Skocz do zawartości

Mi 5 - pytania ogólne - watek zbiorczy


ZduneX25

Rekomendowane odpowiedzi

 

46 minut temu, johnny1836 napisał:

Panowie, jeszcze tego nie rozkminiłem. Jaka jest różnica na tą chwilę między romami China dev a Global Dev ?

Pozdr

W China są tylko języki chińskie i ang., brak też Sklepu Play i innych rzeczy od Google.

W Global jest wiele różnych języków, w tym polski, są też rzeczy od Google, w tym Sklep Play.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, latet napisał:

 

W China są tylko języki chińskie i ang., brak też Sklepu Play i innych rzeczy od Google.

W Global jest wiele różnych języków, w tym polski, są też rzeczy od Google, w tym Sklep Play.

Dzięki za konkretną odpowiedź :)

Btw, kto już testuje 6.7.28? Jakie wrażenia względem .21?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czego chcesz to tylko flagowy model. Wstyd ludziom zdjęcia pokazywać bo zawsze wtedy kiedy trzeba to akurat się wyłączają i jak widać nigdy to nie zostanie poprawione bo Xiaomi ma to gdzieś, ważne, że sprzedali, a problemu nie potrafią rozwiązać. Jak zacząłem o tym pisać to wyszło, że mam uszkodzone moje MI5 bo nikomu się to nie zdarza, że mam spieprzony system, że to, że tamto :P a ja dalej będę psioczył na Xiaomi bo powinni się przyznać to tego i wymienić ludziom telefony na wolne od wad skoro zastosowali kiepskie układy czujników i nie da się z tym nic zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Acid napisał:

W sumie już nie. Chyba działa bo wczoraj pobieralem aktualizacje aplikacji Google Play na pełnej prędkości. Znaczy nie wiem ile bo każda apka pobierała się w sekundę więc nawet nie odświeżyło wskazań prędkości.

Z Mi5 Pro

Jeśli aktualizacje były do 50MB to owszem pobiera z maxem każdy plik powyżej tej granicy dalej ciągnie wolno

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na chromie mi też ściąga(na czymś nowszym niż 6.4.21) powoli, więc ani serialu nie pobiorę w miarę szybko, a gdy wyskoczą aktualizacje na google play to łzy w oczach bo trzeba miec czasu od groma.

Ciekawe, że znajomy na RN3Pro i dev globalu nie ma takiego problemu, zaś ja i cała reszta osób na mi5 możemy pobierać do 500KB/s.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio znani sprzedawcy z Ali tzn. Goldi, TopOne, Dreami oferują oficjalny Global ROM z OTA update (poprzednio były to ROMy przerabiane przez nich).

Czy ktoś użytkuje taki oficjalny Global ROM ?

Jak z jakością spolszczenia, stabilnością itd ?

Czy ten ROM oficjalnie zawiera Google Play ?

Czy występuje też "zwężka" na transmisję dla apek Google ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie jestem lata świetlne za wami, ale mam pytanie (długo nie odwiedzałem forum):

Czy Xiaomi Mi5 Pro wersja Ceramic jest już normalnie dostępna? Swego czasu złożyłem pre-order ale wszystko trwało tak długo, że zdecydowałem się na zakup HTC 10. Szczerze powiedziawszy brakuje mi MIUI, niby HTC Sense jak i sam telefon są dobre ale telefony Xiaomi mają coś co mnie urzekło u nie chodzi tu tylko o wcześniej wspomniane MIUI. No i oczywiście najważniejsze pytanie - jak oceniacie Mi5? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zamówiłem koło 13 lipca, zapłaciłem koło 20-21 lipca (jak ktoś będzie płacić kartą kredytową, to niech zwróci uwagę, czy ma ulicę wpisaną np. "ul. Warszawska" czy też "Warszawska" - wpisywałem drugą opcję i nie chciało ruszyć). Napisałem do nich, czy w tym tygodniu wyślą, to napisali, że w przyszłym, bo właśnie wszystkie wyszły. 26 wysłali, 28 miałem już w domu.

Kupowałem z Ibuygou.

Edytowane przez BQB
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio znani sprzedawcy z Ali tzn. Goldi, TopOne, Dreami oferują oficjalny Global ROM z OTA update (poprzednio były to ROMy przerabiane przez nich).

Czy ktoś użytkuje taki oficjalny Global ROM ?

Jak z jakością spolszczenia, stabilnością itd ?

Czy ten ROM oficjalnie zawiera Google Play ?

Czy występuje też "zwężka" na transmisję dla apek Google ?

Użytkuje od czwartku i jest jak najbardziej okej, wygląda na czysty Global. Spolszczenie 99% jedynie zauważyłem angielski w apce aparatu. Sklep play jest plus kilka appek googla wygranych. Wszystko bez jakikolwiek błędów, czujniki działają cały czas, bateria na 7.5.2 4.5 sot intensywnie używając, nie ma żadnych drainow w nocy 1-2% schodzi. Ja jestem zadowolony, póki co nic nie zmieniam. Prędkość pełna pobierania ze sklepu, zobaczymy po miesiącu czy Xunlei się zacznie pytać o kasę :)

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, przymierzam się do zakupu mi5 od sprzedawcy pytono z Konstantynowa Łódzkiego - mam rzut kamieniem więc odebrał bym osobiście.

*Co powinienem wiedzieć przed zakupem? Na co zwrócić uwagę?

*Korzystam z xperi z2 w pełni zmodyfikowanej więc chciałbym mieć możliwość modyfikacji mi5 - czy musi ona posiadać jakiś konkretny rom czy każdy w pełni zmodyfikuję po odblokowaniu bl? 

*Czy mi5 posiada jakieś problemy z którymi borykają się wszyscy użytkownicy?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, AdamKli napisał:

Witam, przymierzam się do zakupu mi5 od sprzedawcy pytono z Konstantynowa Łódzkiego - mam rzut kamieniem więc odebrał bym osobiście.

*Co powinienem wiedzieć przed zakupem? Na co zwrócić uwagę?

*Korzystam z xperi z2 w pełni zmodyfikowanej więc chciałbym mieć możliwość modyfikacji mi5 - czy musi ona posiadać jakiś konkretny rom czy każdy w pełni zmodyfikuję po odblokowaniu bl? 

*Czy mi5 posiada jakieś problemy z którymi borykają się wszyscy użytkownicy?

 

1. Sprecyzuj pytanie

2. Po odblokowaniu bootloadera bedziesz miał możliwosc instalacji miui polska, softu oficjalnego golobal stable luv dev china lub innego zmodyfikowanego softu.

3. Problem w MI5 to softy. Praca nad MI5 ciągle trwa, więc każdy kolejny soft powinien być lepszy. Niektórzy narzekają na to , że MI5 jest delikatny i trzeba uważać by nie uderzyć nim gdzieś bo może skończyć się katastrofą. Sam osobiście czekam na swój telefon i mam nadzieję, że będzie w tym tygodniu, więc wypowiem się na temat jego wytrzymałości.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...