Skocz do zawartości

Mi 5 - pytania ogólne - watek zbiorczy


ZduneX25

Rekomendowane odpowiedzi

11 minut temu, crabtree napisał:

Bootloader mam odblokowany. Czy można zaktualizować(albo jakoś zainstalować bez utraty danych) MIUI w wersji global 6.5.30 do wersji MIUI Polska 6.8.4?

Z tego co mi wiadomo to raczej powinieneś zrobić wipe całkowite przy przejściu na xiaomi.eu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miał ktoś problemy z odbieraniem sms? Juz druga osoba mi mówi że wysłała mi wiadomość a ja nic nie dostałem. Przy okazji zakupu telefonu wymieniłem kartę na nową bo miałem microsim. Dzwonić do operatora czy wina może leżeć po stronie urządzenia? Korzystam z aplikacji Textra ( na z2 nie było problemów ) oraz miui8 z poprzedniego tygodnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt ? Trefny model?

Operator: Play.

Ja! Po prostu na kilka sekund tracisz zasięg, a jeśli zasięg to i internet. To normalne, tzn, jeśli ma się ustawione automatyczne przełączanie między nadajnikami, to czasami tak jest. Możesz spróbować na sztywno ustawić w ustawieniach danego operatora i wtedy sprawdzić. Ustawienia-> sieć komorkowa-> odznaczasz automatyczne wyszukiwanie i wybierasz swoją sieć.

Napisane z Xiaomi Mi4 3GB / 16GB LTE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzwoniłem do plusa żadne sms konfiguracji od nich do mnie nie dochodzą, Pan zresetował mi kartę i nic. Włożyłem kartę do starego telefonu i wszystko przyszło. Czyli wina ewidentnie po stronie urządzenia. Wgrałem najnowszą aktualizację miui8. Nr centrum sms ustawiony poprawnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, grizzly napisał:

Na dzisiejszej wersji nadal świrują czujniki:/

Może ktoś to potwierdzić ? Bo zastanawiam się nad przejściem na MIUI v8

Aktualnie korzystam z czegoś takiego

Screensho_apwnqqw.png

niestety ciągle się gubię w tych romach i nie wiem już czy korzystam z oryginalnego MIUI Polska czy czegoś Chińskiego ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Leszek napisał:

Koleś. Jestem już miesiąc na romie stable na moim Redmi note 2 od miui.en. Mam język polski. Ani razu telefon nie miał zwiechy ani razu nie sypnął błędem. Nie wyłączył się sam. Więc nie mów mi że stable to coś magicznego.

To samo mogę powiedzieć o tym jak mi działają "dev", Koleś ;)

Stable to po prostu starszy o kilka(naście) tygodni dev, żadna magia. Akurat trafił Ci się udany, super.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Leszek napisał:

Koleś. Jestem już miesiąc na romie stable na moim Redmi note 2 od miui.en. Mam język polski. Ani razu telefon nie miał zwiechy ani razu nie sypnął błędem. Nie wyłączył się sam. Więc nie mów mi że stable to coś magicznego.

Nie porównuj telefonu z dopracowanym już romem do mi5 którego oprogramowanie ciągle jest w fazie beta ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 5.08.2016 o 10:41, Endriu napisał:

Bardzo proszę o film porównujący wczytywanie stron na Mi4 oraz Mi5.

Mój Mi4 zbyt długo się zastanawia i myślę nad przesiadką ;)

 

Edit:

Ok, nie odpowiadajcie.

Najwyższy czas zmienić markę, gdyż na powyższym filmie ta sama sytuacja co na moim Mi4 w porównaniu z kumpla LG G4 oraz S6.

Może Wam to nie przeszkadza, ale dla mnie jest to stanowczo zbyt wolno.

Wybaczcie, że odkopuję ten filmik. Ale z ciekawości robiłem test ze swoim MI4 2GB/LTE z najnowszą aktualizacją. Mam neta 30 Mbps na Wi-Fi i szczerze o wiele szybciej mi się uruchamiają w Chromi te stronki. Chyba rzeczywiście ten test był robiony na jednym z pierwszych próbnych softów systemu Mi5.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, tracę cierpliwość. Cofnąłem się dzisiaj z miui 8 do miui 7 Stable (7.5.7.0), żeby nie mieć problemów związanych z tym że miui 8 to jeszcze beta. i co? i nawet na romie Stable telefon wybudza się z dużym opóźnieniem. Czasem kilka, a czasem nawet kilkanaście sekund. O co tu chodzi?! 
Działa wszystko, każdy jeden czujnik, system jest stabilny i nie mam żadnych zastrzeżeń - z resztą tak jak do wszystkich ostatnich romów również na v8, tylko to wybudzanie nadal kuleje. Czasem po takim długim wybudzeniu pojawia się komunikat że Launcher przestał działać. Tak było na MIUI 8 beta i tak samo jest na 7 Stable. Ręce mi opadają.

Edytowane przez johnny1836
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobilem wipe wszystkiego i nie poszło. MiFlashem nie próbowałem. 
Co do romu to Stable 7.5.7.0 dzisiaj wstał na nogi i nie mogę m już niczego zarzucić. Dziwne rzeczy się tu dzieją O.o , ale zobaczymy jak będzie dalej, no i teraz tylko czekam na v8 Stable, które ma pojawić się 16 sierpnia, bo niestety brakuje mi paru funkcji w v7 :/

Edytowane przez johnny1836
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...