Skocz do zawartości

Mi 5 - pytania ogólne - watek zbiorczy


ZduneX25

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie ciekawi mnie jak to jest z tym lejkiem. Na mi4c po premierze był ten sam problem, u mnie zniknął samoistnie po jakimś czasie. Naczytałem się na forum że w mi5 jest to samo, a jak na razie muszę stwierdzić że apki z Google Play lecą z pełną prędkością mojego łącza zarówno po wifi jak i lte.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, a3z4 napisał:

Właśnie ciekawi mnie jak to jest z tym lejkiem. Na mi4c po premierze był ten sam problem, u mnie zniknął samoistnie po jakimś czasie. Naczytałem się na forum że w mi5 jest to samo, a jak na razie muszę stwierdzić że apki z Google Play lecą z pełną prędkością mojego łącza zarówno po wifi jak i lte.

Ja również pobieram aplikacje itp z pełną prędkością, nie zauważyłem tego problemu...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, a3z4 napisał:

Gra u mnie tylko jeden z dwóch głośników na dole. Wada fabryczna czy tak powinno być?

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Z prawej jest głośnik, z lewej mikrofon :-D - wada fabryczna :D

Edytowane przez johnny1836
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Namyślinem się, postanowiłem kupić MI5, pytanie tylko co uważacie tym sklepie?

Cenowo wychodzi najtaniej tylko czy to jest w miarę pewny sklep(komentarze w większości pozytywne)? Miał ktoś może przyjemność?

Do tego widzę że sprzedawca wgrywa rom z "Multi-language" z tego co się orientuje jest to najgorsza opcja, więc prosić o pozostawienie oryginalnego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeraża mnie trochę czas wysyłki 27-38 dni. Poza tym zalezy jaką wersję weźmiesz, bo jeśli chodzi o 32 to jest rzeczywiście korzystniej, ale już 64gb jest w podobnej cenie. Mimo wszystko dopłaciłbym do 64 ze względu na szybszy procek i ram

3 minuty temu, latet napisał:

Ha, ha, w idealnym świecie tak, ale nie w naszym :-)

W moim świecie wszystko działa jak nalezy :D

Edytowane przez johnny1836
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, johnny1836 napisał:

Przeraża mnie trochę czas wysyłki 27-38 dni. Poza tym zalezy jaką wersję weźmiesz, bo jeśli chodzi o 32 to jest rzeczywiście korzystniej, ale już 64gb jest w podobnej cenie. Mimo wszystko dopłaciłbym do 64 ze względu na szybszy procek i ram

Dzięki za odpowiedź, powiem szczerze że bardziej podoba mi się Huawei P9 i tylko ze względu na stosunkowo niską cenę zdecydowałem się na MI5. I faktycznie zamierzam kupić wersję 32GB. 

Wiem że tamte są szybsze ale myślę że ta bez najmniejszego problemu spełni moje oczekiwania, po prostu chcę sprawnie działającego telefonu :) (pomijając problemy, z którymi się boryka ale to rekompensuje przynajmniej w pewnym stopniu cena).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

U xon24 na allegro wiszą teraz MI 64GB za 1499zł. Taniej nigdzie nie mogę znaleźć. Pytanie tylko czy w razie gwarancji oni faktycznie pomagają w sprawie czy człowiek musi radzić sobie sam...

Już miałem zamawiać ale ciągle bije się myślami 32GB vs 64GB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy obcięta karta micro sim do rozmiaru nano sim pasuje do Mi5? Czytałem, że nano sim jest cieńsza.

Koszt wymiany u mojego operatora to wiadome 25zł LOL

Jeśli masz świeżą umowę lub przedłużyłeś w abonamencie (plus) kartę dostaniesz za darmo. Ja po 2miesiacach od przedłużenia umowy dostałem nanosim za darmo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, AdamKli napisał:

Jeśli masz świeżą umowę lub przedłużyłeś w abonamencie (plus) kartę dostaniesz za darmo. Ja po 2miesiacach od przedłużenia umowy dostałem nanosim za darmo.

Przeniosłem numer z Orange do nju. Karta z Orange mi została a ta firma za wymianę chce 25zł. Chore :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To moj pierwszy post na forum wiec witam wszystkich.
Jestem kompletnie zielony w kwestii chinskich telefonow, a nie ukrywam, ze z zaciekawieniem sledze postepy producentow. Niestety nikt z moich znajomych  nie uzywa takich sluchawek stad tez chcialbym zadac kilka pytan.
Przy obecnej awarii mojego s6 edge chyba dojrzalem do decyzji o daniu szansy innej marce, wybor padnie najprawdopodobniej na Mi5 3/32 black.
Zdaje sobie sprawe z tego, ze pewnie wiekszosc kwestii zostala juz poruszona, jednak licze na wyrozumialosc bo ciezko przebrnac przez wszystkie tematy na tak zasobnym forum. Prosze tez "poirytowanych durnymi pytaniami" o zignorowanie tego posta zamiast pisania zbednych rzeczy czy czynienia uwag o uzywaniu forumowej wyszukiwarki ;).
1. Zakup - W zakupie z Chin troche przeraza mnie mozliwosc zaplacenia cła i czas oczekiwania.
Jezeli bede mial pecha - ile moze wyniesc oplata celna ? Na te chwile zwrocilem uwage na oferty xon24 i Iltrade na allegro, wiem tez, ze wielu poleca ibuygou. W przypadku Illtrade mam wysylke z Polski jednak kwestia roznicy w cenie tez robi swoje. Jakies doswiadczenia, ktos cos/kogos poleca ?
2. Ladowarka i usb - Wiem, ze ladowarka nie pasuje do naszych gniazdek. Istnieja ladowarki europejskie czy ratuje nas zwykly adapter ? O co chodzi z dolaczonymi czasem do telefonu przejsciowkami usb typu c ? Rozumiem ze chinskim kablem nie podlacze telefonu do komputera wiec potrzebna mi bedzie przejsciowka ?
3. Z tego co zrozumialem do tej pory wgranie Miui Polska wiaze sie z otrzymaniem zgody na odblokowanie bootloadera, ile mniej wiecej sie na to czeka ?
4. Problemy z LTE to fakt czy mit ? Nie ukrywam ze szybki internet jest dla mnie wazny.
5. Jezeli juz sie zdecyduje - Ktos poleci jakies etui (zwrocilem uwage na ipaky hybrid) i szklo na front ?
6. Ostatnie z innej bajki. Wiem, ze to forum dedykowane Xiaomi ale nie mam gdzie zapytac o inne marki. Zwrocilem tez uwage na LeEco Le Max 2 i Zuk Z2 Pro - Ktos mial z nimi stycznosc i moze mi cos o nich powiedziec ? 
Z gory dziekuje za odpowiedzi i przepraszam za walkowanie niektorych rzeczy po raz setny.
Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, tekk1992 napisał:

1. Zakup - W zakupie z Chin troche przeraza mnie mozliwosc zaplacenia cła i czas oczekiwania.
Jezeli bede mial pecha - ile moze wyniesc oplata celna ? Na te chwile zwrocilem uwage na oferty xon24 i Iltrade na allegro, wiem tez, ze wielu poleca ibuygou. W przypadku Illtrade mam wysylke z Polski jednak kwestia roznicy w cenie tez robi swoje. Jakies doswiadczenia, ktos cos/kogos poleca ?
2. Ladowarka i usb - Wiem, ze ladowarka nie pasuje do naszych gniazdek. Istnieja ladowarki europejskie czy ratuje nas zwykly adapter ? O co chodzi z dolaczonymi czasem do telefonu przejsciowkami usb typu c ? Rozumiem ze chinskim kablem nie podlacze telefonu do komputera wiec potrzebna mi bedzie przejsciowka ?
3. Z tego co zrozumialem do tej pory wgranie Miui Polska wiaze sie z otrzymaniem zgody na odblokowanie bootloadera, ile mniej wiecej sie na to czeka ?
4. Problemy z LTE to fakt czy mit ? Nie ukrywam ze szybki internet jest dla mnie wazny.

1. Czas dojścia przesyłki np. z IbuyGou przez DHL jest bardzo krótki. Cło to loteria. Mi z 7 razy pod rząd go nie naliczyli, a za 8. razem naliczyli, ale od kwoty zadeklarowanej przez nadawcę paczki a nie od ceny telefony, więc cło wyniosło ok. 82 zł. Zamawiając w IbuyGou masz przynajmniej pewność co do gwarancji w razie awarii/wady.

2. Zwykle jest przejściówka w komplecie, problem w praktyce nie istnieje. Poza tym możesz nadal używać swojej ulubionej dotychczasowej ładowarki, albo dowolnej innej "normalnej" ładowarki z wyjściem USB.

3. Nie ma od wielu miesięcy MIUI Polska, jest MIUI EU. Tak, oczywiście, potrzebne jest odblokowanie BL. Na zgodę czeka się – średnio – powiedzmy do kilkunastu dni.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Nie płaci się cła, tylko ewentualnie VAT. Zamawiałem z ibuygou 3 telefony DHLem i za Mi5 tylko płaciłem vat który wyniósł... 80zł. Kurierowi do ręki, zostawił tylko jakaś fakture za to. Kupując z ibuygou masz serwis gwarancyjny w micenter (czyli u acida, admina tego forum), jeśli oczywiście będzie miał części na naprawę :D

2. Mi5 ma quickcharge, więc używanie innej ładowarki trochę się mija z celem (niby można, ale lepiej używać quickcharge, bo jest "mądry"). Czyli pozostaje oryginalna ładowarka + adapter, albo jakaś ładowarka quickcharge z wejściem normalnym europejskim. M.in. Aukey ma takie ładowarki. Mam, używam zamiennie z oryginalną, jest spoko. Co do przejściówek usb-c - jeśli nie dostaniesz normalnego kabla USB <-> usb-c tylko zwykły i przejściówke, to znaczy że ktoś skroił oryginalny kabel który jest całkiem spoko, ale chyba się takie coś nie zdarza. Lepiej używać oryginalny kabel, albo jakiś porządny usb-c, niż zwykły microusb z przejściówką na usb-c, bo te przejściówki bywają kiepskiej jakości - jeszcze jakieś zwarcie albo coś... (chociaż mam taką przejściówke i czasem używam, nic złego się nie działo).

3. xiaomi.eu, gwoli ścisłości. jest też chyba jakaś wersja na zablokowany bootloader ale... lepiej sobie odblokować i wgrać tą właściwą. Już dziś możesz założyć potrzebne do tego konto i złożyć wniosek o odblokowanie - jak Ci przyjdzie telefon to będziesz miał akurat, a jak nie kupisz xiaomi to trudno. Tylko hasła nie zapomnij bo zgoda jest przypisana do konta.

4. Mi5 nie ma LTE na 800MHz, w Polsce jest tego dość mało narazie, ale cośtam się rozwija. Ja w Krakowie używam normalnie LTE na innym paśmie i śmiga ... chociaż ostatnio przełączam na HSDPA bo mniej baterii żre, a i tak net jest tak szybki że nie potrzeba mi w telefonie szybszego.

5. Szkło albo kup 3mk jakieś, albo jakieś najtańsze na aliexpress. Tych pośrednich za 20-30zł się nie opłaca bo są tyle samo warte co te po 2-3$ z ali.

 

Edytowane przez wtbn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, wtbn napisał:

Kupując z ibuygou masz serwis gwarancyjny w micenter (czyli u acida, admina tego forum), jeśli oczywiście będzie miał części na naprawę :D

Chyba pogwarancyjny. W czasie gwarancji po prostu się wysyła do IbuyGou (przerabiałem osobiście). Ale może można u Acida także podczas gwarancji [nie wiem].

Edytowane przez latet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, latet napisał:

Chyba pogwarancyjny. W czasie gwarancji po prostu się wysyła do IbuyGou (przerabiałem osobiście).

Jesteśmy oficjalnym serwisem gwarancyjnym sklepu Partner

Tak jest napisane na micenter.pl, tak mówi Acid... No i kilka osób z forum chyba już u niego załatwiało gwarancyjnie. Widocznie miałeś jakąś usterkę której by nie dał rady ogarnąć,  albo był jakiś inny powód.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, wtbn napisał:

iBuyGou rozesłało mailing, że jest możliwość hurtowego zakupu od nich telefonów w wersji global - odblokowane B20.

https://www.ibuygou.com/wholesale/

Ktoś wie coś więcej? Ciekawe czy to software'owy lock, czy inny hardware...

Amanda na forum ibg twierdzi że to software'owa modyfikacja... Ciekawe czy faktycznie działa i czy zostanie to wprowadzone do xiaomi.eu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, JacekBB napisał:

Jest u Nas najnowsza paczka SuperSu do Mi5? Jakoś nie mogę znaleźć :o

W temacie z cotygodniowym release. zresztą, to od tego gościa co to robi można ściągnąć ze strony... chainfire chyba

Edytowane przez wtbn
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spotkał się ktoś z problemem crashującego się Tapatalka? Po tapnięciu w "Nie teraz" po instalacji odrazu crashuje całą aplikację, nie mogę jej nawet uruchomić bez czyszczenia danych aplikacji. Mam MIUI 6.8.12 + SuperSU, jeśli ma to jakieś znaczenie.

Edytowane przez Mathias
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...