Skocz do zawartości

Mi 5 - pytania ogólne - watek zbiorczy


ZduneX25

Rekomendowane odpowiedzi

Hmm, to jak to teraz "odkręcić" ze przed kliknieciem na samo request o bootloader podawałem innym numer telefonu a podczas request podałem juz numer telefonu ktory znajduje sie w tym telefonie Mi5 - cos chyba pokrecilem ?

Na koncie na forum nie widze przypisanego zadnego numeru telefonu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, onken napisał:

Hmm, to jak to teraz "odkręcić" ze przed kliknieciem na samo request o bootloader podawałem innym numer telefonu a podczas request podałem juz numer telefonu ktory znajduje sie w tym telefonie Mi5 - cos chyba pokrecilem ?

Nie mam pojęcia co zrobiłeś, sprawdź na koncie Xiaomi jaki masz numer telefonu przypisany. SMS przyjdzie na numer, który podałeś we wniosku na odblokowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie i Panie ;-) wczoraj bawiłem się moim Mi5 i powiem tak miałem zablokowany bootloader fake ROM 7.2.4 i odblokowanie poszło bez instalacji China Dev.(oczywiście zgoda była) Później wszystko jak w tutku dla urządzeń z 2016 i cieszę się systemem EU :-) telefon zdecydowanie lepiej pracuje dzięki wielkie

Edytowane przez Lupus0208
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy

Czy jest szansa zeby ktos dopomógł w odblokowaniu bootladera ?

Napisałem do nich ale jak narazie zero odzewu a zalezy mi na czasie..

Oczywiscie odwdzięczę się - może ktos ma status Diamond albo ma wolną opcję odblokowania bootloadera, mysle ze operacją można przeprowadzić zdalnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś ma taki problem? : nie aktualizuje mi google now. Mam widget, ktory wyswietla mi pogode, czas dojazdu do pracy, lokalne atrakcje, przypomnienia, itp. Na china dev smigało bez problemu, po przejsciu na miui polska nie aktualizuje automatycznie. Ani po odpaleniu tel, ani po wejsciu w apkę. Tylko podczas recznego odswiezenia pobiera aktualne dane. Oczywiscie przeinstalowanie google now przerobilem i nie pomoglo. Naturalnie wszytki permissions, itp. są udzielone.

I nie działają komendy głosowe, pani mówi : " Nie mogę tego zrobić gdy urządzenie jest zablokowane. Odblokuj najpierw urządzenie "

Edytowane przez bikej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MI5 fajny tel ale rzeczywiście delikatny jak cholera! 

Dzisiaj wysiadając z auta wypadł mi z kieszeni i upadł na piasek z kamieniami - i d*pa - zbita przednia szybka w kilku miejscach i ramka pognieciona.

A nie była to duża wysokość ani beton. Słabiutko z wykonaniem.

Ktoś się orientuje ile może mnie kosztować impreza wymiany przedniej szybki i ramki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, rambo8 napisał:

MI5 fajny tel ale rzeczywiście delikatny jak cholera! 

Dzisiaj wysiadając z auta wypadł mi z kieszeni i upadł na piasek z kamieniami - i d*pa - zbita przednia szybka w kilku miejscach i ramka pognieciona.

A nie była to duża wysokość ani beton. Słabiutko z wykonaniem.

Ktoś się orientuje ile może mnie kosztować impreza wymiany przedniej szybki i ramki?

Ramka: http://www.dragon-tt.com/xx.aspx?id=6253

LCD: http://www.dragon-tt.com/xx.aspx?id=6240

2 godziny temu, sidus napisał:

Może ktoś udostępnic dla Mi ostatni developer china  pod fastboota ?

Z serwerów nie można od tygodnia ściągnąć..

Eeee, zmień dostawcę internetu :) Pobrałem właśnie w parę minut ale jakby co to masz tu: https://drive.google.com/open?id=0B1eECSKfIGgmc29tR1I5VW9tNzg

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo, może Acida podpytaj, albo spróbuj sam. Pewnie trzeba odkręcić parę śrubek, wypiąć parę tasiemek, po drodze robić sobie fotki co i jak.

Wyświetlacz + dotyk pewnie jest klejony do ramki (można kupić tasiemki 3M do klejenia ekranów) i powinno się udać, co masz do stracenia.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobaczę. Telefon działa bez problemów - zbite są tylko dolne rogi wyswietlacza i łuk pęknięcia po lewej stronie. Poczekam jak przestanie być nowością i ceny spadną to może jakiś serwis.

Dla właścicieli MI5 - naklejajcie folie zabezpieczające i zakładajcie kondomy :)

Miałem już mnóstwo tel i nie raz mi upadały ale ten widać jest wyjątkowo "miętki" :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, rambo8 napisał:

ale ten widać jest wyjątkowo "miętki" :)

Ciesz się, że Ci telefon działa. Mi spadł 3 dniowy Xperia Z3 Compact na chodnik i teraz już służy tylko jako przycisk do papieru, bo dotyk w ekranie przestał działać.
Mi5 przy swojej wyjątkowo zgrabnej budowie i tak wydaje mi się dość solidny.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, rambo8 napisał:

Zobaczę. Telefon działa bez problemów - zbite są tylko dolne rogi wyswietlacza i łuk pęknięcia po lewej stronie. Poczekam jak przestanie być nowością i ceny spadną to może jakiś serwis.

Dla właścicieli MI5 - naklejajcie folie zabezpieczające i zakładajcie kondomy :)

Miałem już mnóstwo tel i nie raz mi upadały ale ten widać jest wyjątkowo "miętki" :)

Mi tak spadł Ipod nano 6 xd Miałem go na kolanie i wysiadałem z samochodu. Spadł na kamyczki z piaskiem. Rozpierdzielił się cały ekranik. Pomyślałem sobie wtedy o tej całej jakości apple xd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też macie tak, że w momencie kiedy odpalona jest aplikacja do muzyki, na zablokowanym ekranie jest ten śmieszny widget do kontroli odtwarzanego utworu, często nie łapie Wam odblokowywanie odciskiem palca? Jedyną opcją wtedy jest użycie wzoru. ROM bodajże sprzed 2 tygodnii.

Edytowane przez Piocze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na romie 6.5.12 bardzo dobrze działało wybudzanie i odcisk palca. 6.5.19 znowu tragedia -_- 
Niech coś się w końcu ruszy i wyjdzie jakiś duży update, a nie tylko jakieś bzdurne funkcje z miui 8...

Jedyne co na plus, to w TWRP ożył mi dotyk... :)

Edytowane przez johnny1836
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Segor napisał:

Ciesz się, że Ci telefon działa. Mi spadł 3 dniowy Xperia Z3 Compact na chodnik i teraz już służy tylko jako przycisk do papieru, bo dotyk w ekranie przestał działać.
Mi5 przy swojej wyjątkowo zgrabnej budowie i tak wydaje mi się dość solidny.

Miałem Z3 i spadł nie raz ;)

Z3 Compact kupiłem żonie a ona ma naprawdę "dziurawe" ręce i czasami jak tel leci na podłogę to w myślach już go nie ma ale na szczescie sie trzyma wiec nie ma reguły ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, johnny1836 napisał:

Na romie 6.5.12 bardzo dobrze działało wybudzanie i odcisk palca. 6.5.19 znowu tragedia -_- 
Niech coś się w końcu ruszy i wyjdzie jakiś duży update, a nie tylko jakieś bzdurne funkcje z miui 8...

Jedyne co na plus, to w TWRP ożył mi dotyk... :)

Pomogło 3 krotne wyczyszczenie system + cache + dalvik, potem ponowne załadowanie zipa 6.5.19 i potem znowu 3 razy cache + dalvik. Wybudza się dużo lepiej, ale też zdarza się że musi się zastanowić. Wiadomo coś czy szykuje się jakiś większy update wersji stable?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, zielonyBB napisał:

Blokada i odcisk palca - Użyj odcisku palca do. Tam zdaje się można ustawić aplikacje.

Wysłane z MI5

Mam to włączone, a i tak nie działa.

55 minut temu, grizzly napisał:

Gdzie to ustawić żeby sprawdzić?

Btw. Strasznie się nagrzewa przy lądowaniu quick charge.

Ja nie zauważyłem nadmiernego nagrzewania poprzez quick charge.

Edytowane przez sakwa87
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...