Skocz do zawartości

Mi 5 - pytania ogólne - watek zbiorczy


ZduneX25

Rekomendowane odpowiedzi

12 godzin temu, marcus1212 napisał:

Właśnie przeszedłem z Note 4.

 

A zdradzisz co Cię do tego skłoniło?

Ja przeszedłem na mi5 z htc m8 i jedyne zalety mi5 to dualsim i wydajność (ale jako, że nie gram, to jej nie odczuwam).

Dla odmiany htc działało dużo dłużej na baterii, miało o niebo lepszy gps i lepsze głośniki.

Przy codziennym używaniu, nie odczuwam jakiejkolwiek różnicy w działaniu aplikacji, które na m8 działały płynnie tak jak na mi5.

 

Obecnie łazi mi po głowie zmiana mi5 na htc 10, ale już widziałem dużo opinii, że w nim gps jest tak samo spieprzony jak w mi5 :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zdradzisz co Cię do tego skłoniło?

Ja przeszedłem na mi5 z htc m8 i jedyne zalety mi5 to dualsim i wydajność (ale jako, że nie gram, to jej nie odczuwam).

Dla odmiany htc działało dużo dłużej na baterii, miało o niebo lepszy gps i lepsze głośniki.

Przy codziennym używaniu, nie odczuwam jakiejkolwiek różnicy w działaniu aplikacji, które na m8 działały płynnie tak jak na mi5.

 

Obecnie łazi mi po głowie zmiana mi5 na htc 10, ale już widziałem dużo opinii, że w nim gps jest tak samo spieprzony jak w mi5

Wow. M8 trzyma dłużej na baterii? Jaki masz rom w mi5?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja ostatnio w mi5 mam sot od 7 do 8h.  Nie wiem.  Może jakiś popsuty mi5 mam.  Ale może też przez to,  że nie rzuciłem się na alfe bete miui8 jak większość,  która nawet nie wie,  że to beta i nie wszystko działa tam jak powinno 

Screenshot_2016-07-02-09-45-17_com.miui.securitycenter.png

Screenshot_2016-07-02-09-44-58_com.miui.securitycenter.png

Screenshot_2016-07-02-09-44-54_com.miui.securitycenter.png

Edytowane przez stereo0
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 9.07.2016 o 04:20, Mayex napisał:

Nie jest to normalne. Producent podaje 3000mAh, więc tyle powinno być od 4,2V do jakichś 3,5V kiedy następuje "padniecie" dołączając straty wychodzi ze na mierniku powinno być jakieś 3500mAh, więc albo Xiaomi leci w kulki, albo elektronika od ładowania zglupiala i musi dojść powoli do siebie. Jest jeszcze możliwość że na wyłączonym tel, ładowanie nie jest do 100%

Ok, w takim razie sprawdze to jeszcze jak będe miał możliwość, ale wydawało mi się że podawana jest całkowita pojemność ogniwa, a nie tylko ta "użyteczna".

 

21 godzin temu, marcus1212 napisał:

Jestem zwolennikiem jednak trochę wolniejszego ładowania telefonu , zwłaszcza gdy jadę autem i grzeje słońce na telefon w uchwycie. Jakoś Samsung wycofał się z tego pomysłu i daje opcję wyłączenia tego ficzera.

Wytapatalkowane z Mi 5

Ale jesteś świadomy tego że QC bazuje właśnie na ciągłych pomiarach temperatury, więc jak telefon jest dogrzewany przez słońce, to nie ładuje go tak ostro, prawda? Dla mnie opcja wyłączenia QC jest równie użyteczna jak "zoom cyfrowy".

Edytowane przez wtbn
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie i Panowie, zamierzam zmienić RN3P na MI5 i pytanie: jak działa stabilizacja w trybie robienia zdjęć? RN3P nie ma jej i przydałaby się. Interesują mnie zdjęcia w gorszych warunkach oświetleniowych. Zapewne testowaliście to i możecie podpowiedzieć czy warto zmienić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, pawel.sierzant.h napisał:

z jakiej szybki jest mi 5pro bo 2 miesiące i mam b

niewyczowalne ledwo widoczne ryski na wyświetlaczu

 

Gorilla Glass wersja pińcet (czy tam 4), które można zarysować chociażby piaskiem. Ja używałem 1 lub 2 dni bez szkła naklejonego i też takie mikro ryski zobaczyłem przy przyklejaniu. Generalnie trzeba sobie kupić szkło naklejane, zawsze, do każdego telefonu. Bo gorilla gorillą, ale fizyki niestety nie przeskoczymy.

Edytowane przez wtbn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, stereo0 napisał:

To ja ostatnio w mi5 mam sot od 7 do 8h.  Nie wiem.  Może jakiś popsuty mi5 mam.  Ale może też przez to,  że nie rzuciłem się na alfe bete miui8 jak większość,  która nawet nie wie,  że to beta i nie wszystko działa tam jak powinno 

(...)

Ja się rzuciłem na tą alfe-bete jak pies na kości bo to był po prostu najnowszy dostępny ROM, i nie mam problemów z baterią, 1,5 dnia z palcem w d. trzyma, ale bugi są gdzieniegdzie, fakt. Ale porównując MIUI8 z MIUI7 (na mi4c mojej dziewczyny) to jednak widzę że ma pare fajnych bajerów to MIUI8. Co do romów to uważam że najlepiej używać w miarę najjnowszych, chyba że jakieś duże wpadki robią przy release... (przy obecnym największa to chyba te problemy z apką aparatu, tak to wszystko chodzi super).

 

4 minuty temu, sp4ubw napisał:

Ktoś mi odpowie w temacie stabilizacji podczas robienia zdjęć?

 

Jak robisz fotkę równocześnie ruszając aparatem, to wiadomo że nie wyjdzie ostre. Ale generalnie wychodzą całkiem niezłe te zdjęcia - naczytałem się negatywnych opinii o tym aparacie i wg. mnie wcale nie jest tak źle. W nocy też nie ma tragedii. Ale nie spodziewaj się fotek jak z jakichś drogich, profesjonalnych aparatów :D

Edytowane przez wtbn
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Acid, dzięki. Czyli czas zmienić. O to mi chodziło. :)

@wtbn, też dzięki. Wszystko rozumiem, chodziło mi czy działa i czy poprawia. Nigdzie nie jest napisane o ile EV można poprawić przez to ale zakładam, że działa jak w innych telefonach, czyli po prostu jest lepiej niż bez. :)

Zawodowo jestem fotografem więc mam czym robić zdjęcia (i je robię), potrzeba mi coś ze stabilizacją od Xiaomi i stąd pytanie.

Edytowane przez sp4ubw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, sp4ubw napisał:

@Acid, dzięki. Czyli czas zmienić. O to mi chodziło. :)

@wtbn, też dzięki. Wszystko rozumiem, chodziło mi czy działa i czy poprawia. Nigdzie nie jest napisane o ile EV można poprawić przez to ale zakładam, że działa jak w innych telefonach, czyli po prostu jest lepiej niż bez. :)

Zawodowo jestem fotografem więc mam czym robić zdjęcia (i je robię), potrzeba mi coś ze stabilizacją od Xiaomi i stąd pytanie.

Też się zajmuję fotografią i na codzień pracuje na puszkach z FF. 

Muszę przyznać że sama jakość obrazka jak i stabilizacja jest całkiem OK, ale pamiętajmy że to tylko telefon.

 

Edytowane przez Poohacz79
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Przymierzam się do zakupu telefonu i ze względu na wymiary, usb-c i przede wszystkim długi czas działania na baterii mój wybór wstępnie padł na mi5. 

Po przeczytaniu kilkuset postów i ogromnej liczby wątków odnoszę wrażenie, że ten telefon jednak do niczego się nie nadaje bo non stop coś w nim nie działa :D Raz czytam o niedziałającym GPS, potem o problemach z czujnikami zbliżeniowymi i problemami z wybudzaniem. Z tego co piszecie to ten telefon nie nadaje nawet do wykonywania podstawowych funkcji czyli dzwonienia ( bo nie działają czujniki zbliżeniowe i nie ma jak odłożyć słuchawki) ani jako nawigacja GPS (bo nie łapie fixa). Z tego co udało mi się ogarnąć to wszystko są jednak problemy z oprogramowaniem.

Czy możecie mi więc napisać czy jest jakaś wersja softu, na której wszystko w tym telefonie działa i jest tam język polski ?

Drugie ważne pytanie czy ma ktoś ten telefon w etiu firmy RINGKE i czy bardzo pogrubia ono telefon (inne etui nie wchodzi w grę bo tylko to jest pancerne, a telefon wypada mi średnio raz w tygodniu :) )

 

Z góry dzięki za odpowiedzi :) jak będą negatywne to czeka mnie zakup S7 albo pójście w zupełnie w inną stronę i A3 2016  ale tak strasznie się zjawiłem na tego Mi5 .... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, co3en napisał:

Przymierzam się do zakupu telefonu i ze względu na wymiary, usb-c i przede wszystkim długi czas działania na baterii mój wybór wstępnie padł na mi5. 

Po przeczytaniu kilkuset postów i ogromnej liczby wątków odnoszę wrażenie, że ten telefon jednak do niczego się nie nadaje bo non stop coś w nim nie działa :D Raz czytam o niedziałającym GPS, potem o problemach z czujnikami zbliżeniowymi i problemami z wybudzaniem. Z tego co piszecie to ten telefon nie nadaje nawet do wykonywania podstawowych funkcji czyli dzwonienia ( bo nie działają czujniki zbliżeniowe i nie ma jak odłożyć słuchawki) ani jako nawigacja GPS (bo nie łapie fixa). Z tego co udało mi się ogarnąć to wszystko są jednak problemy z oprogramowaniem.

Jak wejdziesz w dział dowolnego telefonu na Forum, to praktycznie w każdym przypadku znajdziesz narzekania na działanie różnych komponentów. Trzeba pamiętać o prostym fakcie - zadowoleni rzadko piszą na Forum, rzadziej tu trafiają, bo nie mają takiej potrzeby.

Problemy z GPS to bardzo uciążliwa rzecz i z tego co czytam o nich, to są raczej związane z danym egzemplarzem (jakość wykonania, precyzja połączenia podzespołów?) – bo część ludzi z danym modelem twierdzi, że u nich GPS działa świetnie, inni zaś płaczą, że mają ciągłe problemy i nic nie pomaga. Myślę, że to kwestia szczęścia - trafienia na bardziej "udany" egzemplarz, czego Ci życzę.

Większość innych problemów to chyba rzeczywiście kwestie programowe, konfiguracja, wynik skomplikowanych zależności pomiędzy systemem a zainstalowanymi apkami, zaśmiecenie systemu itp. itd.

Moja rada jest prosta – kup tego Mi5, potestuj sobie przez parę tygodni i jeśli będziesz zadowolony, to go zostaw, jeśli nie, to go sprzedaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...