Skocz do zawartości

Mi 5 - pytania ogólne - watek zbiorczy


ZduneX25

Rekomendowane odpowiedzi

@grizzly nie ma znaczenia kolor obudowy :) Robimy sobie żarty z tego. Fakt jest taki, że czujniki się wyłączają i potrafi to wkurzyć ale dopóki dzieje się tak rzadko to da się przeżyć. U mnie dzisiaj tylko 7 razy to się zdarzyło więc uznaję to za mało istotne :)

Najgorsze, jest to, że wyłączają się wszystkie możliwe czujniki, nie tylko położenia. Nie da się też wybudzić telefonu przet tap2wake, przestaje poprawnie działać proximity sensor. Bug w sofcie jest i mam nadzieję, że szybko zostanie poprawiony chociaż patrząc po RN3P to Xiaomi olewa takie poprawki bo tam od początku wyłączają się czujniki i żaden soft do tej pory tego nie naprawił.

Edytowane przez sp4ubw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeglądam fora i szczerze mówiąc zgłupiałem a chciałbym wgrać najnowszy dostepny Stabilny Soft MIUI7, na chwilę obecną mam Stable 7.2.13.0 (MiFlash_xiaomi.eu_gemini_v7.2.13.0.MAACNDB_6.0)

Na Xiaomi.eu znalazłem coś takiego https://www.androidfilehost.com/?w=files&flid=36337

Problem pojawia się gdy trzeba wybrać soft bo kompletnie nie rozumiem oznaczeń w stylu  MAACNDB, LAJCNDD czy też KHCCNDD

Edytowane przez Gruchi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używał ktoś z Was motywu Android N? Jako, że wspiera MIUI 8 jest możliwość przełączenia się na MiSpace pociągnięciem dwoma palcami w dół. Jednak z defaultu ta opcja jest włączona, nawet jeśli nie mam włączonego drugiego profilu w ustawieniach. Da się to wyłączyć? Czy to taki ficzer tego motywu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, hcboria napisał:

z google play dalej max 500kB/s, robi się to irytujące

Spróbuj 6.4.21. Pomogło to jednemu z wolnym pobieraniem.  Sam go mam od początku i tak jak wspominałem. Problemów z niczym nie mam.  

 

4 godziny temu, sp4ubw napisał:

Uhm, tak :) Wyłączają się u wszystkich tylko nie wszyscy to wiedzą.

No ja tego nie wiem. Obracanie,  gps,  podświetlenie działa zawsze i kiedy tylko mam potrzebę z tego korzystać.  Ale dobra. Nie działa u nikogo i mamy halucynacje,  że nam działa. Trafiłeś na gowniana sztukę i przez pryzmat niej wnioskujesz,  że każdemu nie działa.  Logika w stylu ja i sąsiad zarabiamy minimalna to znaczy,  że w całej Polsce się tyle zarabia 

Edytowane przez stereo0
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, stereo0 napisał:

Spróbuj 6.4.21. Pomogło to jednemu z wolnym pobieraniem.  Sam go mam od początku i tak jak wspominałem. Problemów z niczym nie mam. 

nie chce mi się teraz już wracać do starych wersji - za dużo zabawy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wnioskuję, wiem, że tak jest. Nie ma sensu kontynuować tego tematu bo próbujecie mi coś udowodnić, a ja mam to gdzieś. Po prostu są błędy. Ktoś zapytał o opinię więc podałem swoją w oparciu o wiele for i własne spostrzeżenia i tyle. Już widzę głupią minę tych co piszą, że wszystko super jak za dzień czy tydzień, nagle im się coś wyłączy :P:

PS. nie mam jednej sztuki MI5.

Edytowane przez sp4ubw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, sp4ubw napisał:

Nie wnioskuję, wiem, że tak jest. Nie ma sensu kontynuować tego tematu bo próbujecie mi coś udowodnić, a ja mam to gdzieś. Po prostu są błędy. Ktoś zapytał o opinię więc podałem swoją w oparciu o wiele for i własne spostrzeżenia i tyle. Już widzę głupią minę tych co piszą, że wszystko super jak za dzień czy tydzień, nagle im się coś wyłączy :P:

PS. nie mam jednej sztuki MI5.

Nie masz jednej,  a na każdej masz to samo dziadostwo wgrane,  albo sam nie wiem co spieprzyles. Telefon mam już prawie 2 miesiące i zero problemów.  To moja opinia. Okej raz się zawiesił czujnik obrotu. Jeden restart i już miesiąc spokoju.  Koniec dyskusji. Faktem jest,  że xiaomi nie ogarnia systemu. Cieszę się,  że są fani,  którzy go naprowadzaja na prostą tylko szkoda,  że nie u każdego działa to tak samo fajnie jak powinno 

@hcboria ale jak Cie najdzie ochota to polecam ;)  jest na stronie głównej w instrukcji instalacji miui

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się składa, że nic nie spieprzyłem :P Każdy ma inny soft i na każdym są te problemy. Sam wcześniej pisałeś, że działa zawsze, teraz się poprawiłeś, że raz się wyłączyło :P Hmm, może coś spieprzyłeś, a może mam rację :)

Wystarczy spełnić kilka warunków i na 100% wyłączy się obrót, można też nie trafić w to i mieć pewność, że działa ale to nie oznaka, że działa poprawnie tylko, że podczas używania nie trafiamy na konfigurację, która powoduje wyłączenie. Cała filozofia.

 

 

Edytowane przez sp4ubw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po całodziennych męczarniach (i zszarpanych nerwach) jakoś udało mi się w końcu wgrać polski rom (xiaomi.eu 7.2.13.0) za pomocą miflash (i nie było to takie łatwe jak się wydawało czytając wasz poradnik ;P ), jednak mam jeszcze kilka drobnych pytań:

1) xiaomi.eu 7.2.13.0 to jak mniemam nie najnowszy stabilny rom, jaki jest najnowszy (i gdzie go znaleźć)?

2) 6.7.21 to najnowszy rozwojowy rom miui 8 alfa?

3) wiem że każdy się co rusz o to pyta, ale jaki rom polecacie aktualnie zainstalować? taki który jest najbardziej stabilny i w którym nie działa najmniej rzeczy, chodzi mi o taki na którym mógłbym posiedzieć dłużej i aktualizować tak raz w miesiącu lub gdy pojawi się lepsza w miarę stabilna wersja.

4) pomimo udanej instalacji polskiego romu, mam problemy z sterownikami - "mój komputer" nie wykrywa telefonu podpiętego pod usb (w normalnym trybie), w menadżerze urządzeń pojawiają się dwie pozycje po podpięciu telefonu (w normalnym trybie): Inne urządzenia - ADB Interface i Urządzenia przenośne - MTP obydwie z żółta ikonką że nie działają tak jak powinny. W trybie Fastboot telefon jest wykrywany poprawnie jako Android Phone - Android Bootloader Interface (bez żółtej ikonki). MI PC Suite również nie wykrywa mi telefonu. Instalowałem sterowniki z różnych źródeł i nic nie pomogło, ma ktoś z was jakiś pomysł jak to doprowadzić do porządku? dodam że system to win7 i że po podłączeniu telefonu (w trybie normalnym) za każdym razem pojawia się monit o instalacji sterowników urządzenia a chwilę później informacja o niepowodzeniu tej instalacji, a i w telefonie jest włączona opcja debugowania usb.

5) i jeszcze takie pytanko na koniec, gdzieś mi śmignęło przed oczami że odblokowany bootloader jest ważny tylko przez 30 dni, czy to znaczy że przez 30 dni mogę sobie instalować romy do woli (przez TWRP lub aplikację aktualizacji) zaś gdy będę chciał wgrać nowy rom po upływie 30 dni to będę musiał ponownie pisać z prośbą o odblokowanie bootloadera? a gdy już ją otrzymam to normalnie instalować przez TWRP lub apkę (innymi słowy pominąć krok z miflashem)?

Z góry serdecznie dziękuję za wszelką pomoc.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...