Skocz do zawartości

Mi 5 - pytania ogólne - watek zbiorczy


ZduneX25

Rekomendowane odpowiedzi

M Mi5 od tygodnia narazie china stable 7.2.13.z angielskim jezykiem. Bateria rewelacja. Wczoraj osiagnalem wynik 6h3minut ekranu w auto na 1ladowaniu w tym 5h 15minut przegladania stron na bialym tle siedzac pod mocna oprawa swietlowkowa co powodowalo iz ekran jarzyl na bialo . Reszta tj 50minut to zabawa systemem w tym 15minut aparatu. Knock dziala jak nalezy podobnie jak budzik zawsze budzi do pracy o wyznaczonej porze. Reasumujac telefon za te cene bardzo dobry jedyne wady to slaba wytrzymalosc z przodu na wcisk-palcem mozna uszkodzic ekran gdyz szklo dobija do samego lcd czego w samsungu w note2 3 4 i S6 nigdy nie doswiadczylem a tam wciskalem z calych sil . Tutaj juz lekki wcisk powoduje dotyk do ekranu, slabsza czern co do amoleda oraz zbyt sliskie tylnie plecki ktore powoduja iz telefon potrafi sie sam zeslizgiwac z plaskiego stolu. Telefon otwiera sie bajecznie w srodku 2srubki maja plomby wiec naruszenie ich powoduje utrate gwarancji . Proponuje kupic zamienniki na tyl dostepne juz za 15pln na ebay i zastapic . W razie upadku lub gdy telefon sie zepsuje zakladamy z powrotem oryginalne szklane i wysylka. Podsumowujac telefon godny tej ceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Narazie czekam 5dzien na zgode zdjecia blokady  bootloadera. Przegladalem xda dev ale nie znalazlem kernela ktory przywraca standardowe taktowanie. Czy wy majac roota i rom z jezykiem polskim mozecie dokonywac zmian w kernelu (synapse) i ustawic taktowania cpu z 1.8 na 2.15ghz oraz gpu z 510 na 624mhz?   O pamieci Ram nie pytam gdyz tego sie zapewne chyba nie da podniesc z 1333 na 1866.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem bardzo podobnego zdania. Również jestem zadowolony z baterii, trzyma na prawdę rewelacyjnie. Co do szkła, to nie zauważyłem żeby jakoś łatwo było je docisnąć do wyświetlacza. Trzeba użyć trochę siły, ale w codziennym użytkowaniu raczej nie ma szans na uszkodzenie. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, shados napisał:

Czy ktoś z właścicieli mi5 ma może porównanie jak wypada aparat i bateria w stosunku do lg g2? W aparacie chodzi mi o jakość zdjęć i szybkość łapania ostrości...

G2 nie miało jeszcze laserowe autofocusa. G3 myślę, że mogłoby konkurować z Mi5. Dla mnie focus łapie bardzo szybko, a co może ważniejsze w powtarzalnym czasie - załóżmy, że zawsze poniżej 1s (wraz z korektą ekspozycji). W samsungach zdarzało mi się, że focus raz łapał szybciej, raz wolniej, raz w ogóle...

Tu możesz zobaczyć porównanie z S7.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko jest mozliwe wiec czekaj cierpliwie Wariacie . Czas pokaze swoje . Tydzien to za krótko. Mialem go sprzedawac, ale postanowilem zaczekac na konkurencje spod Lenovo itp.

Mtszcieski mnie rowniez spadl z 1.5 m z kablem wlozonym do gniazda na ekran z folia . Plecki same odpadly bo puscily zatrzaski a folia na ekranie uratowala od rysek. Szczescie ze nic mu sie nie stalo a wine ponosi sila ciezkosci w postaci kabla ktory pociagnal za soba caly telefon . Sam sie po 5minutach od polozenia na szafce zsunal i spadl. Od tego czasu wiem juz wszystko nt budowy samych pleckow i reszty telefonu czego nie pokaze zaden film na you tubie. 

Mimo upadku Mi5 nie ma ani jednej mikroryski patrzac nawet pod swiatlo co w porownaniu do S6 w pierwszym tygodniu uzytkowania dobrze rokuje . 

Wczoraj sciaglem folie i zalozylem szklo hartowane Nillkin. Rewelacja. W koncu w pelni plaski ekran bez 2.5d wiec szklo zajmuje mi cale oryginalne szklo od ramki do ramki. Przylega idealnie i usztywnia caly telefon. Pozostaje jeszcze zakup tylnich plastikowych  pleckow za 3.5$ ktore nie zsuwaja sie jak te szklane lub drewnianych oraz carbonowych za 13$ na aliexpress. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, Segor napisał:

G2 nie miało jeszcze laserowe autofocusa. G3 myślę, że mogłoby konkurować z Mi5. Dla mnie focus łapie bardzo szybko, a co może ważniejsze w powtarzalnym czasie - załóżmy, że zawsze poniżej 1s (wraz z korektą ekspozycji). W samsungach zdarzało mi się, że focus raz łapał szybciej, raz wolniej, raz w ogóle...

A jak wygląda sprawa celności autofocusa? Widziałem jeden filmik, na którym ktoś celował w rękę i aparat szybko cykał fotki, ale z tą ostrością było różnie, nie zawsze było ostre tam gdzie było celowane...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.04.2016 o 23:57, johnny1836 napisał:

Panowie, czy ktoś jeszcze ma problem z obracaniem ekranu i długim wybudzaniem? Czasem musze kilka razy powciskać power żeby się obudził :/
ROM China Stable 7.2.13.0

mordeczko ja mam problem nawet na globalu eu jest to samo, a na stable tym wczesniejszym nie mialem tego problemu. widocznie xaomi musi poprawic ten bład ;), choc i tak juz sie ciesze w pełni gdyż mam już ten polski i wiecej do szczescia mi nie potrzeba ;)

20 minut temu, mylo911911 napisał:

Pytanie do użytkowników. Czy są jakieś problemy z komendami głosowymi Google Now? Czy wszystko w porządku z NFC, ktoś próbował płatności zbliżeniowych NFC, działają?

Wysłane z Tapatalk

Nie ma zadnych problemów z komendami głosowymi oraz płatność zbliżeniowa działa jak należy ;)

 

8 minut temu, bulka52017 napisał:

A czy jest jakakolwiek możliwość wygrania romu od acid z zablokowanym bootloaderem? Jestem nowym użytkownikiem xiaomi i MIUI dlatego proszę bez ciśnień :)

jest taka opcja musisz poczytac ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, bulka52017 napisał:

A czy jest jakakolwiek możliwość wygrania romu od acid z zablokowanym bootloaderem? Jestem nowym użytkownikiem xiaomi i MIUI dlatego proszę bez ciśnień :)

Nie da się wgrać romu xiaomi.eu do Mi5 przez EDL, a jest to jedyna metoda na flashowanie romu bez odblokowanego bootloadera. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, shados napisał:

A jak wygląda sprawa celności autofocusa? Widziałem jeden filmik, na którym ktoś celował w rękę i aparat szybko cykał fotki, ale z tą ostrością było różnie, nie zawsze było ostre tam gdzie było celowane...

Myślę, że to zawsze jest kwestia przykładu. Tam raczej jest jakiś sensowny algorytm, który wylicza na co ma być autofocus. I zapewne jak każdy algorytm, czasami źle zadziała. Ja nie zauważyłem z tym problemów na razie.

1 godzinę temu, mylo911911 napisał:

Czy są jakieś problemy z komendami głosowymi Google Now? Czy wszystko w porządku z NFC, ktoś próbował płatności zbliżeniowych NFC, działają?

Google Now działa mi poprawnie po angielsku (taki język mam ustawiony w telefonie). 
Płatności działają, chociaż na 10 prób z 3-4 razy musiałem zbliżać 2-3 razy aby załapało. Raz odpuściłem sobie, bo nie chciało załapać w ogóle. Pewnie to kwestia wyczucia czujnika NFC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, szymm2 napisał:

A ja mam inny problem. Przy każdej grze wygasza mi się ekran. Nie wiem gdzie to ustawić by w grach ekran się nie wygaszał. ??

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Pewnie zasłaniasz czujnik zbliżeniowy? Sprawdź czy to robisz, kiedyś miałem podobnie w mi2s tylko nie wiem czy w grach ale tak czy inaczej też sie wygaszał i pomogły zmiany w ustawieniach ;D Nie pamietam już jakie, lata temu.. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...