Skocz do zawartości

Mi 5 - pytania ogólne - watek zbiorczy


ZduneX25

Rekomendowane odpowiedzi

20 godzin temu, sakwa87 napisał:

Mam to włączone, a i tak nie działa.

Ja nie zauważyłem nadmiernego nagrzewania poprzez quick charge.

Może nie masz QC? ;) Fizyki nie ominiesz. Szybsze ładownie = większe wydzielanie ciepła,

U mnie jakoś gorący tel. nie jest, ale mimo wszystko jest DOŚĆ ciepły... Mniej więcej tak samo się nagrzewa (lub ciut mniej), jak przy półgodzinnym stres teście, gdzie wszystkie rdzenie pracowały na max.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, dylon napisał:

Może nie masz QC? ;) Fizyki nie ominiesz. Szybsze ładownie = większe wydzielanie ciepła,

U mnie jakoś gorący tel. nie jest, ale mimo wszystko jest DOŚĆ ciepły... Mniej więcej tak samo się nagrzewa (lub ciut mniej), jak przy półgodzinnym stres teście, gdzie wszystkie rdzenie pracowały na max.

W pierwszej linijce chodziło mi o to za mam włączona blokadę przy użyciu odcisku palca w aplikacjach, a mówi to i tak ta funkcja mi nie działa.

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak patrze na dział problemy techniczne to tych problemów jest mnóstwo.. czas chyba zacząć powoli szukać na jakim romie czy to china czy naszym większość działa w miarę dobrze.. Patrząc po tym ze chyba coś sie ruszyło z 128g black. 

Edytowane przez Bobson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak trochę nie na temat, bo forum o MIUI, ale na CM13 wszystkie bugi / problemy, które występowały na MIUI nie występują na CM13. Telefon się nie nagrzewa, lepiej zarządza pamięcią itd. A, i nie jest to tylko moja opinia, bo chyba wszyscy co się przeniesli też to odczuli :D. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam zamiar kupić Mi 5, ale nie chciałbym musieć wgrywać co dwa dni nowe romy, jedynie aktualizować co tydzień tak jak MIUI Polska na Mi3. Dlatego mam kilka pytań:

Czy jeśli poproszę w Ibuygou, żeby przysłali mi wersję z romem chińskim, oryginalnym, to wystarczy, że odblokuję bootloader i zainstaluję TWRP i xiaomi.eu zgodnie z poradnikami na stronie, tak? Nie muszę kombinować z EDL itd? Mogę jakoś przyspieszyć proces odblokowywania bootloadera przez swoje konto jeśli mam obecnie Mi 3 z MIUI Polska?

Chciałbym przy okazji zapytać czy jest jeszcze dużo jakichkolwiek błędów na romie xiaomi.eu i jak jest z multitaskingiem w porównaniu do romu chińskiego? Dziękuję za poświęcony czas :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, a więc moge odblokowac telefon, ale mam inny dziwny problem :(

Telefon nie jest wykrywany przez MiPCSuit a wgrany zip z romem stable badz dev niechce sie zupdatowac :(

Wywala mi can verify update

Jakis inny sposob jak wgrac soft i odblokowac telefon - program unlock tez na tym fake romie nie wykrywa tlefonu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta ostatnia aktualizacja to jest jakaś tragedia! Telefon się w ogóle nie chce wybudzać, a jak już się wybudzi to po pół minuty.

No nie wiem. U mnie śmiga przepięknie. To najlepszy ROM jak dotąd.

Wysłane z MI5

Napotkałem na problem :/

Zainstalowałem TWRP ale nie widze wogole katalogu download w ktorym mam plik z softem, ktos nakieruje ?

Znaczy wgrales ROM dev z poradnika, odblokowałeś BL, wgrales ROM eu który instaluje TWRP z automatu ? Czy może ćwiczysz jakąś indiańską metodę od d...strony ?

Wysłane z MI5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TWRP instalowalem z lini komend, takie opisy znalazlem

BL odblokowany, poszło nawet n tym fake ROM, tylko cos nie tak z tą instalacja TWRP, bo pokazuje 0 pamieci karty wbudowanej, zrobiłem format telefonu, mam nadzieje z BL pozostał nadal odblokowany :)

Nie mogłem wgrać ROMU bo mi zaden sposob nie chciał go zainstalowac :/

 

Edytowane przez onken
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to zrobiłem "po innemu" tak jak w innych telefonach kiedyś ( np w Mi4i żony ) bez MiFlasha :)

Tylko nie wiem czemu nie mogę znalezc dostępu do roota w miui polska, źle szukam :) ?

Edytowane przez onken
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to zrobiłem "po innemu" tak jak w innych telefonach kiedyś ( np w Mi4i żony ) bez MiFlasha

Tylko nie wiem czemu nie mogę znalezc dostępu do roota w miui polska, źle szukam ?

No to ważne że się udało :) Roota nie ma w naszych romach. Trzeba szukać paczki pod TWRP.

Wysłane z MI5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy sie róznia te wszystki nazwy kodowe do ROMów multi ?

Jest ich sporo, jak rozumiem od Miui Polska jest Gemini, a inne ?

Każdy telefon Xiaomi ma swoją unikalną nazwę kodową. Mi 5 to Gemini, Mi 4 to cancro, Mi 4S to aqua, Redmi Note 3 to henessy itd.

Tapnięte z Lenovo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, zielonyBB napisał:

No nie wiem. U mnie śmiga przepięknie. To najlepszy ROM jak dotąd.

Wysłane z MI5

Miałem takie wrażenie przez pierwszy dzień. Potem zaczęły się problemy z wybudzaniem, to zrobilem potrójny wipe system + cache + dalvik (który w przypadku poprzedniego romu naprawił wszystko) i dalej to samo z wybudzaniem + zdarzyło się kilka restartów "w kieszeni" i wariuje czujnik zbliżeniowy.

Wszystko poza tym ok. Sprzęt to Mi 5 64GB

Jak myślicie, zrobić gruntowny wipe i postawić wszystko od zera?

Edytowane przez johnny1836
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem takie wrażenie przez pierwszy dzień. Potem zaczęły się problemy z wybudzaniem, to zrobilem potrójny wipe system + cache + dalvik (który w przypadku poprzedniego romu naprawił wszystko) i dalej to samo z wybudzaniem + zdarzyło się kilka restartów "w kieszeni" i wariuje czujnik zbliżeniowy.

Wszystko poza tym ok. Sprzęt to Mi 5 64GB

Jak myślicie, zrobić gruntowny wipe i postawić wszystko od zera?

Kurcze, u mnie na 32GB nadal dobrze. Jedyne co mogę potwierdzić to ze dwa kieszeniowe restarty, ale na to mam sposób jeszcze z czasów Mi4 - wyłączony pin do SIM. A u Ciebie, hmm, pewnie zaorać nie zaszkodzi, a kopię w TWRP poprzedniego pewnie masz

Wysłane z MI5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam nowy telefon i też wygląda ok. ( jak na razie )

Czy mozna zainstalować w razie "w" starszy ROM ?

I skąd go pobrać ? Bo w linkach tylko nowe.

I jeszcze jedno, mozna zmienić jakos sam pakiet ikon aby były mniejsze :) ?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, trochę schowane ;)

Wadą tej opcji jest to że nie wszystkie ikony są w bazie i mam pomieszane stare z nowymi :)

Druga sprawa, brak u mnie ikony Aktualizacji, ale używam Apex launcher wiec to pewnie tego wina

 

Edytowane przez onken
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, zielonyBB napisał:

Kurcze, u mnie na 32GB nadal dobrze. Jedyne co mogę potwierdzić to ze dwa kieszeniowe restarty, ale na to mam sposób jeszcze z czasów Mi4 - wyłączony pin do SIM. A u Ciebie, hmm, pewnie zaorać nie zaszkodzi, a kopię w TWRP poprzedniego pewnie masz emoji1.png

Wysłane z MI5

Poprzedni rom musiał się w moim przypadku rozchulać :D Na początku też były problemy, a potem zaczął działać dobrze... poczekam, może i ten się ustabilizuje. Choć nie wiem o co chodzi i dlaczego tak jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Startuje ZUK Z2 pro - specyfikacja całkiem zachęcająca.

http://komorkomania.pl/33006,zuk-z2-pro

To jest info sprzed miesiąca. Dla mnie interesujący telefon ale na dzisiaj miałbym pytania:

Ile będzie kosztował faktycznie

Czy będzie rom globalny skoro to lenovo

Jak z aktualizacjami

Ale to chyba nie miejsce by dyskutować o innym producencie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy bawiliście się opcjami programistycznymi a mianowicie optymalizacja pamięci oraz optymalizacja miui ? Mam oba powyłączane i telefon trzyma więcej uruchomionych aplikacji ( lepsze działanie multitaskingu) , albo mnie sie wydaje . Wiecie może co oznaczają obie opcje ? Jakie różnice ma zaawansowana , średnia  lub standardowa optymalizacja pamięci  oraz  optymalizacja miui .

Pytanie czy kiedyś doczekamy się w polskich romach poprawne wybudzanie telefonu w opcji knock knock , na romie chińskim działało rewelacyjnie wystarczyło musnąć w telefon a się wybudzał, tutaj trzeba pukac mocniej  w środek i nie zawsze sie wybudzi . W china rom telefon byl uspiony przez kilka godzin , leciutko muskam 2 razy w telefon i wybudzony - tutaj od wielu wersji trzeba albo telefonem najpierw ruszyć , jakby wybudzał sie z akcelerometru a nastepnie mocno pukac w środek ekranu . Porazka w polskich romach , już na CM13 beta z 21.05.2016 knock knock działa 5 razy lepiej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, kierownikPL napisał:

 W china rom telefon byl uspiony przez kilka godzin , leciutko muskam 2 razy w telefon i wybudzony - tutaj od wielu wersji trzeba albo telefonem najpierw ruszyć , jakby wybudzał sie z akcelerometru a nastepnie mocno pukac w środek ekranu . Porazka w polskich romach , już na CM13 beta z 21.05.2016 knock knock działa 5 razy lepiej...

Ja tam nawet na chińskich musiałem mocno stukać żeby ekran ożył :

Na szczęście teraz na cm13 nie trafiłem jeszcze na żaden bug, aczkolwiek doba używania to jeszcze nie wyznacznik. Jedyne czego mi lekko brakuje w porównaniu z miui, to działania czytnika odcisków na zasadzie naciśnięcia przycisku "home". A jakby czytnik działał jak nexusie 5x, wybudzając telefon to już byłoby w ogóle super ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...