Skocz do zawartości

Mi 5 - pytania ogólne - watek zbiorczy


ZduneX25

Rekomendowane odpowiedzi

4 minuty temu, grizzly napisał:

Może blokada i hasła - uśpienie.

Co do ładowarki to grzeje się, ale nie piszczy....

Tak jest taka opcja w blokada i hasła :D nie zauważyłem. 
Może moja tylko jakaś wadliwa, sprawdzę kolejne ładowania jak dalej tak będzie to napiszę do sprzedawcy może wyślę inną :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem o co chodzi, dlaczego naprawa tego jest aż takim problemem, ale od początku jak mam ten telefon, czyli od kwietnia, cały czas jest problem z wybudzaniem. Nie raz telefon wybudza się nawet pół minuty albo i w ogóle się nie wybudza i muszę go zrestartować. Ja rozumiem że deep sleep to bardzo dobra oszczędność baterii, ale z niego powinien się wybudzać z opóźnieniem max około sekundy.

Acid, czy coś w końcu ruszy się w tej sprawie? Mam ten problem od zawsze na wszystkich devach (zarówno v7 jak i v8) i wszystkich stable'ach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Ari93 napisał:

Nic nie piszczy a grzeje się chyba trochę mniej od QC 2.0 z MI4, na 100% sam telefon podczas ładowania jest znacznie chłodniejszy no i ładuje się szybciej od MI4. Generalnie same plusy a Wam i tak coś nie pasuje... ;p

Najwidoczniej moją Chińczyk źle złożył :D Ale napisałem do sprzedawcy i wyśle 2 ładowarkę. Ogólnie po 1 dniu użytkowania na MIUI 8 jestem bardzo pozytywnie zaskoczony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Kixon napisał:

Najwidoczniej moją Chińczyk źle złożył :D Ale napisałem do sprzedawcy i wyśle 2 ładowarkę. Ogólnie po 1 dniu użytkowania na MIUI 8 jestem bardzo pozytywnie zaskoczony.

Moja piszczy troche jak się ładuje. Sądzę że to po prostu słychać cewki przez cienką obudowę plastikową - ja z tym nic nie będę robić na pewno. Ładuje raczej prawidłowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, wtbn napisał:

Moja piszczy troche jak się ładuje. Sądzę że to po prostu słychać cewki przez cienką obudowę plastikową - ja z tym nic nie będę robić na pewno. Ładuje raczej prawidłowo.

W mojej raczej było coś nie tak bo to nienormalne aby słyszeć ja z około 1.5m w ciągu dnia z otwartym oknem (mieszkam w miejscu gdzie jest dość głośno) :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głupie ale ważne pytanie. 

Jak wyłączyć wibrację w Mi5 przy przyjściu SMS? 

Wydaje mi się, że gdzie się dało, to zrobiłem to. 

Przy nadchodzącym połączeniu - nie wibruje.

Chodzi mi tylko o to by wibrowało na MiBandzie. 

Niby tryb cichy sprawia że tel nie daje oznak życia - ale wtedy nawet MiBand nie wibruje -,- 

Wcześniej było dobrze... uh... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu jest własnie problem. O ile Redmi Note 3 wydaje mi się trochę za bardzo klocowaty, to z drugiej strony nie wiem jak używałoby mi się teraz mniejszego urządzenia.

I boje się tej jasności w 1+3, jak będzie z widocznością w słońcu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest porównanie na YouTube mi5 i Op3. Mówią jasno że mi5 ma jaśniejszy ekran. Obecnie mam Note4, żona mi5 i ekran dużo jaśniejszy w mi5, w pełnym słońcu super widoczność. Nie sądzę aby w Op3 ekran był lepszy i jaśniejszy niż w Note4. Sobie też zamówiłem mi5 :)

Wytapatalkowane z Note 4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, mam wersję 7.2.13.0 na Mi5, chciałbym spróbować tej najnowszej 6.6.30. (Nie do końca rozumiem to rozróżnienie na wersje 6/7. Wyjaśni ktoś?).
Ściągnąłem zipa, ale wybierając go przez aplikację Aktualizacje dostaje tylko komunikat "Niestety, aplikacja Aktualizacje została zatrzymana", czy w takim razie mogę bez problemu próbować zainstalować przez TWRP? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem o co chodzi, dlaczego naprawa tego jest aż takim problemem, ale od początku jak mam ten telefon, czyli od kwietnia, cały czas jest problem z wybudzaniem. Nie raz telefon wybudza się nawet pół minuty albo i w ogóle się nie wybudza i muszę go zrestartować. Ja rozumiem że deep sleep to bardzo dobra oszczędność baterii, ale z niego powinien się wybudzać z opóźnieniem max około sekundy.

Acid, czy coś w końcu ruszy się w tej sprawie? Mam ten problem od zawsze na wszystkich devach (zarówno v7 jak i v8) i wszystkich stable'ach.

Nic nie ruszy bo wszystko jest ok.

Z MI 5 Pro

Cześć, mam wersję 7.2.13.0 na Mi5, chciałbym spróbować tej najnowszej 6.6.30. (Nie do końca rozumiem to rozróżnienie na wersje 6/7. Wyjaśni ktoś?).

Ściągnąłem zipa, ale wybierając go przez aplikację Aktualizacje dostaje tylko komunikat "Niestety, aplikacja Aktualizacje została zatrzymana", czy w takim razie mogę bez problemu próbować zainstalować przez TWRP? 

Tak. Jeśli 7.2.13 każdy /jest nasz to tak. 6.6.30 jest oczywiście znacznie nowszą wersją.

Z MI 5 Pro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, mam wersję 7.2.13.0 na Mi5, chciałbym spróbować tej najnowszej 6.6.30. (Nie do końca rozumiem to rozróżnienie na wersje 6/7. Wyjaśni ktoś?).

Ściągnąłem zipa, ale wybierając go przez aplikację Aktualizacje dostaje tylko komunikat "Niestety, aplikacja Aktualizacje została zatrzymana", czy w takim razie mogę bez problemu próbować zainstalować przez TWRP? 

Prawdopodobnie masz fake ROM od sprzedawcy. Masz odblokowany bootloader?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, grizzly napisał:

Prawdopodobnie masz fake ROM od sprzedawcy. Masz odblokowany bootloader?

2 godziny temu, Acid napisał:

Nic nie ruszy bo wszystko jest ok.

Z MI 5 Pro

Tak. Jeśli 7.2.13 każdy /jest nasz to tak. 6.6.30 jest oczywiście znacznie nowszą wersją.

Z MI 5 Pro

Po naciśnięciu włącz+vol+ mam TWRP, sprawdzałem też przez adb i dostałem info:
(bootloader) Device tampered: false
(bootloader) Device unlocked: true
więc zgaduję, że jest odblokowany. Nawiasem mówiąc, czemu device tampered ma flagę false?

Wcześniej owszem miałem fake'a od Top-One (7.3.4.0 chyba), ale wczoraj zainstalowałem zgodnie z https://miuipolska.pl/instalacja-miuipolskaxiaomi-eu-multilang-dla-mi5/
A dopiero później zobaczyłem, że wgrany ROM jest dość stary i chciałem zaktualizować przez apkę, ale dostaję ten błąd. Rozumiem, że nowy ROM może być gdziekolwiek (np. w katalogu Downloads? Nie muszę tworzyć jakiegoś specjalnego folderu?) oraz że jedyne co powinienem zrobić to kopia w TWRP /system i /boot bez żadnych wipów?

 

Jak to jest z tym numerowaniem? Bo myślałem, że 6.cos.cos to są wersje stable, a 7.cos.cos to rozwojowa, a tutaj MIUI8, które jest w wersji rozwojowej ma oznaczenie 6.6.30 i jestem trochę skołowany.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czego tu nie rozumiesz? Numeracja jest wersji rozwojowych logiczna: rok, miesiąc, dzień. Stable mają inne numeracje bo  biorą początek od wersji miui v7. Jak będzie v8 stabilne to zacznie się od 8.

Nawet w wątku z instrukcją masz oznaczony ten ROM jako stable... Możesz pobrać sobie nowszy stabilny z xiaomi,eu  

Żeby wgrać ROM rozwojowy zrób full wipe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Acid napisał:

Nic nie ruszy bo wszystko jest ok.

Z MI 5 Pro

@Acid
Jak może być okej, skoro raz po restarcie telefonu ekran wybudza się bez żadnego opóźnienia, a raz muszę czekać nawet tyle, że szybciej mi wychodzi zrestartować telefon. :x
O tyle dobrze, że jak na razie na 6.6.30 wybudza się póki co zawsze w porządku, choć na początku, po aktualizacji też były z tym problemy, które jakby mu przeszły... :shock:

Druga sprawa. 
Autoobrót ekranu i czujnik światła. Z tym są problemy i tutaj chyba wielu się zgodzi. Obiło mi się o uszy coś że są źle napisane sterowniki przez Xiaomi. To prawda? Bo coś nie chce mi się w to wierzyć. Kiedy w tej sprawie się coś ruszy...?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, grizzly napisał:

Tak czujnik zblizenia i autobracanie jest skopane nadal.

Z wybudzaniem działa bo nikt inny takiego problemu nie ma.

Być może, odkąd jestem na MIUI8 zmiany są bardzo na plus. Problemy miałem na v7 dev i na Stable 7.3.10, na którym działałem dłuższy czas. Dopiero kilka dni temu przesiadlem się na v8.

Czujnik zbliżeniowy i światła tak jak mówiłem - leży. Dodam, że po aktualizacji do 6.6.30 nie działają nawet świeżo po restarcie, tak jak to miało zazwyczaj miejsce.

4 godziny temu, zielonyBB napisał:

Ciekawe, u mnie nigdy powyżej opisane problemy nie wystąpiły. Ale to pewnie dlatego że na pokładzie jest czyste MIUI bez żadnych kombinacji. Tylko kilkanaście niezbędnych aplikacji.

Nie wiem co masz na myśli mówiąc czyste MIUI, ale ja używam wyłącznie MIUI Polska (wiadomo, od xiaomi.eu) + dodatki (adblock itp, to co w tej paczce w zipie z MIUI Polska).

Edytowane przez johnny1836
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Acid

Myślałem, że może wiesz coś na temat prac nad poprawą błędów w kolejnych update'ach, albo wiesz co jest powodem, że ten problem po tych kilku miesiącach od wypuszczenia telefonu na rynek i tych kilkunastu albo i kilkudziesięciu wypuszczonch romach w wersji Dev oraz Stable nadal nie jest rozwiązany...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to przystosowałem już moją nówkę nie śmiganą ze spemalla - wszystko poszło gładziutko jak po szkle ;) Niestety też potwierdzam problem z autorotacją. I tak się zastanawiam czemu na oficjalnym forum i na eu ludzie nie poruszają tej sprawy? Są tam tylko jakieś pojedyncze tematy i to sprzed miesiąca albo i starsze. Może byśmy jakoś rozdmuchali ten temat na oficjalce? Bo to się w głowie nie mieści żeby we flagowcu nie działała taka pierdoła.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to przystosowałem już moją nówkę nie śmiganą ze spemalla - wszystko poszło gładziutko jak po szkle Niestety też potwierdzam problem z autorotacją. I tak się zastanawiam czemu na oficjalnym forum i na eu ludzie nie poruszają tej sprawy? Są tam tylko jakieś pojedyncze tematy i to sprzed miesiąca albo i starsze. Może byśmy jakoś rozdmuchali ten temat na oficjalce? Bo to się w głowie nie mieści żeby we flagowcu nie działała taka pierdoła.

Załóż temat na oficjalu, zapodaj linka i będziemy klikać 'confirm'

Wysłane z MI5

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do dźwięku w nagrywaniu - miałem w sobote Mi5 na koncercie i 90% czasu nagrywania dźwięk był spoko, ale kilka chwil nagrał się jakby zatłumiony jeden kanał. Ale nie mam 100% pewności czy przypadkiem ręką nie nakryłem wtedy mikrofonu, spoko jakby ktoś potwierdził/zaprzeczył. 6.6.30 system miałem wgrany. Spróbuję wrzucić na YT wieczorem co nagrałem, jak nie zapomne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...