Skocz do zawartości

Mi 5 - pytania ogólne - watek zbiorczy


ZduneX25

Rekomendowane odpowiedzi

Jakiś użytkownik Mi4 który przeszedł na Mi5 może mi uczciwie napisać porównanie jak jest z jakością połączeń i wyjścia audio na słuchawkach? To dwie rzeczy które najbardziej mnie irytują w mi4. Poza brakiem nfc :-)

Wysłane z mojego SM-T805 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam na forum. Mam dwa pytania:

1) Czy oryginalna ładowarka od Xiaomi, dodawana do telefonu (w moim wypadku wersja 3/64) to ładowarka obsługująca Quick Charge 3.0? Pytam, ponieważ czytałem gdzieś, że tak i, że czas pełnego ładowania telefonu za pomocą ładowarki z QC 3.0 wynosi około 1:10-1:30h, natomiast moje Mi ładuje się (od +/- 10% do 100%) w około 2h.To normalne? Czy może wina leży w chińskiej przejściówce, którą otrzymałem wraz z telefonem? (wiem, że tandeta, groźba fajerwerków, etc. ale póki co nie dysponuję inną przejściówką/ ładowarką, a ta jak do tej spory sprawuje się w porządku).

2) Zdarza się wam, że niekiedy smsy do was nie docierają? Co prawda, używam telefonu dopiero od 2 dni, ale jak do tej pory odnotowałem, że kilka smsów (na +/-50 otrzymanych ogółem) nie doszło... (dokładnie to 4-5, wszystkie od jednej osoby, wysyłane w różnych odstępach czasu). Problemu z docieraniem smsów wysłanych przeze mnie do adresatów nie stwierdzono. Być może to wina sieci/ karty sim/ problem leży po stronie drugiej osoby, aczkolwiek, na starym telefonie mimo, że takie sytuacje również miały miejsce, to jednak dochodziło do nich dużo rzadziej (średnio przepadał 1, max 2 smsy tygodniowo).

Aha, bym zapomniał - jakby co to mam zainstalowany najnowszy rom od Xiaomi.eu z MIUI8 (wersja stabilna).

Edytowane przez Soula
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś użytkownik Mi4 który przeszedł na Mi5 może mi uczciwie napisać porównanie jak jest z jakością połączeń i wyjścia audio na słuchawkach? To dwie rzeczy które najbardziej mnie irytują w mi4. Poza brakiem nfc :-)

Wysłane z mojego SM-T805 przy użyciu Tapatalka

W obu kwestiach jest bardzo dobrze. Mam Mi5 od wiosny i nie zdarzyło się żeby ktoś narzekał na jakość mojego głosu, również ja słyszę rozmówców głośno i wyraźnie. Muzyka również dobrze. Czysto i głośno, zero zniekształceń przy wyższych poziomach.

Wysłane z MI5

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, korc napisał:
Jakiś użytkownik Mi4 który przeszedł na Mi5 może mi uczciwie napisać porównanie jak jest z jakością połączeń i wyjścia audio na słuchawkach? To dwie rzeczy które najbardziej mnie irytują w mi4. Poza brakiem nfc :-)

Wysłane z mojego SM-T805 przy użyciu Tapatalka

Mi4 używałem bardzo bardzo długo. Jeszcze mi znajomy chińczyk krótko pp premierze załatwiał jak od niego inny towar brałem. Wg mnie telefon nawet na dziś dzień jest świetny. Na mi5 zasięg wydaje się mi lepszy. Połączenia super. Wszystko słychać głośno i wyraźnie. Wyjście audio subiektywnie gra to trochę czysciej choć nie sądzę aby była wielka przepaść. Słucham na beyerdynamic custom one pro + wzmacniacz słuchawkowy. Słucham też na kolumnach ale tu wiadomo, bardziej słychać detale na słuchawkach.

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez osd
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@AdamKli a z jakiej ładowarki korzystasz? Oryginalnej z zestawu + najzwyklejsza przejściówka? Do smsów zainstalowałem 'Textre' i to jej używam na co dzień. Aczkolwiek, po tych brakujących smsach nie ma śladów również w aplikacji systemowej...

Ładowarka oryginalna z zestawu. Co do sms do textra ma jakiś problem z odbieraniem sms, zainstalowałem ją na mi4c i też ginęły wiadomości. Zablokowanie kłódką pomogło ale poczytaj : http://miuipolska.pl/forum/index.php?/topic/16164-Sms-y-z-krótkich-numerów-nie-dochodzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@okulowiec @AdamKli Hmm, no to nie wiem co jest grane u mnie z tą prędkością ładowania... Ładowarka od Xiaomi ma QC 3.0, chińska przejściówka nie powinna stanowić problemu, a mimo to, telefon zalicza pełne naładowanie w około 1:50 (2:00h max)... Będę chyba musiał dorwać jakąś najzwyklejszą ładowarkę (bez QC) i sprawdzić czy ładowanie będzie trwało tyle samo co teraz, czy też będzie wolniejsze.

@AdamKli Dzięki. Przed chwilą zmieniłem ustawienia textry w oszczędzaniu baterii i zablokowałem ją. Zobaczymy czy nastąpi jakaś poprawa. Bez tych zmian, nad ranem, znowu wyparowały mi gdzieś 3 wiadomości (zauważyłem, że najczęściej dochodzi do tego gdy telefon leży przez dłuższy czas bezczynnie, nieużywany).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na media teku się dało odpowiednią aplikacją, zasięg play lte mam full i nie wiem dlaczego ni z tego owego przerzuci mnie na t-mobile no cóż trzeba z tym żyć a jeszcze jedno pytanko da się jakoś wyłączyć, zablokować żeby nie działały, niechciane aplikacje np.google muzyka, dysk google itp.bez roota

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wejdziesz w menu serwisowe (wpisujesz w dialerze *#*#4636#*#*) a następnie w status odpowiedniego urządzenia (ta karta, którą chcesz wybrać) to tam możesz ustawić preferowany tryb sieci na LTE i będzie ten tryb zablokowany. Sęk w tym, że automatycznie nie przełączy się z powrotem na inny tryb, będzie to trzeba zrobić ręcznie, w tym samym menu (na ten tryb, który jest domyślnie ustawiony).

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, bartos38 napisał:

Na media teku się dało odpowiednią aplikacją, zasięg play lte mam full i nie wiem dlaczego ni z tego owego przerzuci mnie na t-mobile no cóż trzeba z tym żyć a jeszcze jedno pytanko da się jakoś wyłączyć, zablokować żeby nie działały, niechciane aplikacje np.google muzyka, dysk google itp.bez roota

Tak jak wyżej masz napisane, możesz przestawić na samo LTE tylko to bezsensowne rozwiązanie. Żaden operator w Polsce nie oferuje połączeń głosowych przez LTE więc nikt się do Ciebie nie dodzwoni i vice versa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, sp4ubw napisał:

Tak jak wyżej masz napisane, możesz przestawić na samo LTE tylko to bezsensowne rozwiązanie. Żaden operator w Polsce nie oferuje połączeń głosowych przez LTE więc nikt się do Ciebie nie dodzwoni i vice versa.

 

Do dzwonienia używam drugiej karty a tej tylko do internetu

Edytowane przez bartos38
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, zielonek430 napisał:

Jak wejdziesz w menu serwisowe (wpisujesz w dialerze *#*#4636#*#*) a następnie w status odpowiedniego urządzenia (ta karta, którą chcesz wybrać) to tam możesz ustawić preferowany tryb sieci na LTE i będzie ten tryb zablokowany. Sęk w tym, że automatycznie nie przełączy się z powrotem na inny tryb, będzie to trzeba zrobić ręcznie, w tym samym menu (na ten tryb, który jest domyślnie ustawiony).

A to się jakoś zapisuje bo jak przestawię na lte only i wyjdę z menu serwisowego to samo się przestawia na domyślne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprosiłem o pozwolenie na odblokowanie bootloadera i dzisiaj dostałem sms o treści you've been granted the permission to unlock your device(Mi Acont 12345678) Download Mi Unlock Tool at miui.com  może nic w tym dziwnego ale prośbę wysłałem w środę, minęło dwa dni i dostałem pozwolenie czy  jest to możliwe??

Edytowane przez bartos38
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...