witam, dzisiaj dotarł do Mnie świeżutki nowiutko Mi5, niestety się nie włącza, czy jest możliwość że bateria rozładowana do poziomu krytycznego?

Po podłączeniu ładowarki miga czerwona dioda ale dalej tel się nie włącza, ktoś wie o co chodzi?

Podłącz ładowarkę i cierpliwie zaczekaj. Możliwe, że bateria jest całkowicie rozładoana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od dwóch tygodni mam Mi5 i jest to mój pierwszy xiaomi. Ogólnie jestem zadowolony ale kilka rzeczy mnie irytuje i zastanawia:
1. Czy Wy też macie źle spasowane plecy telefonu (wersja szklana 3/32)? Po stronie tacki sim plecy odstają i jak się je dociska to czuć luzy. Po stronie przycisków jest idealnie.
2. Przyciski power i volume mają mega luzy i grzechoczą, denerwowało mnie to w moto g2, tutaj niestety jest chyba jeszcze gorzej...


Dziś również dotarł do mnie Mi5 3/64 i:
Ad1. Nic takiego nie występuje, wszystko idealnie spasowane
Ad2. Przyciski nie latają. Są dosyć sztywne...chyba że się dopiero wyrobia :/

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Planuję kupić mojego pierwszego chińczyka dlatego mam kilka pytań co do tego zakupu. 

 

1. Gdzie kupić telefon? Znalazłem dość tanio tutaj http://www.geekbuying.com/item/Xiaomi-Mi5-5-2inch-FHD-Android-6-0-OS-3GB-32GB-4G-LTE-Smartphone-64-Bit-Qualcomm-Snapdragon-820-Quad-Core-Type-C---White-363112.html?source=ShareAsale aczkolwiek ludzie na tym forum jak i na innych polecają stąd https://www.ibuygou.com/p-white-xiaomi-mi5-qualcomm-snapdragon-820-18ghz-3gb-ram-32gb-rom-7391.html ze względu na możliwość serwisowania we Wrocławiu, większe prawdopodobieństwo ominięcia VAT'u, szybką przesyłkę.

2. O co chodzi z tym formularzem by w ogóle uruchomić telefon, jak to dokładnie zrobić czy zewsząd trzeba? Czy jak ma się telefon z IBG to zawsze jest global room i nie trzeba? 

3. Jak jest z instalacją ROMu czy jest to dziecinnie proste? Dla mnie global/angielski ROM nie stanowi problemu i nie muszę za wszelką cenę mieć polskiego ale jednak googleplay by się przydał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Xoltro napisał:

2. O co chodzi z tym formularzem by w ogóle uruchomić telefon, jak to dokładnie zrobić czy zewsząd trzeba? Czy jak ma się telefon z IBG to zawsze jest global room i nie trzeba? 

3. Jak jest z instalacją ROMu czy jest to dziecinnie proste? Dla mnie global/angielski ROM nie stanowi problemu i nie muszę za wszelką cenę mieć polskiego ale jednak googleplay by się przydał.

2. Intrygująco śmiesznie to ująłeś "formularz by w ogóle uruchomić tel." :) Nie, zapewniam Cię, że do uruchomienia tel. wystarczy nacisnąć przycisk Power.

3. ROM Global zawiera zarówno j. polski jak i Sklep Play. Nie musisz instalować tutejszego, nieoficjalnego ROM-u "EU/PL" (który oczywiście również zawiera j. polski i Sklep Play). Nie musisz, ale możesz – i na pewno nie będziesz żałować, jeśli to zrobisz.

Edytowane przez latet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Xoltro napisał:

Rozumiem, a z którego źródła lepiej kupić? Czyli kupuje telefon z global ROMem, jak przyjdzie to ciesze się używaniem / ew. mogę zainstalować nieoficjalny ROM

Najlepiej to z IbuyGou, co nie znaczy, że najtaniej. Ale i tak taniej niż z oficjalnego kanału dystrybucji w Polsce.

Tak, ROM Global jest dla ludzi i możesz po prostu go używać. Wielu tak robi i żyje i nie narzeka :)
Natomiast ROM-y MIUI EU/PL są w kilku szczegółach po prostu troszkę lepsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 3.11.2016 o 11:48, pyzior napisał:

Ja też mam parę pytań:

1.Słyszałem,że telefon jest bardzo śliski. To prawda? Polecacie jakąś folię czy etui żeby to zniwelować?

2.Ile dla użytkownika zostaje w wersji 32gb? Nie jest to za mało? Zastanawiam się nad 32 albo 64,różnica w cenie jest widoczna (200zł) a nie wiem,czy to wykorzystam-na obecnym telefonie mam tylko Spotify i przeglądarkę

"drewniane" plecki z AliExpress zamiast szklanych załatwiają problem z śliskoscia i wyglądają subiektywnie dużo lepiej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm na IBG wychodzi mi 40$ drożej niż na geekbuying co nie jest aż taką małą sumą, pytanie czy na geekbuying dostane Global ROM czy jest opcja, że dostanę ten CN? Rozumiem że przewaga IBG to możliwość gwarancji w Polsce, a jak jeżeli chodzi o VAT Czy na geekbuying jest większe ryzyko VATu? Bo na IGB czytałem że jest dość niskie.Pytam dlaatego, żeby to "oszczędzone" 40$ nie było pozorne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż, to trochę bez sensu.

kupujesz np mi5 pro. Dopłacasz za ibg. Skusiła cię gwarancja we Wrocławiu. Wolisz dopłacić i mieć spokój.

tel dochodzi, cieszysz się. Odblokowujesz bootloader i instalujesz miui Polska.

Czar pryska gdy po półroczu siada płyta główna. Klasyka mi5. Odsyłacz do miCenter, jednak Acid płyty od mi5 pro nie ma, bo jest trudno dostępna i droga.

Zmuszony jesteś telefon wysłać na gwarancję do Chin. Musisz pokryć koszty przesyłki i całe ryzyko. Telefonu nie naprawi ci serwis producenta, bo odblokowałeś bootloader. Co najwyżej chiński ibg jeśli taki jest. Nic na ich stronie z takich szczegółów nie ma. Dochodzisz do wniosku, że siedzisz w ciemnej d...

I jesteś jak cholera zły, bo wozisz się z serwisem i telefonem. Serwis we Wrocławiu nie jest ideałem i pewnikiem. I jeszcze bardziej się denerwujesz, bo wysyłałeś na własny koszt telefon kupiony na ibg, a mogłeś go kupić na aliexpresie np u goldwaya sporo taniej z takim samym efektem.

 

Szczerze: ciemno ja to widzę.

(Mniej wtajemniczonych informuję, że na potrzeby wywodu użyłem radykalnego przykładu - płytka w mi5 pro to specyficzna sprawa)

Wpis nie powstał po to, by podważyć czyjeś racje. Wyrażam po prostu swoje własne wątpliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, XiaoRén napisał:

a mogłeś go kupić na aliexpresie np u goldwaya sporo taniej z takim samym efektem.

Ponoś pojawiła się u Goldwaya nowa opcja (ekstra płatna) - gwarancji w Polsce, ale nie naprawy, tylko wymiany na nowy egzemplarz. W opisanej (super pesymistycznej) sytuacji to by chyba było najprzyjemniejsze wyjście.

53 minuty temu, XiaoRén napisał:

Telefonu nie naprawi ci serwis producenta, bo odblokowałeś bootloader. Co najwyżej chiński ibg jeśli taki jest. Nic na ich stronie z takich szczegółów nie ma.

Jest jest i nawet korzystałem. Nie wiem czy wtedy (początek 2014) jeszcze nie było serwisu IBG u Acida, czy był, tylko ja nic nie widziałem, a IBG nic nie powiedział, tylko mi podał adres w Chinach, na który wysłałem tel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Redmi2 napisał:

Nie wiem czy wiecie ale jest wersja International Mi5, oferują ją już 3 sklepy, przynajmniej na szybko tyle znalazłem, nawet z fotami kupujacych. Odrazu uprzedzam pytanie nie nie ma band b20 :-)
 

Jeśli to napisałeś jako ostrzeżenie "Nie dajcie się nabrać - wersja INT tego telefonu nie ma B20", to rozumiem. Jeśli w jakimś innym celu, to nie rozumiem w jakim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Właśnie dotarł mój nowy MI5. Mam na nim zainstalowany ROM MIUI Global 7.2.8.0.0 Stable. Chciałbym oczywiście przejść na MIUI Polska 8. Mam pozwolenie na odblokowanie bootloadera, ale rozumiem, że muszę zainstalować ROM Global albo China w wersji developer. I tutaj pytanie: skąd pobrać tą wersję i jak zainstalować? Jeśli jest jakiś tutorial na przejście z stable na developer, to bardzo bym prosił o odesłanie linka. Obojętnie czy polski czy angielski.

Wysłane z mojego MI 3W przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Rafi napisał:

Witam wszystkich. Właśnie dotarł mój nowy MI5. Mam na nim zainstalowany ROM MIUI Global 7.2.8.0.0 Stable. Chciałbym oczywiście przejść na MIUI Polska 8. Mam pozwolenie na odblokowanie bootloadera, ale rozumiem, że muszę zainstalować ROM Global albo China w wersji developer. I tutaj pytanie: skąd pobrać tą wersję i jak zainstalować? Jeśli jest jakiś tutorial na przejście z stable na developer, to bardzo bym prosił o odesłanie linka. Obojętnie czy polski czy angielski.

Wysłane z mojego MI 3W przy użyciu Tapatalka
 

https://miuipolska.pl/instalacja-miuipolskaxiaomi-eu-multilang-dla-mi5/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...