Skocz do zawartości

Mi 5 - pytania ogólne - watek zbiorczy


ZduneX25

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, kierownikPL napisał:

6.5.57 . W koncu wszystko działa , jak nalezy . Poprawione bugi z 6.5.5. . Wreszcie . Czas pokaze jak z baterią .

Mi 5 64: 
Trochę szybciej się wybudza, kompas działa, latarka też. Nadal mam problemy z autoobrotem i czujnikiem zbliżeniowym (nie wygasza się ekran jak rozmawiam)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie z beczki aktualizacyjnej ROM.

Na chwilę obecną, jeszcze siedzę na China Dev, ale chciałbym przejść na MIUI Polska.

Ze pewnych względów będę musiał co jakiś czas przesiadać się na wersję Global.

Czy jest gdzieś opisana procedura albo wytyczne, jak wrócić z MIUI Polska na Global (China Dev lub Stable)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Poohacz79 napisał:

Jest opis jak wrócić na oryginalny soft. Globala jeszcze nie ma tzn. jest ale nie oficjalny. 

Poszukaj.

W dziale Mi5 niestety nie ma takie opisu ;) pobieżnie przeglądając Tutoriale, też takowego nie napotkałem.

Na razie korzystając z szukajki, znalazłem tylko sposoby na RN3: #1 i #2

Może ktoś realizował taki powrót, stąd pytam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, K4r0lSz napisał:

W dziale Mi5 niestety nie ma takie opisu ;) pobieżnie przeglądając Tutoriale, też takowego nie napotkałem.

Na razie korzystając z szukajki, znalazłem tylko sposoby na RN3: #1 i #2

Może ktoś realizował taki powrót, stąd pytam.

Robisz backup, wipe wszystkiego oprócz internal storage, flashujesz rom i tyle. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, K4r0lSz napisał:

Mam pytanie z beczki aktualizacyjnej ROM.

Na chwilę obecną, jeszcze siedzę na China Dev, ale chciałbym przejść na MIUI Polska.

Ze pewnych względów będę musiał co jakiś czas przesiadać się na wersję Global.

Czy jest gdzieś opisana procedura albo wytyczne, jak wrócić z MIUI Polska na Global (China Dev lub Stable)?

może przed przesiadką zrób sobie backup przez TWRP wtedy powrót będzie szybki i bezbolesny ;)

powinno się chyba dać ?

 

Edytowane przez Kurian
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Galeria - pytanie. Ktoś ma pomysła jak się pozbyć tego komunikatu o pobieraniu miniaturki ? Dodam że nie włączyłem opcji optymalizuj zdjęcia czy jakoś tak. Zdjecia spłynęły z chmury po przesiadce z MI4. Czy jedynym sposobem jest przerzucenie ich na chama z backupu na kompie ?

uploadfromtaptalk1462904053062.thumb.png

Wysłane z MI5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Galeria - pytanie. Ktoś ma pomysła jak się pozbyć tego komunikatu o pobieraniu miniaturki ?

Czyli dobrze rozumiem, że Ty nie masz tych zdjęć lokalnie na nowym telefonie tylko masz podgląd chmury? Wtedy nie dziwił by mnie jakiś komunikat. Pobierz chmury na telefon i pewnie będzie ok.

Sent from my MI 5 using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli dobrze rozumiem, że Ty nie masz tych zdjęć lokalnie na nowym telefonie tylko masz podgląd chmury? Wtedy nie dziwił by mnie jakiś komunikat. Pobierz chmury na telefon i pewnie będzie ok.

Sent from my MI 5 using Tapatalk

Racja, zaćmienie jakieś Dzieki.

Wysłane z MI5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, grizzly napisał:

Stabilizacja działa bardzo dobrze jak na telefon. Stabilizowane są też filmy nagrane przez yanosika w czasie jazdy. Ciekawi mnie czy takie nagrywanie nie zajedzie mechanizmu?

Nie zastanawiałbym się nad tym. Mechanizm jest po to, żeby go uzywac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy ktoś pisał, ale w ostatnim ROMie China stable 7.3.2.0 zauważyłem znaczą poprawę jeżeli chodzi o zużycie baterii. Wcześniej jeden dzień wytrzymywała na styk. Teraz przy podobnym obciążeniu zostaje mi np. 30%. 

A dziś kolejny update do 7.3.3: "Improved system stability" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Segor napisał:

Nie wiem czy ktoś pisał, ale w ostatnim ROMie China stable 7.3.2.0 zauważyłem znaczą poprawę jeżeli chodzi o zużycie baterii. Wcześniej jeden dzień wytrzymywała na styk. Teraz przy podobnym obciążeniu zostaje mi np. 30%. 

A dziś kolejny update do 7.3.3: "Improved system stability" :)

Kolego ale dalej w tym romie jest tylko chiński i angielski język ?? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, szymm2 napisał:

Kolego ale dalej w tym romie jest tylko chiński i angielski język ??

Oczywiście że tak. Do tego angielski ma jeszcze chińskie znaczki np. w wyszukiwaniu, ale jakoś bardzo mi to nie przeszkadza, bo i tak tego nie używam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurczę, nie zauważyłem tego tematu: 

Mam wgrany stabilny ROM 7.3.2.0. Rozumiem, że bootloadera odblokuję ale ROMu z miuipolska już nie wgram. Czy żeby wgrać później polski rom wystarczy, że wgram wersję dev z poziomu telefonu przez updatera?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

mam już w swoich rękach Mi5. Kupione w Technosie, z wersją romu: 7.2.9.0(MAACNDB) Stable

Doczytałem, że jest to jakaś zabugowana wersja i trzeba się przesiadać na china stable, więc będę robił to samo co @frag (dzięki za informacje w tym temacie!). 

Mam natomiast pytanie co do odblokowania bootloadera. Wysłałem zgłoszenie aby odblokować bootloader z cudzego konta miui (używa redmi 2). Jeśli dostanę zgodę to mogę zalogować się na nie moim koncie miui, odblokować bootloader, zainstalować xiaomi.eu i później korzystać z mojego normalnego konta (na którym zgody nie będę miał)? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurczę, nie zauważyłem tego tematu: 

Mam wgrany stabilny ROM 7.3.2.0. Rozumiem, że bootloadera odblokuję ale ROMu z miuipolska już nie wgram. Czy żeby wgrać później polski rom wystarczy, że wgram wersję dev z poziomu telefonu przez updatera?

Nie odblokujesz na tym bootloadera. Wygraj chiński przez fastboot.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, olafo napisał:

@grizzly

Właśnie przed chwilą odblokowałem bootloadera na chińskim romie stable. Pytanie czy będę mógł teraz wgrać polski rom czy muszę migorwać na rom w wersji dev.

najprościej chyba  MiFlashem - za jednym zamachem wgrasz TWRP i rom 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szybkie pytanie. Mam teraz 6.4.27 i jak będę chciał wgrać nowszy to w jaki sposób najlepiej?

I czy po wgraniu nowszej wersji stracę wszystkie dane?

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Ale masz xiaomi.eu? Jeśli tak to przez updater wybierz paczkę z aktualnym romem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, largo10 napisał:

Jeśli wgram teraz China Stable (V7.3.2.0.MAACNDD) - taką sciągnąłem. I ten rom zablokuje EDL, jak pisał Acid, to po odblokowaniu bootloadera będę mógł wgrać xiaomi.eu z miuipolska? 

Będziesz mógł, przed chwilą to uczyniłem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, olafo napisał:

Będziesz mógł, przed chwilą to uczyniłem. 

A możesz mi jeszcze powiedzieć jaki rom mam obecnie? Bo już się kompletnie pogubiłem...

Wyświetla mi się cos takiego: 

MIUI version         MIUI 7.2.9.0(MAACNDB) | Stable

Czy to jest jakaś lipna wersja romu? Czy może china stable, na które mogę wgrać xiaomi.eu? Mam dostępny na nim jezyk angielski i jakieś 2 odmiany krzaczastego :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...