Skocz do zawartości

Mi 5 - pytania ogólne - watek zbiorczy


ZduneX25

Rekomendowane odpowiedzi

Ok to teraz się okazuje, że ludzie narzekali na GPS w Mi5 ale po poproszeniu ich o szczegóły wyszło, że fix jest ok ale nie ogólnie tylko w samochodach i to nie we wszystkich tylko w tych droższych i nie wszystkich tylko z Audi i nie wszystkich Audi tylko tych droższych z lepszymi szybami (grubszymi?)

Czy tak?

Z Mi5 Pro


  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na powietrzu, w tę słabą pogodę mam tak ale w samochodzie mam nic. A nexus 5 ma dalej fixa i 12 satelitów i tym się charakteryzuje dobry GPS.

Uzupełniając: Iphony mają fixa, LG G2, G3 mają, z Xiaomi Redmi 3 ma, Więcej nie mam teraz aby sprawdzić. Tylko MI5 nie ma. Ile razy trzeba pisać, że odbiornik charakteryzuje się mniejszą czułością w MI5 (nie wnikam czy z powodu anteny czy głowicy) i tak "czułość" to parametr elektryczny odbiornika :)

Mam nadzieję, że to raz na zawsze wyjaśni co jest z GPS w MI5. Jako, że jest mnóstwo telefonów, w których jest dużo lepiej, ten model można słusznie uznać za model z "kiepskim" GPSem i tyle. To, że działa to wiadomo.

Screenshot_2016-10-07-18-09-05-061_com.androits.gps.test.free.jpg

Edytowane przez sp4ubw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawda z tymi szybami. Mam w moim wszystkie jakies termiczne ale przy lusterku jest pole, ktore przepuszcza gpsa i jest to opisane w instrukcji auta. Mate dziala mi w tym aucie poprawnie, co nie zmienia faktu, ze lg, htc, czy p8lite i iphony juz nie za bardzo. To jednak nie jest wada telefonu a konstrukcji auta :-), a to ze dziala jeden telefon...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale przecież fixa wiadomo że łapie szybko, wspierając się AGPS - ludzie to porównują chyba ze starymi nawigacjami gdzie trzeba było czekać np. 2 minuty "na zimno", bo nie było tam poprawek dociąganych na bieżąco z neta. Ja nie mam jakiegoś super auta które jest klatką faradaya, a GPS generalnie gubi się zauważalnie częściej niż w moim starym  galaxy s4, czasami też chwilę się zastanawia zanim się przemieści. Ale nie utrudnia to jakoś specjalnie jeżdżenia - po prostu tak ma. Może antena jest kiepska albo coś. Jakieś 7 lat temu pamiętam że w nokii n95 dolutowywałem sobie kawał drutu odpowiedniej długości, bo taka była do d*py ta antena standardowa :D I pomagało bardzo zauważalnie.

Edytowane przez wtbn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na powietrzu, w tę słabą pogodę mam tak ale w samochodzie mam nic. A nexus 5 ma dalej fixa i 12 satelitów i tym się charakteryzuje dobry GPS.

Uzupełniając: Iphony mają fixa, LG G2, G3 mają, z Xiaomi Redmi 3 ma, Więcej nie mam teraz aby sprawdzić. Tylko MI5 nie ma. Ile razy trzeba pisać, że odbiornik charakteryzuje się mniejszą czułością w MI5 (nie wnikam czy z powodu anteny czy głowicy) i tak "czułość" to parametr elektryczny odbiornika

Mam nadzieję, że to raz na zawsze wyjaśni co jest z GPS w MI5. Jako, że jest mnóstwo telefonów, w których jest dużo lepiej, ten model można słusznie uznać za model z "kiepskim" GPSem i tyle. To, że działa to wiadomo.

Screenshot_2016-10-07-18-09-05-061_com.androits.gps.test.free.jpg

Stawiam że z twoim egzemplarzem jest coś nie tak. Audi Q7 trasa Wawa - Luksemburg, telefon nie stracił ani razu sygnał GPS.

Teraz jestem w mieszkaniu, 2 metry od okna i telefon też łapie fixa.

92a2ed9f99cdfb4d96fb114ece138985.jpg

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, marti701 napisał:

No popatrz, mam oficjalny i nie narzekam, GPS działa bardzo dobrze. Twoje telefony jadą na customach i GPS działa kiepsko. Albo masz strasznego pecha i kupiłeś dwa wadliwe Mi5, lub te romy są do bani.

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka
 

Mój Mi 5, również działa bardzo poprawnie. Na najnowszym romie zjadał bardzo baterię, wróciłem na 6.9.22 i jest super.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja popieram @sp4ubw sprawdzałem mi5 3/64 na różnych romach. Oficjalnych i nie, do tego roznych kompilacjach. W nowych tramwajach jesli nie stalem przy drzwiach to tylko lokalizacja sieci łapała. W pociągach Flirt w ogóle przez całą podróż nie mogłem złapać sygnału, w starych łapało. Do tego gps w mi5 lubi skakac albo zlokalizowac 6m obok drogi i tak prowadzic kilka kilometrow.

W tym samym czasie iphone 4s (telefon z 2011) nie miał ani jednego problemu

PS. Apki nawigacyjne np automapa maja wbudowane korekty niepozwalajace na "skoki  polozenia gps"

Edytowane przez Bohyn
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No popatrz, mam oficjalny i nie narzekam, GPS działa bardzo dobrze. Twoje telefony jadą na customach i GPS działa kiepsko. Albo masz strasznego pecha i kupiłeś dwa wadliwe Mi5, lub te romy są do bani.

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka



Ej. A co miuipolska to nie? Tak samo oficjalny jak ten cały Global. Akurat dla Mi5 jest troszkę lepszy Gps conf w naszym romie niż Global. Także różnica może być w praktyce żadna lub na plus dla xiaomi.eu. Ale na pewno nie gorsza.

Z Mi5 Pro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, marti701 napisał:

Skoro nie soft, to pozostaje wadliwa seria Mi5.

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka
 

Rom miuipolska? A jest taki?
Kiedyś tak, ale teraz są tylko od xiaomi.eu.

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka
 

Czytamy forum, tam naprwdę jest wszystko wyjaśnione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Ej. A co miuipolska to nie? Tak samo oficjalny jak ten cały Global. Akurat dla Mi5 jest troszkę lepszy Gps conf w naszym romie niż Global. Także różnica może być w praktyce żadna lub na plus dla xiaomi.eu. Ale na pewno nie gorsza.

Z Mi5 Pro


Skoro miuipolska jest oficjalny, to dlaczego trzeba odblokować bootloader by go wgrać i czemu nie działają aktualizację OTA?


Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, marti701 napisał:


Skoro miuipolska jest oficjalny, to dlaczego trzeba odblokować bootloader by go wgrać i czemu nie działają aktualizację OTA?


Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka
 

Czytaj tu: https://miuipolska.pl/instalacja-miui-2016-2/

Edytowane przez Grzesiuso
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, Bohyn napisał:

Ja popieram @sp4ubw sprawdzałem mi5 3/64 na różnych romach. Oficjalnych i nie, do tego roznych kompilacjach. W nowych tramwajach jesli nie stalem przy drzwiach to tylko lokalizacja sieci łapała. W pociągach Flirt w ogóle przez całą podróż nie mogłem złapać sygnału, w starych łapało. Do tego gps w mi5 lubi skakac albo zlokalizowac 6m obok drogi i tak prowadzic kilka kilometrow.

W tym samym czasie iphone 4s (telefon z 2011) nie miał ani jednego problemu

PS. Apki nawigacyjne np automapa maja wbudowane korekty niepozwalajace na "skoki  polozenia gps"

Iphona 4s, testowałem na dwóch egzemplarzach, na pewno w moim aucie gps nie działa poprawnie, nie powiem więc dobrego słowa o tym fonie, jedynie wygląd ok.

Dla mnie największą wadą chińskich telefonów nie jest to, że są chińskie, bo mate też jest i działa ok, ale to że nie ma ich jak przetestować przed zakupem, bo mają za mała popularność, dostępność etc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Ja to znam, bo miałem wcześniej Mi4c i co tydzień wgrywałem romy Acida. Teraz nie mam potrzeby, bo oficjalny global dev dla Mi5 posiada język polski. Działa stabilnie i jak na razie omijają mnie problemy, o których piszą tu ludzie.

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie dziękuje wszystkim. Mi ta informacja o gps wystarczy. Mi5 jest trochę mniej czuły od mate, który działa bdb i działa w tej jeżdżącej klatce faradaya :) Tego auta i tak już nie używamy więc żona będzie z mi5 zadowolona. Wczoraj jeszcze sprawdziłem P8lite i niestety gps miał problem, wiem że nowe oprogramowanie to naprawia ale telefon służbowy, brandowany etc. Zamawiam mi5 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...