Skocz do zawartości

Mi 5 - pytania ogólne - watek zbiorczy


ZduneX25

Rekomendowane odpowiedzi

@grizzly no a @Bohyn pisał, że mu wolno pobierało z google play, więc nie do końca jest tak jak być powinno na tym miui8.

@zioloqq mi na miuipolska 6.4.21 telefon wytrzymuje 5-7h włączonego ekranu czyli jakieś 1,5-2 dni pracy telefonu w moim wypadku. Ilość wolnego ramu to 1,5gb, ale na to nie patrz. Ram ma być używany bo po to jest. Jak Ci nic nie muli, ani się nie zawiesiło to po co tam w ogóle zaglądasz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, stereo0 napisał:

@grizzly no a @Bohyn pisał, że mu wolno pobierało z google play, więc nie do końca jest tak jak być powinno na tym miui8.

@zioloqq mi na miuipolska 6.4.21 telefon wytrzymuje 5-7h włączonego ekranu czyli jakieś 1,5-2 dni pracy telefonu w moim wypadku. Ilość wolnego ramu to 1,5gb, ale na to nie patrz. Ram ma być używany bo po to jest. Jak Ci nic nie muli, ani się nie zawiesiło to po co tam w ogóle zaglądasz?

Rozumiem że na xiaomi.eu 6.4.21 Ci wszystko działa? Chrome, LTE oraz Google play? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś mnie mocno zirytował. Mam wszystkie opcje oszczędzania baterii wyłączone, wszystkie uprawnienia przyznane, aplikacja w autostarcie, z kłódką , dane w tle i? Jechałem dłużej niż zwykle 15 minut z yanosikiem i po pół godziny wybudziłem telefon a aplikacja nie miała połączenia z siecią...

Włączyłem optymalizację miui w opcjach programistycznych i dopiero zadziałało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, grizzly napisał:

Dziś mnie mocno zirytował. Mam wszystkie opcje oszczędzania baterii wyłączone, wszystkie uprawnienia przyznane, aplikacja w autostarcie, z kłódką , dane w tle i? Jechałem dłużej niż zwykle 15 minut z yanosikiem i po pół godziny wybudziłem telefon a aplikacja nie miała połączenia z siecią...

Włączyłem optymalizację miui w opcjach programistycznych i dopiero zadziałało. emoji35.png

Mnie dosyć bardzo zaczyna irytować zezwalanie uprawnień w grze, nie zawsze działa przycisk zezwalam -.- ale za to odmów działa zawsze.. Nie wiem od czego to zależy, czasem zadziała od razu czasem po iluś sekundach a czasem w ogóle. Wszystko na MIUI v8 ;) Może jutrzejsza aktualizacja poprawi chociaż część błędów która jest teraz 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, stereo0 napisał:

dokładnie tak. Chrome i google play zapieprzają aż miło, LTE działa również

Chciałem spróbować powrotu do v7 z v8 ale zaczęły wysypywać sie errory podczas włączenia telefonu, próbowałem również miflashem z flash without data storage ale errory też sie pojawiły po uruchomieniu telefonu co uniemożliwiało korzystanie z telefonu, nie chciało mi sie dogłebie szukac jak poprawnie wrócić z v8 do v7 a opcja flash_all odpada, wiec zainstalowałem ponownie miui v8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Bobson

na 6.4.21 mi także śmiga wszystko, nie zmieniam,

bez flash_all to tak samo jakbyś przez twrp wrzucił, też miałem errory gdy wracałem z v8 do v7

@zioloqq

na 6.6.16 wolny google play i przycisk home jakoś kiepsko działał, 6.5.30 wolny google play, 6.4.21 wszystko działa na co zwracam uwagę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.
Mam problem z odtwarzaczem muzyki. 
Otóż mam na telefonie zgraną muzykę, a wszystkie utwory są posortowane w folderze music na wykonawców i potem na albumy. Każdy utwór posiada szczegółowe metadane. Problem polega na tym, że aplikacja muzyka wykryła tylko 3 albumy, a pozostałych 8 wrzuciła do albumu nazwanego nazwą wykonawcy.

Kolejna sprawa jest taka, że aplikacja nie wykrywa okładek albumów zawartych w metadanych.
Rom jaki posiadam, to Stable 7.3.10, ale problem występuje na każdym Stable'u i Devie.

Istnieje jakieś rozwiązanie?
Pozdrawiam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z v8 nie mam żadnych problemów, ale wydaje mi się że poza paroma "smaczkami" w postaci ładniejszych animacji dużo się nie zmieniło. To nadal solidny system i po zabawie z CMem kiedyś na LG G2, muszę powiedzieć że tutaj nawet na "becie" wszystko po prostu działa :D Jedyne na co mógłbym narzekać to WYDAJE mi się że aplikacja aparatu ma większe problemy ze złapaniem ostrości niż na v7, lecz może być to błędne odczucie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/xiaomi-mi5-32-gb-rom-16-mp-3-gb-ram-nowosc-i6258552059.html

Panowie powiedzcie czy warto bradz od tej osoby? Sprzedałem Note 4 i chce wymienić na 1+3 albo Mi5. Do 1+3 muszę dołożyć kilka stówek więcej niż do mi5 dlatego na 75% zdecydowałem się na Xiaomi. Zbliżają mi się poważne wydatki więc nie chce szastac kasa. Może innym razem... Póki co chce wypróbować mi5.

Zasadnicze pytanie

1. Jak z zasięgiem i bateria?

2. GPS, oraz jakość rozmów

To są podstawowe kryteria którymi się kieruję :-).

Wytapane z Note 4 Exynos

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, pawel.sierzant.h napisał:

mam mi 5 pro i tył ceramiczny gdy stukam brzmi jak plastik oraz aluminiowe boki są miękkie jak maslo w słońcu :) lekko stukne i wgniecenie

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

To masz lewą tą ceramikę. Nieszcześnie spadł mi telefon z wysokości metra może 1,5 z impetem i wgniecenia nie ma ;) 

8 godzin temu, Bohyn napisał:

@Bobson

na 6.4.21 mi także śmiga wszystko, nie zmieniam,

bez flash_all to tak samo jakbyś przez twrp wrzucił, też miałem errory gdy wracałem z v8 do v7

@zioloqq

na 6.6.16 wolny google play i przycisk home jakoś kiepsko działał, 6.5.30 wolny google play, 6.4.21 wszystko działa na co zwracam uwagę

Tak też myślałem ale nie chciałem robić flash_all, może kiedyś mnie weźmie aby wszystko z telefonu zrzucić na komputer. A może do tego czasu wejdzie dobra v8 ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, memphis21 napisał:

http://allegro.pl/xiaomi-mi5-32-gb-rom-16-mp-3-gb-ram-nowosc-i6258552059.html

Panowie powiedzcie czy warto bradz od tej osoby? Sprzedałem Note 4 i chce wymienić na 1+3 albo Mi5. Do 1+3 muszę dołożyć kilka stówek więcej niż do mi5 dlatego na 75% zdecydowałem się na Xiaomi. Zbliżają mi się poważne wydatki więc nie chce szastac kasa. Może innym razem... Póki co chce wypróbować mi5.

Zasadnicze pytanie

1. Jak z zasięgiem i bateria?

2. GPS, oraz jakość rozmów

To są podstawowe kryteria którymi się kieruję :-).

Wytapane z Note 4 Exynos

Kolego, ale 1+3 ma 64 GB pamięci i szybszy procek, jak już porównujesz ceny to porównuj Mi5 w wersji również 64 GB. Z tych dwóch brałbym 1+3 pomimo dopłaty.

Edytowane przez mrsz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, mrsz napisał:

Kolego, ale 1+3 ma 64 GB pamięci i szybszy procek, jak już porównujesz ceny to porównuj Mi5 w wersji również 64 GB. Z tych dwóch brałbym 1+3 pomimo dopłaty.

Stałem przed tym samym wyborem i wybrałem Mi5 64gb. Co ma lepszego op3? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, wtbn napisał:

No np. 6gb RAM. Ponoć lepszy aparat ale nie jestem pewny.

6gb to rzeczywiście plus ale chyba jedyny a i nie potrafi go wykorzystać bez modyfikacji i tak.  Amoled jest jakości raczej sgs3 niz sgs7 (pantile,  przeklamane kolory i nierownomierne 'podświetlenie'), bateria 3h sot, aparat też bez szału podobno. Lubię oneplus, miałem oneplus one i był świetny, ale teraz widzę że Xiaomi jest pewniejsza firma i będę testował mi5 (mam rn3 pro). 

Edytowane przez Mayex
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, mrsz napisał:

Kolego, ale 1+3 ma 64 GB pamięci i szybszy procek, jak już porównujesz ceny to porównuj Mi5 w wersji również 64 GB. Z tych dwóch brałbym 1+3 pomimo dopłaty.

No ja wiem tylko, ze 1+3 kosztuje 1800zl, a MI5 powiedzmy ze za te 1400 udałoby sie=ę dorwać ( mówimy o wersji 32).

Zastanawiam sie cyz nie bede mial jakis problemów z tym teleofnem, jak GPS, LTE, słaba jakosć połaczen, słaby zasieg, chiński bloatware.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, memphis21 napisał:

No ja wiem tylko, ze 1+3 kosztuje 1800zl, a MI5 powiedzmy ze za te 1400 udałoby sie=ę dorwać ( mówimy o wersji 32).

Zastanawiam sie cyz nie bede mial jakis problemów z tym teleofnem, jak GPS, LTE, słaba jakosć połaczen, słaby zasieg, chiński bloatware.

 

Dlaczego masz miec chiński bloatware? Zamierzasz używać chińskiego softu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, art12 napisał:

Poki co działa super. Poprawiony przycisk home. Testuję :)

A aplikacja aparatu nadal jest stara (z v7) na .23.

Ponadto czy możecie potwierdzić, czy tylko u mnie jest taki błąd, że nagrywanie wideo w 1080 jest w 21 klatkach tylko,  zamiast 30-u. Można to sprawdzić np. MXPlayerem z poziomu tel. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Shivver napisał:

Miałem wcześniej LG G2 ze świetnym aparatem, teraz posiadam Lenovo Zuk Z1 z dość słabym aparatem.

Orientujecie się czy Mi5 robi lepsze zdjęcia niż LG G2 czy G3? Miał ktoś szanse porównać?

W moim odczuciu robi lepsze zdjęcia (przesiadłem się z G2 na Mi5)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, luka napisał:

A aplikacja aparatu nadal jest stara (z v7) na .23.

Ponadto czy możecie potwierdzić, czy tylko u mnie jest taki błąd, że nagrywanie wideo w 1080 jest w 21 klatkach tylko,  zamiast 30-u. Można to sprawdzić np. MXPlayerem z poziomu tel. 

 

 

W ogóle to powinni w 1080p dać możliwość 60fps,  a 240fps w 720p bo procek i aparat by to uciagnely tak jak 2 S7,  ale jakoś maja wywalone na tą funkcję... Szkoda bo jest potencjał 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...