Skocz do zawartości

Mi 5 - pytania ogólne - watek zbiorczy


ZduneX25

Rekomendowane odpowiedzi

6gb to rzeczywiście plus ale chyba jedyny a i nie potrafi go wykorzystać bez modyfikacji i tak.  Amoled jest jakości raczej sgs3 niz sgs7 (pantile,  przeklamane kolory i nierownomierne 'podświetlenie'), bateria 3h sot, aparat też bez szału podobno. Lubię oneplus, miałem oneplus one i był świetny, ale teraz widzę że Xiaomi jest pewniejsza firma i będę testował mi5 (mam rn3 pro). 

No tak, tylko OP3 mimo tego samego co Mi5 sensora aparatu robi mimo wszystko lepsze zdjęcia, nieco bardziej szczegółowe. A następna aktualizacja systemu rozwiąże problem pamięci i kolorów wyświetlacza (już niektórzy dostali to OTA).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem wcześniej LG G2 ze świetnym aparatem, teraz posiadam Lenovo Zuk Z1 z dość słabym aparatem.

Orientujecie się czy Mi5 robi lepsze zdjęcia niż LG G2 czy G3? Miał ktoś szanse porównać?

Jeszcze mam G2 i też kiedyś uważałem, że robi świetne zdjęcia ale... tak jest tylko w dobrym świetle, a łapanie ostrości na tle nowych telefonów jest po prostu wolne. Zresztą ostatnio, ku mojemu zdziwieniu, znalazłem ocenę aparatu w G2 i nie jest tak wysoko oceniany jak sam go oceniałem. Zresztą zerknij tutaj: http://www.dxomark.com/Mobiles - to wśród fotografów bardzo wiarygodny serwis.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, marcus1212 napisał:

moja małżonka przesiadła się z G2 na Mi5, aparatów nawet nie ma co porównywać...przepaść. Tez kiedyś myślałem że G2 robi dobre zdjęcia. Przeszło mi. W mojej ocenie Mi5 spisuje się nawet lepiej niż Note 4, zwłaszcza w trudnych warunkach.

Wytapatalkowane z Note 4

 

2 godziny temu, shados napisał:

Jeszcze mam G2 i też kiedyś uważałem, że robi świetne zdjęcia ale... tak jest tylko w dobrym świetle, a łapanie ostrości na tle nowych telefonów jest po prostu wolne. Zresztą ostatnio, ku mojemu zdziwieniu, znalazłem ocenę aparatu w G2 i nie jest tak wysoko oceniany jak sam go oceniałem. Zresztą zerknij tutaj: http://www.dxomark.com/Mobiles - to wśród fotografów bardzo wiarygodny serwis.

 

9 godzin temu, b0jan napisał:

W moim odczuciu robi lepsze zdjęcia (przesiadłem się z G2 na Mi5)

Dzięki wielkie, to już wszystko wiem i pewnie zdecyduje się na Mi5 przy spadku cen. Btw. na niektórych serwisach jak się wybierze teraz zapłatę w funtach to wychodzi jakieś 40-50 zł taniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, shados napisał:

No tak, tylko OP3 mimo tego samego co Mi5 sensora aparatu robi mimo wszystko lepsze zdjęcia, nieco bardziej szczegółowe. A następna aktualizacja systemu rozwiąże problem pamięci i kolorów wyświetlacza (już niektórzy dostali to OTA).

No to jak ma ten sam sensor to jakaś aktualizacja to poprawi może. 

21 minut temu, Shivver napisał:

 

 

Dzięki wielkie, to już wszystko wiem i pewnie zdecyduje się na Mi5 przy spadku cen. Btw. na niektórych serwisach jak się wybierze teraz zapłatę w funtach to wychodzi jakieś 40-50 zł taniej.

Z kuponem od ibuygou Polska kupiłem mi5 64gb za 400$ z dhl i 2 lata gwarancji. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety muszę ponowić swoje pytanie. Różnica jest taka, że tym razem posiadam rom dev 6.6.23
 

Dnia 23.06.2016 o 13:31, johnny1836 napisał:

Witam.
Mam problem z odtwarzaczem muzyki. 
Otóż mam na telefonie zgraną muzykę, a wszystkie utwory są posortowane w folderze music na wykonawców i potem na albumy. Każdy utwór posiada szczegółowe metadane. Problem polega na tym, że aplikacja muzyka wykryła tylko 3 albumy, a pozostałych 8 wrzuciła do albumu nazwanego nazwą wykonawcy.

Kolejna sprawa jest taka, że aplikacja nie wykrywa okładek albumów zawartych w metadanych.
Rom jaki posiadam, to Stable 7.3.10, ale problem występuje na każdym Stable'u i Devie.

Istnieje jakieś rozwiązanie?
Pozdrawiam ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W aplikacji Google Play Muzyka jest ok, ale wolałbym żeby działało też na tej wbudowanej, bo mi się podoba :P

Jest jakaś rada? Muzyka jest dobrze otagowana w metadanych, problem tutaj leży po stronie aplikacji, że źle odczytuje dane.
 

Edytowane przez johnny1836
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po dłuższym zapoznaniu z urządzeniem mogę potwierdzić to, co napisał ktoś wcześniej - guzik zasilania wciska się bardzo lekko i trochę lata. Poza tym jak na razie spoko.
Kolega od plastikowej ceramiki zniszczył mi mózg i teraz też słyszę plastik stukając w tył :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem Mi5 w polskim sklepie, posiadam wersję MIUI: "MIUI by xiaomi.eu 7.8.11.0(MAACNDB) (stabilna) czy to jest wersja oryginalna czy sklep przed sprzedażą odblokował bootloader i wgrał tą wersję soft'u ? Czy jest to wersja EU i nie ma możliwości odblokować bootloader i wgrać inne MIUI? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Kurian napisał:

Mam kolejne pytanie do posiadaczy MIUI 8 - Czy macie problemy z czujnikiem zbliżeniowym? U mnie czasem jak ktoś dzwoni nie da się odebrać bo jest komunikat o zakrytym czujniku. Też tak czasem miewacie?

U mnie przy włączonym "przypadkowym użyciu" często po odblokowaniu telefonu wyjmując go z kieszeni pokazuje się komunikat o zakrytym czujniku.
Jak ktoś używa blokady na odcisk, czy jakiejkolwiek innej niż przesunięcie w górę, to nie jest to potrzebne zabezpieczenie :)

20 godzin temu, stereo0 napisał:

zamiast jakiegoś poweramp sobie kupić za 1,8zł to Ty się będziesz jakąś stokową apką bawił;p one są tylko po to by były, a nie po to by były funkcjonalne i działały

Ktoś może polecić jakiś ciekawy odtwarzacz, oprócz powerampa? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, jasiek91 napisał:

a mam takie pytanie: oglądałem jakąś recenzję MI5 ceramic i była mowa że ta wersja też lubi się nagrzać. Czy to prawda? Snap 820 już miał nie mieć tego problemu.

Odblok. bootloadera + 2x flashowanie, backup w TWRP i przenoszenie danych z poprzedniego telefonu z kilkoma restartami po drodze = łącznie ok 3h ciągłej pracy z włączonym ekranem. Telefon był dość ciepły, ale też bez przesady. Nexus 5 przy takiej samej operacji prawie parzył ;) 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś ma na MIUI8 problemy z wybudzaniem?
Wszystko u mnie śmigało super dobrze jak nigdy, aż do pierwszego restartu (i to też z mojej strony, a nie samoczynnego). Teraz często zdarza się 2-3 sekundowe opóźnienie między naciśnięciem home lube power a włączeniem ekranu. Jakieś rozwiązanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, SpinoRex napisał:

Odblok. bootloadera + 2x flashowanie, backup w TWRP i przenoszenie danych z poprzedniego telefonu z kilkoma restartami po drodze = łącznie ok 3h ciągłej pracy z włączonym ekranem. Telefon był dość ciepły, ale też bez przesady. Nexus 5 przy takiej samej operacji prawie parzył ;) 

tyle że Nexus ma słynny grzejnik z funkcja procesora, 820 miała ten problem wyeliminować 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...