Skocz do zawartości

Mi 5 - pytania ogólne - watek zbiorczy


ZduneX25

Rekomendowane odpowiedzi

3 minuty temu, AdamKli napisał:

A jak sprawa z kolorami? Biały i czarny mam do wyboru, obecnie mam białą z2 a jak się prezentuje mi5? Czy to tylko i wyłącznie kwestia gustu? 

Grafika google, filmiki na YouTube (MI5 black, white, gold) - masa tego jest w całej sieci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 31.07.2016 o 12:39, grizzly napisał:

Na wersji 6.7.28 nadal nie działają czujniki. Wytrzymał jeden dzień i już komoas się zablokował:/ Na jakiej ostatniej wersji działały wszystkie czujniki?

A mi właśnie wszystkie czujniki działają na tym romie non stop bez zarzutu, ale za to bywają chwilowe zwiechy telefonu i długie wybudzanie ekranu :/

 

9 minut temu, hopa napisał:

Czy są różne wersje Mi5 3/32GB jeśli chodzi o LTE? Niektórzy sprzedawcy (TopOne) podają pasma B1, B3 i B7, a większość podaje dodatkowo B38, B39, B40 i B41?

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka

Nie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, johnny1836 napisał:

A mi właśnie wszystkie czujniki działają na tym romie non stop bez zarzutu, ale za to bywają chwilowe zwiechy telefonu i długie wybudzanie ekranu :/

Na poprzednim sofcie też Ci długo wybudzało chyba pisałeś, nie? Może spróbuj zrobić wipe całkowite i jeszcze raz zainstalować to oprogramowanie... u mnie wogóle ten problem nie występował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, wtbn napisał:

Na poprzednim sofcie też Ci długo wybudzało chyba pisałeś, nie? Może spróbuj zrobić wipe całkowite i jeszcze raz zainstalować to oprogramowanie... u mnie wogóle ten problem nie występował.

No właśnie na poprzednim było super, wybudzał się bez zastanowienia. Chociaż dzisiaj też zaczął wybudzać się bez żadnego zastanowienia. Restartowałem go około północy bo tak długo musiałem czekać żeby się wybudził, że chyba szybciej by mi wychodziło za każdym razem go restartować -_- Potem po tym restarcie dalej nie spieszyło mu się z wybudzaniem, ale po nocy jak sobie przeleżał pod ładowarką to teraz już żadnych problemów nie mam. Bywało na wcześniejszych romach tak, że przez pierwsze kilka dni po updacie musiał się rozhulać i dopiero zaczynał się wybudzać od razu. Być może teraz też to ma. Dziwna rzecz... Zgłosiłem to na en.miui.com ale tam też nikt nie widzi takiego problemu. Jak się zbiorę w sobie i będę miał chwilę wolnego czasu to chyba przeoram w twrp wszystkie możliwe rzeczy, które można zwipeować i wtedy zobaczę.
Btw. Wiadomo kiedy pierwszy Stable v8?

Edytowane przez johnny1836
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i stałem się szczęśliwym posiadaczem mi5. Posiadam rom miui global 7.3, można normalnie na nim siedzieć czy lepiej zainstalować miui polska? Niby wszystko w porządku udało się ustawić ale w wielu miejscach widzę nie do końca spolszczone menu.

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adamie najlepiej sam sprawdź, możesz zmienić ale nie musisz... Poużywaj kilka dni, jak będziesz zadowolony to nie zmieniaj.

Ja aktualnie z tej wersji korzystam i nie widzę większych problemów, raz na kilka dni przy odblokowywaniu nie chce zaskoczyć czytnik linii, ale po naciśnięciu power i ponownej próbie już działa.

Wytapatalkowane z Mi 5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i stałem się szczęśliwym posiadaczem mi5. Posiadam rom miui global 7.3, można normalnie na nim siedzieć czy lepiej zainstalować miui polska? Niby wszystko w porządku udało się ustawić ale w wielu miejscach widzę nie do końca spolszczone menu.

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

A nie masz czasem fake rom? Bo jest Global 7.5 i powinieneś już taki mieć przez OTA...

Z Mi5 Pro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, AdamKli napisał:

System zaktualizowany, na obecną chwilę brakuje mi opcji kontroli wykorzystania danych. Nigdzie nie widzę nawet wbudowanej aplikacji do monitorowania. Poleci ktoś jakąś z sklepu play?

Jest w ustawieniach SIM. I zmień ROM na miui.eu, bo global jest w połowie nieprzetłumaczony. No chyba, że używasz angielskiego ;) A tak, to trochę taka niedoróbka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

System zaktualizowany, na obecną chwilę brakuje mi opcji kontroli wykorzystania danych. Nigdzie nie widzę nawet wbudowanej aplikacji do monitorowania. Poleci ktoś jakąś z sklepu play?

Panel sterowania - > Dane mobilne (środkowa ikona w pierwszym rzędzie) - > klikasz trybik w prawym górnym rogu i masz wszystko co potrzeba. ;-)

Skrobnięte z Mi5

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Pawlis napisał:

Mi5 ze sklepu Technosa z jakim softem przychodzi? Sklep pewny? Jak wygląda sprawa z GPS?

Masz napisane na stronie : Telefon otrzymują Państwo wraz z fabrycznym (stockowym) oprogramowaniem, które zawiera język angielski oraz Google Play do instalacji z dedykowanej aplikacji  Sklep pewny,ja od nich brałem Mi4 i było wszystko ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś korzysta z launchera xperia? Przesiadłem się z z2 i strasznie się przyzwyczaiłem do tamtego launchera. Niestety mam problem z automatycznym obracaniem pulpitu, mimo wyłączonej opcji obrotu w ustawieniach launchera pulpit nadal się obraca.

Na dniach planuję instalację miuipl, zgodę na odblokowanie BL dostałem po dwóch dniach. Automatyczne będę miał wgrane twrp a jak wygląda sprawa z root i xposed?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, AdamKli napisał:

Czy różnica polega tylko na tym że nie jest w pełni spolszczony? Na razie to nie problem emoji4.png Co do użycia danych to nie widzę u siebie nic takiego. Muszę jeszcze przełożyć kartę do pierwszego slotu bo wsadziłem w drugi. 393036ad1446bb7c39fed0e983cf83fc.jpg9e5a85795f8d8272000c5268cc70356f.jpg

W MIUI 8 zarządzanie danymi mobilnymi jest w ustawieniach SIM poniżej VoLTE... a w 7 już nie pamiętam, ale wydaje mi się, że tak samo było :) 

1 godzinę temu, AdamKli napisał:

Czy ktoś korzysta z launchera xperia? Przesiadłem się z z2 i strasznie się przyzwyczaiłem do tamtego launchera. Niestety mam problem z automatycznym obracaniem pulpitu, mimo wyłączonej opcji obrotu w ustawieniach launchera pulpit nadal się obraca.

Na dniach planuję instalację miuipl, zgodę na odblokowanie BL dostałem po dwóch dniach. Automatyczne będę miał wgrane twrp a jak wygląda sprawa z root i xposed?

Root musisz zainstalować na piechotkę z twrp. 5 min roboty  - ściągasz paczkę SuperSu, instalujesz i masz roota. Co do xposed nie wiem, nie używam, ale ztcp to ktoś już w tym wątku pisał, że da się zainstalować.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, hcboria napisał:

Zamiast zadawać po raz kolejny to pytanie zajrzałbyś do działu pobierania miui

Zamiast tracić czas na taką odpowiedź mógłbyś na nie odpowiedzieć ;) Gdybym znalazł sam to czego szukam to bym nie pytał w miejscu do tego przeznaczonym. Nie znalazłem wzmianki o wersji PRO, albo nieuważnie przeglądałem, stąd też moje pytanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, art12 napisał:

Zamiast tracić czas na taką odpowiedź mógłbyś na nie odpowiedzieć ;) Gdybym znalazł sam to czego szukam to bym nie pytał w miejscu do tego przeznaczonym. Nie znalazłem wzmianki o wersji PRO, albo nieuważnie przeglądałem, stąd też moje pytanie.

Skoro nie znalazłeś ROMu dla pro to jaki płynie z tego wniosek?

Edytowane przez hcboria
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki, że pytałem czy ten z Mi5 będzie działał na pro?

Ludzie, litości i odrobiny dobrej woli a nie odbijania się od ściany. To nie pytanie nr milion jak odblokować bootloadera. To jest forum, a ten wątek służy takim pytaniom.

Czy jest jakiś global w takim razie?

DZIĘKI

Tapatalking Swiftem z Xiaomi Mi5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@art12 ja pobierałem oprogramowanie z tej strony:

http://en.miui.com/download-299.html#443

 

U mnie wszystko poszło pięknie bez problemów od odblokowanie BL aż po instalację MIUI8 ( oczywiście PL ) , troszkę czytania na portalu, forum i obyło się bez powtarzających się pytań. Teraz pora na personalizację pod siebie - to akurat lubię robić :-D

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Że nie ma romów dla Mi5 Pro ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@art12 oj oj już koledzy wyżej dali Ci jasno do zrozumienia że to ten sam rom.

edit: Ile macie wolnej pamięci po zamknięciu wszystkich aplikacji? Obecnie pokazuje mi 1GB z 3 wolne. Na global miałem około 1.5 wolne, czy to normalne?

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...