Skocz do zawartości

Mi 5 - pytania ogólne - watek zbiorczy


ZduneX25

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Szukam ładnego fonika dla żony na prezent. Nie ukrywam, że mi5 jest moim faworytem, zwłaszcza, że niedawno sam chciałem go mieć. Niestety w okresie w którym zmieniałem sprzęt Mi5 był zbyt drogi i mało osiągalny i zakupiłem Mate 8, który był równie przewartościowany ale dostępny. Żonie w moim podoba się wykonanie, szybkość, działania GPS - dosłownie czekam 1-2 sek. w mapach googla, wyświetlacz, płatności nfc w pko i skaner palca. Nie podoba jej się wielkość i ciężar. Szukam więc czegoś z Chin w granicach 1000zł, spełniających powyższe wymagania (ekran 5-5,2"). Mam kilka pytań:

  1. Jak z tą łamliwością telefonu, żona to widziała i była rozczarowana, choć nigdy żaden nam się nie wygiął?
  2. Czy skaner palca działa zaraz po przyłożeniu czy trzeba wciskać jakiś inny przycisk celem wybudzenia?
  3. Czy przy ciągle włączonym wifi, gps, transmisji danych, bez oszczędzania energii, 1,5-2g.sot, wytrzyma całą dobę?
  4. Jakie fotki robi przednia kamerka? W mate8 jest 8Mpix i po wywołaniu wyglądają świetnie.
  5. Tylne aparaty w mate8 i mi5 są identyczne więc cudów nie oczekuję ale... Jak wygląda z szybkością ustawiania ostrości (w mate jest wolno)?
  6. Czy wersja global jest już dopracowana i działa ota? Rootowanie odpada, fonik ma działać bez modyfikacji.
  7. Jakie są szyby z przodu i tył obudowy? Różne źródła różnie podają.
  8. Ile czasu potrzebuje na łapanie gps?

Ewentualnie jaki inny telefon z nfc, może być bez czytnika palcy, byle działały płatności pko i dobrym gps?

Ostatni mój prezent już się wysłużył htc desire 500 i zaliczył przez kogoś stłuczenie ekranu. Służbowy P8 lite z plusa nie doczekał się aktualizacji i gps działa, a raczej nie działa kiedy chce. Za xiaomi do mnie przemawia jakość, cena i mnogość ustawień.

W moim ulubionym chińskim sklepie, wersje Snap820 3/32GB w białym kolorze jest po 1060zł i ta cena mi odpowiada.

Edytowane przez Tomasz-X
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2. Trzeba wzbudzić ekran i dopiero czytnik się aktywuje. W mi5s ze względu na inny czytnik działa od razu.

3. Co to znaczy włączony gps? Bo to że jest włączony w opcjach nie znaczy że działa. Żaden telefon nie wytrzyma dłużej niż parę/parenascie godzin przy włączonej aplikacji korzystającej z gps.

8. Zależy czy korzystasz ze wspomagania po wifi i 3g - wtedy od razu.

Wysłane z mojego MI 4LTE przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

Po  wielu latach na ajfonach stałem się posiadaczem telefonu Xiaomi Mi5.

Ogólne wrażenia OK. Poza aparatem, Wieczorne zdjęcia dramat (3 letni iphone 5s robi lepsze a na pewno nie gorsze zdjęcia) ale ja nie o to chciałem spytać.

Zakupiłem kolo złoty bo mam już dość czarnych i białych telefonów  i mam z nim problem o ile boki telefonu faktycznie są złote to góra i dół telefonu wpadają w różowy odcień . Widać to zwłaszcza patrząc pod kątem i przy świetle sztucznym . Czy złote mi5 tak mają czy zakupiłęm na allegro jaiegoś refuba ze zmienioną na nieoryginalne tylną klapką i przodem.

Nie jest to dokładnie taki sam kolor jak na bokach telefonu tam kolor jest ok i mi się podoba a tu jest źle.

Może da się jakoś sprawdzić w menu serwisowym czy ten telefon nie ma przypadkiem wygadanych już 2000 godzin i wcale nie jest taki nowy ...

Martwi mnie to bo nie po to zmieniłem pedalskiego ajfona żeby mieć teraz jeszcze bardziej pedalskie różane Xiaomi :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pajratus --> Też jestem wieloletnim posiadaczem Iphonów i przymierzam się do zakupu Mi5. Z którego iphona przeszedłeś? Jak wygląda porównanie jakości rozmów i działania gpsa? Powiem szczerze, że w sierpniu miałem przez kilka dni mi5, ale był zamówiony dla kogoś innego więc sprawdziłem tylko aparat (który faktycznie w porównaniu do IpSE jest słaby) oraz jakość dźwięku (tu akurat było bardzo dobrze).

Aparat może byłbym w stanie przeboleć, ale nie zdzierżę problemów z GPSem.

Edytowane przez tribal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, AdamKli napisał:

@sp4ubw dlaczego kiepski? Przez dwa miesiące tylko raz nie mogłem złapać sygnału, reset urządzenia pomógł. Tylko w sumie nie mam porównania do działania gps na iphone.

Może źle się wyraziłem, nie jest kiepski bo działa, tyle, że odbiornik ma niskie poziomy sygnałów odbieranych dlatego w niektórych samochodach nie działa. Ogólnie działa i da się go używać. Mam porównanie z 5tką i 6+ bo takie mam też i tam jest dużo lepiej z poziomami, czyli daje się nawigować w autach gdzie MI5 nie znajduje satelitów.

 

35 minut temu, ziomeczek napisał:

Czy wiecie może jaki soft jest wgrywany do telefonów Mi5 pochodzących z dystrybucji XKOM? Czy jest to może soft global w całości przetłumaczony? Czy można gdzieś ściągnąć ten soft?

Tak, jest global, nie pamiętam który, zrobiłem tylko fotę w redmi 3S, zapomniałem zrobić MI5.

Edytowane przez sp4ubw
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ot i cała prawda o Chińskich telefonach.

W opiniach super flagowiec, prawie iphone 6S/Samsung S7 za 1/2 ceny . tylko że tak naprawdę aparat 3 lata do tyłu za innymi flagowacami (nie mówie o zdjęciach w super świetle tylko w szarówce jaka nas czeka teraz przez pół roku) ,  GPS (poziom sygnału) 5 lat do tyłu, LTE brak  obsługi potrzebnych  częstotliwości (20), biorę to do ręki to naprawdę się boje że to się połamie (jak widać na filmikach nie dużo trzeba siły do tego użyć żeby tak się stało) , Grzeje się to jak szalone przy zwykłym przeglądaniu neta...

Nie zrozumcie mnie źle dalej uważam że zakup Mi5 32  za 1100zł lub Mi5 64 za 1250zł  to bardzo dobry interes. Ale te telefony nie są aż takie doskonałe jak się naczytałem przed zakupem. a już np. 1800/2000 za droższe np. ceramiczne wersje naprawdę nie są warte.

Ale żeby nie było że całkiem z Mi5 jestem niezadowolony mają coś w sobie, dam mu szanse :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, pajratus napisał:

Ot i cała prawda o Chińskich telefonach.

W opiniach super flagowiec, prawie iphone 6S/Samsung S7 za 1/2 ceny . tylko że tak naprawdę aparat 3 lata do tyłu za innymi flagowacami (nie mówie o zdjęciach w super świetle tylko w szarówce jaka nas czeka teraz przez pół roku) ,  GPS (poziom sygnału) 5 lat do tyłu, LTE brak  obsługi potrzebnych  częstotliwości (20), biorę to do ręki to naprawdę się boje że to się połamie (jak widać na filmikach nie dużo trzeba siły do tego użyć żeby tak się stało) , Grzeje się to jak szalone przy zwykłym przeglądaniu neta...

Nie zrozumcie mnie źle dalej uważam że zakup Mi5 32  za 1100zł lub Mi5 64 za 1250zł  to bardzo dobry interes. Ale te telefony nie są aż takie doskonałe jak się naczytałem przed zakupem. a już np. 1800/2000 za droższe np. ceramiczne wersje naprawdę nie są warte.

Ale żeby nie było że całkiem z Mi5 jestem niezadowolony mają coś w sobie, dam mu szanse :)

Z tym grzaniem sie nie przesadzaj, ja na GPS nie narzekam heh

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, pajratus napisał:

Ot i cała prawda o Chińskich telefonach.

W opiniach super flagowiec, prawie iphone 6S/Samsung S7 za 1/2 ceny . tylko że tak naprawdę aparat 3 lata do tyłu za innymi flagowacami (nie mówie o zdjęciach w super świetle tylko w szarówce jaka nas czeka teraz przez pół roku) ,  GPS (poziom sygnału) 5 lat do tyłu, LTE brak  obsługi potrzebnych  częstotliwości (20), biorę to do ręki to naprawdę się boje że to się połamie (jak widać na filmikach nie dużo trzeba siły do tego użyć żeby tak się stało) , Grzeje się to jak szalone przy zwykłym przeglądaniu neta...

Nie zrozumcie mnie źle dalej uważam że zakup Mi5 32  za 1100zł lub Mi5 64 za 1250zł  to bardzo dobry interes. Ale te telefony nie są aż takie doskonałe jak się naczytałem przed zakupem. a już np. 1800/2000 za droższe np. ceramiczne wersje naprawdę nie są warte.

Ale żeby nie było że całkiem z Mi5 jestem niezadowolony mają coś w sobie, dam mu szanse :)

Chyba poszedłeś po bandzie ☺ Nie mam jeszcze mi5 ale z ifonami mam do czynienia i nie zauwazylem, żeby ich aparaty były jakieś super, samsung to co innego, niedościgniony przez wszystkich ideał. Uważam, że za te 1100 zł to w tej klasie nic innego na rynku nie ma. Kiedy kupowałem mate8 był drogi, miałbym teraz 2,5 mi5 i pewnie bym kupił dla siebie i żony i na gadżety by reszta poszła☺ ale już kasa dawno wydana. Sprzet trzeba porownywać w podobnym przedziale cenowym.

To jak jest z tym gpsem? Mate lapie nawet w aucie czy domu, żona tego bajeru używa najczęściej i chce mieć jak u mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GPS nie jest rzeczywiście zbyt dobry, ale... Wg mnie Mi5 bije na głowe samsunga (w tej półce cenowej). Nic się nie przegrzewa, system zapierdziela mocno, szybko można nałądować, LTE śmiga (brak B20 nie odczuwam ani troche). Zdjęcia na początku mi się nie podobały, ale popykałem troche i są całkiem spoko, jak na komórkę. Ja może rzeczywiście przepłaciłem troche Mi5 Pro, ale jakoś specjalnie nie żałuje - mam fajnie wykonany telefon, ładny, dobrze działający. Wiem że mając samsunga, po takim czasie użytkowania już bym się wkurzał że się resetuje, muli, zawiesza, grzeje, wybucha...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem to forum przed zakupem (a to zła bateria a to się grzeje, GPS nie łapie itd) i pomyślałem sobie że jednak zaryzykuję i kupiłem mi5 i na szczęście żadne z wymienionych na forum przypadłości mnie nie dotyczą.
Zauważyłem że narzekają ci którzy ciągle zmieniają romy i coś grzebią w telefonach

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, MarekFilip napisał:

Czytałem to forum przed zakupem (a to zła bateria a to się grzeje, GPS nie łapie itd) i pomyślałem sobie że jednak zaryzykuję i kupiłem mi5 i na szczęście żadne z wymienionych na forum przypadłości mnie nie dotyczą.
Zauważyłem że narzekają ci którzy ciągle zmieniają romy i coś grzebią w telefonach

Na jakie forum byś nie zajrzał, niezależnie od producenta i modelu - wszędzie będą narzekania na to na tamto. Tak już jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się, tak jest wszędzie. Odkąd na wątku mate8 pojawili się narzekacze, młodzi dłubacze, zmieniacze fonów, to przestałem się udzielać bo już to straciło sens.

Pogoda w tej chwili w Wlkp. jest dupna jak widać, chmury jakby mogły to by ocierały się o ziemię. Pobrałem GPS Status i mam takie parametry gpsa w mate. Łapanie fixa trwało kilkanaście sekund. Jak komuś się chce i ma podobną badziewną pogodę to może dać zrzut z mi5. To jedyna funkcjonalność, która powstrzymuje mnie od zamówienia mi5.

Pomiaru dokonałem na zewnątrz 1m od domu, tak żeby nie był pod dachem.

 

Screenshot_2016-10-08-10-32-00.png

IMG_20161008_103215_rs.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swietnie, że się chwalicie fixami. Co nie zmienia faktu, że GPS w MI5 jest kiepski, co zostało wyjaśnione dokładnie wcześniej. Proponuję sprawdzać w samochodzie, najlepiej w A8. Chętnie zobaczę wasze fixy w 5s :) A inne telefony będą mieć fixa, MI5 nie. Tym charakteryzuje się kiepski GPS, mniejszą czułością odbiornika, bądź słabszą anteną. Chyba, że ktoś jeździ rowerem - wtedy mu GPS z MI5 pasuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...