Skocz do zawartości

Mi 5 - pytania ogólne - watek zbiorczy


ZduneX25

Rekomendowane odpowiedzi

45 minut temu, ahr napisał:

To są wszystko romy rozwojowe (od którego zaczyna się alfa 8)? a jaka jest najnowsza wersja stabilna i gdzie ją znajdę?

I mogłeś bardziej precyzyjnie napisać którą warto zainstalować niż podawać całą bibliotekę ;P

ale i tak dziękuję za odpowiedź ;-)

 

45 minut temu, ahr napisał:

5. Jest teoretycznie limit odblokowania jednego urządzenia na 30 dni. Pozwolenie masz bezterminowe, telefon możesz sobie blokować i odblokowywać do woli.

 

29 minut temu, Adamcom napisał:

Raczej powinno być w 5 punkcie napisane co 30 dni a nie na 30 dni.  Niby nic a robi różnicę.

czyli jak to w końcu rozumieć? bezterminowe pozwolenie czy ważne tylko 30 dni?

edit:

"One Mi Account can unlock one phone every 30 days" czyli te 30 dni tyczy się tylko gdybym chciał odblokować więcej urządzeń a jak mam tylko jedno to wystarczy tylko raz i potem już jest cały czas odblokowane i mogę do woli wgrywać romy?

Edytowane przez Drake84pl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz katalog "STABLE RELEASES". ;) A który warto zastosować, to już musiałbyś prześledzić tematy na forum.

W wersjach dev V8 zaczęło się od 6.6.16. Zresztą w każdej nazwie pliku masz informację na jakim MIUI i Androidzie bazuje.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6.7.21 pozytywnie mnie zaskoczył, bateria już 48h trzyma i mam 45%, dużo czytam Legimi, Internet, poczta, więc jestem zadowolony (mi5 Pro).

Co prawda w Legimi mam problem z dotykiem, nie łapie przewracania stron, ale na przyciskach głośności już działa to OK.

Inny mankament to minimalna jasność wyświetlacza w nocy, jest dużo za ciemny !!!!!!, muszę wyłączać automat i rozjaśniać trochę, bo nie da się czytać. Może jest jakiś sposób na ustawienie min. jasności innej albo kalibracji tego czujnika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuję wsparcia/pomocy ! :P 

 

Problem:    Co jakiś czas telefon sam wyszykuje mi GPS ( w sensie że pojawia się ta niby okrągła ikonka na pasku u góry no i mam odpowiednie powiadomienie). 

Głównie chciałem winę za to zwalić na Pokemon Go, bo ikonka tej gry pojawia się przy powiadomieniu o wyszukiwaniu - nawet jak nie gram - ale czasem ikonka jest z Google Play... Wygląda mi to tak jakby po prostu Mi5 co jakiś czas wyszukiwał swoją lokalizację. Nie wiadomo po co. A bateria zapewne przez to leci.

Jak to wyłączyć? Jak ograniczyć? Czy A-GPS może mieć z tym wspólnego? NIC A NIC nie ogarniam. Także proszę kogoś mądrzejszego o wsparcie :P 

Ps. Czy ktoś ma tak że na 2G z włączoną transmisją danych, przestawia na 4G i wtedy nie ma żadnego zasięgu? Dopiero wyłączenie danych komórkowych, i przestawienie na 4G z ponownym włączeniem przesyłu danych.... naprawia to. Nju/Orange

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie. Stoję przed wyborem nowego telefonu. Waham się pomiędzy mi5 32 GB lub 64 GB a Galaxy S7. W Mi5 kusi mnie cena, jednak słyszałem o kilku mankamentach tego telefonu a mianowicie: działanie GPS- na forach znalazłem wiele wątków opisujących problemy z jego działaniem- gubienie fixa, mała ilość połączonych satelit czy długie 'łapanie' fix'a. Druga sprawa to czas pracy na baterii- podobno w pierwszych wersjach softu bateria trzymała kiepsko, jak jest teraz? Głównie interesuje mnie , czy powyższe 'problemy' zostały rozwiązane wraz z aktualizacjami (Mi5 już chyba niejedną dostał). Proszę o odpowiedzi osoby, które już mają ten telefon jakiś czas i mogą mi pomóc w wyborze i rozwianiu wątpliwości :) z góry dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie. Stoję przed wyborem nowego telefonu. Waham się pomiędzy mi5 32 GB lub 64 GB a Galaxy S7. W Mi5 kusi mnie cena, jednak słyszałem o kilku mankamentach tego telefonu a mianowicie: działanie GPS- na forach znalazłem wiele wątków opisujących problemy z jego działaniem- gubienie fixa, mała ilość połączonych satelit czy długie 'łapanie' fix'a. Druga sprawa to czas pracy na baterii- podobno w pierwszych wersjach softu bateria trzymała kiepsko, jak jest teraz? Głównie interesuje mnie , czy powyższe 'problemy' zostały rozwiązane wraz z aktualizacjami (Mi5 już chyba niejedną dostał). Proszę o odpowiedzi osoby, które już mają ten telefon jakiś czas i mogą mi pomóc w wyborze i rozwianiu wątpliwości  z góry dziękuję

Nie mam problemu z GPS. Łapie w kilka sekund i nie gubi. Z baterią też jest dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma sensu screen z gps test samego mi5. Jest dzień że mogę podesłać Ci 21 satelit widzi i 17 w użyciu, innym razem widzi 14 i 10 używa. W gubieniu fixa dużo zalezy od romu, teraz testuje 7.3.4 xiaomi.eu ale było lepiej w 6.4.21 xiaomi.eu.

Dla porównania, w tym samym momencie miałem Samsunga Ace 4 i mi5, Samsung widział 29 satelit 17 używał, mi5 15-16 widział, 9-10 używał. Nie żeby raz bo kilka razy o różnych porach testowałem i za każdym razem mi5 przegrało. Do tego jadąc autobusem z dziewczyną porównałem z iphone 4s. Iphone ładnie prosto po drodze a mi w mi5 rzuca na lewo i prawo (nawet z a-gps). Do tego autobus juz skrecil a gps nadal mysli ze stoje i nagle budzi sie z uspania i rusza nadrabiajac tempo.

Samsung s7 jeden z najlepszych gpsów w telefonach. Do zobaczenia tutaj: http://www.notebookcheck.net/Samsung-Galaxy-S7-Smartphone-Review.160931.0.html z porownaniem do nawigacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie chyba będę musiał zdecydować się na Samsunga jednak. Gdyby nie problemy z GPS niechybnie wziąłbym MI5. Te problemy są spowodowane hardwarem softwarem czy ustawieniami, wiadomo coś? Na zagranicznych forach nic ciekawego nie znalazłem oprócz tego, że wiele osób narzeka na tę funkcję w Mi5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najprościej mówiąc słupki oznaczają satelity w użyciu- 'In use'- 12, tyle samo co słupków. Każdy słupek ma określoną wartość SNR czyli Signal to Noise Ratio czyli stosunek sygnału do zakłóceń. Im wyższy stosunek, tym lepszy sygnał/ dokładniejsza lokalizacja. Im więcej zielonych słupków, tym lepiej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciagle nie traci, co jakis czas, np w tramwaju jak jade, w autobusie jak stane nie tam gdzie trzeba (dla telefonu), jak jade pociagiem flirt ktory kompletnie wygłuszy gps w mi5. Przynajmniej na 7.3.4 xiaomi.eu, 6.4.21 praktycznie nie gubił fixa. Ale co po tym ze nie gubi skoro raz jestem na lewym pasie a drugi raz jade pod prąd albo na dalszym chodniku, bądź jadąc autobusem postanowiłem przejśc przez 5m chodnika i wejśc na środek budynku. Nie "rzuca" mną jeśli chodzę pieszo.

Do tego temperatury mam 15-20 stopni C większe gdy uzywam poprawek sieci (a-gps) niz gdy sam gps.

Jestem też ciekaw jak korzysta się z map google przy predkości (max 500KB/s), bo usługi google tyle max wyciągają w innych romach niż 6.4.21 i 7.3.4.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głównie chodzi mi o to czy na Mi5 można swobodnie korzystać z nawigacji czy Google Maps bez ciągłej utraty lokalizacji (fixa) przez telefon.

Chciałbym Ci powiedzieć że na 100℅ możesz mu zaufać ale kilka osób tutaj zgłaszało problemy. Mogę mówić więc tylko za siebie i za mój egzemplarz. Otóż sporo jeżdżę z mapami Google, biegam z NaviMe i jeszcze nigdy nie doświadczyłem jakiegokolwiek problemu z GPS.

Wysłane z MI5

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo Xiaomi wciska Xunlei. My usuwamy ale wtedy prędkość pobierania z Google play ma limit. Walczymy cały czas by to obejść choć akurat w aktualnym romie działa pełna prędkość także...

Samo zagranie Xiaomi żałosne. Mało kto o tym wie.

Z Mi5 Pro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Acid napisał:

Bo Xiaomi wciska Xunlei. My usuwamy ale wtedy prędkość pobierania z Google play ma limit. Walczymy cały czas by to obejść choć akurat w aktualnym romie działa pełna prędkość także...

Samo zagranie Xiaomi żałosne. Mało kto o tym wie.

Z Mi5 Pro

Rozumiem, dość chamskie i radykalne zagranie firmy. Acid, a jak Twoje doświadczenia z GPS w Mi5?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam skrajnie różne opinie nt GPS w Mi5 i ciągle się waham między Mi5 a S7. Były to mój pierwszy telefon z MIUI ale tego się nie obawiam, gdyż sporo zajmuję się modyfikacjami obecnego telefonu (S4), więc zmiany mi nie straszne :) Myślicie, że warto dorzucić parę złociszy do S7 i mieć pewność (swego rodzaju), że wszystko będzie hulać czy brać Mi5 i mieć nadzieję na aktualizację, która załatwi sprawę? Co byście zrobili na moim miejscu? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt Ci nie powie ci by zrobił na Twoim miejscu, większość tu obecnych wybrało mi5 i są zadowoleni :)

Przyznam że też myślałem nad S7 1 m-c temu ... Ale ze względu że na próbę kupiłem żonie 4 m-ce temu i jest zadowolona, też finalnie się zdecydowałem. Zresztą co Snapdragon to Snapdragon. Zawsze jest CM i pochodne, na te pieruńskie Exynosy ROMów jak na lekarstwo...

Stwierdzam że Samsung mocno ciśnie z ceną, którą nie każdy chce zaakceptować, podobnie jak Apple, ale to już inna bajka.

Wytapatalkowane z Mi 5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi5. Jeśli kupujesz nowy to nie jest to parę złociszy a drugie tyle. Ja swojego nowego kupiłem za 1290 w Chinach. S7 to koło 3k. Jak dla mnie wybór jest prosty. Ale pytasz na forum MIUI więc nie wiem jakiej odpowiedzi oczekujesz :)

Tapatalking Swiftem z Xiaomi Mi5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega chyba dawno zaglądał na portale aukcyjne :) Drugie tyle na pewno nie. Na allegro/olx można dostać nówki/ledwie używane w cenach zaczynających się od 2000zł około. Mi5 w wersji 64 GB w którego celuję to ok 1600-1700zł ze wszystkim (przesyłka, dodatkowe ubezpieczenie). Więc różnica nie taka wielka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.07.2016 o 21:51, b0jan napisał:

Potwierdzam, również mam takie problemy, ale:

mam samochodową ładowarkę Tronsmart (otrzymaną kiedyś gratis, chyba przy zakupie gamepada od Xiaomi), która ma 4 porty usb, w tym jeden QC. Telefon nigdy nie znajduje satelit, gdy jest podłączony do wyjścia QC, przy pozostałych działa normalnie. Dodam jednak, że mam chyba jakąś nie do końca szczelną instalację w aucie, bo jak podłączę do ładującego się telefonu (obojętne już w którym porcie) kabelek Jack do fabrycznego zestawu audio (ford c-max), to cały czas dość mocno "świszczy/buczy". Muszę tylko zaznaczyć, że wcześniej z z LG G2 problemów z GPS na tej samej ładowarce nie było (podłączony do każdego portu znajdował satality), ale buczenie przy ładowaniu i jacku było, chociaż tylko takie dość ciche, w Mi 5 jest takie, że praktycznie muzyki nie słychać.

[edit] zapomniałem napisać o wersji systemu - cały czas siedzę i powyższe dzieją się na ostatnim buildzie v7 od xiaomi.eu (6.5.26)

W aucie zainstaluj sobie "kondensator przeciwzakłóceniowy" przy alternatorze i tego nie będzie. Znaczy zakłóceń, większości :P

Edytowane przez BQB
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Acid napisał:

Bo Xiaomi wciska Xunlei. My usuwamy ale wtedy prędkość pobierania z Google play ma limit. Walczymy cały czas by to obejść choć akurat w aktualnym romie działa pełna prędkość także...

Samo zagranie Xiaomi żałosne. Mało kto o tym wie.

Z Mi5 Pro

No wreszcie konkretna informacja. Czyli jednak moja ankieta na oficjalce http://en.miui.com/forum.php?mod=viewthread&tid=311688&page=1#pid5728256 była trafiona ;)

Ala na na najnowszym, przynajmniej u mnie, niestety dalej jest limit.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...