Skocz do zawartości

Mi 5 - pytania ogólne - watek zbiorczy


ZduneX25

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie zamontowana jest folia 3MK z tyłu matte a z przodu folia 7H czyli ten zestaw - https://folie-ochronne.3mk.pl/pl/p/Xiaomi-Mi5-3mk-FlexibleGlass-3D-wersja-Matte-Coat/36020 plus Nillkin Nature przezroczysty bo często noszę telefon w torbie z kluczami więc stwierdziłem że sama folia może nie wystarczyć, aczkolwiek wytrzymała jest i faktycznie się regeneruje, sprawdzałem na początku :) no i przede wszystkim w ogóle nie wygląda jakby miał jakikolwiek etui.

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponawiam prośbę o informację o złotym kolorze MI5, nie wierze że nikt na forum takiego nie ma :)

Mój złoty MI5 ma złoto różany/różowy odcień. Widać to zwłaszcza w sztucznym świetle patrząc pod kątem. Klapa z tyłu oraz przód telefonu ma delikatnie inny odcień jak boki telefonu (tam złoty jest złoty i nie wpada w różowy w żadnym wypadku i to jest kolor jaki chciałem) . Czy wszystkie złote MI5 są delikatnie różowe czy ja trafiłem jakiegoś refuba z ze zmienioną klapką i przodem telefon?.

Załączam zdjęcie na którym (nie za dobrze) ale widać problem

 

 

IMG_4070.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponawiam prośbę o informację o złotym kolorze MI5, nie wierze że nikt na forum takiego nie ma
Mój złoty MI5 ma złoto różany/różowy odcień. Widać to zwłaszcza w sztucznym świetle patrząc pod kątem. Klapa z tyłu oraz przód telefonu ma delikatnie inny odcień jak boki telefonu (tam złoty jest złoty i nie wpada w różowy w żadnym wypadku i to jest kolor jaki chciałem) . Czy wszystkie złote MI5 są delikatnie różowe czy ja trafiłem jakiegoś refuba z ze zmienioną klapką i przodem telefon?.
Załączam zdjęcie na którym (nie za dobrze) ale widać problem
 
 
IMG_4070.JPG

Większości tutaj ma czarna albo biala wersję. Zobacz na forum xiaomi tam szybciej bedzie.

Z MI5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pytanie bo Mi5pro w drodze i teraz zastanawiam się jak ogarnąć na ten telefon Miui Polska.
1. Muszę pobrać chiński rom dev i zainstalować przez miflash.

2. Odblokować boodloader przez MiFlashUnlock.

3. Wgrać recovery Twrp przez ADB.

4. Wgrać Miui Polska.

Telefon jest z alliexpres i ma wgrany global rom czyli musze wgrać china dev czy moge na ten rom odblokować booloader?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U was też tył Mi5 się rysuje? Ja staram się dbać o telefon, noszę etui, a już mam parę rysek z tyłu, pierwszą miałem 2 dni od kupna, a się zdenerwowałem, bo mój stary telefon użytkowałem 3lata i nie było żadnego śladu, ech. 

Jak staracie się chronić wasze Mi5?

PS.widziałem stronę wcześniej, ale etui no niewiele mi nie pomaga xP 

Edytowane przez pacik19
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pytanie bo Mi5pro w drodze i teraz zastanawiam się jak ogarnąć na ten telefon Miui Polska.
1. Muszę pobrać chiński rom dev i zainstalować przez miflash.
2. Odblokować boodloader przez MiFlashUnlock.
3. Wgrać recovery Twrp przez ADB.
4. Wgrać Miui Polska.
Telefon jest z alliexpres i ma wgrany global rom czyli musze wgrać china dev czy moge na ten rom odblokować booloader?

Jak ma prawdziwy, czysty Global Stable to wgraj Global Dev przez zip w Updater. Dopiero na Dev powinien się odblokować, aczkolwiek nic nie zaszkodzi spróbować odblokować od razu na tym Stable co dostaniesz. Potem twrp, fastboot format userdata i rom.

Z Mi5 Pro

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, pacik19 napisał:

U was też tył Mi5 się rysuje? Ja staram się dbać o telefon, noszę etui, a już mam parę rysek z tyłu, pierwszą miałem 2 dni od kupna, a się zdenerwowałem, bo mój stary telefon użytkowałem 3lata i nie było żadnego śladu, ech. 

Jak staracie się chronić wasze Mi5?

PS.widziałem stronę wcześniej, ale etui no niewiele mi nie pomaga xP 

jakim cudem może etui nie pomagać? musiałbyś piasku między etui a telefony chyba nasypać. przecież to szkło nie ma kontaktu z niczym innym poza materiałem etui?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, artur.stepien.16 napisał:

Witajcie, przymierzam przesiaść się z samsunga S6 na Xiaomi. Co najlepiej teraz kupić , mi 5 64GB / 128 GB ? Może mi5s ? Z góry dziękuje za pomoc

To zależy co potrzebujesz. Jeśli 64GB pamięci to mało, no to lepiej 128GB, tak mi się wydaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, zunio84 napisał:

Czy do Mi5 są gdzieś dostępne do pobrania najnowsze romy xiaomi.eu dev bądź stable do wgrywania przez miflash czy jedynie zipy?

Byłby rom miflash 6.8.30 bo taki mam z MIUI 8 ale na razie nie miałem czasu wrzucić. Aczkolwiek nie potrzeba MIFlasha. Po odblokowaniu wgrywa się twrp, potem format userdata przez fastboota, flash boot z naszego romu i nasz rom z poziomu TWRP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem właśnie telefon. Soft jaki tam jest zainstalowany to: MIUI Global 7.3.8.0 (MAACNDB)(stabilna) - nie wykrywa aktualizacji.

Chciałbym sobie zaktualizować do jak najbardziej stabilnej wersji 8 (zależy mi, żeby nie było roota (chcę mieć płatności NFC), był język polski oraz Google Play).

Mógłby prosić o wskazanie ścieżki w jakiej kolejności zrobić aktualizację?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.10.2016 o 10:11, pajratus napisał:

Ponawiam prośbę o informację o złotym kolorze MI5, nie wierze że nikt na forum takiego nie ma :)

Mój złoty MI5 ma złoto różany/różowy odcień. Widać to zwłaszcza w sztucznym świetle patrząc pod kątem. Klapa z tyłu oraz przód telefonu ma delikatnie inny odcień jak boki telefonu (tam złoty jest złoty i nie wpada w różowy w żadnym wypadku i to jest kolor jaki chciałem) . Czy wszystkie złote MI5 są delikatnie różowe czy ja trafiłem jakiegoś refuba z ze zmienioną klapką i przodem telefon?.

Załączam zdjęcie na którym (nie za dobrze) ale widać problem

 

 

IMG_4070.JPG

Nawet na stronie IBG piszą że kolor złoty nie jest złoty tylko wpada w róż. Więc to normalne.

 

Ja Mam pytanie, gdzie znajdują się zainstalowane aplikacje? Chodzi mi o to żeby zobaczyć je po podłączeniu telefonu do komputera. W samsungach i sony są w głównym folderze np foldery SMS backup lub atom launcher backup. Tu tego nie ma a chciałbym przerzucić sobie kopie pulpitu i nie wiem jak.

 

Z góry dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem właśnie telefon. Soft jaki tam jest zainstalowany to: MIUI Global 7.3.8.0 (MAACNDB)(stabilna) - nie wykrywa aktualizacji.
Chciałbym sobie zaktualizować do jak najbardziej stabilnej wersji 8 (zależy mi, żeby nie było roota (chcę mieć płatności NFC), był język polski oraz Google Play).
Mógłby prosić o wskazanie ścieżki w jakiej kolejności zrobić aktualizację?

I nie wykryje, bo masz zainstalowany syfiasty rom.
Chyba jedyne wyjście to wgrać przez Miflash.
http://en.miui.com/a-234.html

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Redmi2 napisał:


A po czym to wnosisz ze to syfiasty rom?

Sent from my MI 4LTE using Tapatalk
 

Gdzieś czytałem, że "syfiasty" rom jest wtedy, gdy nie potrafi się zaktualizować ani w "O telefonie" nie ma napisu xiaomi.eu . Ale to moja wiedza teoretyczna :)

1 godzinę temu, marti701 napisał:


I nie wykryje, bo masz zainstalowany syfiasty rom.
Chyba jedyne wyjście to wgrać przez Miflash.
http://en.miui.com/a-234.html

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka
 

Zablokowany bootloader nie powinien przeszkadzać, skoro chce globala zainstalować? (w instrukcji w pkt. 1 napisane jest, żeby najpierw telefon odblokować). Global posiada Google Play ?

Edytowane przez IMSth
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to pozostaje mi tylko odpowiedź na pytanie, czy zablokowany bootloader nie powinien przeszkadzać, skoro chce globala zainstalować? (w instrukcji w pkt. 1 napisane jest, żeby najpierw telefon odblokować).

I czy Global posiada Google Play ?

Jeśli będzie 2 razy TAK, to dzisiaj atakuję telefon :P

 

== EDIT ==

Gdzieś doczytałem, że do flasha w trybie z zablokowanym bootloader potrzebny jest specjalny kabel?
http://en.miui.com/thread-310325-1-1.html

Edytowane przez IMSth
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...