Skocz do zawartości

Mi 5 - pytania ogólne - watek zbiorczy


ZduneX25

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam pytanie , podłączam mi5 jack to jack do radia w samochodzie , mam rozmowy muzykę w głośnikach samochodowych ale nie działa mikrofon. Bardzo ładny mialem na tej zasadzie zestaw głośnomówiący z HTC one m7 a z mi coś mi nie działa ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, eskimors napisał:

Witam, mam pytanie , podłączam mi5 jack to jack do radia w samochodzie , mam rozmowy muzykę w głośnikach samochodowych ale nie działa mikrofon. Bardzo ładny mialem na tej zasadzie zestaw głośnomówiący z HTC one m7 a z mi coś mi nie działa ?

Mam to samo, ale ten sam problem miałem tez w Nexusie 5. Działało mi tylko rozwiazanie pt. podlaczenie do jaks transmitera bluetooth z wlasnym mikrofonem. Mozna kupic w chinach za jakies 20-30zł. Plusy - pozbycie sie kabli i zyskanie zestawu glosnomowiacego. Minus to troche gorsza jakosc muzyki (ale bez tragedii) no i koniecznosc wlaczania urzadzanka oraz bluetooth w komorce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

Przymierzam się do kupna Mi5 ale mam pewne wątpliwości i może pomożecie mi je rozwiać. Trochę się znam na telefonach opartych o andka itd., sporo się bawiłem w różne ROMy na różnych urządzeniach. Obecnie biegam z OnePlus 2 ale czas się z nim pomału żegnać bo już mi się trochę znudził 
Znudziło mi się też ciągłe szukanie ROMu idealnego dla siebie - stąd próba MIUI o ile mi podejdzie. Chciałbym jednak aby działało na nim Viper4Android, TWRP, TitaniumBackup itd. czyli generalnie apki wymagające pełnego root'a. Sporo poczytałem teraz na temat problemów z MI5, TWRP na nim i SuperSU ale nigdzie jednoznacznie nie było stwierdzone czy to działa bez problemu czy nie? 
Jeżeli teraz to nie działa tak jak powinno to czy - jak myślicie - za parę miesięcy będzie to ogarnięte?


Możecie mi rozjaśnić jak to wygląda na ten temat? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, eskimors napisał:

Witam, mam pytanie , podłączam mi5 jack to jack do radia w samochodzie , mam rozmowy muzykę w głośnikach samochodowych ale nie działa mikrofon. Bardzo ładny mialem na tej zasadzie zestaw głośnomówiący z HTC one m7 a z mi coś mi nie działa ?

W dzialem Problemów Tech. opisałem swoje zabawy ze słuchawkami :P Nie sprawdzałem pilota, ale jednak coś jest nie tak... 

 

Za to powiem Wam że nagle LTE mi łapie :D W sensie nie wiem do końca co się stało... ale jeśli pokazuje mi Nju 4G to chyba LTE, cnie? Bo na karcie Play, chyba pokazywało LTE jako LTE a nie 4G. Ot taka mała różnica... za to osiagi nie są super tego LTE... może jakieś przeciążenie... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja odkad mam Mi5 a mam w Orange na poskarpaciu mam praktycznie wszedzie gdzie przebywam sieć 4G . Max co wyciągła to 80 Mbit/s . Bardzo łądnie pracuje . W pracy w lub w budynkach gdzie sieć 4G znika pojawia się H+ . Generalnie zasieg Mi5 ma znacznie lepszy niż Note 4 i S6 .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rzeczywiście, to pewnie i usb 4.0 skoro "co najmniej" 3.0, 

usb 2.0 w teorii może wyciągnać do 60 MB/s, usb 3.0 do 640 MB/s, czyli przy przyjaznym pliku 1GB transfer 34 MB/s nie jest wyczynem, osobiście na dysku zewnętrznym usb 2.0 miewam większy transfer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Jacob napisał:

Witajcie,

Przymierzam się do kupna Mi5 ale mam pewne wątpliwości i może pomożecie mi je rozwiać. Trochę się znam na telefonach opartych o andka itd., sporo się bawiłem w różne ROMy na różnych urządzeniach. Obecnie biegam z OnePlus 2 ale czas się z nim pomału żegnać bo już mi się trochę znudził 
Znudziło mi się też ciągłe szukanie ROMu idealnego dla siebie - stąd próba MIUI o ile mi podejdzie. Chciałbym jednak aby działało na nim Viper4Android, TWRP, TitaniumBackup itd. czyli generalnie apki wymagające pełnego root'a. Sporo poczytałem teraz na temat problemów z MI5, TWRP na nim i SuperSU ale nigdzie jednoznacznie nie było stwierdzone czy to działa bez problemu czy nie? 
Jeżeli teraz to nie działa tak jak powinno to czy - jak myślicie - za parę miesięcy będzie to ogarnięte?


Możecie mi rozjaśnić jak to wygląda na ten temat? 

Potwierdzam że viper4android,supersu jaki twrp działa.

Wgrać rom miuipolska według instrukcji,wrzucic vipera jaki i supersu na pamiec telefonu, uruchomić w recovery i zainstalowac supersu a później vipera przez recovery.

Tyle w temacie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, K4r0lSz napisał:

W nawiązaniu do postu #162658, dotyczącego złącza USB w Mi5... wygląda na to, że jednak to USB 3.0 (co najmniej), ponad 1GB plik przeleciał ze złącza USB 3.0 w komputerze w ~30sek; czyli średni transfer ~34MB/s :)

A dołączony do telefonu kabel od strony wtyczki USB (tej zwykłej, dużej) ile ma pinów? 4 czy więcej? Jak 4 no to jaki usb by tam nie był to i tak działa jak usb 2.0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, wtbn napisał:

A dołączony do telefonu kabel od strony wtyczki USB (tej zwykłej, dużej) ile ma pinów? 4 czy więcej? Jak 4 no to jaki usb by tam nie był to i tak działa jak usb 2.0

USB 2.0 na bank.
Wystarczy spojrzeć na wtyczkę - ma 4 piny. Gdyby była 3.0 to prawdopodobnie miałaby oprócz tego niebieski plastik w środku wtyczki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to wszystko jasne. Szkoda trochę w takim razie że poszli w to USB-C, strasznie to irytujące jest (jeszcze nie dla mnie bo nadal czekam na mi5, ale ciagle jest problem jak chce wgrać cos na tel dziewczyny i akurat nie wziela kabla...). Jeszcze żeby wykorzystać te wszystkie piny na transfer, to by był jakiś plus, a tak to tylko tyle że można w dowolną stronę podpiąć...

Edytowane przez wtbn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porównanie szybkości Mi5 pro i zwykłego.  Na kanale tego gościa więcej filmików z Mi5 pro https://www.youtube.com/channel/UCavnECZdEPVno2ZsYEpQQLQ

Pisał, że kupił w chinach w sklepie xiaomi. Wygryw z niego

@wtbn mam taką prośbę. Widzę, że tu i na forum ibg się udzielasz. Jakbyś miał jakiekolwiek wieści o wersji pro to dawaj mi tu na pw. W sumie anulowałem zamówienie, ale dziś im napisałem, żeby jednak tego nie robili xd już tyle czekam, że chyba poczekam jeszcze troszkę xD

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@wtbn raczej nie przeocze bo całe dnie przeskakuje po forach tu i tam, ale wołaj;p No jest na korzyść bo szybciej się uruchomił;p i większość apek co pokazuje szybciej się odpala, ale gdzieś jeszcze widziałem porównanie na forum miui wersji czarnej z pro i pro ma ładniejszy ten tył;p fajniej się mieni;p(jednak u niego na kanale jest to porównanie)

Edytowane przez stereo0
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, hwk1988 napisał:

Małe pytanie, czy aktualizacje do MIUI Polska 6.5.5 i wyższych, będzie można pobrać poprzez aplikacje, czy tylko przez zrobienie flasha. Ponieważ w apce jej nie widze.

 

Pozdrawiam.

Nie będzie aktualizacji OTA jeśli o to pytasz. 

Edytowane przez proag
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, kajoQLIMAX napisał:

Potwierdzam że viper4android,supersu jaki twrp działa.

Wgrać rom miuipolska według instrukcji,wrzucic vipera jaki i supersu na pamiec telefonu, uruchomić w recovery i zainstalowac supersu a później vipera przez recovery.

Tyle w temacie. 

Dzięki za odp. :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie 6.5.5 chodzi pięknie ale to reszta wyjdzie jutro :) poza tym jestem bardzo zadowolony z mojej tygodniowej Mi5 32gb, zasięg LTE+ w Playu w Poznaniu... Jako pierwszy telefon z androidem jest świetny.... 

1 minute ago, Eragon said:

1. Backup robicie przez TWRP czy Ustawienia => Kopia zapasowa MIUI? :D I wszelkie fotki, muzyka, programy.... będą śmigać? Nie wiem które lepsze :P

 

Ja robię przez aplikację Aktualizacje,  to źle? :) bo wydaje się że wszystko działa i jest na swoim miejscu 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrażenia po kilku godzinach na 6.5.5:

Zdarzył problem z kompasem i rotacją - załapały po restarcie, czujnik zbliżeniowy i latarka - jak na razie bez zarzutów. Wybudzanie - nadal powolne.

Ogólnie słabe zmiany. Czekam do przyszłego piątku, mam nadzieję, że będzie już wszystko ogarnięte :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...