Skocz do zawartości

Mi 5 - pytania ogólne - watek zbiorczy


ZduneX25

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, grizzly napisał:

Na v8 bardzo przy stanie baterii poniżej 10% telefon zaczyna się zacinać. Np gry, nawet yanosik nie jest używalny. Oszczędzające baterii mam wyłączone. Też tak macie?

Ja ostatnio zszedłem do 6% i nie widziałem żadnego spowolnienia 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Mayex napisał:

Jest tu ktoś po przesiadce z Redmi note 3 pro? Planuję właśnie kupić mi5, ale zastanawiam się czy poczuję jakąś pozytywną różnice. Chodzi mi głównie o aparat. 

za jakieś 10 dni będę mógł porównać, moja mi5 wczoraj wyruszyła ze spemalla

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Mayex napisał:

Która wersja? Spemall dużo taniej? Bo jak jakieś 10$ to wolę ibuygou bo mają świetny support :)

wersja podstawowa 3/32, ceny podobne, spemall ma serwis w Hiszpanii który ponoć naprawia wszystko, acid, z tego co widzę, naprawia jak ma części ;) No i spemall na 100% bez VAT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie poluje na wersje Mi5 Pro ale jak widzę co się dzieje z dostępnością i ceną to jakaś masakra,a na horyzoncie niedługo pojawi sie Mi5s.

Wolałbym nabyć telefon z ibuygou.com sprawa serwisu oczywiście bo serwis  w Hiszpanii to niewiadoma.(chyba że ktoś korzystał to poznam opinie) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, wojtrac napisał:

Generalnie poluje na wersje Mi5 Pro ale jak widzę co się dzieje z dostępnością i ceną to jakaś masakra,a na horyzoncie niedługo pojawi sie Mi5s.

Wolałbym nabyć telefon z ibuygou.com sprawa serwisu oczywiście bo serwis  w Hiszpanii to niewiadoma.(chyba że ktoś korzystał to poznam opinie) 

Zanim mi5s wyjdzie to wydaje mi sie minie na prawdę sporo czasu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie liczyłbym na jakieś superszybkie wydanie Mi5s ;)

Mnie też wkurzyło czekanie na dostępność wersji Pro w IBG. Kupiłem na Allegro od Iltrade - z tego co wyczytałem na forum, nikt nie doświadczył problemów z tą firmą. Różnica w cenie w stosunku do IBG to pi razy dzwi 300zł, a przynajmniej telefon będę mieć w ciągu tygodnia, a nie kiedyś tam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zauważyłem w mi4 oraz w mi 5 pro za każdym razem jak zabije proces aparatu czyli w praktyce po dłuższym nie używaniu to zapamiętane da wszystkie ustawienia oprócz tego że 4k zmienia się na HD... po co? chyba tylko po to aby zolwika kliknąć szybciej bo jak masz 4k to nie można slow motion nagrywać. przed każdym nagraniem filmu muszę się upewnić czy mam 4K dalej zaznaczone... jak mogę to na sztywno ustawić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, SpinoRex napisał:

Nie liczyłbym na jakieś superszybkie wydanie Mi5s ;)

Mnie też wkurzyło czekanie na dostępność wersji Pro w IBG. Kupiłem na Allegro od Iltrade - z tego co wyczytałem na forum, nikt nie doświadczył problemów z tą firmą. Różnica w cenie w stosunku do IBG to pi razy dzwi 300zł, a przynajmniej telefon będę mieć w ciągu tygodnia, a nie kiedyś tam :)

A jak z serwisem u nich? Wyczytałem że jeśli na orginalnych częściach do dopłata 100zł a jeśli 24 miesiące gwarancji to kontakt jakieś info o tym ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Acid napisał:

Nie da się. Tak jest i było od zawsze. 4K ustawiasz przy faktycznym nagrywaniu, potem wraca na full HD.

Z MI 5

Acid bo nigdy nie miałem telefonu ze slowmotion to się nie znam, ale ciężko by było ustawić tak by ta opcja była zawsze aktywna? Wiadomo przecież, że i tak tylko w 720p nagrywa w zwolnionym tempie. Co innego jakby w kilku rozdzielczościach nagrywało i wymagało to specjalnego zmieniania. A tak trzeba trochę więcej packać po ekranie jak mamy ustawioną inną rozdziałke na zwykłe wideo;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czemu? nie mam twrp jak zflashowalem od razu po odblokowaniu. tgz najnowszy eu wgralem i twrp nie mam bo próbowałem wgrać przez konsole ale mi nie działa. świeci się telefon na ekranie tylko i podłącz kabel pisze nie mogę też przez aktualizacje bo to co na zdjęciu... mam wgrać stable z poradnika o mi5 i wtedy już będzie twrp?

czy muszę to flash all zrobić najpierw na chiński ROM 43c90a270138701858eca73dbe5ea344.jpg0779c26bae45fab1ccfc090507a23fc4.jpg4c84706783537f9fc6ef775bf56181a5.jpg

bo chce nowe miui 8

Wyłączanie 4K jest po to, że można zapomnieć o tym ustawieniu. Nie wszyscy mają 128 GB pamięci. Film w 4K w krótkim czasie zajmuje ogromną ilość miejsca. Dlatego się przełącza po nagrywaniu.

Z MI 5

na siłę uszczęśliwianie. mi to akurat przeszkadza. to jest jakieś anty idiot zabezpieczenie żeby nie płakał ktoś jak nagrywa w 4k przy 16gb wbudowanej np mi4 2gb versja bo nie wie ile ma miejsca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, wojtrac napisał:

A jak z serwisem u nich? Wyczytałem że jeśli na orginalnych częściach do dopłata 100zł a jeśli 24 miesiące gwarancji to kontakt jakieś info o tym ?

 

Serwis to ściema, ale liczę się z tym. Xiaomi nie udostępnia oryginalnych części, pewnie mają z rozbiórki innych telefonów. Więc jeśli będzie coś nie tak zaraz po wyciągnięciu z pudła, to wymiana na nowy z Chin (dodatkowy tydzień czekania, jeśli akurat nie mają na stanie). A jak sam coś rozwalę, czego i tak gwarancja nie obejmuje, to będę wysyłać do Acida ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czemu? nie mam twrp jak zflashowalem od razu po odblokowaniu. tgz najnowszy eu wgralem i twrp nie mam bo próbowałem wgrać przez konsole ale mi nie działa. świeci się telefon na ekranie tylko i podłącz kabel pisze nie mogę też przez aktualizacje bo to co na zdjęciu... mam wgrać stable z poradnika o mi5 i wtedy już będzie twrp?

czy muszę to flash all zrobić najpierw na chiński ROM 43c90a270138701858eca73dbe5ea344.jpg0779c26bae45fab1ccfc090507a23fc4.jpg4c84706783537f9fc6ef775bf56181a5.jpg

bo chce nowe miui 8

na siłę uszczęśliwianie. mi to akurat przeszkadza. to jest jakieś anty idiot zabezpieczenie żeby nie płakał ktoś jak nagrywa w 4k przy 16gb wbudowanej np mi4 2gb versja bo nie wie ile ma miejsca

Słuchaj ale wiesz ze masz po prostu rom Global z polskim? To jest v7. Jak chcesz v8 miuipolska to po raz kolejny: idź... przeczytaj... Instrukcję... Na miuipolska.pl w dziale Pobierz MIUI.

Z MI 5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście zdaję sobie sprawę, że jest już dostępny. :) W ostatnich dniach przekopuję się przez wątki na forum. Szukam optymalnego rozwiązania :) Obecnie czekam tylko na odblokowanie BL i wgrywam MIUI Polska.

 

i jeszcze przy okazji - kolejne wersje wgrywane są przez updater, prawda? Trzeba pobrać paczkę i wgrać? Nie ma OTA jak w przypadku Global?

Edytowane przez art12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@art12 jak nie chcesz wrócić na forum bo Ci wolno działa chrome czy google play, albo Ci nie działa LTE czy inne problemy użyszkodników tego forum to gorąco polecam instalacje według tej instrukcji z użyciem zawartego tam romu miuipolska poprzez miflash. https://miuipolska.pl/instalacja-miuipolskaxiaomi-eu-multilang-dla-mi5/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wgraj to co tam masz w wątku. Wersja 8 miui jest niestabilna na tyle by się w to bawić:) a te inne globale itd sprawiają wiele problemów użytkownikom forum. Sam mam to co Ci podałem i jestem mega zadowolony. Wszystko działa tak jak powinno.

Musisz odblokować BL wcześniej. Polecam także system win 10 64bit bo wtedy unika się pewnych niedogodności. W razie problemów wal na pw. Mi to zajęło 10 minut wszystko, ale są ludzie co sobie nie radzą z różnych powodów. Ale skoro masz już doświadczenie to pójdzie jak rosołek w niedziele.p

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki ;) Wgrywanie to prosta sprawa, prawie na każdym telefonie wygląda to tak samo. 

Co do MIUI 8 czytałem właśnie różne opinie.. Jedni sobie chwalą, inni trochę narzekają... Fakt, że to jest wersja dev i nie mam pewności czy chcę już w to wchodzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw sobie zainstaluj to co masz tam w instrukcji. Potem jak Ci się znudzi i będziesz chciał dreszczyka emocji to się zastanów nad innymi opcjami;p Mnie już dawno przestało bawić przerzucanie romami w telefonie i zanim zainstaluję miui 8 poczekam, aż wyjdzie wersja, która nie będzie praktycznie sprawiać problemów;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...