Skocz do zawartości

Mi 5 - pytania ogólne - watek zbiorczy


ZduneX25

Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawiam się, czy włączyła się jakaś opcja, że nagle telefon strasznie wolno mi się ładuje.

Podłączyłem oryginalną (dołączoną z telefonem) ładowarkę gdy miałem 65% baterii. Minęło pół godziny i jest 73%. W powiadomieniach pokazuje, że zostanie naładowana za prawie 2 godziny !

MIUI Polska 6.10.13

 

== EDIT ==

Odłączyłem ładowarkę, poruszałem przejściówką i nagle z 1 h 48 min zeszło do 20 min . Dziwne....

Edytowane przez IMSth
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zeszły piątek stałem się posiadaczem mi5 128gb.

Mam z nim problem a mianowicie nie działająca klawiatura. nie uruchamia się podczas pisania. w związku z tym nie mogę z niego korzystać.

W telefonie jest wgrany MIUI by xiaomi.eu 7.9.11.0 (stablina). Chciałem zaktualizować do najnowszej wersji myśląc iż problem klawiatury zostanie rozwiązany. i tu zaczęły się schody.

Uzyskałem zgodę na BL po podłączeniu do Mi Unlock przy 50% wywaliło "current account is different from the account info on the device". doczytałem się że muszę mieć zainstalowany china dev rom. ściągnąłem wrzuciłem do telefonu niestety przez aktualizację z poziomu telefonu się nie da wgrać bo wyskakuje błąd "nie można zweryfikować pliku". (miui 8 stabilne  też próbowałem też ten sam błąd wyskakuje).

Próba wrzucenia przez Mi Flash też bez powodzenia. telefon jest tylko widoczny w trybie fastboot (Volume - i pwr) jak próbuje (volume+ pwr) nie wchodzi w tryb recovery. Próba wgrania przez mi flash bez powodzenia wyskakują błędy.

rozkładam już ręce cała niedziela zmarnowana na walkę z mi5.

ktoś miał już taki problem?

Edytowane przez sloniczek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie GPS, rzadko używam, ale działa. Samochody to pikuś, ja sprawdzałem w samolocie podczas lotu, pozycję podawał na oko prawidłową (wybaczcie, ale w samolocie ciężko to sprawdzić dokładnie). Fiksa 3D łapał dłuższą chwilę, z minutę do pięciu (czas tam biegnie inaczej :-P ), jednak na 100℅ wysokość była błędna - podawał niecałe 700m npm. a na bank było wyżej i to sporo. Tuż przy bocznym okienku łapał, z 30cm od niego też (słabiej), ale na środkowym fotelu już nie.

Edytowane przez BQB
Literówka
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, sloniczek napisał:

W zeszły piątek stałem się posiadaczem mi5 128gb.

Mam z nim problem a mianowicie nie działająca klawiatura. nie uruchamia się podczas pisania. w związku z tym nie mogę z niego korzystać.

W telefonie jest wgrany MIUI by xiaomi.eu 7.9.11.0 (stablina). Chciałem zaktualizować do najnowszej wersji myśląc iż problem klawiatury zostanie rozwiązany. i tu zaczęły się schody.

Uzyskałem zgodę na BL po podłączeniu do Mi Unlock przy 50% wywaliło "current account is different from the account info on the device". doczytałem się że muszę mieć zainstalowany china dev rom. ściągnąłem wrzuciłem do telefonu niestety przez aktualizację z poziomu telefonu się nie da wgrać bo wyskakuje błąd "nie można zweryfikować pliku". (miui 8 stabilne  też próbowałem też ten sam błąd wyskakuje).

Próba wrzucenia przez Mi Flash też bez powodzenia. telefon jest tylko widoczny w trybie fastboot (Volume - i pwr) jak próbuje (volume+ pwr) nie wchodzi w tryb recovery. Próba wgrania przez mi flash bez powodzenia wyskakują błędy.

rozkładam już ręce cała niedziela zmarnowana na walkę z mi5.

ktoś miał już taki problem?

dziś udało mi się wprowadzić telefon w edl mode porzez fastboot oem edl. 

zacząłem miflashem wgrywanie softu po kilkunastu sekundach wyskoczył błąd że nie ma miejsca w pamięci.

Wyłaczyłem i telefon teraz pokazuje tylko logo mi. 

Ponowna próba wprowadzenia telefonu w tryb edl wyświetla że device is locked. i nie mogę go wprowadzić w tryb edl

fastboot jeszcze się uruchamia

f*ck tracę już nadzieję.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, domyślam się że w cenie ok 1200 zł nie znajdę lepszego telefonu niż Mi5.

Dlatego chciałbym się Was zapytać jak jest z jakością dźwięku na słuchawkach, czy telefon daje rade? Słucham sporo muzyki i nie chciałbym żeby grał jak jakiś badziew.

Miałem kupować A5 2016 ale dokładając do Mi 5 zyskam topowy procek i wykonanie więc chyba nie ma sensu się zastanawiać, u Goldwaya EU Express wychodzi 1200 zł

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Cześć

Poszukuję telefonu dla siebie w budżecie + - 1500 PLN

Aktualnie używałem Redmi Note 2 który zdechł ale byłem z niego dość zadowolony.

Teraz zastanawiam się nad flagowcem i chciałem aby był bardziej poręczny

Wybór padł na Mi5 / Mi5 S

Inne marki jakoś mnie nie przekonują, mimo tego że trochę ‘z d*py’ wysypał się mój RN2 to Xiaomi jest jedyną marką która jakkolwiek mnie przekonuje i mam ochotę na ich telefon.

Skłaniam się minimalnie ku Mi5S ponieważ nie ma on fizycznego przycisku  ( ? dobrze mówię ? ) Ten ‘ samsungowy ‘ fizyczny przycisk okrutnie mnie wk*rwia i raczej go nie zdzierżę więc zwykłe Mi5 ma tutaj ogromny - .

Nie zależy mi zbyt na tej stabilizacji obrazu więc to też nie ma znaczenia, a Mi5S wypada lepiej cenowo.

 

Teraz kwestia zakupu.

Akutalnie prowadzę DG więc jeżeli zakupiłbym telefon w polsce z fakturką powiedzmy że mogę go mieć za 82% jego wartości ( odliczając 18% podatku którego w takim wypadku nie zapłace ) Kwestia tego czy gdziekolwiek w PL kupię za sensowną cenę Mi5s? z mojego szybkiego researchu nie znalazłem nic.

Interesuję mnie wersja 32 / 64. Jeżeli nie jest to duża różnica to dopłacę przyszłościowo do 64.

Tak więc gdzie aktualnie najlepiej i najbezpieczniej dokonać zakupu? Warto kupować gdzieś z gwarancją realizowaną w PL? Wolałbym taką opcję dla bezpieczeństwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, ramza napisał:

Panowie pytanko, bo nigdzie nie mogę znaleźć konkretnej odpowiedzi. Zamawiając z ibuygou produkt dostępny w europejskim magazynie, jest ryzyko trafienia VAT'u (przy wysyłce DHL)? Ubezpieczenie od tego można wykupić, tylko pytanie czy jest sens?

Z tego co się orientuję nie ma już magazynu w EU i wysyłają z chin. Ale chyba zwracają jeśli będzie potrzeba zapłacenia vatu. Jeśli się mylę proszę naprostować. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, AdamKli napisał:

Z tego co się orientuję nie ma już magazynu w EU i wysyłają z chin. Ale chyba zwracają jeśli będzie potrzeba zapłacenia vatu. Jeśli się mylę proszę naprostować. 

Na stronie są Mi5 oznaczone jako wysyłka z europy. Dobra zauważyłem, że wysyłka z europy to jakieś 60 dolarów więcej więc zupełnie nie opłacalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, ramza napisał:

.....zauważyłem, że wysyłka z europy to jakieś 60 dolarów więcej więc zupełnie nie opłacalne.

Dokładnie.. 

W tych magazynach do ceny sprzętu są doliczone różne cuda żeby on mógł być legalnie na terenie UE, stąd takie różnice w cenie Chiny vs UE.

Edytowane przez jacekdino
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...