Skocz do zawartości

Mi 5 - pytania ogólne - watek zbiorczy


ZduneX25

Rekomendowane odpowiedzi

Chyba pogwarancyjny. W czasie gwarancji po prostu się wysyła do IbuyGou (przerabiałem osobiście). Ale może można u Acida także podczas gwarancji [nie wiem].

Nieprawda. MICENTER obsługuje całą Europę z ibuygou. Gwarancja.

Z Mi5 Pro

Amanda na forum ibg twierdzi że to software'owa modyfikacja... Ciekawe czy faktycznie działa i czy zostanie to wprowadzone do xiaomi.eu...

To bzdura. Note 3 Global nie ma band 20 i nic nie będzie w xiaomi.eu.

Z Mi5 Pro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, od niedawna jestem użytkownikiem Mi5 (64 GB black) zakupionego na ibuygou.com.

Chciałem zapytać o 2 kwestie:
1) Po odpaleniu telefonu mocno się zdziwiłem bo pokazała mi się możliwość wyboru języka polskiego, a przy sprawdzeniu możliwości aktualizacji softu pokazał się obrazek "Pozdrowienia od MIUI Polska". W chwili obecnej w Informacji o telefonie figuruje - WERSJA MIUI GLOBAL 7.5 (stabilna) 7.5.2 (MAAMIDE). Czy to jest faktycznie wersja stable czy jakiś chiński ROM? Kod na odblokowanie bootloadera już mam.

2) Zmartwiła mnie jakość zdjęć z Mi5, jest dużo słabsza niż posiadanego przeze mnie iPhone SE (zdjęcia są lekko rozmazane, nie takie ostre jak w IP). Czy jest jakaś możliwość, że softowo się to poprawi? Nie ukrywam, że jest do dla mnie ważna kwestia i może wpłynąć na to czy Mi5 zostanie na dłużej.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez tribal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no, co to znaczy rozmazane? Poruszone czy nieostre? Jak poruszone, to nie wina aparatu ani softu tylko twoja. Aparat łapie ostrość, tylko zdjęcia są mniej ostre niż w przypadku iP, czy jest nieostro bo fokus przestrzeliwuje? A pokaż taką nieostra fotkę z Mi5 i ostra z iP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nieprecyzyjnie się wyraziłem, przy zdjęciach z bliska różnica jest w zasadzie niezauważalna, natomiast przy zdjęciach z odłegłości 1 m lub większej, przy powiększeniu zdjęć wydać dość znaczną różnicę na niekorzyść Mi5 (zdjęcia są lekko rozmyte).

Poniżej iphoneSE

IMG_4084.JPG

http://www.resizer.pl/29801.html   a tutaj Mi5

Edytowane przez tribal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed momentem odłączyłem telefon od ładowarki która wydaje dziwny dźwięk podczas ładowania - syczenie. Czy to normalne podczas ładowania? Nie zauważyłem wcześniej takiego problemu. Zaktualizowałem dziś soft do najnowszego ale nie wiem czy ma on coś wspólnego z ładowaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, AdamKli napisał:

Przed momentem odłączyłem telefon od ładowarki która wydaje dziwny dźwięk podczas ładowania - syczenie. Czy to normalne podczas ładowania? Nie zauważyłem wcześniej takiego problemu. Zaktualizowałem dziś soft do najnowszego ale nie wiem czy ma on coś wspólnego z ładowaniem.

Jak Ci się rozładuje do ~50% to podłącz i sprawdź jakim prądem ładuje. oryginalna ładowarka oczywiscie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ni to syczenie ni to piszczenie, coś tam się odzywa na chwilkę ucichnie i znów. Może ktoś przyłożyć ucho do swojej ładowarki i sprawdzić jak pracuje? Czy zupełnie cicho czy też jakiś dźwięk wydaje. Jest w miui jakiś wskaźnik ładowania czy pobrać pierwszą lepszą apkę z sklepu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, tribal napisał:

Może nieprecyzyjnie się wyraziłem, przy zdjęciach z bliska różnica jest w zasadzie niezauważalna, natomiast przy zdjęciach z odłegłości 1 m lub większej, przy powiększeniu zdjęć wydać dość znaczną różnicę na niekorzyść Mi5 (zdjęcia są lekko rozmyte).

Zdjęcia są rozmyte ponieważ ostrość ewidentnie nie jest ustawiona na kwiaty (a przypuszczam że o to chodziło) tylko gdzieś na ścianę.

Moim zdaniem Mi5 robi naprawdę niezłe zdjęcia i to również przy gorszym świetle. A ostrość - no cóż, czasem trzeba wskazać palcem na jakim punkcie aparat ma ostrzyć.

Wczoraj wrzucałem przykładowe zdjęcia z mojej Mi5 (tutaj i tutaj), na których widać że Mi5 nie ma problemu z ostrością zdjęć. Problem moim zdaniem pojawia się tylko przy bardzo kiepskim świetle np po zmroku lub w nocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, marcus1212 napisał:

moim zdaniem, pierwsza klasa

Chyba podstawówki ;). Fota jest tragiczna, szum, szum, szum (ale jak widzę ISO 1600 więc nie dziwne), a to co soft próbował odszumić wyszło jak kleksy. Na miniaturce jeszcze to jakoś wygląda, ale 1:1 już nie.

Ale grunt że Tobie się podoba :P

Aparat w mi5 to raczej gorszy sort w porównaniu z tymi zastosowanymi w jabłkach czy szajsungach ... niestety.

Edytowane przez hcboria
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że też nie. Mi5 to w ogóle można zapomnieć. Redmi Note 3 na Tajwan miał mieć band 20 i chyba ma. Ale te modele Global co ma ibg to nie mają.

Z Mi5 Pro

Acid rozejrzyj się trochę za tematem bo przez ostatnie dni trochę się pozmieniało. Na xda jest wątek, a i geekbuing od dziś sprzedaje wersje z odblokowanym b20 rn3pro. Musiało się coś ruszyć w temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Acid rozejrzyj się trochę za tematem bo przez ostatnie dni trochę się pozmieniało. Na xda jest wątek, a i geekbuing od dziś sprzedaje wersje z odblokowanym b20 rn3pro. Musiało się coś ruszyć w temacie.

No wiem. Przecież nie mówiłem że nie ma Note Pro z band 20. Jest. To model na Tajwan. Kate czy jakoś tak się nazywa. I sorry ale nie będę się za niczym oglądał.

Z Mi5 Pro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Slashu napisał:

Ciekawe po jakim czasie będzie nougat dostępny na mi5 od jego premiery.

A ma tam być coś na co warto czekać faktycznie? Czy tylko czekanie dla numerka? Dla mnie Marshmallow wniósł tylko tyle, że można używać Bluetooth Low energy w trybie peripheral, tak to nic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze szóstka wniosła tyle, że za każdym razem trzeba potwierdzać i włączać MTP, że trzeba potwierdzać uprawnienia i to tyle ze zmian :) w MIUI wniósł jeszcze dodatkowo brak MIUI w wielu kartach ustawień i w dialogach wyskakujących okien. Patrząc na wygląd i działanie - piątka była lepsza w MIUI. Szóstka to niedorobiony temat i jak się zapowiada - nigdy nie będzie zrobiony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...