Skocz do zawartości

Mi 5 - pytania ogólne - watek zbiorczy


ZduneX25

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie dalej jestem na 6.4.21 eu czy jest na dzień dzisiejszy wersja oczywiscie wyższa ale również stabilna i z nie gorzej trzymająca bateria? Pytanie kieruję do osób które miały moja wersje i przeszły wymieniane na forum. Z góry dziękuję za odpowiedź.

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Zrób pełną kopię TWRP i sprawdź. U mnie jest lepiej z baterią na v8 niż było na v7.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, grizzly napisał:

Zrobiłem factory reset i nadal po jakimś czasie blokuje się czujnik. Np kompas stoi w miejscu...

no to ja mam chyba popsuty telefon bo u mnie jest ok, aczkolwiek północ to widzi tak z lekkim przymrużeniem oka ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W końcu znalazłem przyczynę niedziałającego GPS. W moim mi5 gps nidgy nie złapie fixa kiedy jest podłączony do ładowarki, bez ładowarki jest wszystko ok. Dlatego miałem tyle problemów z nawigacja w samochodzie. Ktoś spotkał się z podobną przypadłościa? Problem na każdej wersji MIUI 8 jaka miałem włącznie z 6.7.14, na v7 nie testowałem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W końcu znalazłem przyczynę niedziałającego GPS. W moim mi5 gps nidgy nie złapie fixa kiedy jest podłączony do ładowarki, bez ładowarki jest wszystko ok. Dlatego miałem tyle problemów z nawigacja w samochodzie. Ktoś spotkał się z podobną przypadłościa? Problem na każdej wersji MIUI 8 jaka miałem włącznie z 6.7.14, na v7 nie testowałem. 

W czasie jazdy mój Mi5 jest cały czas podpięty do ładowarki i nawigacja zawsze działa. Nawigacja z użyciem GPS rzecz jasna. Może zmień ładowarkę na inną ? Może jakieś zakłócenia czy coś, może kabel ?

Wysłane z MI5

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W końcu znalazłem przyczynę niedziałającego GPS. W moim mi5 gps nidgy nie złapie fixa kiedy jest podłączony do ładowarki, bez ładowarki jest wszystko ok. Dlatego miałem tyle problemów z nawigacja w samochodzie. Ktoś spotkał się z podobną przypadłościa? Problem na każdej wersji MIUI 8 jaka miałem włącznie z 6.7.14, na v7 nie testowałem. 

U mnie działa a gdzieś widziałem, że ktoś miał problem kiedy podłączył do ładowarki QC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam, również mam takie problemy, ale:

mam samochodową ładowarkę Tronsmart (otrzymaną kiedyś gratis, chyba przy zakupie gamepada od Xiaomi), która ma 4 porty usb, w tym jeden QC. Telefon nigdy nie znajduje satelit, gdy jest podłączony do wyjścia QC, przy pozostałych działa normalnie. Dodam jednak, że mam chyba jakąś nie do końca szczelną instalację w aucie, bo jak podłączę do ładującego się telefonu (obojętne już w którym porcie) kabelek Jack do fabrycznego zestawu audio (ford c-max), to cały czas dość mocno "świszczy/buczy". Muszę tylko zaznaczyć, że wcześniej z z LG G2 problemów z GPS na tej samej ładowarce nie było (podłączony do każdego portu znajdował satality), ale buczenie przy ładowaniu i jacku było, chociaż tylko takie dość ciche, w Mi 5 jest takie, że praktycznie muzyki nie słychać.

[edit] zapomniałem napisać o wersji systemu - cały czas siedzę i powyższe dzieją się na ostatnim buildzie v7 od xiaomi.eu (6.5.26)

Edytowane przez b0jan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, ciechuu napisał:

Cześć,

jak sprawuje się Mi5 w połączeniu z zestawem głośnomówiącym w samochodzie (np. Parrot). Nie ma problemu z parowaniem?

Ja mam jakiegoś parrota w aucie i żadnych problemów z Mi5, ładnie chodzi. Używam xiaomi.eu 6.7.11 w tej chwili, ale na starszych też śmigał...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, grizzly napisał:

U mnie działa a gdzieś widziałem, że ktoś miał problem kiedy podłączył do ładowarki QC.

Właśnie mam ładowarkę qc 2.0. Spróbuję ze zwykła. Dzięki. 

15 godzin temu, b0jan napisał:

Potwierdzam, również mam takie problemy, ale:

mam samochodową ładowarkę Tronsmart (otrzymaną kiedyś gratis, chyba przy zakupie gamepada od Xiaomi), która ma 4 porty usb, w tym jeden QC. Telefon nigdy nie znajduje satelit, gdy jest podłączony do wyjścia QC, przy pozostałych działa normalnie. Dodam jednak, że mam chyba jakąś nie do końca szczelną instalację w aucie, bo jak podłączę do ładującego się telefonu (obojętne już w którym porcie) kabelek Jack do fabrycznego zestawu audio (ford c-max), to cały czas dość mocno "świszczy/buczy". Muszę tylko zaznaczyć, że wcześniej z z LG G2 problemów z GPS na tej samej ładowarce nie było (podłączony do każdego portu znajdował satality), ale buczenie przy ładowaniu i jacku było, chociaż tylko takie dość ciche, w Mi 5 jest takie, że praktycznie muzyki nie słychać.

[edit] zapomniałem napisać o wersji systemu - cały czas siedzę i powyższe dzieją się na ostatnim buildzie v7 od xiaomi.eu (6.5.26)

Dzięki za cenne info, czyli to nie problem z systemem. Będę próbować na innych ładowarkach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy istnieje i jeżeli tak to która to wersja miui na której wszystko w telefonie działa (najlepiej żeby była ze spolszczeniem)? Czytam i są problemy z takimi pierdołami nawet jak budzik (oczywiście są też poważniejsze). Zastanawiam się nad kupnem telefonu ale nie chciał bym żeby coś w nim nie działało :) lub żeby przestało w momencie w którym będę tej funkcji najbardziej potrzebował.

System oczywiście nie musi być najnowszy byle był stabilny, czy taki już istnieje(i nie ma chińskich śmieci)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma MIUI gdzie wszystko działa bez zarzutu. 6.4.21 xiaomi.eu ma problem z autoobracaniem i czujnikami pomaga restart, problem z przelaczaniem tapet blokady, cieply telefon przy a-gps, na samym gps ok, ale cała reszta wydaje się ok.

Choć spróbowałbym jeszcze 7.3.4 xiaomi.eu na dluzej, bo mialem tylko chwile, ale moze za miesiac.

Edytowane przez Bohyn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, ramza napisał:

Panowie czy istnieje i jeżeli tak to która to wersja miui na której wszystko w telefonie działa (najlepiej żeby była ze spolszczeniem)? Czytam i są problemy z takimi pierdołami nawet jak budzik (oczywiście są też poważniejsze). Zastanawiam się nad kupnem telefonu ale nie chciał bym żeby coś w nim nie działało :) lub żeby przestało w momencie w którym będę tej funkcji najbardziej potrzebował.

System oczywiście nie musi być najnowszy byle był stabilny, czy taki już istnieje(i nie ma chińskich śmieci)?

Poczekaj pół roku i wtedy kup. Obecnie jest tyle błędów, że ciężko nie irytować się używając. Chociaż śledząc poprawki - hmm, poczekaj rok :)

O ile sprzęt jest nieźle zrobiony o tyle softy to typowa chińszczyzna. Zrobione prędko i na odwal, niestety.

Edytowane przez sp4ubw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie telefon wydaje się być bardzo fajny ale nie byłbym z niego zadowolony gdyby coś nie działało jak powinno. Chyba jednak się wstrzymam jeszcze jakiś czas ewentualnie jestem też skłonny iść w stronę Huawei P9. Dzięki za odpowiedzi i pomoc, jeżeli ktoś jeszcze ma coś do dodania to chętnie poczytam :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ramza, tragicznie też nie jest :) jeśli nie przeszkadzają Ci losowe restarty, cykliczne wyłączenia wszystkich możliwych czujników włącznie z wybudzaniem ekranu prze tapanie czy obrót ekranu albo brak regulacji jasności ewentualnie wyłączający się BT lub zdarzające się zaniki dotyku czy lagi w obsłudze przycisku home i drobne problemy z grami w postaci niemożności grania to śmiało możesz kupować :)

Poza tym ten model jest dobry, uczy, że nie można bezgranicznie wierzyć, że coś powinno działać. Musiałem uruchomić starego SEK770i, żeby więcej nie zaspać do pracy. :) Są - jak widzisz - zalety posiadania flagowca od Xiaomi.

Swoją drogą, ostatnio u koleżanki w Alcatelu coś się zawiesiło - po prawie dwóch latach niewyłączania telefonu - musi jakiś kiepski soft ma w nim :P

Edytowane przez sp4ubw
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, sp4ubw napisał:

@ramza, tragicznie też nie jest :) jeśli nie przeszkadzają Ci losowe restarty, cykliczne wyłączenia wszystkich możliwych czujników włącznie z wybudzaniem ekranu prze tapanie czy obrót ekranu albo brak regulacji jasności ewentualnie wyłączający się BT lub zdarzające się zaniki dotyku czy lagi w obsłudze przycisku home i drobne problemy z grami w postaci niemożności grania to śmiało możesz kupować :)

Poza tym ten model jest dobry, uczy, że nie można bezgranicznie wierzyć, że coś powinno działać. Musiałem uruchomić starego SEK770i, żeby więcej nie zaspać do pracy. :) Są - jak widzisz - zalety posiadania flagowca od Xiaomi.

Swoją drogą, ostatnio u koleżanki w Alcatelu coś się zawiesiło - po prawie dwóch latach niewyłączania telefonu - musi jakiś kiepski soft ma w nim :P

Na moim egzemplarzu, tak się składa, że wszystko z Twojej listy działa poprawnie. Jedyne czego nie jestem pewien to gry. Znaczy nie wiem które gry Ci nie działają.

A i dodam, bo nie napisałeś, GPS również działa całkiem dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, sp4ubw napisał:

@ramza, tragicznie też nie jest :) jeśli nie przeszkadzają Ci losowe restarty, cykliczne wyłączenia wszystkich możliwych czujników włącznie z wybudzaniem ekranu prze tapanie czy obrót ekranu albo brak regulacji jasności ewentualnie wyłączający się BT lub zdarzające się zaniki dotyku czy lagi w obsłudze przycisku home i drobne problemy z grami w postaci niemożności grania to śmiało możesz kupować :)

Poza tym ten model jest dobry, uczy, że nie można bezgranicznie wierzyć, że coś powinno działać. Musiałem uruchomić starego SEK770i, żeby więcej nie zaspać do pracy. :) Są - jak widzisz - zalety posiadania flagowca od Xiaomi.

Swoją drogą, ostatnio u koleżanki w Alcatelu coś się zawiesiło - po prawie dwóch latach niewyłączania telefonu - musi jakiś kiepski soft ma w nim :P

e pitolenie u mnie nic z powyższych nie występuje, jedyną wkurzającą rzeczą jest wolny downloading z google play ale to akurat da się przeżyć jeśli codziennie nie instaluje się kilku wielkogabarytowych gier ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, hcboria napisał:

e pitolenie u mnie nic z powyższych nie występuje, jedyną wkurzającą rzeczą jest wolny downloading z google play ale to akurat da się przeżyć jeśli codziennie nie instaluje się kilku wielkogabarytowych gier ;)

a u mnie nie występują żadne z powyższych problemów, a z google play takie gta san andreas pobiera w kilka chwil:) polecam 6.4.21 w tym romie nie ma problemu z wolnym pobieraniem z google play, ani żadnego innego(przynajmniej nie zbadałem, a problem z obracaniem ekranu załatwił restart telefonu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również nie zauważyłem żadnych z powyższych problemów w swoim mi5 który użytkuje często od 3 tyg, jeszcze ani razu do pracy nie zaspałem ;) pobieranie z google play bez problemów jedynie instalacja większych aplikacji (w porównaniu do s6) trwa sporo więcej. GPS sprawuję się naprawdę znakomicie (trasa 1300 km z brakiem sygnału jedynie w tunelach). Jedyny moment w którym telefon był dość ciepły to 1 instalacja nowego systemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, zielonyBB napisał:

Bo tylko wersje białe, 32, są ok :)

Mam black ceramic i z błędów to tylko auto obracanie (zwyczajny uruchom ponownie telefon pomaga) oraz wolniejsze pobieranie dużych plików z google play i tyle 

Edytowane przez Bobson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...