Skocz do zawartości

Mi 5 - pytania ogólne - watek zbiorczy


ZduneX25

Rekomendowane odpowiedzi

No na ładowarce przecież jest model napisany, chyba że masz jakąś nie od xiaomi no to niekoniecznie. Tam są napisy gdzie bolce do wtykania.

Z moim Mi5 z IBG dostałem ładowarkę MDY-08-EH więc chyba oryginał od xiaomi...

Edytowane przez wtbn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Bohyn napisał:

Potestuj bez a-gps z pół dnia i zobacz czy bedziesz czuł różnicę. Ja u siebie czuję i ostatecznie a-gps uruchamiam tylko wtedy gdy gps ma jakiś problem, czyli bardzo rzadko.

Chce chwile sobie potestowac global dev i stable.

@Acid

Najpierw instalowac oficjalny global dev a pozniej na niego przez update wersje stable czy odwrotnie? Bo mam tylko jedno odblokowanie bootloadera, żeby wrócić do xiaomi.eu

Nie rozumiem. Byłes już na xiaomi.eu a teraz nie? Do odblokowania BL nie trzeba dev czy stable konkretnie. Da się na każdym nie śmieciowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wygląda u was czas ładowania? Mi od 0-25 % ładuje w około pół godziny na wyłączonym ekranie. Wydaje się że według qc 3.0 powinno odbywać się to dużo szybciej. Jak to u was wygląda? Oczywiście wszystko na oryginalnej ładowarce MDY-08-EH.

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam xiaomi.eu ale chce zobaczyc dev i global official, aby samemu wyrobić zdanie. Tylko się zastanawiam czy nie będzie jakiś problemów zmiany romu przez aplikacje update jak np z china stable na global stable.

Mi w 30min na qc 2.0 ładuje 50-60% baterii od 0%, ale potem znacznie spada i do 100% już 1,5h

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Acid, napisz proszę jak się sprawuje Ci bateria po tych 3 m-cach ładowania na QC3, mam w domu jeden mi5 od >2 m-cy

i codziennie ładowany dołączoną ładowarką. Nie widać degradacji baterii. Pewnie to krótki czas, ale w poprzednim NOTE 4 miałem wyłączone szybkie ładowanie. Tak się zastanawiam jak to będzie wyglądało po 1 roku. Samsung jednak wycofał się z tego rozwiązania. Daje możliwość wyboru użytkownikowi jak ładować.

Proszę o konstruktywne uwagi.

Wytapatalkowane z Mi 5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tylko Amperaż (A) jest wyznacznikiem QC 3.0, w tej technologi chodzi o znacznie większe podawane Wolty (V). Chyba nie widziałem ładowarki która by podawała 2,5A przy 12V na QC 3.0.

Ładowarka od Xiaomi przy 12V ma 1,5A, tutaj fota

Samsung wycofał się z szybkiego ładowania? Hmm, w najnowszym modelu zastosował swoje, bo ma swój procek. Pamiętajmy, ze QC 2.0, QC 3.0 są tylko dla procków Qualcomm.

Edytowane przez Bohyn
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bohyn, chodzi o to że w S6 domyślnie było tak jak obecnie w mi5 QC włączone, nie było opcji żeby to wyłączyć. W nowym sofcie dla S6 już jest taka możliwość. W S7 też. Coś go do tego kroku skłoniło. Nie wierzę że prośby userów, pewnie dużo baterii szło na gwarancję, a jak wiemy trwa ona tylko 6 m-cy...

Wytapatalkowane z Mi 5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, marcus1212 napisał:

Acid, napisz proszę jak się sprawuje Ci bateria po tych 3 m-cach ładowania na QC3, mam w domu jeden mi5 od >2 m-cy

Ja nie rozumiem w ogóle sensu dyskusji. Co mam powiedzieć? Jaka degradacja baterii? Jak się sprawuje? Nie wiem... normalnie. Chociaż ja nie korzystam praktycznie z ładowarki QC bo mam przy kompie podstawkę z USB i najczęściej telefon siedzi na tym (przez noc ostatnio nie ładuję bo mi ładnie trzyma bateria). Ale jak ładuję czasem na tej oryginalnej to... no szybko się ładuje. Tyle.

A degradacje czy coś tam to mity. Naczytaliście się bzdur. Korzystajcie z telefonów normalnie i tyle. Prędzej wymienisz telefon na jakiś inny niż coś się stanie z baterią.

16 minut temu, marcus1212 napisał:

Nie wierzę że prośby userów, pewnie dużo baterii szło na gwarancję, a jak wiemy trwa ona tylko 6 m-cy...

To ładuj sobie MI5 przez usb, ładowarką qc 2, podstawką czymkolwiek. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@marcus1212

s6 na rynek polski też nie miało snapdragona...

w internecie można wyszukać rzetelne testy qc 2.0 i qc 3.0, jak dobrze pamiętam różnica między ładowaniem z portu usb 0,5A a qc 3.0 12V 1,5A było kilka procent długości żywotności baterii, czyli minimalnie. Zwlaszcza ze malo kto teraz laduje 0,5A, bo producenci czesto juz 2A daja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6.7.14 zainstalowany i co? Biegam (trasa długa - 28 km) człowiek w takiej sytuacji jest bardzo zdany na telefon. Odpalone endomondo i Spotify. W pewnym momencie chce sprawdzić przygotowana wcześniej trasę (miałem link na poczcie w Gmailu) włączam link, włącza się mapa i co? Słyszę brak muzyki. Oczywiście domyślam się że endomondo też wysiadło. Włączam endomondo i faktycznie komunikat o tym że nastąpiło krytyczne zamknięcie. Sytuacja jak w czarnej komedii. Włączam jeszcze raz endomondo i Spotify. Po kilku minutach znów cisza. Sytuacja już do końca biegu wygląda podobnie. Ciągłe wyłączenia. Kto nie biega nie zrozumie mojej irytacji...

Po za tym nie działa te qc 3.0, które w moim przypadku jest ważne. Czujniki warjują, jasność jest praktycznie cały czas na tym samym poziomie. Automatu tu nie widać. Miałem Redmi Note Lte później kupiłem Mi Note Pro i Mi5 i muszę przyznać że z sędziwego staruszka Redmi Note byłem dużo bardziej zadowolony. Albo mój egzemplarz ma jakąś wadę albo te softy są tak bardzo niedopracowane. Zarządzenie ramem to jest katastrofa! Bateria też 3.5 h SoT.

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, marcus1212 napisał:

Głośnik multimedialny jest tylko po stronie prawej, niestety jest przeciętny. Często nie wyrabia, no i mogłyby być trochę głośniejszy. Nie ma tragedii, ale szału też nie...

Wytapatalkowane z Mi 5

Daje radę, jak w większości smartphone`ów :) to nie czasy k750i@w800i kiedy można było sterowniki dźwięku wgrać lepsze :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie dalej jestem na 6.4.21 eu czy jest na dzień dzisiejszy wersja oczywiscie wyższa ale również stabilna i z nie gorzej trzymająca bateria? Pytanie kieruję do osób które miały moja wersje i przeszły wymieniane na forum. Z góry dziękuję za odpowiedź.

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...