Skocz do zawartości

Mi 5 - pytania ogólne - watek zbiorczy


ZduneX25

Rekomendowane odpowiedzi

Doszedł do mnie właśnie czarny 32GB od IBG. DHL, bez ubezpieczenia, nie wpadł VAT (spreparowany adresat - osoba prywatna, opakowanie prezentowe, deklaracja $20). Co ciekawe, nie było żadnej gąbki, bąbelków itp. To co widać na fotce, w foliopaku. Wieczorem wstawię więcej zdjęć samego telefonu.

IMG_20160415_094559.jpg

Edytowane przez corell
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do przycisku czy jakiś luzów to zwykła ściema u mnie wszystko chodzi jak żyleta a przesiadłem się z xperi z3, fajnie było by gdyby było muipolska na tym sprzęcie ale pewnie tego nie doczekam ;) ani nikt z was ;D. Ogólnie wysłałem już do nich prośbę w celu odblokowania bl i oczekuje, a jak tam wasze mi5? A i bakteria mi tak sobie trzyma +na to że ładuje sie w 1.2, trzeba pewnie czekać aż rąbną jakąś aktualizacje. 

IMG_20160413_203243.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, corell napisał:

Doszedł do mnie właśnie czarny 32GB od IBG. DHL, bez ubezpieczenia, nie wpadł VAT (spreparowany adresat - osoba prywatna, opakowanie prezentowe, deklaracja $20). Co ciekawe, nie było żadnej gąbki, bąbelków itp. To co widać na fotce, w foliopaku. Wieczorem wstawię więcej zdjęć samego telefonu.

IMG_20160415_094559.jpg

A u mnie był inny papier prezentowy!:)

Ja po ponad miesiacu uzywania jestem bardzo zadowolony. Jestem na china dev i sporadycznie zdarzy sie jakis restart. Bateria trzyma mi dwie doby, co uwazam za bardzo dobry wynik przy na stale wlaczonym wifi, sychchronizacjach, lokalizacji, itp.) Fakt, ze mam na sztywno ustawione 3G, bo LTE i tak nie dziala. Ale nawet na 3G mam w plusie download na poziomie 2-5Mbit wiec nie narzekam.

Jedyny moj problem to taki, ze w AutomateIT nie działają mi pluginy pomimo roota i wszelkich uprawnienień. Nawet wrzucenie tego jako apek systemowych nie pomoglo.

Jak dla mnie obligatoryjna jest jakas obudowa, bo telefon ma tendencje do wyslizgiwania sie z dloni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, bodzio3333 napisał:

Koledzy oficjalne wiadomość - rozpoczęcie sprzedaży Mi5 Pro rozpocznie się 19.04.2016 r. o godzinie 10:00

Poniżej link do oficjalnej strony Xiaomi

http://m.mi.com/1/#/product/view?product_id=3281

Nic nie mogę tam odkodować o tej dacie sprzedaży. Nie znam chińskiego/mandaryńskiego/itp aż tak dobrze. (W sumie to wcale nie znam :P )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, bikej napisał:

A u mnie był inny papier prezentowy!:)

Ja po ponad miesiacu uzywania jestem bardzo zadowolony. Jestem na china dev i sporadycznie zdarzy sie jakis restart. Bateria trzyma mi dwie doby, co uwazam za bardzo dobry wynik przy na stale wlaczonym wifi, sychchronizacjach, lokalizacji, itp.) Fakt, ze mam na sztywno ustawione 3G, bo LTE i tak nie dziala. Ale nawet na 3G mam w plusie download na poziomie 2-5Mbit wiec nie narzekam.

Jedyny moj problem to taki, ze w AutomateIT nie działają mi pluginy pomimo roota i wszelkich uprawnienień. Nawet wrzucenie tego jako apek systemowych nie pomoglo.

Jak dla mnie obligatoryjna jest jakas obudowa, bo telefon ma tendencje do wyslizgiwania sie z dloni.

Czy LTE nie działa na każdej Mi5? Czy to problem sieci?

Właśnie przymierzam się do zakupu, bo przejadły mi się te wszystkie szajsungi i "japka".

Mam nadzieję, że polski język w końcu wyjdzie, a nie zostaniemy z telefonem w nieojczystym języku :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Zniwiarz napisał:

A to tylko informacyjnie, może warto zaopatrzyć się w ładowarkę QC 3.0

Nie wiem jak u Was, ale sklep przysłał mi chyba ładowarkę w standardzie 3.0 (12V=1,5A)

Ma znak towarowy do tego... a gówniana przejściówka nie blokuje szybkiego ładowania, prawda?

Ze strachem odkryłem iż w nieco ponad pół godziny, mój telefon prawie cały się naładował... I wpadłem na pomysł(może dla Was głupi), żeby jednak dokupić ładowarkę ładującą wolniej. Może dłużej ładować, o ile tylko performance baterii będzie jak najdłużej-jak najlepszy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ktoś mądry wie jak rozwiązać kwestię apki SMS w pionie?

Na dłuższą metę, pisanie SMS w taki sposób nie ma sensu.. a np. Messenger działa normalnie w poziomie. 

A w ustawieniach... pustka od tego. Chińczycy mają za małe rączki na horyzontalną pozycję że pomijają ją? :P 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@stereo0 i @Eragon jak macie ochotę poczytać http://pocketnow.com/2014/12/25/speed-chargers jest wytłumaczona zasada działania i bezpieczeństwo. Jeśli nie będziecie czytać tego - co polecam jak chcecie się dowiedzieć coś więcej - to wg. wyżej artykułu, szybkie ładowanie nie ma wpływu na żywotność baterii (używając certyfikowanych produktów).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Eragon napisał:

To ktoś mądry wie jak rozwiązać kwestię apki SMS w pionie?

Na dłuższą metę, pisanie SMS w taki sposób nie ma sensu.. a np. Messenger działa normalnie w poziomie. 

A w ustawieniach... pustka od tego. Chińczycy mają za małe rączki na horyzontalną pozycję że pomijają ją? :P 

Ja  wywaliłem stockową i zaintalowałem textrę, którą uzywam od lat...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Zniwiarz napisał:

@stereo0 i @Eragon jak macie ochotę poczytać http://pocketnow.com/2014/12/25/speed-chargers jest wytłumaczona zasada działania i bezpieczeństwo. Jeśli nie będziecie czytać tego - co polecam jak chcecie się dowiedzieć coś więcej - to wg. wyżej artykułu, szybkie ładowanie nie ma wpływu na żywotność baterii (używając certyfikowanych produktów).

opieram się na opiniach użyszkodników samsunga s6. Wiem, że wysokie temperatury nie sprzyjają bateriom, a pewnie podczas takiego ładowania są wyższe niż normalnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A na czym Ci użytkownicy się opierają? Na tym, że bateria robi się ciepła przy ładowaniu i kiedyś ktoś im powiedział, że to rozwala baterię?  To jakbyś nie wyciągał telefonu na mrozie bo się bateria wyziębi :). Robi się ciepła bo jest ładowana większym prądem co powoduje wzrost temperatury, to chyba normalne. Ładowarka telefonu to nie tylko przetwornik 230V na ileś tam, tylko szereg technologii które zarządzają ładowaniem. No ale oczywiście to wasza decyzja czego będziecie używać, nie szerzcie proszę tylko herezji, że to zabija baterię itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taką baterię to najlepiej rozładować mniejwięcej do poziomu naładowania 50%, potem wyciągnąć z telefonu i schować do szuflady - wtedy jej żywotność będzie najdłuższa.

Nie pojmuje, robią technologie szybkiego ladowania żeby nam ułatwić życie, a ludzie zawsze kombinują bo są mądrzejsi od naukowców i sami wymyślają swoje teorie na przedłużanie żywotności :-D

Edytowane przez wtbn
  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Bohyn napisał:

W przyszłym tygodniu 3mk ma wypuścić kolejne serie do mi5.

Uuuuu, to jest dobry news. Chciałbym zobaczyć jak by się prezentował telefon w tym FlexibleGlass 3D. Zwykłe futerały dla mnie odpadają - nie po to kupuję telefon z genialnym designem, aby wszystko zepsuć futerałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doszedł do mnie właśnie czarny 32GB od IBG. DHL, bez ubezpieczenia, nie wpadł VAT (spreparowany adresat - osoba prywatna, opakowanie prezentowe, deklaracja $20). Co ciekawe, nie było żadnej gąbki, bąbelków itp. To co widać na fotce, w foliopaku. Wieczorem wstawię więcej zdjęć samego telefonu.

IMG_20160415_094559.jpg

Ile dałeś?

Sent from my MI 5 using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Xiaomiforsale.com jest wersja 32Gb biała za 349 euro. Warto?

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka

Co to jest za rom na stronie miuipolska.pl do tego fona? Jak go zainstalować? Czytałem poprzednie wątki ale jest to wszystko chaotyczne strasznie.

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obiecana galeria wersji czarnej: https://goo.gl/HxerSS

Trochę bieda ale nie wiem za bardzo co jeszcze pokazać. Spasowanie obudowy bardzo dobre, przyciski boczne delikatnie luźne (na co nie zwraca się normalnie uwagi), dotykowy bez luzów.

A jak jest z czytnikiem liń? Lepiej czyta prawa strona od lewej? Tzn czy różnica w skoku przycisku wyczuwalna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...