Skocz do zawartości

Mi 5 - pytania ogólne - watek zbiorczy


ZduneX25

Rekomendowane odpowiedzi

6 godzin temu, wtbn napisał:

Co do dźwięku w nagrywaniu - miałem w sobote Mi5 na koncercie i 90% czasu nagrywania dźwięk był spoko, ale kilka chwil nagrał się jakby zatłumiony jeden kanał. Ale nie mam 100% pewności czy przypadkiem ręką nie nakryłem wtedy mikrofonu, spoko jakby ktoś potwierdził/zaprzeczył. 6.6.30 system miałem wgrany. Spróbuję wrzucić na YT wieczorem co nagrałem, jak nie zapomne.

Jakbyś mógł to wrzuć z chęcia zobacze ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Manix napisał:

Jak zrobić kalibracje g-sensora? Bo nie działa autoobracanie ekranu. (najnowszy xiaomi.eu)

 

5 minut temu, Tomaszek1999 napisał:

Z tego co słyszałem to na Mi5 jest problem z romem jeśli chodzi o autoobracanie, więc nie w kalibracji rzecz.

zgłaszamy tutaj http://en.miui.com/thread-304377-1-1.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Manix napisał:

Jak zrobić kalibracje g-sensora? Bo nie działa autoobracanie ekranu. (najnowszy xiaomi.eu)

Ja miałem ten sam problem po wgraniu nowego romu, wystarczył reset telefonu i do tej pory wszystko działa jak należy :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również szukałem dziś tego w romie 6.6.30 i okazuje się, że opcje kalibracji g sensora i czujnika zbliżeniowego zniknęły z diagnostyki :o 
Ktoś tu coś znowu spartolił :/

@hcboria
Można dorzucić też buga z czujnikiem zbliżeniowym

Edytowane przez johnny1836
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, johnny1836 napisał:

Również szukałem dziś tego w romie 6.6.30 i okazuje się, że opcje kalibracji g sensora i czujnika zbliżeniowego zniknęły z diagnostyki :o 
Ktoś tu coś znowu spartolił :/

@hcboria
Można dorzucić też buga z czujnikiem zbliżeniowym

u mnie kalibracja czujnika zbliżeniowego jest na 6.6.30 pod nr 9 i póki co po skalibrowaniu czujnik działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A u mnie nie ma. U mnie pod numerem 9 jest Czytnik odcisków palców. 
Sflashuje rom jeszcze raz, zobaczymy...

EDIT: 
Ok. Jeszcze raz wrzuciłem rom na telefon i autoobracanie działa i czujnik zbliżeniowy też. W diagnostyce też pojawiła się ta opcja. Dziwne... :?
No i mam znowu problem z wybudzaniem, ale może mu przejdzie, bo po poprzednim flashowaniu też były przez chwilę na początku...

Btw. U Was też na 6.6.30 na ekranie ostatnich aplikacji nie bluruje się obraz w tle, tylko robi się jednolity kolor (tak jakby uśredniona barwa z obrazu na ekranie)

EDIT 2:
No i d*pa, zrestartowałem sobie tak po prostu bez przyczyny, z ciekawości telefon. Znowu nie działa obrót, nie działa czujnik zbliżeniowy i nie ma kalibracji w diagnostyce. Za to wybudza się jak należy.

WTF?? :shock:

@hcboria Zrestartuj telefon i sprawdź, z ciekawości, czy u Ciebie też znikną te rzeczy?

Edytowane przez johnny1836
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, lockerek napisał:

Jakbyś mógł to wrzuć z chęcia zobacze ;)

https://www.youtube.com/watch?v=G452WLfsQWw

Nie wiem czy można takie nagrania wrzucać na YT czy nie, dlatego prywatny.

W 3:50 coś dziwnego się stało z dźwiękiem, ale widać jakieś majtnięcie ręką, możliwe że zmieniałem chwyt i zasłoniłem po prostu mikrofon. Niewykluczone że jeden z mikrofonów był przysłonięty bo tak dziwnie trzymałem ten tel w górze...

Edytowane przez wtbn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warunki oświetleniowe były ciężkie, ze stabilizacją też niełatwo, a i mi się za bardzo nie chciało nagrywać :) więc efekt myślę że nie jest tragiczny, więcej od telefonu bym nie oczekiwał. Jak nagrywałem takie rzeczy galaxy s4 to zamiast dźwięku nagrywały się tylko jakieś pierdy, bo mikrofony chyba nie wytrzymywały xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.06.2016 o 17:33, Mayex napisał:

6gb to rzeczywiście plus ale chyba jedyny a i nie potrafi go wykorzystać bez modyfikacji i tak.  Amoled jest jakości raczej sgs3 niz sgs7 (pantile,  przeklamane kolory i nierownomierne 'podświetlenie'), bateria 3h sot, aparat też bez szału podobno. Lubię oneplus, miałem oneplus one i był świetny, ale teraz widzę że Xiaomi jest pewniejsza firma i będę testował mi5 (mam rn3 pro). 

Zależy czy chcesz wrzucić te 6GB w apki czy nie. Root banalnie prosty i modyfikacja względem wykorzystana RAMu, a i w Xiaomi trzeba się pobawić aby odblokować urządzenie i wgrać polski soft.

Odnośnie wyświetlacza to nierównomierności s podświetleniu nie zauważyłem, a jako fotograf wiem o przekłamywaniu kolorów i odbiorze tego przez świat tyle, że wszyscy poza onanistami mają to głęboko w poważaniu ;) Jeśli natomiast ktoś się upiera to zawsze może sobie obraz skalibrować tak jak na monitorze. Tylko czy jakikolwiek ekran i hardware w smarftonach da taką jakość wyświetlanej barwy jak ekrany profesjonalnych monitorów graficznych? Bo monitory inne niż skalibrowane i profesjonalne tez strasznie przekłamują barwy ;) Pentile kwestia gustu i przekonań, ja nie widzę różnicy w codziennym użytkowaniu.

Z tymi 3 godz. sot to lekka przeginka chyba, fakt że wczoraj ogarniałem telefon tylko po wifi i bez karty sim, ale jak pokazało mi komunikat o pozostaniu jedynie 15% baterii miałem trochę ponad 4 godz. sot, a bateria była naładowana w 55% od rozpoczęcia zabawy. Od pełnego naładowania byłoby ok 8 godzin, a nawet odejmując z tego z 1/3 na pobory związane z siecią gsm daje to bardzo przyzwoity wynik. Aparat jeszcze nie katowany w testach, więc tu wypowiedzieć się nie mogę, ale pierwsze wrażenia są pozytywne.

Dnia 24.06.2016 o 17:34, memphis21 napisał:

No ja wiem tylko, ze 1+3 kosztuje 1800zl, a MI5 powiedzmy ze za te 1400 udałoby sie=ę dorwać ( mówimy o wersji 32).

 

Ale jak ty możesz porównywać smartfon z 32 i 64 GB pamięci wbudowanej? Jak już chcesz cokolwiek porównywać to porównuj wersje o zbliżonych parametrach, zwłaszcza, że MI5@32 gb ma wolniej taktowany RAM i procek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy można spodziewać się na mi5 gloal romu z językiem polskim?

 

Odblokuj bootloader i wgraj miuipolska v8. Znacznie lepszy wybór niż Global jakikolwiek. Odblokowanie to 5 minut nie licząc paru dni czekania na zgodę.

Z Mi5 Pro

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam od dawna zastanawiam się nad zakupem mi5 pro w wersji ceramic.. Odstrasza mnie jednak długość oczekiwania, bo czytałem forum i 3 lub 4 miesiące to stanowczo za długo.. W dodatku po wcześniejszej wpłacie pieniążków. Stąd moje pytanie czy dobrą opcją jest allegro i zapłata za niego 2500zł? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@dam4an

A teraz zaczynasz czytać jeszcze raz forum. Później kolejny raz i jeszcze raz zalecam dla pewności. Wtedy dowiesz się, że właściwie już niewiele się czeka, bo Ci co czekali 3-4 miesiące to zamawiali w lutym/marcu gdy nie były w ogóle produkowane/dostępne wersje ceramic. Aktualnie do sklepów spływają na bieżąco, lecz małymi ilościami.

Ja 2500zł nie dałbym

Edytowane przez Bohyn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, johnny1836 napisał:

To jakiś troll? :shock:
Od dawna jest global... -_- Ludzie czytajcie trochę zanim coś napiszecie.

Czyli po zakupie telefonu z fabrycznym oprogramowaniem mam możliwość wyboru języka polskiego i użytkowania w 100 % bez błędów (krzaczków itp )  ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, dam4an napisał:

@Bohyn

Na IBG jest informacja że można zamówić w preorderze i wysyłają w ciągu 5-10 dni. Koszt ze szkłem i pokrowcem około 2200. Pytanie ile trwa całkowity czas dostawy od momentu zakupu? Dla mnie to bardzo ważne

skoro piszą że wysyłają w ciągu 5-10 dni to czas dostawy od momentu wysłania jest max 5 dni by wysyłają tylko DHL ( mi telefony dochodziły w 4dni)

Edytowane przez Kupiec1985
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Kupiec1985 napisał:

skoro piszą że wysyłają w ciągu 5-10 dni to czas dostawy od momentu wysłania jest max 5 dni by wysyłają tylko DHL ( mi telefony dochodziły w 4dni)

Właśnie zastanawiam się czy ten przedział to jest od momentu otrzymania telefonu na sklepie, po zaksięgowaniu pieniędzy, czy po prostu po zaksięgowaniu pieniędzy od razu. Bo jak jest napisane że pre-order to raczej go na stanie nie mają 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, veimus napisał:

Czy to normalne, że od momentu wyłączenia się telefonu z powodu padniętej baterii i naładowaniu jej do pełna zwykłą ładowarką Motorola 5.1v 0.82A (przy WYŁĄCZONYM tel) miernik pokazał ~2650mAh ?

IMG_20160708_225147.jpg

tak. telefon wyłącza się z powodu "padniętej baterii" wcześniej niż bateria jest "padnięta". Całkowite "padnięcie" (rozładowanie) li-po(czy tam li-ion) jest bardzo szkodliwy dla ogniwa więc wbudowany kontroler napięcia nie pozwala na całkowite jej rozładowanie i możliwe że z 10% ładunku tam jeszcze zostaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, wtbn napisał:

tak. telefon wyłącza się z powodu "padniętej baterii" wcześniej niż bateria jest "padnięta". Całkowite "padnięcie" (rozładowanie) li-po(czy tam li-ion) jest bardzo szkodliwy dla ogniwa więc wbudowany kontroler napięcia nie pozwala na całkowite jej rozładowanie i możliwe że z 10% ładunku tam jeszcze zostaje.

Nie jest to normalne. Producent podaje 3000mAh, więc tyle powinno być od 4,2V do jakichś 3,5V kiedy następuje "padniecie" dołączając straty wychodzi ze na mierniku powinno być jakieś 3500mAh, więc albo Xiaomi leci w kulki, albo elektronika od ładowania zglupiala i musi dojść powoli do siebie. Jest jeszcze możliwość że na wyłączonym tel, ładowanie nie jest do 100%

Edytowane przez Mayex
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...