Skocz do zawartości

Mi 5 - pytania ogólne - watek zbiorczy


ZduneX25

Rekomendowane odpowiedzi

Chyba się złamię i kupię Mi5, męczy mnie już to myślenie, raczej dziś złożę zamówienie :)

Macie ostatnią szansę na wybicie mi go z głowy :-))

Ale krótko uzasadnię - dlaczego Mi5? Zależy mi na możliwie jak najlepszej (jak na Xiaomi, wiem, wiem) jakości filmów i zdjęć. Rozważałem parę innych modeli, czekałem na Mi Note 2, no ale w końcu je wszystkie odrzuciłem, bo:

  • Mi Note 2 - o wiele za drogi, niestety. Może za rok. Żal mi OLED... :-/
  • Mi Note – miałem go parę tygodni i miałem z nim złe doświadczenia (GPS, grzanie) + brak 3G 900 MHz. Kocham ten model za wile zacnych zalet, ale nie mogę z nim żyć z powodu paru wad.
  • Mi Note Pro – bateria
  • Mi5s - moim zdaniem praktycznie nic nie wnosi istotnego ponad Mi5, a do tego nie ma OIS i jest jednak za drogi. Może ma nieco lepsze zdjęcia, a może nie...
  • Mi5s Plus – aparat/video gorszy niż Mi5s, znacznie za drogi
  • Mi MAX – oj kusi, oj kusi... ale jest jednak odrobinkę (tylko odrobinkę) za duży oraz aparat ma jednak wyraźnie słabszy niż Mi5 (przynajmniej w testach tu: http://www.gsmarena.com/piccmp.php3?idType=5&idPhone1=6948&idPhone2=8057&idPhone3=7260
  • Redmi Note 3 Pro – kuszący, udany model, idealna dla mnie wielkość, ale chcę jednak przynajmniej na jakiś czas opuścić zacną linię "Redmi"
  • Wszystkie modele mniejsze od Mi5 są dla mnie za małe. Zresztą dość maławe rozmiary Mi5 są tym czynnikiem, który mnie najdłużej powstrzymywał od zakupu tego tel.
  • Wszystkie modele z MTK – odrzucam. "Bo tak!" (i proszę z tym nie dyskutować!) :-P

Jeśli gdzieś w tym rozumowaniu są błędy, bardzo proszę o ich wskazanie.

Dzięki!

 

Edytowane przez latet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, kulig007 napisał:

@latet, z Mi5 jest cień szansy, że Xiaomi w jakimś tam wydaniu poprawi softem jakość zdjęć i lepiej opanuje OIS. Chyba.

Nie, sorry, ale w bajki przestałem wierzyć dawno temu :)

Nic nie poprawią! A jak poprawią, to za parę tygodni znów spieprzą.

Ale jakie są – Twoim zdaniem – obecnie problemy ze zdjęciami w Mi5 i z OIS do poprawienia (konkretnie)?

P.S. Czy dobrze myślę, że Mi5s ma fizycznie większą matrycę w aparacie niż Mi5? Jak to jest z tymi matrycami, które Xiaomi mają jeszcze taką większą? Mi Max raczej większej nie ma, prawda?

Dziękuję!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli o aparat chodzi ja nie mam żadnego problemu, czasami wyjdzie poruszone itp no ale bez przesady. Co do matrycy to MI5S ma rozdzielczość jak SGS7 a sama matryca jest trochę większa także teoretycznie jest spory potencjał... na gsmarena zawsze wypisują wielkość matrycy i często wielkość pixela. ;)
mi5: 1.12 µm, mi5s 1.55 µm, sgs7 1.4 µm a przedni aparat w mi5/5s ma aż 2.0 µm ;) 

Ja inne pytanie mam; odpala Wam się wyszukiwarka google po przytrzymaniu przycisku home? Od jakiegoś czasu nie reaguje na to... ;/ jak przestawię na np wyszukiwarkę miui to odpala się natychmiast itp, wygląda tak jak by nazwa apliakcji google now się zmieniła a miui próbuję uruchomić po jakiejś starej nazwie której już w systemie nie ma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Zastanawiam się nad kupnem mi5. Ciekawią mnie akcesoria. W moim obecnym telefonie mam szkło hartowane z przodu i z tyłu oraz skórzane etui 'wsuwkę'. Czy w mi5 dałoby się zastosować podobne rozwiązanie? O ile porządne szkło hartowane na przód się znajdzie, to na tył chyba będzie trudniej (bo nie jest płaski). I czy znajdę do niego dobrą 'wsuwkę'? Jakie akcesoria użytkownicy mi5 polecają, żeby fajnie wyglądał, dobrze leżał w dłoni, nie zniszczył się i potrafił przetrwać ewentualny upadek?

PS. czy da się znaleźć na internecie jakiś dobry drop-test mi5 (bo ja znalazłem tylko jakieś g... :

)

Dzięki za odpowiedzi!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry!
Mam trochę nietypowe pytanie czy w waszych modelach mi5 przycisk home jest płaski czy wypukły? Jestem posiadaczem mi5 od około 4 miesięcy wszystko super jestem z niego naprawdę zadowolony dziś dostałem drugą mi5 i odnoszę wrażenie jakby przycisk home był wypukły i nieco wyżej oba telefony zostały sprawdzone po numerze IMEI i S/N wydają się być oryginalne. 
Dzięki za odpowiedź!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, Kixon napisał:

Dzień dobry!
Mam trochę nietypowe pytanie czy w waszych modelach mi5 przycisk home jest płaski czy wypukły? Jestem posiadaczem mi5 od około 4 miesięcy wszystko super jestem z niego naprawdę zadowolony dziś dostałem drugą mi5 i odnoszę wrażenie jakby przycisk home był wypukły i nieco wyżej oba telefony zostały sprawdzone po numerze IMEI i S/N wydają się być oryginalne. 
Dzięki za odpowiedź!

U mnie płaski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, zgoda150 napisał:

Pytanie do posiadaczy wersji gold. Jak wrażenia z tej wersji? Samsungi w wersji złotej mego mi się podobały, ale mi5 nie widziałem na żywo i pytanie czy też wygląda świetlenie czy w tym przypadku lepiej wybrać czarny?

Czytałem tu na forum opinię że złoty wpada w róż (tył czy boki nie pamiętam), nie mogę teraz znaleźć tego tematu. Warto było by zweryfikować tą informację. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mam pytanie czy ktos wie do kiedy trwa halloweenowa promcja na ibuygou i czy jesli dokonam zakupu dziaj mam dłuzszy czas na dokonanie pzrelewu czy musi on zostac dokaony natychmiast (w sensie telefon jest na promocji teraz  wkladam go do koszyka wszystko powierdzam i dokonuje przelewu np za dwa dni jak promocja juz sie skoczyla bo w obecnej chwili nie mam dolarow na koncie)

Edytowane przez Pumax
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, nosports napisał:

ktos pytał o jakość filmów, nagrywane mi5:

Zważywszy na warunki, to powiem, że całkiem całkiem. Owszem, są makrobloki tu i tam, dźwięk jest jaki jest, ale zasadniczo jest nieźle. Stojąc na progu zakupu Mi5 – czuję się pocieszony :) Dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, latet napisał:

Zważywszy na warunki, to powiem, że całkiem całkiem. Owszem, są makrobloki tu i tam, dźwięk jest jaki jest, ale zasadniczo jest nieźle. Stojąc na progu zakupu Mi5 – czuję się pocieszony :) Dzięki!

wez pod uwage że YT jeszcze te filmiki chyba kompresuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli o aparat chodzi ja nie mam żadnego problemu, czasami wyjdzie poruszone itp no ale bez przesady. Co do matrycy to MI5S ma rozdzielczość jak SGS7 a sama matryca jest trochę większa także teoretycznie jest spory potencjał... na gsmarena zawsze wypisują wielkość matrycy i często wielkość pixela.
mi5: 1.12 µm, mi5s 1.55 µm, sgs7 1.4 µm a przedni aparat w mi5/5s ma aż 2.0 µm  
Ja inne pytanie mam; odpala Wam się wyszukiwarka google po przytrzymaniu przycisku home? Od jakiegoś czasu nie reaguje na to... ;/ jak przestawię na np wyszukiwarkę miui to odpala się natychmiast itp, wygląda tak jak by nazwa apliakcji google now się zmieniła a miui próbuję uruchomić po jakiejś starej nazwie której już w systemie nie ma

Wybierz Google jako asystent i rozpoznawania nowy w aplikacjach domyślnych.
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@latet odnośnie GPS:

W weekend jechałem trasę Lublin - Wrocław i z powrotem, nawigacja Yanosik i obyło się bez problemów. Złapał fixa szybko i cały czas trzymał. Podczas pobytu we Wrocławiu też kilka razy korzystałem z GPSa, ale to na krótkich odcinkach pieszych (google maps), również bez problemu, fix błyskawicznie złapany. Rom xiaomi.eu 6.10.20, wcześniej miałem 8.0.10.0 i też nie doświadczyłem problemów z GPS (głównie aplikacja Endomondo)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, ciechuu napisał:

@latet odnośnie GPS:

W weekend jechałem trasę Lublin - Wrocław i z powrotem, nawigacja Yanosik i obyło się bez problemów. Złapał fixa szybko i cały czas trzymał. Podczas pobytu we Wrocławiu też kilka razy korzystałem z GPSa, ale to na krótkich odcinkach pieszych (google maps), również bez problemu, fix błyskawicznie złapany. Rom xiaomi.eu 6.10.20, wcześniej miałem 8.0.10.0 i też nie doświadczyłem problemów z GPS (głównie aplikacja Endomondo)

Bardzo Ci dziękuję za to info. Upewnij mnie jednak jeszcze tylko, że miałeś w Yanosiku włączoną opcję pokazaną na załączonym obrazku.

yanosik-gps.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś zauważył, by ma Mi5 docierające zdjęcia w wiadomościach MMS były gorszej jakości niż taki sam MMS odebrany przez inny smartfon [zachowując oczywiście te same warunki porównania, tj. sieć, zdjęcie itp.], jakaś wewnętrzna kompresja przez system MIUI, można to obejść? Przy wysyłaniu problemu nie ma, zdjęcia dochodzą w najwyższej jakości...tylko te odbierane marne...

Zauważyłem taką dolegliwość na RN3Pro, a zastanawiam się teraz nad Mi5

Edytowane przez fanxiaomi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, latet napisał:

Bardzo Ci dziękuję za to info. Upewnij mnie jednak jeszcze tylko, że miałeś w Yanosiku włączoną opcję pokazaną na załączonym obrazku.

yanosik-gps.jpg

Ja potwierdzam dobre działanie GPS, mam zaznaczoną tą opcję i nie zdarzył mi się zanik sygnału, czego nie mogę powiedzieć o Redmi 3, tu tracił mi ciągle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od dwóch tygodni mam Mi5 i jest to mój pierwszy xiaomi. Ogólnie jestem zadowolony ale kilka rzeczy mnie irytuje i zastanawia:
1. Czy Wy też macie źle spasowane plecy telefonu (wersja szklana 3/32)? Po stronie tacki sim plecy odstają i jak się je dociska to czuć luzy. Po stronie przycisków jest idealnie.
2. Przyciski power i volume mają mega luzy i grzechoczą, denerwowało mnie to w moto g2, tutaj niestety jest chyba jeszcze gorzej...
3. Sprawdzanie pisowni którego nie da się wyłączyć, mimo odznaczania klawiatury Google, ona ciągle wraca. Do tego w powiadomieniach ciągle wyskakuje "zmień klawiaturę SwiftKey".
4. Chyba jest jakieś zabezpieczenie że zmienia ustawienia kamery z 4k na HD (z FHD już nie zmienia).
5. Po kilku dniach mam już mikrorysy na plecach...
6. Brak możliwości odpowiedzi z poziomu belki powiadomień w WhatsApp

Jeszcze pewnie coś by się znalazło. Najbardziej doskwiera mi to spasowanie obudowy, mimo że już do mnie idzie nillkin nature z Ali.
Ogólnie telefon śmiga jak szalony, bateria 6h SoT. Restartów brak, global 8.0.2.0.
Jak ktoś zna rozwiązania tych "problemów" to proszę się nie krępować;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, cezar1125 napisał:

Od dwóch tygodni mam Mi5 i jest to mój pierwszy xiaomi. Ogólnie jestem zadowolony ale kilka rzeczy mnie irytuje i zastanawia:
1. Czy Wy też macie źle spasowane plecy telefonu (wersja szklana 3/32)? Po stronie tacki sim plecy odstają i jak się je dociska to czuć luzy. Po stronie przycisków jest idealnie.
2. Przyciski power i volume mają mega luzy i grzechoczą, denerwowało mnie to w moto g2, tutaj niestety jest chyba jeszcze gorzej...
3. Sprawdzanie pisowni którego nie da się wyłączyć, mimo odznaczania klawiatury Google, ona ciągle wraca. Do tego w powiadomieniach ciągle wyskakuje "zmień klawiaturę SwiftKey".
4. Chyba jest jakieś zabezpieczenie że zmienia ustawienia kamery z 4k na HD (z FHD już nie zmienia).
5. Po kilku dniach mam już mikrorysy na plecach...
6. Brak możliwości odpowiedzi z poziomu belki powiadomień w WhatsApp

Jeszcze pewnie coś by się znalazło. Najbardziej doskwiera mi to spasowanie obudowy, mimo że już do mnie idzie nillkin nature z Ali.
Ogólnie telefon śmiga jak szalony, bateria 6h SoT. Restartów brak, global 8.0.2.0.
Jak ktoś zna rozwiązania tych "problemów" to proszę się nie krępować;-)

Ad.1 - Plecki spasowane idealnie!

Ad.2 - Aż sprawdziłem i nic nie grzechocze, ani nie ma luzów.

Ad.3 - Kwestia przyzwyczajenia, choć ja wolę jak mi sprawdza pisownię. Z początku też parę razy wyrzucało mi "zmień klawiaturę SwiftKey" ale od tamtej pory cisza. Wolę klawiaturę Google.

Ad.4 - Nie miałem jeszcze okazji nagrywać filmów w 4k. Póki co robię tylko zdjęcia.

Ad.5 - U mnie brak jakichkolwiek śladów użytkowania. Lecz co prawda ja posiadam nie wersję szklaną a Ceramiczną + etui, gdyż telefon jest mega śliski w ceramice.

Ad.6 - Nie korzystam z WhatsApp ani innych tego typu aplikacji.

Bateria trzyma świetnie. Była też już aktualizacja do 8.0.5 global więc sprawdź czy nie masz czasem aktualizacji ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do MIUIPolska dodaliśmy funkcję wyłączenia sprawdzania pisowni.
d0be4b012a40acaa051a5d88b59c1074.jpg

Wysłane z mojego MI 5

Mam aktualizacje ale jej nie robię póki co.
Naprawdę macie idealnie spasowane? U mnie po jednej stronie jest wyraźnie ostra krawędź tam gdzie plecy powinny stykać się z ramką. Przyciski też idealnie leżą? No kurde martwi mnie to...
Czy to podlega gwarancji? Tel z Ibg.

Przyciski to normalne w tym modelu. A spasowanie obudowy o ile widocznie nie ma szpary to jest dopuszczalne.

Wysłane z mojego MI 5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Acid

Cytat
  • Możliwość wyłączenia dźwięku podłączenia ładowania (wkrótce)
  • Możliwość wyłączenia sprawdzania pisowni (wkrótce)

Już jest w ROM'ie? No to zmień to wyżej ;p 

Zresztą, kilka zmian tam wypisanych jest takimi... że aż trudno mi uwierzyć iż w Globalu ich nie ma. No ale ok :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, JacekBB napisał:

Do robienia zdjęć Mi5 ustawić format 4;3 czy 16;9?

To już raczej przede wszystkim kwestia gustu, potrzeb, no i oczywiście danej sceny w kadrze.

Przy 16:9 nie jest wykorzystana cała matryca (jest crop), ale za to proporcje zdjęć są od razu bardziej dostosowane do ekranów współczesnych monitorów i telefonów.

Purysta robiłby 4:3 a potem ewentualnie wycinał sobie ręcznie kadr 16:9 czy inny, jaki tam chce uzyskać, np. jakiś pod konkretne odbitki/wydruki. Ale zwykły, przeciętnie leniwy człowiek raczej od razu sobie przestawi na 16:9. Chyba, że planuje się robić odbitki w standardowych wymiarach. Wtedy raczej jednak 4:3. Ale zadaj sobie pytanie - kiedy i ile odbitek ostatnio zrobiłeś? (ja sam byłem w szoku, jak sobie zdałem sprawę, że z 6 lat temu i to tylko kilka, a od tego czasu przecież przybyło mi kilkanaście tys. zdjęć!).

W sumie szkoda, że aby to przestawiać, to trzeba tak głęboko w opcje się wklikiwać. Mogłoby to być pod ręką na ekranie robienia fotki.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam parę pytań:

1.Słyszałem,że telefon jest bardzo śliski. To prawda? Polecacie jakąś folię czy etui żeby to zniwelować?

2.Ile dla użytkownika zostaje w wersji 32gb? Nie jest to za mało? Zastanawiam się nad 32 albo 64,różnica w cenie jest widoczna (200zł) a nie wiem,czy to wykorzystam-na obecnym telefonie mam tylko Spotify i przeglądarkę

Edytowane przez pyzior
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam parę pytań:
1.Słyszałem,że telefon jest bardzo śliski. To prawda? Polecacie jakąś folię czy etui żeby to zniwelować?
2.Ile dla użytkownika zostaje w wersji 32gb? Nie jest to za mało? Zastanawiam się nad 32 albo 64,różnica w cenie jest widoczna (200zł) a nie wiem,czy to wykorzystam-na obecnym telefonie mam tylko Spotify i przeglądarkę

1. A szklanka jest śliska, czy nie? W każdej recenzji podkreślone jest, że telefon jest bardzo śliski i wystarczy, że leży na czymś pod małym nachyleniem i się zsuwa. Etui niewątpliwie to niweluje.
2. W wersji 32 zostaje bodajże koło 23/24 gb. To czy to dużo, czy mało to kwestia indywidualna. Sam powinieneś wiedzieć ile wykorzystujesz.

Napisane z Xiaomi Mi5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...