Skocz do zawartości

Mi 5 - pytania ogólne - watek zbiorczy


ZduneX25

Rekomendowane odpowiedzi

10 minut temu, morbal napisał:

Wgrywasz przez Updater ? 

Robiłeś wcześniej Wipe według ich zaleceń ?

Nie robiłem wipe zazwyczaj podczas aktualizacji pytał czy wymazać wszystko tym razem nie rozpoznaje paczki z aktualizacją i nie zaczyna aktualizacji narazie mam zablokowany bootloader bo bym  przez fastboota poleciał bo jest i taka wersja 

 

Edytowane przez Loki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, morbal napisał:

Ok, jest global. Ale... pierwszy problem to nie mogę odpalić Settings. Pojawia się i znika... :(

Chyba jednak mogłem zrobić full wipe.

Wypadałoby cache i dalvik wyczyścić ale jak :) TWRP instalować ?

Drugi problem, nie widzi karty sim....

Czyli PL jest? :P I wyje..... wszystkie śmieciowe apki ?

Ja sobie grzecznie poczekam aż testerzy ogarną :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

słuchajcie moja stara Vista nie widzi Mi5 jak podłączam przez usb cos musze w telefonie zmienic? zawsze podłączałem i sam wykrywał tel teraz wyskakuje komunikat że urządzenie ma awarie

edit: juz ogarnąłem :)

a co z tym bootloaderem jak go odblokowac ?

i jeszcze jak wejsc w recovery ? bo wchodze w ikonkę updater wybieram opcje reboot to bootloader i pojawia sie grafika telefonu i nic nie mogę wybrac hmm

 

Edytowane przez Pytka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Pytka napisał:

pomóżcie mam niby wgrany jakis rom 7.2.4 Miui Global z jezykiem polskim sklep TOP ONE z Ali ale za Chiny nie mogę wejsc w recovery , pojawia mi sie grafika telefonu z kabelkiem pod spodem ktos wie o co chodzi?

Czy to czasem nie ma związku z bootloaderem ? ;> 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tzn ? mam takie wrazenie jak bym juz miał wgrany ten 7.2.4 stable global tak bynajmiej było napisane w informacjach o telefonie no bo raczej TOP ONE by sobie nie zrobił sam romu oni chyba skopiowali na sztywno tylko J Polski tak mi sie wydaje bo jak zrobiłem aktualizacje to wyskoczyło mi że chce wgrac starszą wersję romu i usunie mi wszystkie dane , po chwili ładuje ładuje ładuje i odpala sie to samo co miałem hmm juz zgłupiałem tylko czemu nie moge wejsc w recovery ?

Edytowane przez Pytka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, swistak napisał:

Ja mam taki problem, że podłączam do kompa w menadżerze urządzeń jest  ale pod mi pc suite nie widzi :(

U mnie tez nie widzi Mi5 i z tego co czytałem trzeba czekać na nową wersje bo ta co jest dostępna nie obsługuje androida 6, poprawcie jeśli sie myle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam problem ogólnie bo robiłem aktualizacje systemową i długo się robiła to zostawiłem na noc ( podobno po zrobieniu miał być reboot ) rano włączam telefon a tu taki ch*j nic nie lata tylko lampka od ładowania się świeci i ew pod menadżerem urządzeń go widzi komp :) pisałem do supportu ze sklepu ale oni chyba za dużo na ten temat nie wiedzą :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Pytka napisał:

pomóżcie mam niby wgrany jakis rom 7.2.4 Miui Global z jezykiem polskim sklep TOP ONE z Ali ale za Chiny nie mogę wejsc w recovery , pojawia mi sie grafika telefonu z kabelkiem pod spodem ktos wie o co chodzi?

Ten Rom to pomyłka trochę, połowa funkcji nie działa tak jak powinna. Też miałem. Zainstaluj china stable. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko jak zainstalować skoro nie mogę zrobić full wipe bo nie mogę wejść w recovery , czy wystarczy ze zrobie aktualizacje przez aplikacje updater ? No i pytanie jak pozniej wyjdzie stable global aktualizacja to czy cofne z china stable na global stable ? hmm

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Telefon, który zakupiliście ma stockowe recovery ( brak TWRP ). Stąd próba przejścia do recovery kończy się wspomnianym obrazkiem telefonu z kabelkiem. Jest już TWRP dla Mi5 ale trzeba roota oraz UWAGA trzeba mieć odblokowany bootloader, żeby go zainstalować: http://en.miui.com/thread-245756-1-1.html

Odnośnie samego romu global stable, mimo braku języka polskiego wreszcie system wygląda "normalnie".

Wszystkie usługi Google zainstalowane domyślnie. Na romie china miałem problemy z LTE które na global nie występują. Wszystkie chińskie śmieci po prostu zniknęły.

 

I jeszcze nawiązując do samego telefonu Mi5 :) Jestem byłym użytkownikiem iPhone od pierwszego modelu do 6. Po IP 6 przesiadłem się na Mi Note Pro i teraz na Mi5

 

Jeśli ktoś zastanawia się nad zakupem, ja osobiście szczerze polecam. Samo urządzenie jest bardzo dobrze wykonane i nie można mu wiele zarzucić.
Mega szybki czytnik odcisków, świetny aparat ( szybko ostrzy, bardzo dobra stabilizacja, mógłby być troszkę jaśniejszy obiektyw ), telefon nie laguje.
Obecnie większość problemów sprawia soft, który w wersji global jest już w miarę ok. 

 

Jeśli pojawi się język polski to będzie mega wypas,

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

złożyłem prosbe o odblokowanie Bootloadera ale co z rootem ? mozna zrobic na MI 5 ? jak ? :)  ogólnie ten niby Global który mam smiga mi dobrze oprócz gubienia sieci chodzi o internet wariuje znika w pewnych miejscach nie zawsze tak pozatym luz smiga dobrze moze poczekam i na aktualizacje Global hmm zobacze chodz wolał bym miec Recovery :) tylko co z rootem na Mi5?

Edytowane przez Pytka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja chyba narazie posmigam na tym romie od Top One nie jest taki zły bateria ładnie trzyma smiga ładnie tylko problemy trochę z LTE i siecia ale poczekam az pojawi sie cos konkretnego moze odblokuja mi bootloader , moze pojawi sie sie jakis poradnik krok po kroku bo az tak zawansowany to nie jestem :) chodz to mój 4 xiaomi hehe i z kazdym miałem na początku jazdę hehe tylko w poprzednich przypadkach był poradnik i Miui Polska a teraz nie ma szkoda mam nadzieje ze sie cos zmieni w tej kwesti :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...