Skocz do zawartości

Mi 5 - pytania ogólne - watek zbiorczy


ZduneX25

Rekomendowane odpowiedzi

A jakiś sposób dobry na instalacje Gappsow znacie?

Bo przy ściągniętym google installerze w apk i zainstalowaniu podstawowego pakietu, podczas uruchamiania i logowania wyskakuje mi: "Couldn't sign in There was a problem communicating with Google servwea"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry wszystkim, mój pierwszy post.

Usiłuję wgrać stabilny chiński ROM dla Mi 5 wg tej instrukcji i już na początku mam problem. Włączyłem debugowanie USB ale komputer nie widzi mojego telefonu:

Bez tytułu.png

Miał ktoś podobny problem? Dodam, że przy wyłączonym telefonie (podłączenie do komputera z wciśniętą kombinacją vol+ i vol-)  też nie działa :? Próbowałem zmieniać port USB i komputer, na windows 8.1 nie wykrywa tak samo, oba systemy 64 bit.

Telefon z Goldwaya.

Screenshot_2016-05-09-10-36-27_com.android.settings.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja po ściągnięciu tego adb, uruchomiłem najpierw plik adb.exe, śmignęło w konsoli trochę rzeczy i samo się wyłączyło. Po tym dopiero uruchomiłem konsole w tym folderze z adb i wklepałem ten pierwszy kod i pojawił się Mi5 na liście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, olafo napisał:

Dzień dobry wszystkim, mój pierwszy post.

Usiłuję wgrać stabilny chiński ROM dla Mi 5 wg tej instrukcji i już na początku mam problem. Włączyłem debugowanie USB ale komputer nie widzi mojego telefonu:

Bez tytułu.png

Miał ktoś podobny problem? Dodam, że przy wyłączonym telefonie (podłączenie do komputera z wciśniętą kombinacją vol+ i vol-)  też nie działa :? Próbowałem zmieniać port USB i komputer, na windows 8.1 nie wykrywa tak samo, oba systemy 64 bit.

Telefon z Goldwaya.

Screenshot_2016-05-09-10-36-27_com.android.settings.png

Po wpisaniu "adb devices" na wyświetlaczu telefonu masz do wciśnięcia potwierdzenie uprawnień. Dodatkowo musisz mieć włączone debugowanie USB.

Note : Make sure your device is connect it. If there is no device attached, you need to allow USB debugging permission on your phone(the permission will pop-up on your phone screen).

 

Edytowane przez rwioslo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@frag Niestety niewiele to pomogło.

 

@rwioslo Nic takiego nie pojawiało się niestety, dałem sobie spokój z tą metodą.

34 minuty temu, Poohacz79 napisał:

Próbuj przez Fastboot. Na pewno pójdzie.

Poszedłem tym tropem i po wpisaniu fastboot devices wykryło telefon bez problemu. Po wpisaniu komendy fastboot oem edl telefon się wyłączył a w menedżerze urządzeń mam taki port:

Bez tytułu.png

Z tego co mówi ta angielska instrukcja rozumiem, że mogę teraz śmiało wrzucać chiński rom stabilny przez Mi Flash?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 8.05.2016 o 08:32, kierownikPL napisał:

Wrocilem do 6.4.21 tam wszystko dziala ( oprocz latarki ktora trzeba odbugowac uruchamiajac raz aparat).Trzeba czekac na nowsza wersje moze bedzie miala mniej bugow niz 6.5.5. Czy ktos wogole testuje te romy na wszystkich wersjach mi5 zanim wypuszcza oficjalnie?

Żeby wrócić do poprzedniej wersji trzeba robić full wipe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, zielonyBB napisał:

@olafo, daj znać jak poszło i który rom fastboot wrzucałeś (dev czy stable). Dzisiaj przyjechał mój Mi5, też od Goldwaja i czeka mnie identyczna operacja jak u Ciebie :)

Wgrałem wersję stabilną. Wszystko poszło OK :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...